Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  42 członków

Velodyne Klub
IGNORED

Klub Velodyne - bas a nie halas...


darekdz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To nie temat o mnie, ale znam się trochę na inwestowaniu więc nie oceniaj mnie.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A naprawiał ktoś z wam w serwisie o którym mówicie w Łodzi? Zastanawiam się ile to może kosztować?

A nie prosciej zadzwonic i sie spytac, przeciez w zaleznosci co sie rozwali to inna cena bedzie takiej naprawy.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prosciej zadzwonic i sie spytac, przeciez w zaleznosci co sie rozwali to inna cena bedzie takiej naprawy.

Pewnie, że prościej dlatego też napisałem do nich. Pytam czy ktoś tam naprawiał i jakie ma odczucia co do cen oraz jakości naprawy/obsługi

I find your lack of faith disturbing...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że prościej dlatego też napisałem do nich. Pytam czy ktoś tam naprawiał i jakie ma odczucia co do cen oraz jakości naprawy/obsługi

Ceny pewnie nie sa tanie,ale z drugiej strony gdzie i skad jakis serwis bedzie mial jakis tam modul do Twojego suba? Przeciez velodyne nie wysle czesci do serwisu z ktorym nie maja umowy. A serwis jest przypisany do dystrybutora na dany kraj. I jest jeden w wiekszosci krajach,a na pewno jeden w Polsce ..

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Wiecie ja się pytam bo jeśli naprawa wyniesie np, strzelam, 800 zł + ze 150 za przesyłkę suba w tę i wewtę to może rozważe zrezygnowanie z niego i kupie jakiś nowy z półki lub 2 niżej ;(

Jak dobrze poszukasz to znajdziesz kuriera do 20zł w jedną stronę.

Może warto zanieść go najpierw gdzieś do dobrego warsztatu RTV w Twoim mieście bo mogło paść coś standardowego.

 

Jeśli chodzi o suby to polecam poszukać używki, trochę czasu i cierpliwości ale można coś fajnego znacznie taniej trafić.

Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze poszukasz to znajdziesz kuriera do 20zł w jedną stronę.

Może warto zanieść go najpierw gdzieś do dobrego warsztatu RTV w Twoim mieście bo mogło paść coś standardowego.

 

Jeśli chodzi o suby to polecam poszukać używki, trochę czasu i cierpliwości ale można coś fajnego znacznie taniej trafić.

Co do używek to się zgadzam ;-) Mój Velo właśnie jako używany był kupiony. SPoro mniej za niego zapłaciłem. Dodatkowo 1 właściciel miał go z USA więc cena na starcie była niższa

I find your lack of faith disturbing...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Wczoraj miałem ,, przyjemność'' zaglądnięcią do wnętrza mojego DD12.

Ostatnio podczas jakiegoś filmu usłyszałem na samym dole jakieś nieczyste dźwieki. Jakby się coś wzbudzało, pierdziało. Nie wiedziałem czy się przesłyszałem, czy faktycznie sub kuleje. No więc podpiąłem mikrofon, zapodałem ekran testowy z wykresem na TV i słucham. I faktycznie poniżej 30Hz coś w subie pierdzi. Na początek obciałem zwrotnicą dolne pasmo do 32Hz i problem zniknął, no ale nie tędy oczywiście droga. Wczoraj postanowiłem zaglądnąć do bebechów. Odkręciłem tą aluminiową płytę z tyłu z elektroniką.

Tak pancernego kosza głośnika to jeszcze nie widziałem:-)

Poukładałem kable trochę składniej między wygłuszeniem i całość znowu do kupy. I problem ustąpił całkowcie.

Tam trochę kabli idzie od tyłu suba na front i wygląda na to, że któryś z nich przy niskich częstotliwościach gdzieś uderzał. W każdym razie na razie wszystko wróciło do normy.

No ale jakoś budową wnętrza tego suba nie jestem zachwycony. Zwykłe kable, jakiś taki nieład w ich ułożeniu.

Myślałem, że jak sub kosztował prawie 20tzł, to jego wnętrze też na to wskazuje.

No ale może się przypieprzam, ważna w końcu jak gra.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem ,, przyjemność'' zaglądnięcią do wnętrza mojego DD12.

