Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  43 członków

Saba Klub
IGNORED

Saba


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam informacji na temat firmy Saba. Będę wdzięczny za podrzucenie linków lub ewentualnie informacji własnych forumowiczów o tej firmie i jej produktach. Szczególnie interesują mnie tunery. Pozdrawiam.

post-17176-100000930 1257796544_thumb.jpg

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem dvd saby i się z....ło, now rzeczy jak widać kiepskie, ale stare podobno całkiem niezłe

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek Kostańczak,

 

Dzięki za link!

 

jozefkania, 9 Lis 2009, 21:35

 

>"Ludwiku Dornie i Sabo nie idźcie tą drogą" :D :)

 

^^ Rzeczywiście dla Polaków nazwa nieco "psia", ale marka jest bardzo chwalona na wielu forach audio i posiadająca wielu wręcz wyznawców - stąd moje pytanie w pierwszym poście.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarex, 9 Lis 2009, 21:33

 

>miałem dvd saby i się z....ło, now rzeczy jak widać kiepskie, ale stare podobno całkiem niezłe-firmy SABA dawno nie ma a te nowe "SABY" tak jak i nowe "AEG","TELEFUNKEN" to marki handlowe kupione przez obrotnych chińczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw Saba 9250, 9005 i 250 + oryginalna szafka. Bardzo ładne.

 

http://allegro.pl/item812277714_wieza_saba_amplituner_9250_deck_9005_gramofon_250.html

post-17176-100000826 1257871846_thumb.jpg

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w latach 80-tych ojciec mojego kumpla wyjeżdżał na saksy grać na skrzypkach, kiedyś przywiózł swojemu synowi wieże saby, wszyscy wymiękli:-)

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o moją Sabe, czyli model MT 201 to do zakupu skłoniło mnie kilka (dosłownie kilka) pochlebnym opinii w internecie jak i na tym forum ale również bardzo przyzwoite ceny tunerów tej jakby nie patrzeć mało znanej marki (tylko co niektórzy bardziej wtajemniczeni - nierzadko handlarze, windują ceny). Nie mam dużego doświadczenia jeżeli chodzi o tunery bo miałem ich niewiele, ale już pierwszy kontakt z MT 201 miło mnie zaskoczył: ciężka solidna budowa, strojenie bez większych problemów na przysłowiowym kawałku druta, świetna czułość. Bardzo fajny patent niespotykany zbyt często w analogowych tunerach to programowalne przyciski w prawej części panela czołowego. Jeżeli chodzi o brzmienie to można je określić jako bardzo muzykalne. Mój poprzedni tuner - Kenwood KT-1100SD grał w zupełnie innym systemie i ciężko porównywać oba klocki ale mogę pokusić się o stwierdzenie, że Saba w obecnej konfiguracji oczarowała mnie trochę bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dość ciekawą stronę o firmie Saba:

 

http://wegavision.pytalhost.com/saba.html

 

Jak widać Saba produkuje sprzęt audio już od co najmniej 1927 roku! Nie mam informacji czy dalej ona istnieje?

 

I kilka zdjęć z tej zacnej strony:

post-17176-100000723 1257968974_thumb.jpg

post-17176-100000724 1257968974_thumb.jpg

post-17176-100000725 1257968974_thumb.jpg

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis bylem na odsluchu tych kolumn. Za te pieniadze(900zł), to rewelacja.

Brak jakichkolwiek wyostrzen oraz agresji, brzmienie audiofilskie i to z klasą.

Mają do nich fajne standy za 4 stowy, reasumujac za 1200zl kawal przyzwoitego brzmienia.

Zapomnialem dodac, ze stolarka ladna i dokladna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia firmy SABA (Schwarzwälder Apparate-Bau-Anstalt GmbH) i inne ciekawe o niej informacje:

 

http://www.radiomuseum.org/dsp_hersteller_detail.cfm?company_id=22

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Dzięki. Już doczytałem, że SABA została kupiona w latach 80-tych przez francuski koncern Thomson-Brandt, w którym niestety "rozpłynęła się" bez śladu. Szkoda.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Dobry_chlopak

 

Ciekawe za ile pójdzie? Interesują mnie takie aukcje na Allegro, bo jak łatwo się zorientować - urządzenia firmy SABA z lat 70-tych na eBay'u sprzedają się kilkukrotnie drożej niż u nas. Dlaczego?

 

Np. ładny i dobry tuner TS-2000 w PL można kupić już za ok. 200zł, a w Niemczech zadbany egzemplarz kosztuje często ok. 800zł!

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Violet, 15 Lis 2009, 20:45

>

>Ciekawe za ile pójdzie? Interesują mnie takie aukcje na Allegro, bo jak łatwo się zorientować -

>urządzenia firmy SABA z lat 70-tych na eBay'u sprzedają się kilkukrotnie drożej niż u nas.

>Dlaczego?

 

Ponieważ Niemcy cenią swój sprzęt, w dodatku z reguły jest on w znacznie lepszym stanie niż to, co jest przywożone i sprzedawane w Polsce. Tak się dzieje nie tylko z Sabą, ale również z klockami Klein&Hummel (Telewatt), nota bene której sprzęt Saba w pewnym momencie dystrybuowała (czy miała wkład w konstrukcje tego nie wiem) - szczególnie stare lampowce, tak samo jest z firmą Telefunken czy Revox, choć ta ostatnia jest w Polsce bardziej znana i ceniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item819362104_saba_hifi_lautsprecherbox_iia.html

tutaj fajne kolumienki z 1968 roku.Moga zagrac jak gówno ale moze takze jak monitorki z wysokiej półki za spora kase.Nie znam ich ale to złoty okres firmy SABA.Moze ktos zaryzykuje ?

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.