Skocz do zawartości
IGNORED

NAD wkracza na rynek kina domowego


- Robert -

Rekomendowane odpowiedzi

>Ktoś woli więcej przestrzeni za cenę utraty innych walorów - jego wybór

 

dlaczego? ja wybieram wszystkie walory, i rybi i akwarium, nikt mnie nie zmzúsza do wyboru albo albo.

 

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o zbig i co ty próbujesz udowodnić?

 

Ja jak zamykam oczy podczas oglądania filu, to znaczy że za chwilę wychodzę, albo wyłączam :-)

pozwole sobie zacytować pana jeszcze raz "a jak byś uważniej czytał, to byś zauważył", że chodziło mi o coś zupełnie innego...............:)

 

Ok co do suba to rzeczywiście niedoczytałem, ale mówiąc że z głośników stereo otrzymasz odpowiednią lokalizacje wszerz? badzmy poważni, bez głośnika centralnego, pomiędzy głośnikami powstaje "dziura" której nie załatasz głośnikami stereo. Jak by niebyło docelową scieżke zastępujemy wtedy wirtualnie, dialogi przy takim rozwiazaniu są rozciągnięte!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jesko

 

Właśnie o to chodzi że nic nie próbuję udowodnić, zwłaszcza jak żartuję (to w kwestii zamykania oczu). Zajrzałem, bo byłem ciekaw jaka jest teza Roberta, związana ze znanym od dawna faktem produkowania pod marką NAD urządzeń a/v.

 

U mnie nie ma żadnej dziury. W tanich zestawach bywa, owszem, nieraz słyszałem. Oczywiście jak siądzie się z boku, to dźwięk ucieknie do jednego z kanałów, ale ja przecież nie polemizuję z faktem, że system wielokanałowy ma większe możliwości w efektach przestrzennych, to chyba oczywiste.

 

Napisałem tylko, że jakbym miał wydać pokaźną sumę na kino domowe, to bym sobie kupił projektor dlp, ekran i nagrywarkę dvd ze skanowaniem kolejno-liniowym a nie wielokanałowy system audio. Chyba mi wolno? I będę tu wpadał, bo ww. są w moim obszarze zainteresowań, czy się to komuś podoba, czy nie.

 

Pozdrawiam i bez odbioru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie litości ;o)

 

Bez walki proszę. Wszystko ma swoje wady i zalety. Byłem ciekawy co fani stereo myślą o wprowadzaniu urządzeń kina domowego przez firmy, które jeszcze się nie tak dawno wyrzekały dźwięku surround jak diabeł święconej wody, a Szkoci bielizny ;o)

Nie walczcie między sobą - spór ma dotyczyć poglądów, ale nie być przyczynkiem do osobistych wycieczek. Takich wątków jest aż nadto na zakładce stereo (patrz wątek: wygrzewanie kabli).

Osobiście lubię stereo dla muzy, a 5 głośników dla filmów. Muszę jednak przyznać, że jest parę koncertów i utworów, które wyśmienicie brzmią i w stereo i w DTSie. Z przyjemnością słucham w każdym z rodzajów.

Np. Koncert Eric'a Clapton'a z 2001, Santana.

Natomiast Meloman (zapewne niechcący) wjechał na fanów KD z argumentem o projektorze, kiedy mowa jest o różnicy w dźwięku dwu i wielokanałowym.

Zgodzę się, że za zestaw głośników 5.1 można mieć bardzo dobre głośniki stereo. Ale mnożąc tę kasę razy 2.5 można mieć 5 identycznych głośników do kina. Podawanie takiego argumentu, że za komplet KD można mieć znacznie lepsze stereo jest nie na miejscu. To tak jakby powiedzieć, że za pieniądze wydane na 10 samochodów osobowych można mieć jedną cieżarówkę (mam nadzieję, że trafiam z porównaniem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbig>

A jednak nie pracujesz... ;o)

I dokładnie tak... to jest kwadratura koła... powiem to samo, pomnożę tę kasę x 2 i kupię 5 takich głośników. Chodzi o to aby mieć hobby i czym się zajmować, ale nie musi to oznaczać krucjaty i walki z niewiernymi ;o)

Zawsze lubiłem stereo a zaczynałem od radia Elizabeth i Radmora. Mam teraz KD bo nie mam miejsca na oddzielny wzmacniacz i inne kolumny. Parafrazując Laskowika: "Jak sobie kupię szklarnie albo dwie..." to będę miał gabinet i tam będzie tylko i wyłącznie stereo. Ale do KD wybieram 7.1 ;o)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Robert