Ostatnio podczas jakiegoś filmu usłyszałem na samym dole jakieś nieczyste dźwieki. Jakby się coś wzbudzało, pierdziało. Nie wiedziałem czy się przesłyszałem, czy faktycznie sub kuleje. No więc podpiąłem mikrofon, zapodałem ekran testowy z wykresem na TV i słucham. I faktycznie poniżej 30Hz coś w subie pierdzi. Na początek obciałem zwrotnicą dolne pasmo do 32Hz i problem zniknął, no ale nie tędy oczywiście droga. Wczoraj postanowiłem zaglądnąć do bebechów. Odkręciłem tą aluminiową płytę z tyłu z elektroniką.

Tak pancernego kosza głośnika to jeszcze nie widziałem:-)

Poukładałem kable trochę składniej między wygłuszeniem i całość znowu do kupy. I problem ustąpił całkowcie.

Tam trochę kabli idzie od tyłu suba na front i wygląda na to, że któryś z nich przy niskich częstotliwościach gdzieś uderzał. W każdym razie na razie wszystko wróciło do normy.

No ale jakoś budową wnętrza tego suba nie jestem zachwycony. Zwykłe kable, jakiś taki nieład w ich ułożeniu.

Myślałem, że jak sub kosztował prawie 20tzł, to jego wnętrze też na to wskazuje.

No ale może się przypieprzam, ważna w końcu jak gra.

Dokladnie najwazniejsze ze jest ok teraz ,a jak on tam w srodku wyglada z poukladaniem kabli, to pal to diabli.. masz swietny sub i trzeba sie z tgeo cieszyc.. A swoja droga powiedz najpierw kalibrujesz sub, a pozniej amplituner KD czy moze na odwrot? Fachowo mowia ze najpierw kalibruje sie sub, a potem KD ale moze probowales wlasnie na odwrot i czy jakies roznice zauwazyles jelsi chodzi o dzwiek w subie? Masz inny model niz ja wiec ciekaw jestem jak to jest u Ciebie?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Aż tak zaawansowanych zabaw nie prowadziłem. Po wymianie suba, przeprowadziłem kalibrację suba właśnie. W tym modelu ciężko się w jeden dzień z tym wyrobić za pierwszym razem. Potem faktycznie kiedyś wprowadziłem jeszcze jakieś poprawki do ustawień amplitunera.

Przy DD jest o tyle łatwiej, ze rysuje on na ekranie wykres dla suba i pak frontowych. Ale zima przed nami i większa ilość czasu wolnego. Więc pewnie kiedyś się jeszcze raz z całością pobawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie najwazniejsze ze jest ok teraz ,a jak on tam w srodku wyglada z poukladaniem kabli, to pal to diabli..

Pozwolę się sobie nie zgodzić. Jak się kupuje suba za prawie 20 tyś to oczekuje się dobrego wykonania pod każdym względem, tutaj już nie powinno być mowy o kompromisach jakościowych, niedoróbkach itp.

Tak banalna sprawa jak porządne ułożenie kabli w środku czy ich umocowanie to podstawa o jakiej nie powinniśmy rozmawiać, to nie koda za 500zł. Przecież ta własnie niedoróbka sprawiła kłopoty.

Ja też wiem, jak wygląda mój sub w środku i zgodzę się z HQ, potężny głośnik, który robi wrażenie, wykonanie reszty bardzo przeciętne.

 

Ja resetuję suba do ustawień fabrycznych (czyli reset korekcji), przełączam na tryb film i robię autokorekcję z procesora kina domowego wraz ze wszystkimi głośnikami.

Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

omen

Czyli nie robisz w ogóle korekcji ustawień suba?

 

Tak banalna sprawa jak porządne ułożenie kabli w środku czy ich umocowanie to podstawa o jakiej nie powinniśmy rozmawiać, to nie koda za 500zł. Przecież ta własnie niedoróbka sprawiła kłopoty.

Dokładnie tak jest.

Co innego jakby ta wada wyszła po 10 latach. No miało prawo się coś z czasem poluzować.

Ale ja mam egzemplarz z 2010r. Ile on ma godzin pracy za sobą? 500-1000?

Cały czas mam nadzieję, że to były tylko te kbale bo na razie jest spokój:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie robisz w ogóle korekcji ustawień suba?

Tak, nie przeprowadzam korekcji wbudowanej w suba.

Po pierwsze na logikę wydaje mi się, że nie ma sensu dublować korekcji.

Po drugie sub na 6 zakresów regulacji basu, procesor 11, więc znów na logikę powinien lepiej to zrobić.

