Jump to content
IGNORED

Używany gramofon

cezary1410

Recommended Posts

Witam

Planuję zakup gramofonu z nieco lepszymi możliwościami niż mój obecny Technics SL-BD3. Myślałem o Thorensie 170-1 + przedwzmacniacz Thorens MM 005, ale po zapoznaniu się z wypowiedziami na forum, zdaje się, że jednak zrezygnuję z zakupu. Mam możliwość kupienia Pro-Jecta 1.2 Comfort (bez wkładki, nie używany z gwarancją) lub Thorensa TD-318 MKIII używanego. Czytając wątki na forum powinienem się nie zastanawiać i brać Thorensa ale obawiam się używanego sprzętu. Naciąłem się na obecnym Technicsie w którym coś szwankuje z silnikiem (co kilka miesięcy po prostu nie rusza i muszę podpiąć bezpośrednio zasilanie 12V do silnika i pokręcić nim trochę - mam potem spokój na parę miesięcy). W tym Thorensie nie ma stroboskopu więc to kupowanie w ciemno - nie sprawdzę czy tak naprawdę jest OK. Czy tam jest jakaś regulacja prędkości silnika i da się to jakoś przetestować? Na co zwrócić szczególna uwagę przy kupowaniu używanego gramofonu? Poza tym jaką wkładkę potem warto do niego dokupić (słucham muzyki elektronicznej, rocka i trochę klasycznej)?

Pozdrawiam!

>W tym Thorensie nie ma stroboskopu więc to kupowanie w ciemno - nie sprawdzę czy tak naprawdę jest OK.

A dlaczego nie? można wydrukować arkusz, neonówka do ręki i można sprawdzić. Sieć już tak nie pływa jak kiedyś.

>a jakas specjalna latarka jest?

Wątpię, ale po co? Oprawka, wtyczka, kabelek i neonówka (można kupić z małym gwintem). Gramofon też trzeba do sieci podłączyć. Gotowy arkusz pewnie w internecie bez trudu się znajdzie (paski na 50 Hz rzecz jasna).

>>a jakas specjalna latarka jest?

>Wątpię, ale po co? Oprawka, wtyczka, kabelek i neonówka (można kupić z małym gwintem). Gramofon też

>trzeba do sieci podłączyć. Gotowy arkusz pewnie w internecie bez trudu się znajdzie (paski na 50 Hz

>rzecz jasna).

>ale po co, zwykła żarówa pod 220V i tyż działa. jak na suficie jest żyrandol na zwykła żarówki, albo

>lampka obok gramniaka - wszystko widać. widać nawet w świetle włączonego telewizora.

Oczywiście w świetle żarówki nic nie będzie widać, a w świetle telewizora kineskopowego może być widać, ale komfort niski.

Dzięki za info, wyczytałem że te Thorensy były robione od 1991 roku - zatem to 20 letni gramofon - zobaczę jak trzyma obroty.

Szablon np tu:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i tu:

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A tutaj jeszcze coś więcej na ten temat:

Hidden Content

Pozdrawiam

• 2 weeks later...

hej, cezary1410 jeżeli mógłbyś poświęcić nieco więcej gotówki [1750,-] to pozbywam się geniusza - Linn Axis ale z wkładką Shelter 201 (wkładka warta ok 1000)

Zdjęcia

Hidden Content

Gra to po prostu zajefajnie. jakby coś to na kamilzorro@gmail.com

OPIS:

Znakomity LINN Axis - drugi od góry model gramofonu Linn'a po słynnym Sondek LP12, uważanym za najlepszy gramofon na świecie.

Stan techniczny bardzo dobry, stan wizualny bez zarzutu (zdjęcia real photo).

Napęd paskowy - prędkości 33,3 i 45 obrotów.

W komplecie:

- prawie nowa wkładka Shelter 201 (wartości 960 złotych, kupiona w Audiofast - wygrzana, grała ok 90-130 godzin, w komplecie etui, dokumenty),

Hidden Content

- ramię Linn Basic Plus, 

- mata filcowa Linn,

- akrylowa pokrywa Linn,

- interkonekt z uziemieniem Linn,

- kabel sieciowy,

- instrukcja z szablonem do ustawiania ramienia,

Wspaniały dźwięk za śmieszne pieniądze!

O gramofonie można znaleźć mnóstwo informacji w sieci, głównie na stronach angielskich.

Cena minimalna ustawiona na bardzo niskim poziomie.

Nie wysyłam za pobraniem. Odbiór osobisty w Rzeszowie lub wysyłka kurierem (jeżeli jest zdecydowany) na koszt kupującego.

Może warto :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.