Skocz do zawartości
IGNORED

NAD wkracza na rynek kina domowego


- Robert -

Rekomendowane odpowiedzi

NAD się złamał i wprowadził linię amplitunerów oraz odtwarzaczy DVD, które zresztą otrzymują bardzo wysokie noty. Ciekawe co na to koledzy z zakładki stereo? ;o) Jeszcze nie tak dawno była tam zażarta walka o wyższości wzmacniacza nad amplitunerem.

 

Cytat za What Home Cinema (12/03): "And the System sounds just as good with music…. NAD’s musical roots are in evidence, and the setup makes a perfect replacement hi-fi."

 

Ciekawy jest fakt, że urządzenie posiada tylko 3 wejścia cyfrowe: 2 x coaxial i 1 x toslink.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na zdjęciu A/V T742 z DVD T512

[obrazekLUKASZ-87689_1.jpg]

post-1143-100006276 1170254813_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>walka o wyższości wzmacniacza nad amplitunerem.

 

oj, jeszcze dlugo beda walczyc, przy tym archaicznym podejsciu (KD to be be) nie oczekuje szybkiej zmiany. W tej walce nie chodzi o jakosc a jedynie o zachowanie, obrone zle pojetych idealow

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem szczesliwym (?) uzytkownikiem wyzej pokazanego sprzetu. jednak z moimi kolumienkami nie wspolpracuje to najlepiej.

dvd jest na kiepskich przetwornikach ( wyszedl juz nowy model - wezszy i lepszymi przetwornikami d/a) czytalem na jednym zachonim forum ze T512 to jakies LG ubrane w inna marke przez nada

ampli jest spoko ale przydalo by mu sie stereo direct - suba mozna tylko wylaczac manualnie, brak pamieci ustawien glosnosci kolumn przy zmianie wyboru zrodla, kiepski pilot... zreszta tez zastapiony juz wyzszym modelem

najbardziej jednak wkurza mnie fakt ze zupelnego braku koloru panelu czolowego u nada. wszystko jest z innej parafii. dvd i ampli sa po prostu innego koloru. zarowno w wykonczeniu tytanowym jak i normalnym nad`oskim - mnie to ryba ale polowica... :)

ogolna ocena w skali 1-10 przy zalozeniu stosunku jakosc/cena w mojej opinii to 7.5 ( bo do dzwieku przyczepic sie nie mozna - tylko te soprany :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no raczej już jakiś czas minoł od wkroczenia w swiat kina domowego Nada,jakiś ponad miesiąc podczas wyboru ampli miałem nada na oku,ale coś czułem że do kina się nie NAD'a :),choć jakość dzwieku super ale reszta troszke mało nowoczesna,więc z tego powodu moje stwierdzenie:)POZDRO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u kolegi z forum, który również posiada DVD NADa. Jakże się zdziwiłem, gdy wyświetliło się menu - żywcem jak w moim pierwszym DVD firmy Aiwa :-) Na dvdrhelp.com można poczytać, że to dvd to przepakowany LG/Samsung/Aiwa (chyba nawet tak samo można multiregion zrobić).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może za przeproszeniem przestalibyście się zachowywać jak te ślepe barany?

mnie już ręce opadają jak słyszę czy film dołączony do gazetki będzie miał DTS czy tylko DD? jaka jest przyjemność oglądania filmów na 6 czy 7 głośnikach jeżeli za obraz służy nam 36 calowy obraz telewizorka?

ja wciąż używam klasycznego stereo, ale jako wizja służy mi (poczciwy, dwuletni) projektor...

pamiętam do dziś jak rodzina krzywiła się na ten zakup... a teraz nikt w domu nie wyobraża sobie innego oglądania.

i jestem postawić pieniądze przeciwko orzechom, że mój system daje mi dużo wiekszą satysfakcję niż na tych wszystkich sześciokanałowych ampach...

a to że NAD zaczął produkcję KD? bo chce łapać takich Łosi jak Wy, a na pewno nie że dzwięk przestrzenny jest lepszy od starego stereo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meloman wrzuć na luz...

 

Każdy ma swoje zabawki... czy ktoś Ciebie próbuje przekonwertować na ampli? Bądź bardziej tolerancyjny.

A jeżeli chodzi o 5.1 to posłuchaj Claptona w DTS na dobrym sprzęcie... może się trochę zrelaksujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meloman wpadłeś w jakieś kompleksy??? kompletnie nie rozumiem tonu twojej wypowiedzi????!!!!

Ciesz sie że masz projektor, ale zrozum że nie wszystkim na to stać, a po drugie nie wszyscy maja gdzie go zainstalować!!!! Druga sprawa to to, że mówienie o kine domowym bez systemu dzwięku przestrzennego, to kompletna pomyłka! dalej się nie rozpisuje bo to chyba nie ma sensu...................

Mam nadzieje że zrozumiałeś swój błąd!