Po trzecie testowałem/porównywałem na korekcji z suba oraz procesora, a także przy dwóch korekcjach na raz, czyli najpierw sub, potem procesor. Na moje ucho dźwięk najbardziej podobał mi się właśnie po korekcji procesorem.

 

Oczywiście Twój sub ma bardziej zaawansowany system korekcji, mikrofon też znacznie poważniej wygląda. Zaletą twojego suba jest to, ze widzisz później co on zrobił, które częstotliwości podbił, które obciął, ja mam właśnie tak w procesorze, w subie niestety nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się sobie nie zgodzić. Jak się kupuje suba za prawie 20 tyś to oczekuje się dobrego wykonania pod każdym względem, tutaj już nie powinno być mowy o kompromisach jakościowych, niedoróbkach itp.

Tak banalna sprawa jak porządne ułożenie kabli w środku czy ich umocowanie to podstawa o jakiej nie powinniśmy rozmawiać, to nie koda za 500zł. Przecież ta własnie niedoróbka sprawiła kłopoty.

Ja też wiem, jak wygląda mój sub w środku i zgodzę się z HQ, potężny głośnik, który robi wrażenie, wykonanie reszty bardzo przeciętne.

 

Ja resetuję suba do ustawień fabrycznych (czyli reset korekcji), przełączam na tryb film i robię autokorekcję z procesora kina domowego wraz ze wszystkimi głośnikami.

Pewnie ze tak , kazdy ma swoje zdanie na taki czy inny temat.. Ja tylko uwazam ze jesli kolega HQ kupil taki sub to nie zbieral na niego powiedzmy 5 lat tylko stac Kolege zeby sobie na cos takiego pozwolic. I taki sub to powiedzmy samochod za 130 tys tak mozna sobie przyrownac i Kolego zobacz ile samochod jest w pierwszych dwoch latach w serwisie wlasnie takich za 120 -150 tys... Daleko nie musze szukac koledze HQ juz pisalem ile problemow mial moj brat z nowym passatem za 130 tys ... wiec sub za 20 tys tez ma prawo sie popsuc tak jak kazde inne urzdzenie... Tylko ja mysle ze kupujac takie urzadzenie ma byc o kilka razy lepsze np od kody... ale jesli chodzi o awarie psuje sie wszystko i nie ma na to patentu... A prawda druga jest i taka ze im bardziej na cos kogos stac to i mniej sie taka czy inna naprawa przejmuje, gorzej maja Ci co niestety musza kilka lat zbierac na sprzet i wtedy bardziej serce boli bo zawsze by sie chcialo zeby to nasze "cudo " nigdy sie nie psulo, ale zycie jest inne i widzimy czesto to na naszych podworkach. Tez mysle ze velodyne byc moze bylby lepszy jeszcze jesli chodzi o awaryjnosc , gdyby byl robiony w USA, tylko kogo byloby wtedy stac kupic sub.... Tez mam kumpli ktorzy juz maja np cht -q juz dobrych kilka lat i kompletnie nic sie im nie dzieje.. wiec tez troszke szczescia trzeba miec jak zreszta nie tylko w tej kwestii.

 

omen

Czyli nie robisz w ogóle korekcji ustawień suba?

 

 

Dokładnie tak jest.

Co innego jakby ta wada wyszła po 10 latach. No miało prawo się coś z czasem poluzować.

Ale ja mam egzemplarz z 2010r. Ile on ma godzin pracy za sobą? 500-1000?

Cały czas mam nadzieję, że to były tylko te kbale bo na razie jest spokój:-)

Hej nowke ze sklepu brales czy z drugiej reki? Masz 12 czy 15?

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolek porównanie suba z samochodem całkowicie nie trafione, nie ta skala skomplikowania, wielość zastosowanych technologii, różne warunki użytkowania samochodu, sub stoi sobie w domu w kącie, a samochód... itd.

To nawet nie chodzi o awaryjność Velodyna, a jakość wykonania, otwórz sobie swojego jak skończy Ci się gwarancja, przekonasz się o czym piszę.

Nie ważne kto ile zarabia, kupując renomowany sprzęt za spore pieniądze oczekuje się między innymi dobrego wykonania i bezawaryjnej pracy.

 

Tak jak już piałem gdzieś wcześniej, porównaj wykonanie RELa za 2 tyś i Velodyna w tej samej cenie, nie ma nawet czego porównywać.

 

Suby Velodyna to dobre suby, jednak mam jakieś nieodparte wrażenie, że są przewartościowane, nie wiem ile kosztują w USA, ale w Polsce cena jest spora, a seria DD to już w ogóle kosmos.

