Jump to content
IGNORED

Acoustic energy evo + Denon avr-1910

Logan

Recommended Posts

Witam

Posiadam obecnie zestaw głośników AE z serii Aegis Evo (one , centalny oraz sub ), na tył zamierzam dokupić aegis compact. Jako amplituner zdecydowałem się natomiast na Denona Avr-1910.

Co myślicie o takim połączeniu, może ktoś miał okazję słyszeć ? Jeśli nie to co byście polecali w podobnym przedziale cenowym ?

Teoretycznie powinno być ok - Denony słyną raczej z wygładzonego, ocieplonego brzmienia, natomiast Aegis ma raczej lekko rozjaśnione.

Niepokoi mnie jednak jego wydajność prądowa - pobiera 490 Wat a Aegisy mimo 8 omowej impedencji i skuteczności 89db (imo chyba tylko na papierze bo moje eltaxy 5+ grają głośniej a legitymują się również 89 decyblami) są podobno dość wymagające pod względem wzmacniacza.

Jedynki podłączone mam obecnie pod mój wysłużony wzmacniacz Onkyo 9510 i muszę przyznać, że grają bardzo przyjemnie, delikatniej od Eltaxów.

Pomieszczenie, w którym będzie to grało ma ok.18 m2 , chciałbym jednak aby w 25 też dało radę

Pozdrawiam

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.