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chwalę się że mam projektor, ale chce Wam otworzyć oczy...

otóź wiele osób STAĆ na takie urządzenie, ale podpuszczani reklamami, zakupami znajomych sami dajecie złapać się w pułapkę

policzmy - dobry amplituner od 2000 do 5000zł

zestaw głośników od 2000 do 4000zł

telewizor 32 lub 36cali od 2500 do 6000zł.

Za 6500 mogę już kupić Panasonica AE-300, nie mówiąc już o 15 000zł

i nie straszcie mnie koncertami w DTS... jesteś pewien że zagra to lepiej niż mój zestaw Arcama?

zapraszam do Katowic - posłuchamy, potem obejrzymy film - raz na projektorku, raz na tv

wszystko jak na dłoni

zresztą Arcam też w serii FMJ wydał KD... dla mnie to porażka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meloman-jeszcze raz przypominam że mamy 2004 rok,dzwiek wielokanałowy to standart,a to ze masz obraz z projektora to super napewno miłe wrażenia wizualne ale dzwięk stereo to nie te czasy,nawet nie wiesz ile tracisz,odsłuchując ścieżki dzwiekowej w stereo.POZDRO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez nikt nie krytykuje stereo! Ale powinno sie rowniez akceptowac zamilowania innych. Ja lubie swoj zestaw i tyle.

I rowniez uwazam, ze jezeli ktos powaznie mysli o kinie to predzej czy pozniej zakupi projektor. Sam takowy posiadam. Wydatek na plazme to wyrzucanie pieniedzy, ale co do tego czy 2 glosniki czy 5 to inna sprawa.

Chcialbym zauwazyc, ze stereo z dwoma subami brzmi baaardzo dobrze.

Ale nie trzeba pokazywac, ze jak sie ma hi-fi to reszta juz siada. Ja chce miec amplituner bo nie mam miejsca na na odrebny wzmacniacz stereo. Wiem, ze to kosztem czegos, ale mi to wystarcza. Sprzetu w domu juz i tak mam za duzo.

Prosze nie wszczynajcie bójek nt. wyższości jednego nad drugim bo dwie zakladki w lewo jest tego az nadto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meloman>

Nawiasem mowiac to projektor ma sie nijak do jakosci dzwieku. Dodatkowo ja niezauwazylem poprawy jakosci dzwieku (ani w stereo, ani w 5.1) po podlaczeniu projektora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie gdybym mial tylko okazje zamienic swoj sprzet na stereo to nie mial bym jakichkolwiek zahamowan.

cana zestawu kolumn 5.1 to calkiem niezle kolumienki do stereo

ampli 5.1 to tez niezly wzmak

dvd - nie ma problemu - tak zamo wychodzi

nie mowiac o okablowaniu

jak duzo filmow jest w dts? cala klasyka jest w stereo a obecnie jak w nowym filmie jest pare scen wielokanalowych to jest dobrze i sie wszyscy ciesza

to ze jest to przyszlosc kina sensacyjcego to pewne. nie ulega jednak watpliwosci ze dlugo jeszcze wielu tworcow bedzie sie decydowalo na stereo bo srodek wyrazu artystycznego jakim jest dts jest po prostu efektem i tyle, bo dziwiek pozostaje tylko dzwiekiem...

u wiekszosci moich znajomych ktorzy posiadaja zestawy 5.1 satelitki i central milcza w zasadzie wiecznie

niestety polaczenie kd i stereo wiaze sie z poteznymi wydatkami i jak ktos chce miec przyzwoity dzwiek to niech zapomni o kd

doskonalym rozwiazaniem jest zakup jakiegos sony czy panasia do kd za jakies 700euro a resza kasy w stereo...

projektor to zupelnie inna bajka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateuszek - jeśli u Twoich znajomych przy odtwarzaniu filmów milczy central, oznacza to, że mają źle skonfigurowany amplituner AV lub ustawioną opcję "Central - None". Proponuję zajrzeć do instrukcji, gdyż jest to _najczęściej_ używany głośnik z zestawu 5.1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Robert

 

Pytasz co na to fani stereo. Ano nic. Firmy są po to, aby zaspokoić potrzeby konsumentów. A NAD to firma zorientowana w pierwszej kolejności na rynek budżetowy. O wiele bardziej wyrafinowani producenci hi-endu od dawna oferują sprzęt do kd.

 

Jak bym miał przeznaczyć znaczącą kwotę na upgrade AV, to kupiłbym sobie projektor DLP i Gravisa lub jakiegoś RELa. I tyle. Ale byłaby to trudna decyzja, bo przecież za te pieniądze można kupić np. Jadis Orchestra, Symphony i Thiele 1.6 :-) Nic nie poradzę - te efekty wielokanałowe (a słuchałem wielu różnych zestawów) nie robią na mnie wielkiego wrażenia w porównaniu we wzrostem jakości dźwięku, który daje 2-3 krotnie droższy zestaw stereo. To kwestia indywidualnych preferencji, więc nie zamierzam polemizować o wyższości jednego nad drugim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateuszek> Ty chyba nie oglądałeś ( a właściwie słyszałeś ) filmu z dobrze nagranym dźwiękim wielokanałowm.

