Skocz do zawartości
IGNORED

Naprawa Denon DCM-500AE - prośba o pomoc


Altarus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Posiadam wymienioną w tytule stacjonarną zmieniarkę Denon DCM-500AE. Niestety, od jakiegoś czasu sprawia mi ona różne problemy techniczne. Najpierw był problem z tym, że przy zmianie płyt, gdy tacka się obracała, płyta potrafiła spaść nieprecyzyjnie na swoje miejsce (od 1 do 5) i spadała pomiędzy. Złe ułożenie płyty, przy obracającej się tacy powodowało, że płyta zahaczała o coś u góry i mocno się rysowała, zanim zdołałem otworzyć tackę. ---> Problem: Nieprecyzyjne odkładanie płyty na miejsce (1-5) przez mechanizm zmieniarki.

 

Zdarzało się też, że płyta wpadała gdzieś POD tackę. Wtedy trzeba było ustawić zmieniarkę pod kątem prostym (z otwartą tacką) i po chamsku wytrząsać płytę ze środka... Masakra.

 

Odesłałem sprzęt do serwisu, przez sprzedawcę z Allegro. Niestety nie był to oficjalny serwis Denona, bo nie mam oficjalnej gwarancji. Wspomniane powyżej usterki wyeliminowali, ale... pojawiła się nowa.

 

Otóż, teraz zmieniarka nie potrafi przeczytać płyt z miejsc 1, 2 i 3. Tzn. umieszczam płytę w którejś z tych nisz, zamykam tackę i zmieniarka zaczyna się obracać. Obraca się, obraca.... i nadal się obraca :-) Nawet w momencie, gdy na tych numerach nie ma płyty, zmieniarce zajmuje bardzo dużo czasu zorientowanie się, że miejsce jest puste i żeby przejść do odtwarzania płyty 4 lub 5. Jest to wybitnie irytujące...

 

W związku z tym zwracam się do Was o pomoc: czy ktoś potrafi naprawić taką zmieniarkę lub może polecić profesjonalistę od napraw takiego sprzętu w Warszawie lub okolicach? Bardzo mi na tym zależy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o ten model. Wiem, że trochę osób na tym forum zajmuje się modyfikacjami i naprawami CD, więc może ktoś mógłby chociaż podpowiedzieć mi, co dalej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.