Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  42 członków

Velodyne Klub
IGNORED

Klub Velodyne - bas a nie halas...


darekdz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem po przesiadce z Velodyne eq12 max na Spl 1200 ultra i powiem tak: niebo a ziemia :-). Zastanawiam się nad zamianą Spl1200ultra na DD12+ z racji że nowy a coś w nim szumi. I stąd pytanie do szanownych użytkowników: czy jeśli mam podłączone z integry poprzez pre-out na wejście liniowe do velodyne w stereo to mogę jednocześnie z amplitunera wpiąć się w LFE na velodyne? Dodam że wtedy integra jest jako końcówka mocy na fronty czyli sub dostanie sygnał z preout integry i amplitunera jednocześnie. Jest któreś wejście nadrzedne? Jakoś pilotem można wybrać? Jak by to ugryźć? Z góry dziękuję za podpowiedź...

Oczywiście wpisuję się do klubu chodź velodyne eq12max z 3-4 lata już był u mnie :-)

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witaj

 

Mógłbyś coś więcej napisać o różnicach, co uległo poprawie itp. ?

Witam, bass stał się głębszy, potężniejszy. Dużo lepsza kontrola nie była taki rozlany... Moc uderzenia (żadnego sumienia, buczenia itd). Nie mówiąc już o samym wykonaniu. Piękna sprawa... nie żałujesz ani jednej wydanej złotówki. Dodam też że przez 2dni miałem SPL1000 w domu jak czekałem na SPL1200 ultra. Powiem tak: za te pieniądze porażka, 1200ka miażdży ta 1000ke. Dobrze że doplacilem do większego ...

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam też że przez 2dni miałem SPL1000 w domu jak czekałem na SPL1200 ultra. Powiem tak: za te pieniądze porażka, 1200ka miażdży ta 1000ke. Dobrze że doplacilem do większego ...

 

Czyli jednak rozmiar robi swoje.

 

Kiedyś w tej serii był jeszcze 15".

Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli jednak rozmiar robi swoje.

 

Kiedyś w tej serii był jeszcze 15".

Bez dwóch zdań rozmiar w tym przypadku ma znaczenia... ten mniejszy 1000ka tak jakby nie dawała rady w otwartym salonie z kuchnią... być może gdyby to był mały pokoik też by dawał radę... na pewno polecam tego 1200...

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kawał pomieszczenia.. ja w pierwszym podejściu tez odsłuchiwałem spl 1000 tylko salon odsłuchowy miał powiedzmy około 20-22 m i dawał radę sobie ten sub nie było go mało ale u Ciebie jest drugie tyle.. ale też wybrałem spl 1200 ultra i jestem mega zadowolony..

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
to kawał pomieszczenia.. ja w pierwszym podejściu tez odsłuchiwałem spl 1000 tylko salon odsłuchowy miał powiedzmy około 20-22 m i dawał radę sobie ten sub nie było go mało ale u Ciebie jest drugie tyle.. ale też wybrałem spl 1200 ultra i jestem mega zadowolony..

Dziś testuje u Siebie DD12+...

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dziś testuje u Siebie DD12+...

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

To jak posłuchasz, przetestujesz w muzyce jak i w kinie domowym to opisz swoje wrażenia.. względem spl..

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To jak posłuchasz, przetestujesz w muzyce jak i w kinie domowym to opisz swoje wrażenia.. względem spl..

Posluchane i powiem tak: mistrzostwo świata.

Ten kto pisze że subwofer nie nadaje się do muzyki to chyba nie słuchał tego Velodyne DD12+. Pełna kontrola basu... czy to w jazzie czy hause. Nie ma czegoś takiego że coś nie nadąża za frontami, a bass jest mięciutki, masywny. Jak odkręci się głośniej to masaż serca ... poprostu super.

Polecam każdemu przynajmniej posłuchać. A już będzie cel na co zbierać.

Dodam jeszcze na koniec ze miałem przed nim na 2dni spl1200 ultra i myślałem że to już jest super, ale dd+ szybko sprowadza na ziemię... to inna liga. Posłuchaj i kupisz na 100%.