 

Zawsze kupując rzeczy uniwersalne idzie się na jakiś kompromis. Oczywiście zdarzają się wyroby uniwersalne zrobione bezkompromisowo (taki np. Subaru Forester), ale zwykle mają też mocno bezkompromisową cenę :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym subaru to przesadziles po pierwsze albo bezkompromisowo albo uniwersalne to sie wzajemnie wyklucza a po drugie forester jest ani uniwersalny w pelnym tego slowa zanaczeniu ani bezkompromisowy bo kompromisow to on jest pelen :)

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszemy o Kinie domowym prawda?

nie neguję wykorzystania amplitunerów i dzwięku wielokanałowego do oglądania filmów, bo to rzeczywiście tutaj sprawdza się lepiej niż stereo....

jednak oglądanie przy tym takim zestawie filmów na telewizorku nawet 36 calowym to jakieś koszmarne nieporozumienie... dzwięk atakuje ze wszystkich stron ( i tak ma być), ale co z tego skoro akcja filmu rozgrywa się na tak małym obszarze...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrym stereo nie ma mowy o żadnej dziurze w środku.

 

Niestety użytkownicy kina typu koda po włączaniu tylko 2 głośników taką dziurę mają, ponieważ przy takich głośnikach nie ma mowy o jakiejkolwiek scenie.

 

Jak już mowa o zamykaniu oczu... przy dobrym stereo po zamknięciu dźwięk nie płynie z głośników, tylko z całej ściany.

 

 

Nie neguję KD, fajna zabawa, ale budżetowe kino domowe jest bez sensu.

 

Jak ktoś nie ma kasy niech kupi dobry Amplituner i dobre głośniki przednie, kiedyś dokupi resztę.

 

 

 

Co do projektora fajna sprawa, ale większość ludzi mieszka w blokach gdzie pokój 20m2 można uznać za duży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meloman,

 

Ok oglądanie na tych mikro 36calowych monitorkach do kompa, to prawdziwy koszmar, nic nie widać, szczególnie jak ktoś ma pokój o powierzchni 16m2, wogóle lepiej jak by tv wogóle nie było. Zrozum że decydując się na projektor musisz spełnić masę warunków. Po pierwsze wolna sciana, po drugie zaciemnienie pokoju, po trzecie kupno drogich kabli i tunera telewizyjnego, po czwarte wymiana lampy co dwa lata, po piąte i tak kupno tv, bo oglądanie codziennie wiadomości i innych dupereli na projektorze tylko może zmęczyć. Jeżeli mamy możliwość i spełnimy te wszystkie warunki a co najważniejsze mamy pieniądze to jasne że projektor będzie lepszym wyborem niż 36calowy tv, jednak nigdy nie można uogólniać.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

igod,

 

Niezrozumieliśmy się. Mówiąc dziura, mam na myśli to, że przy wykorzystaniu tylko stereo nie ma szans na to by mowa dobiegała do nas z samego środka sceny, no chyba że w kolumnach po 20000 sztuka, ale w to też wątpie. Słyszałem kino domowe oparte tylko i wyłącznie o świetne głośniki przednie, i rzeczywiście dziury w dzwięku nie ma, ale rozłożenie dialogów to zupełna porażka. W przypadku systemu 5.1 dialogi komponują się z resztą sceny nie wybijają się, w przypadku stereo za dialog odpowiadają dwie kolumny, co powoduje że mowa jest nienaturalnie wyolbrzymiona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i ktos ma racje a kos sie myli - jak zwykle :)

kd jak sama nazwa wskazuje to przede wszystkim kino

potzrebny wiec jest ekran, projektor itp

tv jest do tv a nie do kina

jak ktos slucha plyt stereo na 5.1 to ja przepraszam go i wychodze

5.1 jest drozsze od stereo - jezeli mowimy o jakiejs tam szeroko pojmowanej jakosci

5.1 jest swietne do gier

filmy z dts maja pare minut dtsu,reszta to po prostu prolodzik :)

tak wiec moim zdaniem kino nie lezy w 5.1 a w ekranie i w przyciemnionym swietle

i nad czy nie nad ta kwestia mie ulega zmianie

osobiscie powtarzam jeszcze raz ze zamienilbym swoj sprzet na stereo albo sprzedal i kupil stereo z dobrym DVD zamiast CD

nie jestem jakims tam walnietym audiofilem !!!

