Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz sieciowy Popcorn Hour C-200 za i przeciw


krzysiekol

Rekomendowane odpowiedzi

tak. zrobie to dzisiaj. choc ide wiecz ba odsluch bardzo ciekawego ststemu ;) wiec moze sluchac bede pozno w nocy. u mnie gra to z rdac-iem + liniowe zasilanie. test mojego zestawienia vs naim cd za 8600,- z duza kozyscia dla mnie. wiec da sie osiagnac duzo wiecej niz piszesz. na jednym odsluchu poprosilem pewna osobe ktorej zdanie bardzo sobie cenie zeby wydal osad tego zrodla. ocena byla taka, ze jakosc dzwieku odtwarzacza za 10k. wiec potwierdzil tylko moje testy i spostrzezenia. rdac z zasilaczem jest bezkonkurencyjny z swojej klasie cenowej. test samego popcorna juz niedlugo. pozdro

 

ps. przede wszystkim moim pierwotnym zalozeniem bylo odtwarzanie muzyki. pozniej okazalo sie ze mozna duzo wiecej. sklonilo mnie to nawet do zamontowania plazmy ktorej wczesniej nie mialem. 15 lat tez telewizora :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam. wciaz w drodze. dzisiaj koncze o 20 spotkanie z llosa i zabiore sie wieczorem z winkiem do sluchania.

 

Przyjemnego słuchania - na dobrym poziomie (muzy i winka) ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadzielem , posluchalem i pisze co nastepuje.

 

Nie jusialem dlugo sluchac, bo roznice w odsluchu popcorn c200 + Rdac + liniowe psu, a sam popcorn byly tak oczywiste, ze wnieski nasunely sie od razu, z reszta zdziwil bym sie jak by wynik byl inny.

 

Roznica jest w brzmieniu jest dosc uderzajaca.

 

Kukurydza sama gra dzwiekiem dosc cyfrowym, ostrym, bezposrednim, slychac pewien plastik, chropowatosc.

 

Sluchalem np stinga roxane z plyty all this time, gdzie sa wszystkie potrzebne do porownania instrumenty.

 

sam wokalista byl prezentowany duzo blizej niz z Dac-iem, instrumenty nabraly chropowatosci, nie bylo slychac tych drgan strun przy wiolonczeli, bas sie rozciagnal i zaczal troche dudnic, brakowalo mu konturow, a jednoczesnie wcale nie byl nizszy. lokalizacja poszczegolnych instrumentow w przestrzeni dawala wiele do zyczenia, i o ile na srodku bylo slychac ze jest cos na wprost, to juz instrumenty z boku byly ulokowane w blizej nie okreslonym miejscu. to samo automatycznie stalo sie z lokalizacja gora dol, choc rdac nie jest tutaj jakis wzorcowy, to daje juz sporo radosci w tej kwestii.

 

co jeszcze, no chropowatosc i zapiaszczenie brzmienia, chyba to jest najwieksza roznica niedzy popcornem bez dac-a i z dac-iem.

Zdecydowanie wszystko brzmi bardziej sucho i ostro.

Nie ma tyle wypelnienia pomiedzy instrumentam, przez co muzykalnosc calosci znacznie sie obniza.

 

 

Jesli mial bym ocenic samo urzadzenie, sam nie wiem, musial bym porownac to z jakims odtwarzaczem cd za 1200zl, nie robilem tego wiec sie nie wypowiem, napewno z dac-iem przenosi nas w calkiem przyzwoite obszary poziomu reprodukcji dzwieku.

Moze podlaczony do systemu mniej reagujacego na zrodlo dalo by to przyejemniejszy efekt, co nie znaczy ze to co uslyszalem bylo calkiem do niczego, ale jesli kros slyszy roznice, to sa one tak wyrazne, ze az oczywiste.

Mysle ze jakos jest adekwatna do ceny i tyle.

 

Im bardziej transparentny posiadamy system, tym wieksza roznica bedzie zauwazalna.

 

Ktos napisal na forum, nie pamietam czy tym czy jakims innym, ze nie zauwazyl roznicy miedzy kukurydza z dac-iem i bez. Moze na podobnej plaszczyznie cenowej wzmacniacza i paczuszek roznice byly by niezauwazalne. pewnie na kinie domowym zadnej roznicy nie bedzie.

 

Tak jak napisalem wczesniej, (opinia czlowieka ktorego bardzo cenie i ktorego wiedza w tym temacie o wiele mnie przewyzsza),

dzwiek ktory udalo mi sie osiagnac tym zestawieniem jest na poziomie odtwarzacza cd za 10tys.