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odsłuchiwałem tylko kawałek czasu temu, podobne mam zdanie jest to inna liga tak jak i różnica pomiędzy SPL a niższymi seriami w Velodyne.. tylko różnica polega na tym że są ludzie tacy jak My którzy piszą szczerze, a są tacy którzy z założenia z rożnych powodów nawet nie słysząc albo słyszeli na zasadzie posłuchania 20 min takiego czy innego suba i piszą że nie ma sensu wydawać kasy..

Dla mnie wszystkie wymienione suby dzieli klasa .... choć ja osobiście jestem zwolennikiem jak ma się zestaw stereo słuchania muzyki bez suba.. ale to kwestia gustu.. na moje 25 m w salonie to i spl 1200 ultra nie wykorzystuje się jego potencjału... ale jak ktoś ma hektary :-) w salonie i stać go to DD 12 + wybór idealny..

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja odsłuchiwałem tylko kawałek czasu temu, podobne mam zdanie jest to inna liga tak jak i różnica pomiędzy SPL a niższymi seriami w Velodyne.. tylko różnica polega na tym że są ludzie tacy jak My którzy piszą szczerze, a są tacy którzy z założenia z rożnych powodów nawet nie słysząc albo słyszeli na zasadzie posłuchania 20 min takiego czy innego suba i piszą że nie ma sensu wydawać kasy..

Dla mnie wszystkie wymienione suby dzieli klasa .... choć ja osobiście jestem zwolennikiem jak ma się zestaw stereo słuchania muzyki bez suba.. ale to kwestia gustu.. na moje 25 m w salonie to i spl 1200 ultra nie wykorzystuje się jego potencjału... ale jak ktoś ma hektary :-) w salonie i stać go to DD 12 + wybór idealny..

Zgadzam się w 100% ... ważne by najpierw posłuchać, najlepiej u Siebie w domu a nie 5min w sklepie i wtedy wszystko jasne.

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posluchane i powiem tak: mistrzostwo świata.

Ten kto pisze że subwofer nie nadaje się do muzyki to chyba nie słuchał tego Velodyne DD12+. Pełna kontrola basu... czy to w jazzie czy hause. Nie ma czegoś takiego że coś nie nadąża za frontami, a bass jest mięciutki, masywny. Jak odkręci się głośniej to masaż serca ... poprostu super.

Polecam każdemu przynajmniej posłuchać. A już będzie cel na co zbierać.

Dodam jeszcze na koniec ze miałem przed nim na 2dni spl1200 ultra i myślałem że to już jest super, ale dd+ szybko sprowadza na ziemię... to inna liga. Posłuchaj i kupisz na 100%.

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

Kuli007 czy mógłbyś podać więcej szczegółów o różnicach dźwięku pomiędzy SPL i DD+ ? Przepraszam, ale takie opisy inna liga, wyższa półka itp. mi osobiście nic nie mówią.

To tak jak napisać, że coś jest lepsze od czegoś i zakończyć porównanie.

Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kuli007 czy mógłbyś podać więcej szczegółów o różnicach dźwięku pomiędzy SPL i DD+ ? Przepraszam, ale takie opisy inna liga, wyższa półka itp. mi osobiście nic nie mówią.

To tak jak napisać, że coś jest lepsze od czegoś i zakończyć porównanie.

Nie umiem opisywać jak w gazetach to dobrze robią, więc trochę swoimi słowami... bas jest taki miękki, oddawany przez sub z taką lekkością... czy kino czy stereo jest ta magia. Chce się dłużej posłuchać, nic nie męczy. Nie mówię już nawet o kalibracji. W spl jest mały mikrofonik i nie wiesz co i jak ustawione, a bass jest taki twardszy (ale też mocny). Spl 1000 to nieporozumienie, warto dołożyć kilkaset zł i brać spl 1200 jeśli chwilowo nie ma się na DD+. W DD+ widzisz całe pasmo i tam gdzie masz dziurę możesz w każdym Hz wyrównać. W DD+ nawet jak dasz głośno nic nie stuka, bas dalej miekki, głęboki.

