Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  42 członków

Velodyne Klub
IGNORED

Klub Velodyne - bas a nie halas...


darekdz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy ten pomysl chwyci ale proponuje zalozenie takowego watku. Mozemy sie w nim dzielic doswiadczeniami z uzytkowania, zakupow, ustawien i konfiguracji poszczegolnych modeli tych subow. Dodatkowo wielu poszukiwaczy moze znalezc tu sporo wiedzy na temat tego sprzetu. Proponuje wszelkie rozmowy o tym sprzecie przeniesc do tego watku. Jesli nie macie nic przeciw to zapraszam.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł, od kilku dni posiadam Velodyne 10 q, na razie jestem w fazie testów, współpracuje z Yamaha 3800 oraz kolumnami MA RS6. Po wymianie starego sub-a Yamahy na ten Velodyne, zrozumiałem ile frajdy daje dobry sub!

Zastanawiam się jaką częstotliwość odcięcia zastosować, po automatycznej kalibracji amplituner ustawił 40 HZ, ja na początku podniosłem do 120 HZ, przy słuchaniu muzyki było ok, jednak podczas oglądania filmu, musiałem zejść do 90 HZ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mala sprawa formalna. Dostalem propozycje na priv od forumowicza aby przeniesc ten awatek do zakladki Kluby. Moim jednak zdaniem to kino jest odpowiednim miejscem na temat o Velodyne bez wzgledu na niefortunny tytul sugerujacy przynaleznosc. To tu trafiaja poszukiwacze basu w kinie i to im ma byc pomocne oczytanie sie z problemami i przezyciami zwiazanymi z tym sprzetem. My juz wybralismy.

 

Takie jest moje zdanie. Watek powienien pozostac a jesli tytul jest istotny to moze nalezy go zmienic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomter... jestes spragniony basu bo go do tej pory nie miales ale na spoojnie daj sobie czas i troche zaufaj kalibracji. jesli odcina Ci na 40Hz a dla Ciebie to malo to podkrec sobie na 80Hz i posluchaj jakis czas. pozniej odlacz suba i posluchaj bez. najlepiej odczujesz roznice jak poczujesz, ze czegos brakuje. teraz zalewasz sie basem bo mozesz. 120Hz przy stereo? no niezle:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

both... jak ustawisz tylko na suba to fronty przestana grac. to ustawienie dobre do malych bosse lub logitechow;) ale probuj i sluchaj... mysle, ze ustawienie na both, 40HZ na front i odciecie LFE na 80Hz to optymalnie... bas nie moze dominowac ma dopelniac... ma byc pustka na dole po odlaczeniu suba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawienie pod katem filmow jest jedno i jedyne ustawiasz niskie tony na lfe a nie both

nawet posiadajac duze kolumny pelny efekt osiagniesz odcinajac je na 60hz-80hz wszystko ponizej musi grac sub a powyzej kolumny pokombinuj troche z dzwiekiem i zobaczysz ktory efekt najbardziej tobie odpowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odcinaniu frontów od dołu sugeruję nie ufać za bardzo amplitunerowi - np. u mnie odcięcie przy 60 Hz powoduje, że w zasadzie nie ma basu (fizycznie wyłączam subwooefer i słucham wybranych kawałków), na ucho jest już spadek 3db przy 100 hz. Dopiero jak schodzę do 40 hz, to pojawia się średni bas. Sugeruję "strojenie" w podobny sposób, tzn metodą prób i błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na cht-15 tne go na min czyli 40hz i jest niezle:) glosnosc 3,5 i to wystarcza zwlaszcza ze siedze w malym pokoju ok 18m2 :) takze sub potrafi sciane przestawic... Myslalem nad troszke mniejszym modelem tylko nie wiem jak zagra , moj widac ma duzyy zapas mocy i kiedy trzeba potrafi niezle ''przywalic''

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też się ciesze, że dołączyłem do klubu Velodyniarzy :)

Pozdrawiam

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny "klubowicz" velodyne. Doświadczenia całkiem nowe bo subik - cht 15R dopiero od kilku dni. Wrażenia oczywiście rewelacyjne ale uwaga: bawcie się ustawieniami bo trzeba się trochę "namęczyć" żeby osiągnąć idealny rezultat. W związku że velodyne daje kawałek sprzętu to zmiana odcięcia fazy daje wyraźną róznice aż do osiągnięcia optimum czego wszystkim życze ;) , moje obecne ustawienie odsłuchowe:

 

odcięcie 60hz

w ampli -3db

faza 0

frony na large reszta na small

 

gra super ale dalej testuje ( pomieszczenie 40 m )sprzęt z podpisu.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak ta moje bestia czyli DD-18 wygląda z bliska:http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/7354c8f993b74be2.html

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THX - wybacz ale jak mozesz tak zaniedbywac ten piekny lakier piano:)? co to za odciski na takim klocku? marsz do sklepu po sciereczke z mikrofibry... taka niebieska ala frotte... kosztuje ok 10pln i jest niezastapiona do polerowania piano, stali i alu w polysku... zero rysek i zdejmuje caly kurz i tluszcz...

