Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  42 członków

Velodyne Klub
IGNORED

Klub Velodyne - bas a nie halas...


darekdz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Daj spokój, wykręcaj głośnik i tyle, no chyba, że masz dwie lewe ręce i nigdy nic nie naprawiałeś. Tam nie ma żadnej filozofii. Jaką masz alternatywę ? Droga i być może nieopłacalna naprawa w serwisie ?

Chciałem odkręcić ale kurka wodna nie ma jak. To co wziąłem za śruby to były miejsca, w które wchodzą te "bolce" od maskownicy głośnika. Pisze właśnie post na forum AVS w wątku poświęconym Velodyne, na którym ludzie z Velodyne, z serwisu tez się wypowiadają. Może coś doradzą.

I find your lack of faith disturbing...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Chciałem odkręcić ale kurka wodna nie ma jak. To co wziąłem za śruby to były miejsca, w które wchodzą te "bolce" od maskownicy głośnika. Pisze właśnie post na forum AVS w wątku poświęconym Velodyne, na którym ludzie z Velodyne, z serwisu tez się wypowiadają. Może coś doradzą.

 

Sam siebie zacytuję ;-) Prawdopodobnie walnięty głośnik. Zamówiłem w związku z tym nowy sub ;-) Jedzie do mnie EQ-Max 10

I find your lack of faith disturbing...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można go jakoś uleczyć?

Jest pare dobrych punktów naprawiajacych solidnie głośniki. Pytałeś?

 

Nie pytałem. A znasz jakieś? CHętnie podpytam. Nawet post faktum. Będe miał drugiego suba wtedy. Jeśli ktoś ma namiary na takich czarodziejów to poproszę o kontakt

I find your lack of faith disturbing...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie przylaczam do Kolegi prosby :-)

Wstepnie powiedział, że się da ale na odległość to wiadomo - nic konkretnego nie powie. Nawet wycenil usługę . Jesli za tyle zrobi to znaczy że kupe szmalu na nowy sub wydałem zbyt szybko. ALe z 2 strony bede mial 2 sub do stereo lub poszukam chętnego na niego. W koncu to nie byle co tylko Velodyne ;-)

I find your lack of faith disturbing...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Od może kilku tygodni jestem posiadaczem VELODYNE Impact 12.

Zauważyłem, że przy scenach filmowych z długim niskim basem z środka skrzyni dochodzą takie metaliczne dźwięki, jakby się coś odkręcało(nie było dokręcone)

Co to może być? Spotkał się ktoś z czymś takim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

On jest nowy na gwarancji?

Kiedy go kupiłeś?

Jak niedawno to wysyłaj do sprzedawcy na jego koszt jako towar niezgodny z umową.

Jak ma więcej niż dwa lata, to po prostu go rozkręć i zobacz czy coś się nie telepie i wzbudza akurat przy danej częstotliwości. Jak tak miałem w DD12, że też mi cos powodowało buczenie. Ułożyłem staranniej kable, docisnąłem wygłuszeniem i teraz cisza. W Kappach 8.2i kiedyś taśma idąca od kosza do cewki głośnika basowego odkleiła się od specjalnej gąbki utrzymującej ją w danej pozycji, i też miałem przy większej głośności hałas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

jak jest na gwarancji to nawet nie ma co się nad tym zastanawiać... tylko wysłać go do serwisu i niech oni myślą...

Uważam inaczej.

W świetle obecnej ustawy konsumenckiej lepiej wysłać do sprzedawcy. Jak padnie drugi raz to będzie nam go musiał wymienić na nowy lub nawet oddać kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Nie ma to znaczenia.

Jak kupiony był nie później niż pół roku temu, od grudnia nawet rok temu, to możesz go wysłać sprzedawcy na jego koszt. Poczytaj ustawę o szczególnych warunkach sprzedaży.... i jej nowelizację z zeszłego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Sub wraca właśnie z Audiofast. wymieniona została cała elektronika ponoc ze względu na "szum offsetowy", którego ponoć nie powinno być. Nie wiem za bardzo o co chodzi. Jutro juz będzie i zobaczymy czy zauważę róznicę i czy to wyeliminowało te dźwięki, które słyszałem wcześniej.

 

Jeszcze powiedziano mi, żebym po zakończonym słuchaniu odłączać go od źródła prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
Gość Gosc

(Konto usunięte)

No tym razem mnie dopadło. Mój DD12 coś niedomaga. Przy większym poziomie mocy pojawia się jakieś charczenie.

Sub niby działa cały czas bezproblemowo ale czasami pojawia się jakieś brudzenie przy długim przeciągłym basie. Sub niestety jest po gwarancji więc pozostaje mi naprawa odpłatna. Macie jakieś typy na dobry, sprawdzony serwis Velodyne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub wraca właśnie z Audiofast. wymieniona została cała elektronika ponoc ze względu na "szum offsetowy", którego ponoć nie powinno być. Nie wiem za bardzo o co chodzi. Jutro juz będzie i zobaczymy czy zauważę róznicę i czy to wyeliminowało te dźwięki, które słyszałem wcześniej.

 

Jeszcze powiedziano mi, żebym po zakończonym słuchaniu odłączać go od źródła prądu.

 

Ciekawa sprawa z tym wyłączaniem po słuchaniu, dlaczego trzeba to robić ??? Tylko w tym modelu czy zalecają robić to we wszystkich ???

 

No tym razem mnie dopadło. Mój DD12 coś niedomaga. Przy większym poziomie mocy pojawia się jakieś charczenie.

Sub niby działa cały czas bezproblemowo ale czasami pojawia się jakieś brudzenie przy długim przeciągłym basie. Sub niestety jest po gwarancji więc pozostaje mi naprawa odpłatna. Macie jakieś typy na dobry, sprawdzony serwis Velodyne?

 

A to się dzieje tylko wtedy jak np oglądasz film ? Jak tylko np skończysz oglądać film i jest całkowita cisza to sub nie wydaje z siebie żadnego charczenia?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.