Jump to content
IGNORED

kolumny tubowe

mariusz

Recommended Posts

Mam ochotę na kolumny tubowe, posłuchałem kilku, podobała mi się dynamika w skali makro i mikro, homogeniczność dźwięku. Bas był lub nie był, ale nie bolało. Natomiast zabiły mnie ceny. Po przejrzeniu tego co jest w sieci znalazłem sporo planów i komponentów DIY, tylko czy to zadziała? Może ktoś ma jakieś doświadczenie w tej mierze.

Mariusz

Z Lowtherami oczywiscie.Orginalnie Fidelio sprzedawane jest z glosnikiem DX2,ale mozna wlozyc kazdy z glosnikow Lowther z seri DX i EX (ceramiczne magnesy) oraz PM6,PM7 i PM2 z tradycyjnej seri A (magnesy ALNICO).Dwie najlepsze jednostki napedowe z seri A - czyli PM5A i PM4A nie pasuja z uwagi na zbyt duze magnesy.Wszystkie glosniki Lowther maja ta sama srednice i rozstaw otworow montazowych.Fidelio jest to konstrukcja nowa,raczej elegancka,smukla.Niestety wielu twierdzi ze nowe skrzynki aczkolwiek eleganckie to nie sa w stanie zapewnic takich wrazen jak konstrukcje sprzed lat (np TP1,Audiovector czy chociazby Acousta) o znacznie wiekszych rozmiarach.Plany wszystkich skrzyn (tych starych i nowych) mozna badz to kupic od Lowther (przy zakupie glosnikow sa darmowe) badz znalezc w internecie na wielu stronach milosnikow Lowthera.Tym sposobem przy odrobinie umiejetnosci stolarskich mozna miec bardzo tanio Lowthery (za orginalne ,cale kolumny placi sie slono,a sa tylko z MDF-u).Najlepszy material na skrzynie to sklejka brzozowa lub inne bardziej szlachetne.Moze byc tez MDF ale jest znacznie gorszy.Ceny glosnikow ksztaltuja sie od 3000 do ok.7000-8000 za pare.Wiekszosc ludzi zainteresowanych kupuje glosniki serii DX i EX ale wtajemniczeni twierdza ze najlepsza jest seria A,ktora od kilkudziesieciu lat jest prawie niezmieniona (nie dziwie sie - magnesy ALNICO sa najlepsze ale niewielu producentow je uzywa bo sa drogie).Jesli chodzi o dzwiek to bardzo szczuply bas,niesmiala gora,wyeksponowana srednica - dalej tylko same zalety...Z uwagi na elegancki wyglad nowsze skrzynie maja mniej basu niz starsze.Ale prawdziwego basu mozna sie spodziewac tylko z konstrukcji takich jak TP1 ,ktory ma 4,5 metrowa ,zwinieta tube.Zagraja raczej tylko z lampa.Z tranzystorami trzeba uwazac.Jesli wzmacniacz nie ma przekaznika opuzniajacego zalaczenie glosnikow przy wlaczaniu mozna je latwo uszkodzic (mala dawka DC wystarczy).Choc sa superskuteczne to ciezko tez wycisnac z nich duze cisnienia dzwieku.

Generalnie wzmacniany przez tube jest tylko bas.Poza kilkoma starszymi konstrukcjami srednica i gora promieniowana jest bezposrednio przez glosnik,trudno wiec mowic tu o takich tubach jak np. Avantgarde Acoustics lub Acapella.Polecam odwiedzic strone Lowthera.Pozdr.

Guest Tuchol ptu@progress.com

(Konto usunięte)

Witam,

Czy ktos z Was wie w jakiej cenie mozna kupic w Polsce glosniki Lowther PM6C lub PM6A i gdzie?

Glosniki moga byc uzywane. Wiem ze mozna je sprowadzic przez firme z Piaseczna ale to wychodzi dosc drogo.

Dzieki,

Tuchol

• 35 years later...

witam

Może ktoś z Was ma doświadczenia w małych i średnich pomieszczeniach z szerokopasmowcami i skrzynkami do nich (np. Diatone, Cicada, Ciareh,) lub z głośnikami coaxialnymi? Obawiam się, że TL nie zda egzaminu w 15m2, ale może ktoś ma jakiś pomysł.

Z góry dzięki za życzliwość.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.