 

Mozna zawsze kupic sam odtwarzacz 1200, pozniej dokupic daca (rdac)1400, pozniej lepsze zasilanie 500, w ten sposob mozna rozlozyc wydatek w moim przypadku 3100zl na 3 razy.

 

 

pozdrawiam

 

 

B.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Ostatnie zdanie jest istotne: po kolei, małymi krokami. Napisałeś, że po podłączeniu do amplitunera kina domowego (to mam w tej chwili) nie zauważę różnicy (między graniem z dacem i bez niego). W związku z tym wybieram się do sklepu w Katowicach (MGHz), gdzie porównam zestawienia:

1. Marantz na 7004/ cambrigde sonata np 30 oraz dobry wzmak (np. marantz pm 7004)

2. sonos oraz dobry wzmak (np. marantz pm 7004); piszę sonos, bo popcrona c200 w takich sklepach nie posiadają, a sonosa - dedykowanego zastosowaniom muzycznym posiadają.

3. sonos + rdac + wzmak

Zobaczę, co wyjdzie z tego porównania.

Nie wiem jednej rzeczy: jak się ma sonos do popcorna, ale to już inna para kaloszy.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Ostatnie zdanie jest istotne: po kolei, małymi krokami. Napisałeś, że po podłączeniu do amplitunera kina domowego (to mam w tej chwili) nie zauważę różnicy (między graniem z dacem i bez niego). W związku z tym wybieram się do sklepu w Katowicach (MGHz), gdzie porównam zestawienia:

1. Marantz na 7004/ cambrigde sonata np 30 oraz dobry wzmak (np. marantz pm 7004)

2. sonos oraz dobry wzmak (np. marantz pm 7004); piszę sonos, bo popcrona c200 w takich sklepach nie posiadają, a sonosa - dedykowanego zastosowaniom muzycznym posiadają.

3. sonos + rdac + wzmak

Zobaczę, co wyjdzie z tego porównania.

Nie wiem jednej rzeczy: jak się ma sonos do popcorna, ale to już inna para kaloszy.

Pozdrawiam

 

rDac bez a rDac z PSU to zupelnie inna para kaloszy i klasa dzwieku!!

 

Sprawdz jesli beda mieli teddy pardo.

 

pozdro i owocnego sluchania

 

jeszcze jedno, jesli myslisz o tej polce jakosciowej co ww marantz pm7004 to cambrige audio np30 ktory testowalem jest mega zadowalajacy, wrecz powiedzial bym ze jakosc do cena genialny.

 

sluchalem np30 sam a z rdac-iem bez liniwego psu nie bylo znaczacej roznicy, wiec jesli chcesz w jenym kawalku i tylko do nuty to ca np30 jest wlasciwym wyborem.

 

wisienka na torcie jest aplikacja na iphon/android do sterowania tym odtwarzaczem no i nie ma problemow we wspolpracy z dyskami zewnetrzmymi po usb tak jak ma to miejsce w przypadku marantza strumieniowego, a to jest troche bolem d...y bo musisz postawic od razu serwa lub Nas-a.

 

 

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie podjąłem decyzji: popcorn czy marantz/cambridge. Po odsłuchu się zobaczy. Dzięki za uwagi odnośnie strumieniowca cambridge sonata 30; nie wiem tylko czy się to urządzenie zgodzi z JAKIMŚ wzmacniaczem, który z kolei musi się zgodzić z minimonitorkami bowers and wilkins cm1 (a te już mam). No właśnie, jaki to mógłby być wzmacniacz? A jakiego Ty masz przy swoim popcornie? Daj znać proszę z jakim wzmakiem i kolumnami odsłuchiwałeś odtwarzacz strumieniowy cambrodge i marantz.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odsluchiwalem z integra luxmana, jakis wyzszy model ok 30k. piekne brzmienie.

 

jesli chodzi o marantz vs cambridge to jest bardzo rzeczowe porownanie w necie, jakis artykul napisali wlasnie z takowimi klocuszkami.

 

wiec mysle ze zrodla ze soba ni musisz porownywac, moze wlasnie z konkretnym zestawem.

 

najlepiej jak bys mogl pozyczyc jeno i 2gie do domu, napewno salony maja tak popularny produkt na stanie pokazowym, nie powinienes miec problemow.