 

Ja posiadam serię Ultra, podobnie jak HQ kupiłem używkę, jednak nie wiem czy dałbym za nową tyle ile ona w sklepie kosztuje i nie chodzi mi o to, że mnie nie stać, tylko tak jak pisałem, mam wrażenie, że ceny Velo to jakieś szaleństwo.

 

HQ masz model DD czy DD+ ?

Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Też uważam, ze to porównanie z autem takie sobie.

Bo sub za 20tzł to już wyższa półka w świecie subów. A w świecie aut wyższa półka to byłoby nie 130tzł tylko sporo więcej.

Ja mam DD12.

Plus mu dorobię mazakiem jak będzie dobrze mi służył:-)

Też bym nie dał za nowego tyle ile kosztuje w sklepie. Kupiłem bo miał okazyjną cenę i jeszcze w rozliczeniu dałem mój stary.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz zrobić zdjęcia z wnętrza, Co tam za potwór siedzi?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolek porównanie suba z samochodem całkowicie nie trafione, nie ta skala skomplikowania, wielość zastosowanych technologii, różne warunki użytkowania samochodu, sub stoi sobie w domu w kącie, a samochód... itd.

To nawet nie chodzi o awaryjność Velodyna, a jakość wykonania, otwórz sobie swojego jak skończy Ci się gwarancja, przekonasz się o czym piszę.

Nie ważne kto ile zarabia, kupując renomowany sprzęt za spore pieniądze oczekuje się między innymi dobrego wykonania i bezawaryjnej pracy.

 

Tak jak już piałem gdzieś wcześniej, porównaj wykonanie RELa za 2 tyś i Velodyna w tej samej cenie, nie ma nawet czego porównywać.

 

Suby Velodyna to dobre suby, jednak mam jakieś nieodparte wrażenie, że są przewartościowane, nie wiem ile kosztują w USA, ale w Polsce cena jest spora, a seria DD to już w ogóle kosmos.

 

Ja posiadam serię Ultra, podobnie jak HQ kupiłem używkę, jednak nie wiem czy dałbym za nową tyle ile ona w sklepie kosztuje i nie chodzi mi o to, że mnie nie stać, tylko tak jak pisałem, mam wrażenie, że ceny Velo to jakieś szaleństwo.

 

HQ masz model DD czy DD+ ?

Kazdy moze miec swoje zdanie na ten temat, ja dalej bede uwazam ze taki sub to dobry samochod i samochod ma wytrzymac +40 stopni i - 40 stopni bo do tego jest stworzoy a sub ma wytrzymac to do czego rowneiz zostal stworzony. Ale nie zmienia to faktu ze wszystko ma prawo sie popsuc... A w Polsce sub za 8 tys to juz jest wyzsza polka skoro z Warszawy jechalem na odsluch do dystrybutora ( Łodz) zeby posluchac go, bo nikt nie mial go w Warszawie na sklepie , bo jak to sprzedawcy mowili takie rzeczy to tylko na zamowienie.. ze nie stac sklepow zeby sobie lezal taki sub ktory i tak jest sprzedawany bardzo rzadko... Dlatego uwazam ze taki DD to juz jest dobry samochod, bo w tej cenie to mysle ze w Polsce to jakies 40% ludzi jezdzi samochodami w tej cenie jak nie wiecej, skoro ostatnio w tv mowili ze srednia dla samochodu w Polsce to 12-14 lat...

W USA patrzac ich zarobki, a nasze zarobki ten sub dla nich kosztuje mniej, ale tez jest sprowadzany z Chin bo tam jest fabryka, mi chodzilo ile on by kosztowal gdyby fabryka byla w USA.... skoro tyle kosztuje juz teraz. Kolejna sprawy ceny do dystrybutor i jego chec na zarobek plus potem zarobek sklepow , a w Polsce niestety z tym nie jest najlepiej...

