Skocz do zawartości
IGNORED

Desperacja gramofonowa


Lok

Rekomendowane odpowiedzi

  • Redaktorzy

Anlu, jednak nie polecałbym wkładek o małym nacisku. Obecnie wkładki o nacisku około 1 g to zarzucana egzotyka, mało kto oprócz Shure coś takiego promuje. Taka wkładka niby mniej orze płytę, ale ma większą skłonność do odrywania się od powierzchni (jeśli płyta jest niezbyt równa, albo jeśli aramofon nie jest supre ciężki i stabilny), co dopiero szkodzi płycie! Bezpieczny wybór to wkładki o 1.75-2 g nacisku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Pojęcia nie mam, bo sam nigdy takiej nie kupowałem. Używam Audio Techniki OC9, a jako rezerwową mam 540 Ortofona. Nawiasem mówiąc, podobno AT 110 jest b. dobrą wkładką na początek, ale to chyba droższe niż 200 pln. Ale jak nie będziesz mógł się zdecydować, to OM 10 (czy tam OMB), to bezpieczny wybór. A jakby kombinować z czymś mniej w Polsce oklepanym, można spróbować Goldringa lub Grado, czemu nie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Odswiezam ten watek.

 

Wkladka Ortofon 510mkII zostala przetestowana na innym gramofonie jest dobra. Jak sie okazalo wszystko z nia ok. Gra dobrze.

Ja natomiast na swoim gramofonie testuje aktualnie wkladke Goldringa Elan. Wkladka gra bardzo dobrze.

Wiec co teraz.

Czy moze to byc wina zlego dopasowania przedwzmacniacza. Czy moze ta wkladka nie moze sie spasowac z moim ramieniem.

Nastepna rzecza ktora przetestuje napewno bedzie przedwzmacniacz.

 

Czy moze to jest to niedopasowanie wkladki do ramienia o ktorym mowa w watku "Preamp phono z AVT" I pojawia sie rezonans.

 

Czy macie jakies pomysly.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede musial jeszcze raz u mnie sprawdzic tego Ortofona. Moze zle ustawialem wkladke. Moze lepiej zmienic wkladke niz gramofon.

Marzy mi sie THORENS TD 320 Mk II ale na allegro wolaja za niego 900 zl.

 

Vinyl_PL przy okazji zapytam jak najlepiej zlikwidowac trzaski i szumy z plyty. Posiadam kilka plyt ktore strasznie trzaskaja. Czy jest na to jakis patent. Jak winyle odelektryzowac. Czy sa jakies na to sposoby zeby pozbyc sie tych niechcianych ladunkow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odelektryzować można płynem antystatycznym. Kiedyś (lata 70-te) były takie szczoteczki na ramieniu do których podłączało się kabelek od szczoteczki do uziemienia. Czy to jednak działało i czy było skuteczne nie pamiętam. Jeśli o wkładce. Odżałuj parę złotych i kup wkładkę fabrycznie nową. Na starych wkładkach nawet dobre, nie zniszczone płyty trzeszczą nie mówiąc o egzemplarzach przechodzonych. Z wkładka bowiem jak z kobietą, bo to nie wino, że czym starsze to lepsze. A tych starych sprzedawanych na aukcjach win i tak się nie pije. Wal więc po wkładkę. Kup nawet trochę gorszą jak brakuje forsy ale nową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zydel co Ty bredzisz.....starych win sie nie pije?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

sluchales tego starocia?

Twoj DJ Turbo Orto sie nie umywa do tego zabytku.

sciemka

Majer>>>>

najtaniej wyjdzie Ci zakupic za 33zety + 6 wysylka takie cos

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

u tego sprzedawcy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i koniecznie, najwazniejsze, przed kazdym opuszczeniem ramienia cala plyte czyscisz nie za mocno przyciskajac..

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majer>>>

trzeszcza tylko niektore serie melodii i prawie wszystki Tonpresy i Polskie Nagrania.

Reszta firm ma patenty, dodaja do masy vinylowej antystatyk. RCA nazywala to "MIRACLE SURFACE"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Gdzieś na ebay sprzedają Dynavectora XV-1 za jedną trzecią ceny, podobno mało używany. Wychodzi jakieś 5000 pln. Tadam! Ale to, cholender, jednak ryzykowny biznes.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczoteczke juz zamowilem zobaczymy czy zda egzamin, napewno sie tym podziele.

 

Moj stary Dual posiada takie ramie ktore umieszcza sie nad plyta. Mozna regulowac wysokosc. Z tego ramienia idzie przewod ktory jest zakonczony wtyczka rodzaju "szuko" ktory posiada tylko mase i wpina sie to do gniazdka.

Urzadzenie to jest okragle z regulacja wysokosci na gorze zakonczony metalowym bolcem. Co dziwne te krotkie ramie ktore umieszcza sie nad plyte jest plastikowe.