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ja tak samo nie umiem opisywać tak jak to robią w gazetach często zresztą na zamówienie - wiadomo o co chodzi... szczególnie testy rodzime.. najlepszym odniesieniem jest jeśli nie wierzy się lub jeśli komuś za mało jak się pisze że to inna liga to samemu odsłuchać i wtedy człowiek sam się przekonuje.. bo i tak nawet jeśli napisze się o swoich wrażeniach - jest to tylko odczucie mojej osoby, które nijak może być w porównaniu do odczucia innych użytkowników....

to podobnie jak np test samochodu w gazecie co mi po przeczytaniu pięknych słówek skoro dla mnie i tak najlepszym odniesieniem jest jazda testowa i jeśli już mam faworyta to robię to dwu czy nawet trzykrotnie - i to jest najlepsze rozwiązanie..

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolek po pierwsze forum jest właśnie po to żeby pisać i dzielić się wrażeniami, wiedzą itp. Jeśli słuchać samemu, a nie czytać opisy innych to po co w ogóle forum ? Można od razu zamknąć.

Po drugie to nie chodzi o to, że ktoś komuś nie wierzy, tylko o to, że porównanie na zasadzie określeń: inna liga, wyższa półka, jeden zjadł na śniadanie drugi, czytającemu taki opis kompletnie nic nie mówi.

Po trzecie, nikt nie wymaga od nikogo gazetowego bełkotu, w którym redaktor często upuszcza wodze fantazji i jak sami zauważyliście często nie za darmo.

 

Jeśli jednak ktoś porównuje dwa urządzenia, w tym przypadku dwa suby i jeden bardziej podoba mu się od drugiego to chyba wie dlaczego, prawda ?

Jaki jest problem napisać własnymi słowami, co mi się w jednym podobało bardziej od drugiego i dlaczego.

 

Mało kto ma ten komfort, aby posłuchać sobie spokojnie w domu takie suby i porównać jak SPL i DD+, więc opisy są tym bardziej ciekawe. Przecież nikt, nikomu nie każe na podstawie czyjegoś opisu kupować suba, ale to zawsze jakieś wskazówki.

 

W DD+ widzisz całe pasmo i tam gdzie masz dziurę możesz w każdym Hz wyrównać.

To, że seria DD+ ma lepszą kalibrację to czytałem w necie.

 

Chce się dłużej posłuchać, nic nie męczy.

Czy to znaczy, że w SPL coś Cię męczyło ?

 

W DD+ nawet jak dasz głośno nic nie stuka, bas dalej miekki, głęboki.

Czy to znaczy, że w SPL coś stuka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Lolek po pierwsze forum jest właśnie po to żeby pisać i dzielić się wrażeniami, wiedzą itp. Jeśli słuchać samemu, a nie czytać opisy innych to po co w ogóle forum ? Można od razu zamknąć.

Po drugie to nie chodzi o to, że ktoś komuś nie wierzy, tylko o to, że porównanie na zasadzie określeń: inna liga, wyższa półka, jeden zjadł na śniadanie drugi, czytającemu taki opis kompletnie nic nie mówi.

Po trzecie, nikt nie wymaga od nikogo gazetowego bełkotu, w którym redaktor często upuszcza wodze fantazji i jak sami zauważyliście często nie za darmo.

 

Jeśli jednak ktoś porównuje dwa urządzenia, w tym przypadku dwa suby i jeden bardziej podoba mu się od drugiego to chyba wie dlaczego, prawda ?

Jaki jest problem napisać własnymi słowami, co mi się w jednym podobało bardziej od drugiego i dlaczego.

 

Mało kto ma ten komfort, aby posłuchać sobie spokojnie w domu takie suby i porównać jak SPL i DD+, więc opisy są tym bardziej ciekawe. Przecież nikt, nikomu nie każe na podstawie czyjegoś opisu kupować suba, ale to zawsze jakieś wskazówki.

 

 

To, że seria DD+ ma lepszą kalibrację to czytałem w necie.

 

 

Czy to znaczy, że w SPL coś Cię męczyło ?

 

 

Czy to znaczy, że w SPL coś stuka ?

Spl1200 to dobry sub i polecam każdemu... bas tak jak pisałem w moim odczuciu jest twardszy...a spl1000 jest porostu mały i może złego słowa użyłem stukalo, powinno być nie wyrabial się...