Teraz sprawa stac lub nie stac , ja uwazam ze jelsiby bylo stac Ciebie na 100% znaczenia tego slowa to poszedlbys i kupil go i nie zastanawialbys sie czy on jest wart tej ceny czy tez nie, podobalby Ci sie, zaplacilbys karta zlota 20 tys i po sprawie... Wiesz takim tokiem rozumowania stac mnie to kazdy z nas moze powiedziec ze stac mnie na wypasionego mercedesa klasy E, a ze on by stal przez 11 miesiecy w domu i parkowaloby sie go tylko na parkingu strzezonym bo nie stac by bylo czlowieka na ubezpieczenie takiego samochodu to juz inna sprawa i chyba nie o to chodzi.. Wiesz mnie tez stac isc i kupic dzisiaj sub za 20 tys tylko musialbym zrezygnowac np z dwoch wyjazdow na wczasy w ciagu roku, a ze uwazam ze to nie jest warte, to nie kupilem nowego DD tylko kupilem nowego spl, bo wczasy uwazam ze sa bardziej warte niz posiadanie nowego DD... Ale znowu jesliby bylo mnie stac wlasnie w 100% znaczenia tego slowa nie rezygnujac z innych rzeczy ( jak wlasnie wczasy , kupowanie filmow ktore kupuje bardzo duzo i innych hobby czy zachcianek ) to DD kupilbym go od razu. Uwazam ze sa swietne suby i nie inetresuje mnie co i jak maja w srodku tylko ma to grac , popsuje sie zreperuja po to jest serwis w Łodzi zeby je robil..a skoro graja dobrze to chyba az tak zle nie jest wewnatrz tych subow ...

Oczywiscie kazdy chce zeby dany sprzet byl jak najmniej awaryjny ale era duzych fiatow sie skonczyla , coraz nowsza technologia jest, coraz wiecej elektroniki i dlatego wszystko sie psuje coraz czesciej. Pisalem w innym watku koeldze HQ ze moj prezes ma samochod za 500 tys , juz na gwarancji 2 razy mial awarie, nawet Kolego najmniejszego nie mial grymasu zlosci na twarzy ze samochod mu padl, bo twierdzi ze to tylko samochod...Wyobrazasz Swoja osobe jak masz samochod za 500 tys i ci sie psuje 2 razy na gwrancji ? Bo ja siebie nie, dlatego nie mam samochodu za 500 tys :-)

A wracajac do subow to zarowno Rel jak i velodyne jak dla mnie to najlepsze suby, mi osobiscie bardziej podoba sie velodybne pomimo ze musialem dolozyc kasy w stosumku do Rela ale kazdy z nas znajdzie w tych firmach cos dla siebie... i kazdy bedzie zadowolony.

 

Używkę.

Dałem za niego jak dobrze pamiętam 4 albo 4,5tzł plus mój stary Acoustic Energy Aelite warty może 1500zł.

To powiem Tobie ze okazja Ci sie trafila przednia pomimo ze jestem zwolennikiem nowych rzeczy z elektroniki czy newet chocby kabli , ktore tylko nowe kupuje to za taka cene to nie wiem czy sam bym nie kupil:-)

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolek ten cały wywód w ogóle nie potrzebny i też średnio się zgadam z trafnością porównań.

Mi bardziej niż o awaryjność chodzi o jakość wykonania i tutaj jest sprawa prosta. Jeśli widzę Velodyna za np. 4 tyś i suba innej marki za 4 tyś, i już na pierwszy rzut oka widać, że ten drugi jest lepiej wykonany to tak jest i nie ma co dorabiać filozofii.

 

Żeby zachować kompromis napisze, że suby Velodyna są po prostu średnio wykonane.

 

Jeśli chcesz się trzymać tematyki samochodowej to napisze Ci, że amerykańskiego Velodyna można porównać własnie do amerykańskich samochodów. Weźmy taką Corvette, super potężny silnik opakowany w badziewiastą, tandetną budę, z tandetnymi zegarami, przełącznikami, byle jakim spasowaniem i całą resztą tandetną jak w przypadku wielu amerykańskich samochodów. Taki właśnie jest Velodyn.

 

Wracając na ziemię, jeśli subwoofer Monitor Audio serii GX za 3,5 tys posiada naturalny fornir, doskonale położony, a na moim Velo, który nowy kosztuje ponad 8 tyś jest plastikowa okleina to do czego Ty chcesz mnie przekonywać ?!

 

Podkreślam - nie mówię, że Velodyne to złe suby, wręcz odwrotnie, tylko niech ktoś i tu nie pisze, że są bardzo dobrze wykonane, bo nie są i kropka. Nawet seria DD nie zwala z nóg.

Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolek ten cały wywód w ogóle nie potrzebny i też średnio się zgadam z trafnością porównań.

Mi bardziej niż o awaryjność chodzi o jakość wykonania i tutaj jest sprawa prosta. Jeśli widzę Velodyna za np. 4 tyś i suba innej marki za 4 tyś, i już na pierwszy rzut oka widać, że ten drugi jest lepiej wykonany to tak jest i nie ma co dorabiać filozofii.