 

sam mam polski wzmak, malo znana firma i acz kolumny budza troche kontrowersji, tzn wciaz maja dosc tania zwrotnice w ktorej sukcesywnie wymieniam dopiero elementy, to wzmak jest bardzo ladnie brzmiacym klockiem, duza przestrzen i glebia no i cena 5k nie przeraza a wrecz uwazam ze wyjatkowo dobry zakup.

podlaczalem u Rocha do jego sprzetu i bardzo dobrze to zagralo (porownujac z jego lampka), chociaz w stosunku do head-a u mnie z kolumnami studia 16htz wypadl dosc zwyczajnie, chyba kwestia wlasnie konfiguracji i tego z czym to gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelkie podpowiedzi. Przez kilka dni nie było mnie w domu. W ostatnią sobotę wybrałem się do studia top hifi w Katowicach. Posłuchałem marantza na7004 z wzmacniaczem pm7004 podłączone do kolumn B&W cm1 (takie mam w domu). Róznica między flacami a mp3 jest zauważalna (co najmniej). Wzmaka pm7004 mogłem porównać jedynie z rotelem 05. Moim zdaniem fajniej zabrzmiał marantz (bardziej "cukierkowo", łagodnie). Aby posłuchać cambridge muszę pojechać do Katowic do sklepu MGhz. Jak dla mnie ten marantz mógłby być. Czy za drogi? Hm, przynajmniej odpada stres z wszelkimi konfiguracjami odtwarzaczy uniwersalnych. Podobno niektóre z nich zawieszają się itd. Marantza słuchałem tylko z pen driva, trochę radia internetowego i było OK. A tak - wystarczy dokupić acces pointa, postawić dysk sieciowy i już .... Ciekawi mnie zdanie innych dotyczące wzmaka marantz pm7004 - kosztuje około 2500 zł - ale to nie jest na pewno wyznacznik jego możliwości. Twój wzmak za 5000 zł - czy w pokoju małym, na dodatek prostokątnym, odda swoje możliwości?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelkie podpowiedzi. Przez kilka dni nie było mnie w domu. W ostatnią sobotę wybrałem się do studia top hifi w Katowicach. Posłuchałem marantza na7004 z wzmacniaczem pm7004 podłączone do kolumn B&W cm1 (takie mam w domu). Róznica między flacami a mp3 jest zauważalna (co najmniej). Wzmaka pm7004 mogłem porównać jedynie z rotelem 05. Moim zdaniem fajniej zabrzmiał marantz (bardziej "cukierkowo", łagodnie). Aby posłuchać cambridge muszę pojechać do Katowic do sklepu MGhz. Jak dla mnie ten marantz mógłby być. Czy za drogi? Hm, przynajmniej odpada stres z wszelkimi konfiguracjami odtwarzaczy uniwersalnych. Podobno niektóre z nich zawieszają się itd. Marantza słuchałem tylko z pen driva, trochę radia internetowego i było OK. A tak - wystarczy dokupić acces pointa, postawić dysk sieciowy i już .... Ciekawi mnie zdanie innych dotyczące wzmaka marantz pm7004 - kosztuje około 2500 zł - ale to nie jest na pewno wyznacznik jego możliwości. Twój wzmak za 5000 zł - czy w pokoju małym, na dodatek prostokątnym, odda swoje możliwości?

 

brzmienie wzmacniacza nie ma nic wspolnego z jego moca, liczy sie przestrzen, scena, wypelnienie, kontrola, precyzja/detalicznosc itd.

Jesli byl bys zainteresowany to wlasnie chce zmienic na inna konstrukcje i moge odsprzedac to co mam, ale nie zejde wiecej niz odrobine ponizej 4tys. Nowy w tej wersji komponentowej kosztowal mnie 5500,- mozna dolozyc 1000zl na kilka bardziej hi-endowych elementow.

w porownaniu z integrami do 12-15k nie boje sie ze zagra gorzej, bo w tym przypadku placi sie praktycznie jedynie za komponenty, trafo kosztuje 1900zl na specjalne zamowienie, nie mowiac o reszcie elementow.

Okazalo sie ze jest nowa konstrukcja i chce sprobowac pewnego klona, zupelnie inna historia...

jesli jestes zainteresowany to pisz na pw. mozemy sie umowic na jakis odsluch.