po prostu obiektywnie stwierdzam fakt - jesli mam 3000euro dowydania to nie lupie kd bo to sie mija z celem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie jestem jakims tam walnietym audiofilem !!! po prostu obiektywnie stwierdzam fakt - jesli mam 3000euro dowydania to nie kupie kd bo to sie mija z celem

 

slowo "obiektywnie" powinno byc automatycznie wyfiltrowane i zamienione przez "subiektywnie" (to moj pomysl racjonalizatorski do zrealizowania przez lukara), gdyz kazdy wyraza swoja wlasna SUBIEKTYWNA, a nie ogolna, reprezentowana i uznana przez wszystkich uczestnikow opinie. Kazdy ma inne wyobrazenie i oczekiwanie co do KD i nie widze potrzeby wmawiania innym co to jest, wyznaczania granic od kiedy jest to sensowne. Za bardzo przypomina mi to naszych "sasiadow" czyli to idiotyczne czepianie sie dwu kanalow i ciagle wskazywanie na nazwe zakladki STEREO (czy to sa ludzie ktorzy nie potrafia policzyc do wiecej niz dwa, przeciez nawet na palcach jednej reki mozna dalej zajsc niz do dwoch).

Zycze wszysztkim wiecej tolerancji i uznania roznych podejsc za rownie wlasciwe jak wlasne to wlasne :-))

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przykrością stwierdzam, że co nie które osoby zaczynają gadać jak nawiedzone. Ich myśl, że tylko projektor stanowi o kinie domowym jest moim zdaniem z gruntu fałszywy (to tak jak niejaki prałat Jankowski twierdził, że tylko mercedes to samochód, a wszystko poniżej jest bee). wystarczy popatrzeć po ofertach firm produkujących szeroko pojete "rozrywkę domową". w ich ofercie jako wyświetlacze do kina domowego służą zarówno projektory, jak też LCD, plazmy jak i wielkoformatowe telewizory kineskopowe. zauważcie jak często przy prezentacji kd firmy korzystają z plazm lub lcd (widać to też na reklamówkach prezentujących technologię kd).

Ponadto nie każdego stać na projektor, nie każdy ma możliwość zainstalowania go (warunki lokalowe!!!!).

stwierdzenia co poniektórych przypominają mi wypowiedzi co poniektórych z zakładki obok (stereo) jak nie masz lampowca, gramofonu, kolumn za X XXX XXX i kabli za następne XXX to nie masz sprzętu.

Ponadto idea kd polega na zrównoważeniu zarówno obrazu jak i dźwięku, bawi więc mnie kategoryczność sądu co poniektórych (Meloman się tu pojawia) mnie tu bawi. bo postępują według zasady "każda myszka swój ogonek chwali". Ma taki jeden z drugim projektor, ale nie ma systemu dźwięku 5.1 (6.1, 7.1 itp itd), więc z uporem maniaka tworzy te swoje chore teorie z uporem maniaka. Można oczywuście kategoryzować co jest bardziej zestawem kd: czy projektor + stereo, czy tv (kineskop. lcd, plazma) + dźwięk 5.1, ale moim zdaniem to bez sensu. Każdy ma to co ma.

 

ps. ja mam zestaw 5.1 słucham na nim również stereo i mi to nie przeszkadza. nie jestem jakimś audiofilem, ba nawet nie pretenduje do tego miana. Jak czytam te wszystkie opinie na tema głębi kabli, itp itd to bierze mnie pusty śmiech. Mi tam mój sprżęt w stereo wystarcza i nie czuje potrzeby jego zmiany...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, mogę tylko poprzeć moich poprzedników. Każdy ma inne preferencje ale utożsamianie KD z projektorem i wielkim ekranem jak chce Mateuszek bez posiadania których wszystko jest "be" to nieporozumienie. Gdybym tak to odbierał to po prostu więcej chodziłbym do kina i nie kupowłbym DVD o amplitunerze KD nie wspominając. Ja mam KD głównie dla dźwięku i nie posiadając projektora ani ekranu mam dużo więcej frajdy oglądając dobrze zrealizowane filmy niż gdybym skupił się wyłącznie na stereo. I nie interesują mnie wtedy jakieś kondensatory

mimo ,że zawodowo i z przyjemnością param się elektroniką :-). Nie szukam w tym doskonałości bo nigdy jej nie znajdę a przeżycia potrafią "zamaskować" różne braki czy to sprzetu czy pomieszczenia.

Notabene muzyki w stereo słucham również na moim amplitunerze i nie potrzebuję ( jak sugerują Panowie z zakładki stereo) klocków za jakieś gigantyczne pieniądze i kosmicznych kabli aby czerpać z tego przyjemność.

