Jump to content
IGNORED

Nad c352 + CHARIO SILVERETTE 200 T jak to zagra?


a4tech

Recommended Posts

Chciałbym się poradzić , a więc mam obecnie kolumny Tannoy F4 wzmacnicz Nad c352 oraz odtwarzacz Yamaha cdx-880 gra to w sumie całkiem przyzwoicie (muzyka bardzo rózna od Bajora po Metalice) ale brakuje trochę ciężaru gitar brzmi to trochę lekko.Czy zmiana kolumn na CHARIO SILVERETTE 200 T wniesie jakąś poprawę. Zgóey dziękuje za porady.

Link to comment
Share on other sites

Pytanie jest niesłychanie wymagające ponieważ liczba wytrawnych audiofili którzy zagrali tytułowe combo Nad c352 + CHARIO SILVERETTE 200 T jest wprawdzie większa niż liczba Leopardów Amurskich (podobno już tylko ok. 30 sztuk żyje w całym świecie), lecz na tym forum pojawia się ich akurat mniej. A jeszcze kable, kable - brakująca zmienna. Ze swej strony udzielę nastepującej pomocy: mam taki zestaw który jest jakby kosztownym (6K) radiomagnetofonem, stoi nawet na podłodze wszystkie elementy obok siebie:

 

Nad 352

Cambridge Azur D540 V2

Dynaudio Audience 42

interkonekt Monster

kable głośnikowe Van den Hul Mk II

 

Otóż brzmi to nielekko, gitarom absolutnie nic nie brakuje, w ogóle średnica jest wypasiona i nasycona. To tyle tytułem zagajenia dyskusji.

Link to comment
Share on other sites

..mam akurat chario premium 1000 podstawkowe i powiem ci, ze nie chce innych chociarz byloby mnie stac. graja cieplo, naturalnie a bas taki ze u mnie w 25m czulem go pod stopami - bez przesady. chario maja otwor basowy u spodu obudowy, krory daje niesamowite efekty. moje chario sa malutkie a waza prawie 9,5 kg sztuka bez podstawek. Do mojej muzyki sa super. i ladne sa. wczesniej mialem kef iq5, epos els3, aa phoebe, ae evo one, aelite i inne. chario zostaly i pewnie nie zmienie dlugo. pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi. Prawdę mówiąc spodziewałem się małej ilości porad ponieważ ogólnie tematów o CHARIO jest jak na lekarsteo, ale może miał ktoś jeszcze jakieś bliższe spotkania z kolumnami tego producenta.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam wszystkich, jest to mój pierwszy wpis na tym forum,

 

Jestem od roku posiadaczem Chario Silverette 200T. W moim systemie współpracują z zestawem Arcam A80/73T. Niestety trudno jest mi spekulować jak zagrałyby z Nadem więc skupię się nad opisem brzmienie mojego obecnego systemu.

Krąży wiele opinii (również na tym forum) jakoby Chario i Arcam świetnie do siebie pasowały. Niestety ja mam inne doświadczenia. Zestawienie wzmacniacza i odtwarzacza Arcama jest na tyle jasne, że ciężko znaleźć odpowiednie kolumny by udało się zrównoważyć tonalnie cały zestaw. Nie udało się to również w połączeniu z Silverette 200T. Soprany są czyste i szczegółowe, ale jest ich za dużo i często są oderwane od pozostałej części pasma i/lub ją przytłaczają co przy odsłuchu jaśniejszych bądź gorzej zrealizowanych płyt jest po prostu męczące na dłuższą metę.

Uch…zamiast opisu Chario pojawił się opis mojego systemu, a raczej jego największej wady.

Wnioski: jeśli twój zestaw nie jest zbyt jasny będziesz zadowolony z tych kolumn.

Mają całkiem fajny i dobrze kontrolowany bas, dzięki umieszczeniu głośnika basowego i basrefleksu w podstawie kolumn, oraz przyjemną średnicę.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 1 year later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.