Jump to content
IGNORED

Marantz po wymianie lasera....


zukosok

Recommended Posts

A wiec, wymienilem laser w marantz 7300 a w zasadzie caly mechanizm na nowy, niestety nadal nie jest idealnie, po wlozeniu plytki nieraz slychac jak laser szuka paczatku plyty-pyknie. Po wejsciu w tryb testowy pokazuje od czasu do czasu blad 07, zdarzal sie tez 10, a na samym poczatku 02, teraz tylko 07, dodam iz plytka ciagle ta sama, raz gra dobrze a raz ma problem ze znalezieniem konkretnego utworu, na innych plytach to samo, niestety znajduje sie poza polska granica i nie moge udac sie do specjalisty. Bardzo prosze o porade.

 

Err 02 FOCUS Error

Err 07 SUB CODE Error

Err 10 RADIAL Error

Link to comment
Share on other sites

Widzę, że masz serwisówkę, to dobry początek :-)

Z pewnością warto sprawdzić zasilanie, nie tylko napięcia, ale brak zakłóceń, szpilek itp. śmieci w okolicach napędu, które wskazywałyby na uszkodzenie kondensatora(ów). Z tym, że ten CDP jest chyba zbyt młody na wyschnięcie elektrolitów?

Z kolei "FOCUS error" może być spowodowany niewłaściwym ustawieniem płyty w stosunku do optyki (zbyt nisko lub zbyt wysoko) - tutaj lekkie przesunięcie talerzyka na osi silnika może przynieść poprawę.

Link to comment
Share on other sites

wlozylem laser do starej mechaniki nadal blad 07, sporadycznie po nim 10, z tym ze zauwazylem cos jeszcze, po wiejsciu w test:

na plytach orginalnych blad wyskakuje bardzo bardzo rzadko

na plytach cd palonycych x16 blad jest juz czesciej

na plycie z mp3 blad wyskakuje prawie za kazdym razem

 

czy mozliwe jest zle standardowe-orginalne ustawienie mocy lasera?

slyszalem ze nie nalezy tykac peerka bo jest on ustawiony przez fabryke, czy to moze miec cos wspolnego?

Link to comment
Share on other sites

To są problemy z jakością odczytu - za niski poziom sygnału HF lub też błędy wynikacjące ze słabego zogniskowania i śledzenia ścieżki przez nowy laser w starym mechaniźmie. Czy na PCB są jakieś potencjometry regulacyjne? Czy tryb serwisowy umożliwia kalibrację ustawieć focus / tracking? Jeśli tak to należy je wykonać i zapisać.

Inna przyczyna to złe zawieszenie mechanizmu lub za nisko / za wysoko położony tależyk na osi silnika kręcącego płytą w stosunku do zakresu ustawiania ostrości przez cewki focus w tym ezgemplarzu lasera.

Link to comment
Share on other sites

Niestety na pcb nie ma zadnych peerkow regulacyjnych. Laser zostal kupiony z mechanizmem, zreszta przekladka do starego mechanizmu nic nie dala.Prowadnica posmarowana, zebatek nie tykalem, czesc z nich posmarowanych zostalo firmowo.

W trybie serwisu ustawic mozna T-PushTm, T-On Time, T-OffTim, T-PullCt.

Link to comment
Share on other sites

> a tak przy okazki jak podniesc talezyk...

Nie wiadomo, podnieść czy opuścić - nie zapomnij zaznaczyć lub dokładnie zmierzyć oryginalne ustawienie względem osi.

Delikatnie, bez użycia narzędzi :-) Powinien się dać przemieścić na metalowej ośce, bo zazwyczaj jest po prostu wciśnięty "na siłę". Ułamek mm powinien zrobić dużą różnicę - pogorszyć lub polepszyć odtwarzanie.

Link to comment
Share on other sites

problem rozwiazany calkowicie!!!

nie wiem jak to opisać ale spróbuje:

dioda umieszczona jest na płytce która ma oparcie na plastikowej rurce (na końcu soczewka, brak lustra) pcb z dioda była krzywo włożona w rurkę, płytka ma specjalne punkty oparcia wystarczyło umieścić ja w prawidłowym miejscu.

ZAMYKAM

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.