Skocz do zawartości
IGNORED

Prosba o pomoc : dobry ampli czy tani ampli +wzmak


etemmu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proponowałbym ci zakup denon avr 2809,jest do kupienia na allegro za ok.2800 zł.Jak dla mnie cena jest rewelacyjna.Super maszyna ma wszystko co ci na dziś będzie potrzeba,a jeśli ci brzmienie nie będzie odpowiadać wtedy dokupisz sobie wzmacniacz.Denon ten posiada w sobie equalizer,więc również będziesz mógł ustawić sobie odpowiadającą ci barwę dzwięku.Modelem tym nie zamkniesz sobie drogi na przyszłość,a wzmacniacz zawsze zdążysz sobie dokupić.Miałem Yamahę 640,byłem zadowolony,choć trochę mi w niej brakowało dynamiki,marzyłem o Yamaha 1900,no ale ten Denon był w tym czasie o 1000 zł tańszy.Kupiłem i nie narzekam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"paroletni klocek i podlaczyc bluraya analogowo masz to same a nawet lepiej w zaleznosci od blu"

Kilkanascie postow temu Dariusz pisal, ze BD maja gorsze dekodery ...

Zreszta koszt takiego BD tez nie bedzie najmniejszy a na razie wole kupic dobry CD i jakis tani DVD z USB (do divx i mkv ). BD sie zainteresuje jak stanieje i spowszednieje. Panowie, moze jestem uparty i chce popelnic ten blad ale jednak wolalbym zaczac od ampli z w miare dobrym stereo a w przyszlosci podpiac dobrego wzmaka pod pre-out (zeby korzystac z tych samych kolumn). Wiele slyszalem o tym (i jako gitarzysta przekonalem sie uzywajac wzmacniacza lampowego), ze tak naprawde na brzmienie ma wiekszy wplyw koncowka mocy niz preamp a przynajmniej na dynamike i kilka innych atrybutow soundu - tzw wzmacniacz giatrowy kompo z lampowym preampem i tranzystorowa koncowka nadal bedzie brzmial jak tranzystor - liczy sie wzmocnienie mocy np. 4 lub 6 sztuk 6L6.

Wiec nie sadze, zeby mi preamp w ampli bardzo psul dzwiek przy uzyciu koncowki zewnetrznego wzmacniacza. Tym bardziej, ze co jest pewnie bardzo nieaudiofilskie, lubie podbarwic lub podbić nieco korektorem oryginalne brzmienie - coz, ten rodzaj muzyki zazwyczaj tego wymaga. Wiec na razie wiem tyle, zeby nie kupowac "slabego" ampli co wyklucza opcje "tani ampli" + wzmak. Jaki wiec ampli dobrze przy ostrej (choc nie tylko) muzyce sie sprawdzi z kolumnami MA BR5 ? Marantz, Onkyo 9xx, CA czy wymieniony Denon AVR-2809 ??? (Denon i Marantz to nie jedna firma ? )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak pisałem wyżej, Denon 2809 posiada equalizer i po ustawieniu nabrał brzmienia ciepłego,podbarwionego, można powiedzieć takiego jak byś we wzmacniaczu włączył loudness.A potem jednym przyciskiem włączasz i masz brzmienie naturalne.Myślę, że twoim przypadku, to jest to czego szukasz.Jeśli masz wątpliwości poczytaj testy i opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

etemmu, 4 Lut 2010, 18:05

 

"[...] muzyka 60/70% filmy i koncerty 40/30% [...] Czy w zwiazku z tym kupic lepszy ampli z dobrym stereo czy slabszy ampli do 2000zl + wzmak do 1500zl na pre out do ampli?"

 

Witam serdecznie,

pozwól etemmu, że wrtącę i swoją opinię, jako że niedawno przerabiałem niemal identyczne rozterki:)

 

30-40% wykorzystania sprzętu na "nie-stereo" to sporo. Dla mnie na wstępie już eliminuje to możliwość wyboru samego wzmacniacza dwukanałowego.

Odnośnie zaś kombinacji wszelakich z amplitunerem - po wielu próbach i zestawieniach różnych konfiguracji sprzętu, wyłoniła się niestety do bólu prosta prawda: im mniej elementów za cenę X, tym lepsza w tej cenie jakość. Zasada, że łańcuch jest tak mocny, jak jego najsłabsze ogniwo, w audio też się sprawdza.

Przy Twoich preferencjach wykorzystania sprzętu, radzę kupić najlepszy możliwy ampli. Zgoda, że amplituner za 4k zagra w stereo jak wzmacniacz za 2.000,-PLN, ale kombinacja ampli za 2,5k + stereo za 1,5k zagra o wiele gorzej... To logiczne, skoro w danej cenie takiego składaka płacisz niepotrzebnie za dwie obudowy i dublujące się elementy, sekcja przedwzmacniacza nie może być dobra. Poza tym, gdy stwierdzisz, że jednak interesuje Cię znacząca poprawa w stereo, spokojnie będziesz mógł zostawić solidnie spisujący się amplituner do kina i zakupić osobny system do odsłuchu dwukanałowego. Przy tanim ampli na wejściu [i słabiutkim stereo, bo przecież na lepsze nie było kasy] trza będzie wyrzucić wszystko:(

 

Tyle moich rozważan w temacie.

O polecaniu produktów konkretnych producentów nie piszę, bo tu wybór powinien zależeć jedynie od twojego ucha.

 

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vonda, 11 Lut 2010, 17:24

 

masz racje tylko zauważ, że autor wątku bardziej skupiony jest na dobrym brzemieniu w stereo a dopiero potem swoje zainteresowania kieruje w stronę KD. Za niewielką ilość gotówki nie da się zrealizować zamierzonego celu czyli mieć pięknie brzmiące stereo i super KD.

 

moja sugestia ....też była sarkastyczna lub jak kto woli "na odczepne".

autor wątku cały czas ma przekonanie że jednak mu się uda, że układ amplituner+końcówka mocy spełni jego marzenia. Teoretycznie jest to właściwe rozwiązanie. Jednakże dopiero potem wychodzą niedoskonałości. Ja tak jak inni forumowicze staramy się ostrzec przed takim myśleniem, gdyż za sumę 3.500 złotych to się nie da.

 

Pakowanie w system kilku przeciętniaków da nam przeciętny dźwięk. Nic nadzwyczajnego. Oczywiście będziemy na siłę się pocieszać, że jest dobrze a nawet super. Ale to nie będzie prawda. Dlatego jeśli ktoś chce popełnić ten błąd bardzo proszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu stwierdzilem, ze rozsadnym rozwiazaniem jest miec na poczatek "bardzo dobre" kino i "dobre" stereo niz "bardzo dobre stereo" bez kina. Za jakiś czas uzbieram na wzmacniacz i będę miał "bardzo dobre kino" i "bardzo dobre stereo" - oczywiscie w realiach polskich srednich zarobkow - na sprzet za

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.