Jump to content
IGNORED

akustyka i dobór kolumn


gregorjan

Recommended Posts

Witam, sory, że raz jeszcze o akustyce ale mam dosyć nietypowy pokój, praktycznie skończyłem górę domu i wyszedł mi pokój jak na rysunku, +- 30 mkw., skos nad miejscem odsłuchowym, schody i galeryjka do syp.1, nie przewiduję tu kina domowego bo na dole grają japońce, a w ciągu 2-3 miesięcy po doszlifowaniu wykończeniówki, chciałbym sobie sklecić jakieś angielskie stereo, mniejsza o klocki, ale na razie chciałem się spytać czy polecalibyście raczej do takiego pokoju podstawkowe czy podłogowe, ze wzgledu na wystrój - założyliśmy sobie taki minimalistyczny design, skłaniałbym się do jakichś podstawek, ale chętnie wysłucham wszelkich porad, trudno też mi sobie wyobrazić inne ustawienie głośników niż we wrysowanych miejscach. Nie zależy mi też aby to były kolumny do głośnego grania, smoothjazz i klasyka/filmowa, niegłośno słuchana to najczęściej ostatnio u mnie gości.

Pozdrawiam

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

Witam, moge sie mylic ale na monitorki troche za daleko do miejsca odsluchu (moze zwymiaroj ten rysunek), sa oczywiscie takie ktore wygeneruja dzwiek, taki ktorego niejedna podlogowka nie posiada, ale musisz sie oczywiscie zastanowic nad relacja jakosc cena.

Jesli mieszkasz w Warszawie, mysle ze dalbym rade porzyczyc na odsluch od kolegi jego wlasne konstrukcje diy (monitory) co prawda glebokosc ich to az 32cm wiec bas jest naprawde potezny w ukladzie diapolito, za wysokie tony odpowiada krystalicznie brzmiacy twiter. Moim zdaniem konstrukcje do jazzu i powaznej w popie ich nie widze chociarz to pewnie kwestia doboru sprzetu.

Napisz tez czy przy prawym glosniku jest scianka czy puste miejsce pod schodami.

Takie pomieszczenia nie naleza do zbyt latwych, cos o tym wiem bo sam mam pokoj w ksztalcie kropli wody.

pozdrawiam Sławek

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.