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ulan

 

Ale ty masz całkiem audiofilskie i nie za tanie kabelki. Głośniki też od legendy audiofilizmu (serię 600 krytykują, ale każdemu ślina leci na Nautilusy, zresztą widac było co się działo na AS'03).

 

A Melomanowi chodzi właśnie o zrównoważenie obrazu i dźwięku, choć dość niewybrednie to zadeklarował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbig:

tylko że ja za te kabelki dałem mniej niż 50% ich ceny (kupowałem je od znajomego).a kupując kolumny (zaraz się pewnie wielu naraże) zwracałem uwagę na to żeby były solidnie wykonane i gwarantowały mi długi czas użytkowania, miałem poprzednio kolumny JPW AP 2 i byłem znich bardzo zadowolony, jednak przy rozbudowie do 5.1 stanąłem przed dość poważnym problemem dobrania do nich reszty, a że jest problem z JPW (zmienił sie dystrybutor, obecny wygląd tych kolum jest dość odpustowy), postawiłem na kolumny od jednej firmy, czyli B&W (spełniają one 100% moich wymagań, brzmią dobrze jak dla mnie, zresztą ja wole słuchać muzyki niż sprzętu ;-)

Jako wyświetlacz kupiłem z pełną świadomością tv panoramiczny 32 calowy Toshiby (ma zresztą i wejście component i progressive scan :-). U mnie ten sprzęt ma służyć zarówno do kd jak i do odlądania tv (nie stać mnie na kupowanie oddzielnie projektora do kd i odbiornika tv do telewizji, aż tyle forsy nie mam, ponadto ze względów lokalowych projektor odpadał w 100%)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Zbiga.... co znaczy naprawdę dobry projektor? w cenie do 8000zł ma przynajmniej dwa modele na Polskim rynku, które mają wręcz rewelacyjny obraz - Panasonic AE-500 oraz Sanyo Z-2

telewizorki 36 calowe kosztuję niewiele mniej... nie mówiąc już o plazmie czy LCD... zresztą i te ostatnie oferują ekrany maks do 50 cali... to żadna konkurencja...

oczywiście że Liska oglądam, a raczej oglądałem na telewizorku... ale z premedytacją kupiłem 29 cali (4:3) bo ładowanie kasy w panamoramę to WG MNIE jest wyrzucanie kasy w błoto

i nieprawdą jest że trzeba mieć jakieś specjalne warunki mieszkaniowe (sam mieszkam w bloku)

np. Z-2 z odległości 2,80m wyświetla obraz o podstawie 2,0m! (to jest grubo ponad 120cali przekątnej) więc o czym my tu mówimy... możemy wykorzystać ekrany rolowane... wtedy ściana wcale nie musi być pusta

a co do Ułana... sorki, ale wyraźnie brak Ci ambicji... i uważaj - raczej unikaj słuchanie dobrej klasy sprzętu stereo bo możesz wpaść w kompleksy...

i powtórzę - nie negują dzwięku wielokanałowego do kina (z drugiej strony czy do filmów podobnych do tych co robił Fellini taki dźwięk w ogóle jest potrzebny?), ale to jest tak jakby ktoś wybudował garaż, a trzymał w nim deskorolkę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z melomanem

kino to obraz a potem dzwiek i piec kanalow to po prostu bajer wykorzystywany w niewielkim procencie filmow

muzyczki po prostu slucha sie czesciej ale jak ktos lubi miec piec zrodel to spoko ja wole jednak dzwiek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melomam;

mi mój sprzęt wystarcza i nie planuje w najbliższym czasie go wymieniać :-), A stereo pewnie za pare lat przejdzie tak samo do lamusa jak mono (choć potrwa to pewnie jeszcze pare, lat ale blueray/czyli niebieski laser/ czeka, a znim przyjdzie taka jakość dźwięku wielekanałowego, że tylko głusi steromaniacy tego nieusłyszą.

Co do filmów może i Fellini nie potrzebuje dźwięku wielekanałowego (ale akurat za nim nie przepadam,tzn za Fellinim), ale już taki Cappola jak najbardziej (zobacz sobie taką reedycję "Czasu apokalipsy", podobnie jest z "Gwiezdnymi wojnami" (chodzi mi o klasyczne 3 częsci, nie te obecne nowe), "Władcy pierścieni" itp itd. a do Felliniego to i zwykłe tv wystarczy (jak bym miał kupować projektor do Felliniego, to bym wolał przeznaczyć tę forsę na coś innego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.