 

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-33464-0-75422300-1320090476_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

(...) moge odsprzedac to co mam, (...)-

w porownaniu z integrami do 12-15k nie boje sie ze zagra gorzej,

 

 

pozdro

 

Bartku,

proszę, nie pisz takich rzeczy, ja słyszałem ten wzmacniacz u Ciebie, i ze względu na sympatyczną atmosferę podczas tego odsłuchu napiszę tylko, że takie stwierdzenie jest sporym nadużyciem ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku,

proszę, nie pisz takich rzeczy, ja słyszałem ten wzmacniacz u Ciebie, i ze względu na sympatyczną atmosferę podczas tego odsłuchu napiszę tylko, że takie stwierdzenie jest sporym nadużyciem ...

 

robilem od tego czasu kilka porownan i o ile a twoimi moniorami sie nie zgral to z np monitorami na aluminowym seasie wyszedl 3 razy lepiej, kwestia jak sie to polaczy chyba

 

u rocha tez podlaczalem innym razem i zagral zupelnie inaczej niz nawet z moim zestawem.

 

zapytasz dlaczego, nie wiem...

 

z jednymi paczkami gra dobrze, z innymi zupelnie sie nie zgrywa.

 

nie umiem odpowiedziec dlaczego tak jest, ale np z metalem swietnie wspolpracuje.

 

pomimo mojej niewiedzy, ale i wiedzac wiecej nie jestem w stanie wytlumaczyc dlaczego cos gra z czyms a z innym nie, ot cala zagadka audio.

 

przyklad z ostatniego odsluchu na ktorym mnie z reszta nie bylo ale slyszalem rozne opinie. i tak np ze roxan caspian nie zagral dobrze z tamtym zestawieniem. a to przeciez bardzo dobry i powazany klocuszek. tak jak napidalem kolumny moga budzic kontrowersje ale wzmak w dobrym zestawieniu juz kilka razy zagral swietnie. i nie umiem tego jak juz napisalem wytlumaczyc. ale zapytaj rocha jak sie u niego spisal. pozdro

 

ps. a ja postanowilem cos pozmieniac i mam wielka chetke na pewnego klona. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robilem od tego czasu kilka porownan i o ile a twoimi moniorami sie nie zgral

 

-To były monitory Koobala

 

 

to z np monitorami na aluminowym seasie wyszedl 3 razy lepiej, kwestia jak sie to polaczy chyba

 

-mam podłogówki na aluminiowym seasie...:)

 

u rocha tez podlaczalem innym razem i zagral zupelnie inaczej niz nawet z moim zestawem.

 

-bo Rochu ma świetne kolumny :)

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no rochu ma swietne kolumny trzeba przyznac ;]

 

a to przepraszam za pomylke, rzeczywiscie to byly kobala monitorki.

 

jesli masz poglogowki na seasach to moze maly tescik?? sam jestem bardzo ciekaw, bo ten wzmak mnie zaskakuje za kazdym razem, i nigdy nie wiem jaki bedzie wynik, ale w skrajnosci w skrajnosc, albo super albo nic z tego... nprawde mnie to dziwi!!

 

moze sie swiatecznie/po swiatecznie zdwonimy, jestem ciewaw ;]

 

 

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie mam w domu 3 wzmacniacze - poszukuję coś dla siebie...i już Dziewczyny patrzą na mnie jakoś z ukosa.

Niestety nie wyrabiam na zakrętach, ale serdecznie dziękuję za propozycję.

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie chodzilo mi zebys byl zainteresowany moim wzmakiem, ale ja jestem zaintersowany edukacja jesli chodzi o zgrywanie sie sptzetu, dlatego napisalem czy maly tescik robimy??!! zastanawiam sie czy po tych kilku odsluchach an roznym sprzecie nie dalo by sie wuliczyc wypadkowej i zaobserwowac jakis prawidlowosci, z czym gra dobrze a z czym nie.

 

a z przyjemnoscia zapoznam sie z tym co ty masz u siebie, tzn ja mowisz ze 3 wzmaki masz juz w domu?? moze jeden z nich to klon ktory mnie tak interesuje?? tak cos ptaszki cwierkaly... ;]

 

intrygujace.

 

 

ps. a tak dla ciekawostki, to co teraz posiadam jest rowniez klomen jesli dobrze pamietam to 2ch bardzo dobrych konstrukcji, polaczonych w calosc.

Projekt ktory mozna rozwinac o lepszej jaksoci podzespoly.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata później...

Witam chce odnowic temat, mam zestaw naim ale potrzebuje jakiegos taniego strumieniowca/ tuner . Uzywka popcorna dostepna za 700 czy warto wydac, jakie serwery dzialaja ? czy jest tuner analogowy? Zastosowanie tak jak pisalem glownie radio czasem blray

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.