Jump to content
IGNORED

Naprawa Denon DCM-500AE - prośba o pomoc

Altarus

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Posiadam wymienioną w tytule stacjonarną zmieniarkę Denon DCM-500AE. Niestety, od jakiegoś czasu sprawia mi ona różne problemy techniczne. Najpierw był problem z tym, że przy zmianie płyt, gdy tacka się obracała, płyta potrafiła spaść nieprecyzyjnie na swoje miejsce (od 1 do 5) i spadała pomiędzy. Złe ułożenie płyty, przy obracającej się tacy powodowało, że płyta zahaczała o coś u góry i mocno się rysowała, zanim zdołałem otworzyć tackę. ---> Problem: Nieprecyzyjne odkładanie płyty na miejsce (1-5) przez mechanizm zmieniarki.

Zdarzało się też, że płyta wpadała gdzieś POD tackę. Wtedy trzeba było ustawić zmieniarkę pod kątem prostym (z otwartą tacką) i po chamsku wytrząsać płytę ze środka... Masakra.

Odesłałem sprzęt do serwisu, przez sprzedawcę z Allegro. Niestety nie był to oficjalny serwis Denona, bo nie mam oficjalnej gwarancji. Wspomniane powyżej usterki wyeliminowali, ale... pojawiła się nowa.

Otóż, teraz zmieniarka nie potrafi przeczytać płyt z miejsc 1, 2 i 3. Tzn. umieszczam płytę w którejś z tych nisz, zamykam tackę i zmieniarka zaczyna się obracać. Obraca się, obraca.... i nadal się obraca :-) Nawet w momencie, gdy na tych numerach nie ma płyty, zmieniarce zajmuje bardzo dużo czasu zorientowanie się, że miejsce jest puste i żeby przejść do odtwarzania płyty 4 lub 5. Jest to wybitnie irytujące...

W związku z tym zwracam się do Was o pomoc: czy ktoś potrafi naprawić taką zmieniarkę lub może polecić profesjonalistę od napraw takiego sprzętu w Warszawie lub okolicach? Bardzo mi na tym zależy!

Chodzi o ten model. Wiem, że trochę osób na tym forum zajmuje się modyfikacjami i naprawami CD, więc może ktoś mógłby chociaż podpowiedzieć mi, co dalej...

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.