Skocz do zawartości
IGNORED

Nawróceni na vintage


jarex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam znalazłem stereo recoiver akai AA1010 tylko nie działa czy w tym 1 zdjęciu powinny być jakieś bezpieczniki jeśli tak to jakie i jakiej mocy proszę o pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-50839-0-60150900-1383157558_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie przedstawia otwarzacz cd z 1984 roku . Miedziowana obudowa grube szklano epoksydowe płytki , kondensatory tantale , silver mica ,styreofleksowe z miedzianą folią ,rezystory i elektrolity bardzo dobrej klasy wszystko działa bardzo dobrze. Potencjometr do słuchawkowego wielostopniowa drabinka rezystorowa . Za tego dziadka dałem 400zł , ale jak tak popatrzeć na wspólczesne cd-ki to takie wykonanie wystepuje raczej grubo powyżej kwoty 10000zł.Szkło w laserze mozna wyjąć i wyglada lepiej od niejednego obiektywu z aparatu za 1000zł. Korpus mosiężny i piękne szkło powlekane antyrefleksem. Cała obudowa lasera odlew aluminiowy i wszystkie elemnty rozbieralne włacznie z pryzmatem diodą nadawcza i obiorczą .Waga otwarzacza to 14kg bo cała obudowa to grube płyty aluminium . Całość Made in Japan a nie China . Solidność to za mało powiedziane .

Załączone miniatury

 

Załączona grafika: 1473815_1.jpg

 

 

 

A ja mam taki. W idealnym stanie nawet z kartonem i styropianem. Brakuje manuala, dokupię. 2 modele które były przed tym też mam. Przed nimi nic już nie było :P

 

nie wiem czemu zdjecie sie nie wkleiło, może ktoś poprawi.

 

Czemu lubię vintage? Duże, ciężkie, niezawodne, dopracowane detale i zero plastiku, mnóstwo lampek i pokręteł, ma 30 i więcej lat i działa, niesamowicie skomplikowane w środku, Gra często znakomicie. Ktoś kiedyś pytał o stary wzmacniacz za 2000 który gra lepiej niż za 5000 - są takie i za 200zł np. sanyo ja-220. Vintage fajnie wygląda. Mam paletę radii lampowych, niestety nie mam gdzie postawić.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.