Moze brakuje jakiejs czesci.

Czy znacie takie urzadzenia czy to faktycznie moze dzialac i czy kiedys wogole takie cos dzialalo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra kolego wkurzylem sie juz tym Twoim trzeszczeniem.

piszesz trzeszczy plyta!

Co przez to rozumiesz?

Trzeszczy mocno tzn nie slyszysz co tam z gitary zapodaje?

Trzeszczy sporadycznie ale dokuczliwie?

Trzeszczy bardzo zadko to sie mowi male ticky.....

Powiedz jaki rodzaj ma to twoje trzeszczenie

Trzeszczy jak stara plyta (w zakresie okolo 6-8 kHz)

Trzeszczy jak trzeszczy b. wysokotonowo powyzej 8 kHz.

Trzeszczy jak jasna cholera nic nie slychac tylko trzeszczenie

trzeszczy trzeszczy trzeszczy trzeszczy trzeszczy trzeszczy trzeszczy trzeszczy trzeszczy trzeszczy trzeszczy trzeszczy trzeszczy trzeszczy trzeszczy trzeszczy trzeszczy trzeszczy trzeszczy trzeszczy trzeszczy trzeszczy trzeszczy trzeszczy trzeszczy trzeszczy trzeszczy trzeszczy trzeszczy trzeszczy trzeszczy trzeszczy trzeszczy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vinyl-pl>

Tylko spokojnie nie denerwuj sie.

Niektore plyty "trzaskaja". Nie wiem jak to nazwac. Jest to o tyle denerwujace ze przeszkadza sluchac. Nie mowie o takim trzaskaniu cichym gdzies tam w tle. Jest to slyszalne caly czas. Jest to cos takiego jak palenie sie ogniska.

Nie mam takiego doswiadczenia z winylami zeby to dokladnie opisac.

Dzieki za pomoc.

 

Plastikowe pocztowki dzwiekowe to boje sie odtwarzac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vinyl! Czyś Ty zidiociał??? Jak mozesz mnie nie lubić, skoro się nie znamy. Fakt jest taki, że przegrałes aukcje. Bądx jednak sprawiedliwy, bo miałeś równe szanse. Jeśli chodzi o Aure, to sprzedałem ją tak jak chciałem. W przeciwieństwie do Ciebie nie ukrywałem powodów swego niezadowolenia. Mój tor analogowy to niestety sprzęt za ponad 15.000zł z wkładką Sumico blue point. W maju zastąpi ja Simico special. Tak więc proszę nie krytykuj mnie, nie wymądrzaj się, bo rzeczywistosć może okazać się, ze mozesz stac się cienki bolek. Do rzeczy jednak. Jak ja miałem pytania odnośnie gówniaczego ramienia Aury udawałeś fachowca, a potem sam zostałeś z problemem szukając pomocy!!! Nie rób burzy móżgu dla autora tego wątku. Ci co mnie znają osobiście wiedza, że może jestem zbyt dosadny, ale uczciwy i sprawiedliwy. Jeśli potrzebujesz wkładki to daj znac mam kilka na zbyciu- pewnych!!! W maju lecę do stanów. Jeśli ktos chce poczynić jakieś zakupy, które będę w stanie zrealizować słuzę pomocą. Odnosnie przegranej zemną licytacji nie masz czego żałować. Wkładka po 15 winylach sie "skończyła". Dlatego szczerze autorowi wątku radzę, by kupił tańsza ale nową!!!!!!!! Jest to szczera porada, a nie jakiś fałsz, który przemawia przez Twój komentarz. Na starej wkładce wszystkie lp. trzeszczą. W swoim życiu miałem sporo gramofonów, wkładek itp. Śmiem więc twierdzić, że to uprawnia mnie do wypowiedzi. Mam też paro-tysięczną kolekcję płyt- tak więc i w tym chyba nie będziesz lepszy. Nie chcę sie przekomarzać. Zakończę tak. Vinyl chłopie daj spokój. Lepiej iść na piwko przy dobrej muzie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no rzeczywiscie jestem cienki bolek. ale przepraszal nie bede.sprawiasz duzo zabawy wokol siebie. vinyl_pl zyczy milego lotu...

 

 

moj to wyceniam (z wkladka) na okolo 1500zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Zydelek, jeśli twój tor analogowy jest tyle wart, to nie ma sensu bawić się z Sumiko BPS. Weź chociaż Black Bird, jeśli to już musi być Sumiko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jozwa- na najwyższe wkładki przejdę z czasem. Po doświadczeniach uwazam, że najwazniejszy jest preamp, potem wkładka a na końcu gramofon. Obecnie mam: Projekt RPM 6; wkładka Sumiko blue point MC- (rewelacja) phono preamp Audio Reaserch (drugi model od góry).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.