 

Żeby zachować kompromis napisze, że suby Velodyna są po prostu średnio wykonane.

 

Jeśli chcesz się trzymać tematyki samochodowej to napisze Ci, że amerykańskiego Velodyna można porównać własnie do amerykańskich samochodów. Weźmy taką Corvette, super potężny silnik opakowany w badziewiastą, tandetną budę, z tandetnymi zegarami, przełącznikami, byle jakim spasowaniem i całą resztą tandetną jak w przypadku wielu amerykańskich samochodów. Taki właśnie jest Velodyn.

 

Wracając na ziemię, jeśli subwoofer Monitor Audio serii GX za 3,5 tys posiada naturalny fornir, doskonale położony, a na moim Velo, który nowy kosztuje ponad 8 tyś jest plastikowa okleina to do czego Ty chcesz mnie przekonywać ?!

 

Podkreślam - nie mówię, że Velodyne to złe suby, wręcz odwrotnie, tylko niech ktoś i tu nie pisze, że są bardzo dobrze wykonane, bo nie są i kropka. Nawet seria DD nie zwala z nóg.

Nie zgadzam sie z Toba, sluchalem kilku subow w granicach 5-9 tys i zaden tak mi sie nie podobal jak wlasnie Rel i Velodyne.. bez wzgledu na jakosc polozonego forniru w kazdym z tych odluchowanych subow... wiekszosci sprzedawcow mowilo mi ze nie ma sensu odsluchiwac jesli chce porownywac do velodyna spl 1200 ultra i Rela serii R 528 ze te suby beda lepsze ale i tak nie sluchalem tych opinii i odsluchiwalem rozne suby .. i zdania nie zmienie. A bron Boze do niczego nie chce Ciebie przekonywac, Kazdy ma swoj wybor, mi tylko chodzilo o to ze jesli stac czlowieka na cos co lubi, a chyba lubisz kino domowe i generalnie te klimaty to mialbys sub za 20 tys bo byloby Ciebie stac na to i nie zastanawialbys sie czy on jest tych pieniedzy warty czy tez nie bo np w jakims tam subie jest ladniejszy fornir...( oczywiscie biorac pod uwage ze to co prezentuje jakis tam sub za 20 tys by Ci sie podobalo ) tak samo chodzi i o moja osobe, nie stac mnie na sub za 20 tys bo musialbym zrezygnowac z innych rzeczy ktore sa fajne, to mam za 8 i jestem zadowolony i nie zmienilbym go na zaden inny w tej cenie zeby nawet nie wiem jaki byl fornir na tym innym subie.. Bo to nie fornir gra , czy poukladane w srodku kable tylko to co ma wsadzone w siebie...Tobie sie akurat wyglad powiedzmy nie podoba ale jak poczytasz opinie testy ludziom sie podoba wiec to jest kwestia gustu , a o tym sie nie dyskutuje. Bo mi bedzie podobal sie z wygladu np BMW a Tobie Mercedes ale nie oznacza ze ten drugi jest gorszy jako samochod...

Co nie zmienia faktu ze mozesz miec swoje zdanie na ten temat i ja to szanuje. Jednym zdaniem dla mnie sub ma grac i akurat w moim wypadku ma grac i w muzyce i w kinie dobrze i takim dla mnie subem jest velodyne czy tez rel . Pozdrawiam.

ps. A i odnosnie suba MA serii gx to nie wiem czy o tym samym mowimy ale ja odsluchiwalem suba serii gx i on kosztuje okolo 9 tys .... ale jakos nie zachwycil mnie specjalnie... zreszta jak cala seria gx bo i odsluchiwalem gx 300 podlogowki i tez w zyciu nie dalbym tyle pienidzy ile za nie chca , poprzednia seria dla mnei byla fajniejsza zreszta dla wielu osob byla lepsza seria niz obecna...

http://sklep.rms.pl/monitor-audio-gxw15-gxw-15-gold-subwoofer-aktywny

I jeszcze wspomne o wygladzie np sub MA platinum pewnie ze z wygladu jest ladniejszy niz velodyne DD ( zreszta podlogowki MA platinum tez ladnie sa wykonane i fajnei graja ) ale w zyciu nie kupilbym MA suba wolalbym dolozyc te 5 tys i kupic velodyna oczywiscie jakby bylo mnie stac :-)

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.