Skocz do zawartości
IGNORED

DVD Yamaha 540


Kubek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanko o DVD. Zdecydowałem się na kupno ampli Yamaha RX-V440 i do tego chciałem wziąć DVD 540 Yamahy. Ktoś na forum jednak napisał że Yamaha ma kiepski laser i po 3 miesiącach musiał wymienić. Ma ktoś tą yamaszkę i podobne problemy ? Czy może w tej samej cenie wziąć inne DVD , co proponujecie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzało się że padały lasery w niektórych 530. Jakaś wadliwa seria napędów Philipsa sie trafiła.

 

Sam mam 540'kę od pół roku i nie mam najmniejszych problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skupiać to sie musiał raczej Philips, bo wszystkie Yamahy zbudowane są w oparciu o jego mechanizmy (i nie tylko Yamahy).

 

Ale ta wpadka to jeszcze nic - najwiekszą Philips zaliczył przy pierwszych wersjach napędu 12.4 z 7 lat temu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak słyszałem o yamaszce że w środku ma philipsa. Powiedzcie mi tylko czy ta yamaszka (philips) to coś porządnego, czy wcisnęli taki model żeby z ampli rx-v440 ładnie wyglądało. Chodzi mi również jak gra w stereo, czy ogólnie warte jest zachodu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Marko62

(Konto usunięte)

Witam !

Ten model DVD Yamahy mam od 3-mcy oto kilka uwag :

1. Bardzo cichy napęd , dopiero przy bardzo żle nagranych płytach CD-R lub CD-RW słychać tylko

lekke "ćwierkanie"

2. Bez problemu czyta wszystkie płyty audio ( stare , nowe , zniszczone )

3. Przy powiększeniu obrazu z płyt DVD nie znika inormujący o tym piktogram ( może denerwować )

4. Wyświetlana nazwa folderu lub odtwarzanego pliku MP3 składa się tylko z ok 10 znaków ( nie liczyłem dokladnie )

5. Jeśli folder ma następująca nazwę X.YYYYYYYY to wyświtlane jest tylko X. ( nie dotyczy plików )

6. W przypadku urzycia wewnętrznego korektora ( hal itp. ) i przepuszczenia przez ampli głos wychodzi zniekształcony ( jest o tym w instrukcji )

7. Dźwięk w stereo zależeć będzie w dużej mierze od wzmacniacza a poniewż mam też jak Ty ampli Yamahy 440

to całość wydaje się zbyt "ostra" lub "metaliczna" ze zbyt skromną dynamiką i basem

8. Obraz z płyt DVD bardzo dobry

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś z logowaniem nie tak bo nie chciało "przyjąć" pod marko może teraz .

Przypomniała mi się ciekawostka z tym DVD Yamachy . Pewnego dnia po dwukrotnym naciśnięci na pilocie "Stop" wysuwała się taca ( obojętnie czy była płyta cz nie ) . Później już się to nie powtórzyło :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVD830 i DVD2300 to napęd Panasonic

DVD 530 nadęd Philipsa

DVD 540 to flaki od Soniaka ,moze będzie lepiej chociaż Panasonik też jest tani!

Denerwóje mnie tylko to czekanie kiedy łaskawie wypluje płytę!!!!!

Jest OK!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marko -> trochę mnie zmartwiłeś że ta yamaszka w stereo słabo z dynamiką i basem, ja preferuję mocnego rocka, metal, w szczególności metallicę więc troszkę kopa by się zdało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z oceną że mu brakuje basu to bym był ostrożny moja jest wpięta do Yamaha 540+540 gra z MISSION m74 i bas mam na +2db i jest wystarczjąco , a przy nastawie +6db kinie otwieram okno żeby ciśnienie nie wypchało okna z ramami podczas wybuchów !!! Tego kopa raczej ma i będziesz zadowojony.Zresztą Ymaha słynie z osrtrego i dynamicznego grania i do słuchania roka jest stworzona!

A zresztą wszysto jest kwestią gustu i głośników! Tak mi się wydaje! itd!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość JacekPlacek nie zalogowany

(Konto usunięte)

Kubek> Nie wiem o co chodzi z tym basem i dynamiką. Mam 540 i RX-V440. Bas ( ten co wywołuje u mnie rezonanse w pokoju) to ja będę musiał zredukować . Poza tym jest OK. Nawet jeżeli sugerować się opinią w czsopismach to też znalazłem same superlatywy. Może problemy co niektórych forumowiczów tkwią w kolumnach. Trudno aby monitory lub podłogowce bez dobrego basu nagle go dostały po wymianie DVD czy wzmaka.

 

Pozdr

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w kwestii basu. Moim zdaniem jest ok. Mam 540 podpiętą do ampli 440 + Eltax Universe. Bas w ampli na + 2 lub wogóle zredukowany. Po podkręceniu czuć ciśnienie. Jak komuś mało może w stereo włączyć sub, dojdą niskie zakresy i basu jest b. dużo.

Co do głośników. Nie wiem dokładnie jak gra ten model Kody, ale posłuchaj Eltax - ów. Universe lub Discovery. Moim zdaniem Universe graja lepiej. Cena w promocji widziałem po 999 zł.. Porównując z Kodami wybrałem Eltaxy. Grają cieplej i bardziej z głębią. W tej cenie ok.. Wiem, że dodając więcej kasy można lepiej itd. Ale podłogowe do 1000 zł. - nie słyszałem lepszych. Spróbuj z 2-giej ręki. widziałem ogłoszenia o Eltax-ach na gwarancji za 800 zł..

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.