Obejrzyj sobie np. "Resident evil" ( dla mnie the best) czy np. "Dwie wieże" z "Władcy pierscieni".

Oglądanie filmu tylko stereo i twierdzenie , że woli się jakość muzyki to przeginanie pały. W tym zastosowaniu człowiek zwraca uwage na wiele aspektów ( w końcu mamy też obraz ) i raczej zachwycanie się kondensatorami

czy kablami jest tutaj nie na miejscu a po drugie przy dobrych klockach KD takie rzeczy umykają bo liczy się właśnie przestrzeń, której stereo choćby z niebotycznych klocków nigdy nie zapewni.

 

Pozdr

Jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Władca pierścieni to nie żaden film, tylko skrzyżowanie widowiska multimedialnego z grą komputerową. W dynamicznych scenach rozmazany zarówno obraz jak i dźwięk. Jak to ma być wzorzec, to ja tym bardziej dziękuję. Takie coś mnie męczy i nawet nie za bardzo śmieszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbig> Skoro KD Ciebie męczy to po co sie tutaj udzielasz ? Jak ktoś w zakładce "stereo" ma inne poglady niż nieformalny wódz i cała reszta to od razu jest sprowadzany do właściwego wymiaru. Daj ludziom cieszyć się KD i wróć na "stereo" skoro jest to Twoja ulubiona działka.

 

Pozdr

Jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...obecnie jak w nowym filmie jest pare scen wielokanalowych to jest dobrze i sie wszyscy ciesza"

 

I tutaj chyba muszą się zgodzić najbardziej zagorzali zwolennicy KD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, widzę że koledzy równie tolerancyjni jak gdzie indziej. To już jak się nie jest zwolennikiem co najmniej 5 kanałów i nie docenia się przerostu formy nad treścią w efektach specjalnych, to nie można być fanem kina domowego?

 

Wywołał mnie Robert, patrz pierwszy wpis w wątku. Wyjaśnijmy sobie jedno. Ja nie mam zamiaru nikogo tutaj namawiać do stereo. Ktoś woli więcej przestrzeni za cenę utraty innych walorów - jego wybór. Taki sam sens miała by dyskusja nad sensem sprzedaży minivanów przez statecznch ojców rodzin i kupienia sobie dwuosobowych kabrioletów. Albo współczucie golfiście, że nie wie co traci nie grając w futbol.

 

A co do filmu, to polecam udanie się do Imaxu. Tam można zobaczyć jak wygląda ostry obraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh no to mamy małą scinke :)!!! ale tym razem to stereo jest skazane na porażke :)

Piszcie sobie co chcecie, ale kd to zupełnie inna kategoria sportu niż stereo i absolutnie nie wolno tych dwóch spraw łączyć. 5 głośników to nie tylko jakiś bzdurny efekt przelatującej nad głową kuli, system wielokanałowy pozwala zagłębić się w akcji, zbudować odpowiednie napięcie i klimat. Wyobrazmy sobie np. atmosfere pola bitwy w "we where soldiers", szum traw, powiew wiatru, jakieś odgłosy w oddali, jak zamkniemy oczy naprawdę możemy sobie wyobrazić że jesteśmy tam razem z bochaterami filmu!

Następna sprawa to dialogi i najniższe częstotliwości. Niech mi ktoś zaprzeczy, że tego typu dzwięków nieosiągniemy za pomocą dwóch kolumn? bez głośnika centralnego przednia scena dostaje strasznie po dupie, a bez dobrego subwoofera nie można mówić o udanej projekcji.

stereo tak jak tv to w kinie tylko pośrednik, pełnie mozliwości otrzymamy tylko i wyłącznie oglądając film na projektorze i systemie wielokanałowym, ale to wie chyba każdy.

 

ps. stereomaniacy zauważcie jak tu ludzie z wami rozmawiają, gdyby ktoś wdał się w taką dyskusje na forum obok wysłali byście ich do wszystkich diabłów, a po drodze zaserwowalibyście pare dosadnych inwektyw! stereo to naprawdę nie jest lek na całe zło.....................:)a kto myśli inaczej widocznie jeszcze nie dorósł....

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jesko

 

To może ty masz ścinkę, bo ja żadnej nie mam:-)

 

Ja jak zamykam oczy podczas oglądania filu, to znaczy że za chwilę wychodzę, albo wyłączam :-)

 

Większość filmów, które oglądam, obywa się bez suba, a jakbyś uważniej czytał, to byś zauważył, że właśnie suba bym dokupił upgradując swoje dwukanałowe kino domowe. Co do głośnika centralnego, to dobre stereo zapewnia wystarczająco dobrą lokalizację wszerz. Natomiast aby zapewnić przestrzenność góra-dół, nie wystarczy też 5.1. Potrzebne są dwa dodatkowe głośniki. Taki system 6.0, bez głośnika centralnego i suba, lansuje zresztą bodajże Chesky do swoich audiofilskich realizacji wielokanałowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.