 

Jorkers - niech kolega potestuje ale moim zdaniem ustawienie glosnikow frontowych na small to masakra odsluchowa zwlaszcza w stereo... jak mozna pelnopasmowe glosniki tak ograniczac przeciez sub to nie tylko drzenie scian... a glownie nie o to moim zdaniem chodzi... ma sie odezwac tylko tam gdzie powinien a zwlaszcza w stereo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa nie taka prosta,mam zapamiętane 4 ustawienia. Jedmo z mich to "kinówka" dla dżwieku 5.1 i tam testuje pomiedzy wsio na small z odcięciem na 60hz do ukladu fronty na large reszta small z odcięciem na 40hz. Wydaje mi sie że 1 nastaw daje lepsze rezultaty a dodatkowo luzuje dolne rejestry frontów. W strereo nie ma 2 zdań fronty muszą pozostać large a odcięcie suba minimalne czyli 40hz. Zgryz mam w tv, xvid 2.0 oraz mp3 tutaj testuje ciągle nowe ustawienia.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już się poprawiam i nawet ścierwczke już znalazłem odpowiednią.

Na usprawiedliwienie mam to, że sub właśnie tuż przed zdjęciem został wyjęty z kartonu.

Teraz juz się błyszczy jak należy")

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie mój brat robił, bo i tak do bezpiecznego wypakowania tego potwora (54kg), druga para rąk bardzo się przydała:)

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekdz :-)) prosze nie neguj tego co powiem

pelno wymiarowe kolumny w kinie wcale nie musza byc na LARGE a nawet w wiekszosci small i odciecie na 60 jest duzo korzystniejsze w kinie anizeli podwojne nakladanie tonow niskich z kolumn i suba

i prosze cie kino nie sluzy do sluchania muzyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok nie neguje skoro prosisz;)

sam poslucha i ustawi jak zechce... ja sluchalem i wybralem.

Mozliwe, ze jestem na tyle laikiem, ze nie mam pojecia poza tym co slysza me uszy ale wydaje mi sie, ze format dzwieku x.1 posiada tak nagrana sciezke, ze wszystkie kanaly dostaja to co jest dla nich przeznaczone a zwlaszcza ten .1. Z tego tez powodu ampli maja autokalibracje i same rozpoznaja fronty a w ustawieniach zaawansowanych mozana dodatkowo decydowac o odcieciu na poszczegolnych kanalach.

Sa pewne efekty, ktore pojawiaja sie kierunkowo i ma znaczenie gdzie sie odezwa, wbrew pozorom przez centralny tez potrafi przejsc dawka basu i nie do konca jest to tylko dialogowy glosnik.

Kino nie sluzy ale suby V owszem. Do kina nie kupuje sie tez podlogowek tylko kpl satelitek i dobrego suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł na wątek :).

Jak już temat istnieje - chciałem zapytać o pewną sprawę. Mianowicie jakie są różnice między Cht 10 a 12tką ? Bo róznica w mocy jest niewielka, ale czy te dodatkowe 5cm głośnika robi sporą róznicę żeby dopłacać tyle do dwunastki ? I jak się ma porównanie cht 10r z 10q ? Warto dopłacać do serii Q, ten mikrofon tak wiele daje ? I ostatnie pytanie - jak jest z serią SPL, bo mocy mają dużo, ale głośniki 20cm to chyba trochę mało, czy absolutnie nie ma to wpływu (np. w pomieszczeniu 22m2). Wybaczcie, że tyle pytań, ale niedługo będę kupował Velodyne'a i zbieram wiedzę :) - sam miałem kiedyś CHT 10r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faza jest bez znaczenia, ustwiasz raz i juz. Glosnosc w V jest wskazywana czestotliwoscia migania diody. pierwsze wolne migniecia to dziesiatki a seria szybkich to jednostki. Mikrofon w serii Q trzeba by sprawdzic ale obawiam sie, ze jego procesor jest tak ubogi, ze raczej to bajer. Przyzwoite DSP maja dopiero SPL. Co do reszty trzeba postawic obok siebie R i Q i porownac... moze ktos sie tym zajmie - posiadacze r lub q ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.