Jump to content
IGNORED

Yamaha Pianocraft a Sony MHC-RG330


rooster85

Recommended Posts

Witam!

 

Gdzieś z 6 lat temu kupiłem wieżę Sony MHC-RG330. No i jakiś rok temu zaczęły się z nią problemy czyli problemy z odtwarzaniem płyt. Przez ten czas doszło do stanu dzisiejszego, gdzie rzadko która płyta jest odtwarzana normalnie, bez problemów, z odczytem zdecydowanej większości ma problemy (doszło nawet do tego, że, żeby załapała płytę, muszą ją prawie kłaść na boku ;)). Zwykle objawia się, to tak, że słychać rozruch płyty po czym się ona zatrzymuje, z 2 razy tak samo jeszcze i zmiana talerza. Z opinii wielu ludzi wynika, że niestety laser dokonał swojego żywota.

 

Majac jakieś fundusze zastanawiam się nad jakimś nowym sprzętem, zwłaszcza, że wyżej wymienioną wieżę kupiłem bez żadnej wiedzy o niej, ot na zasadzie "Sony - uznana marka i wieża dość ładnie się prezentuje". Moje fundusze oscylują w granicach 1500 - 1600 zł. Zrobiłem rozpoznanie w necie no i wiele osób poleca za tą cenę Yamahę Pianocraft. Składać zestawu nie chcę, bo po prostu nie znam się kompletnie na tym a też wiadomo jak to jest z używanymi komponentami. Słucham głównie metalu ale raczej nie ekstremy tylko bardziej klasycznego (czytałem wątek tutaj: Pianocraft a metal ale też nie słucham raczej przesadnie głośno, więc nie musze mieć wielkich kolumn. Przede wszystkim dla mnie liczy się jakość dźwięku, zwłaszcza, że kolumny potem można wymienić)

 

Dodatkowo mam pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi.

 

Jak jest z czułością lasera w Pianocrafcie? Kupuję sporo używanych płyt, które często mają mniejsze lub większe ryski.

 

No i najważniejsze: a może lepiej wymienić ten laser w Sony i zostać przy tym? Sprawę utrudnia mi to, że o tym MHC RG330 jest mało opinii w internecie, a sam model już nie jest produkowany (a może to jakiś świetny model 2 razy więcej wart niż cena za jaką go kupiłem ;)) Choć nie powiem, kusi ten Pianocraft mnie strasznie... Tylko szkoda, że w Radomiu nie mogę go nigdzie znaleźć, żeby sobie go posłuchać.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.