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spl1200 to dobry sub i polecam każdemu... bas tak jak pisałem w moim odczuciu jest twardszy...a spl1000 jest porostu mały i może złego słowa użyłem stukalo, powinno być nie wyrabial się...

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

To ja może deko od siebie w spl jest bas (ja nie umiem opisywać) ale tak jakby twardszy - ale również ma kontrolę i nie ma mowy o żadnym buczeniu, czy też nadmiaru tego basu.. w filmach np jak jest jakiś wybuch to jest uderzenie tak jakby w punkt, bas nie rozlewa się po całym salonie, że tak powiem jest pierd.... i zapominamy o basie - jest mocno, punktowo z kontrolą nad tym uderzeniem ... ale np w stereo w zależności od muzyki czasem deko wg mnie mu brakuje i do stereo uważam że lepsza propozycja jest kupując Rela, ale Rel znowu dla mnie trudniej jest do ustawienia i słabszy w kinie.. Dlatego jak ktoś ma duży salon i używa również suba do stereo, a ma do tego kasę uważam że lepiej jest dołożyć i kupić DD+ jest zdecydowanie lepszy bo tak jak Kolega wspomniał jest delikatniejszy jeszcze z większą kontrolą + kalibracja na znacznie wyższym poziomie..

 

Ale tak jak pisałem wiele osób nie przyzna się że warto dołożyć do Spl czy do DD + .... a czasem jest nawet tak że ich nie słyszeli i na oczy nie widzieli ale z góry zakładają że zagrają nie współmiernie do dołożonej kasy.. ale czy np kabel głośnikowy za 3 tys zagra gorzej o 100% w stosunku do kabla za 6 tyś - nie ale gro osób którym ten droższy podpasuje do systemu dołoży i kupi..

 

.... tak czy inaczej nie wyobrażam sobie kupienia tego typu suba na podstawie opinii .. nikt zdrowy nie kupi w taki sposób..tak jak nie kupuje się samochodu na podstawie opinii ludzi, a jeśli komuś żal wydania powiedzmy 200-300 zł na paliwo żeby gdzieś podjechać i posłuchać to później mogą być różne efekty... ja np. z Wawy jeździłem do Łodzi odsłuchiwać i nie żałuję... są takie fora że funkcjonują po trzy firmy jeśli chodzi o kolumny jak i o wzmaki i jest to najlepszy wybór dla tych osób z możliwych ... :-) i nie daj Bóg coś złego napisać..fora są do dyskusji i to nie podlega dyskusji tylko trzeba mieć duży dystans wg mnie do tego co ludzie piszą mając odpowiedni charakter, czyli mam na myśli że jeśli ktoś kupuje np amplituner za 2-3 tys a opisuje takie rzeczy że wzmacniacz za 4 tys w stereo gra gorzej od tego amplitunera :-), albo jak to nie grają kolumny za 3 tys zł.. część z tych osób co opisują nie są obiektywni do tego co mają w domu i to jest problem naszych "for"

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na Allegro pojawił się spl1000 series 2, za 2400, dopiero czytam o tej firmie i nie wszystko wiem:) model z roku 2003 nie posiada mikrofonu i pilota, czy brak kalibracji to duża wada tego suba

Czy warty jest tych pieniędzy?

Panowie proszę o pomoc w temacie,

Myślę o zakupie tego suba, a nie chciałbym przypłacić, w tej chwili nie posiadam żadnego, zastaw jaki posiadam to onkyo805, nad 372 i b&w 604, gra to na 22m2

Warto zapłacić tyle za velodyne spl1000 z roku 2003???

Edytowane przez omlet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 lat później...

Witam. Dawno tu nikt nie pisał więc czas może odświeżyć wątek. Posiadam sub Velodyne DB12 współpracujący ze wzmacniaczem lampowym i głośnikami Pylon D28. Jako, że gra to w salonie otwartym na kuchnię i klatkę schodową, brakowało mi deko obecności w najniższych rejestrach. Sub mam ustawiony najniżej jak można (50hz w dół) i na 1/4 głośności. Tyle wystarcza, żeby moją małą akustyczną katastrofę wzbogacić o najniższe rejestry. Ogólnie DB12 polecam, bas jest taki jak lubię i schodzi bardzo nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.