Jump to content
IGNORED

Uszkodzona Yamaha CDC615

filoy

Recommended Posts

Kupiłem zmieniarkę na 5płyt.Przed kupnem sprawdzałem i działała.Słabo czytała.Po podłączeniu w domu przeczytała raptem 3 utwory i przerzuciłem na płytę następną.Usterka polega na tym że w momencie kiedy powinien zacząć czytać utwór wyskakuje błąd i wysuwa tackę z płytą.Myślałem że to optyka więc wymieniłem laser.Ale to nie wina lasera:(

Pomożecie?Serwisówki już szukałem ale znaleźć nie mogę

napisz, czy jak załadujesz płyty, to wyświetla poprawnie ilość tych płyt po ponownym włączeniu do prądu; sprawdź, czy mechanicznie opuszcza się do końca krążek dociskający płytę od góry; na stronie Łukasza Fikusa jest dokładny opis, jak diagnozować mechanizmy CD;

po włączeniu wszystkie komunikaty i czynności pokazywane na wyświetlaczu ok.

mechanizm działa bez zgrzytów,ładowanie płyty płynne,kręcenie płytą bez zarzutu,praca lasera ok,

podaje płytę

widzi ją

kręci

i w momencie gdy powinien załapać play i wyświetlić informacje że ją czyta,cos przerywa prace lasera

wyskakuje napis open i wysuwa tackę

• 3 weeks later...

Niestety dalej nie naprawiona:(((

Serwisówki też znaleźć nie mogę.

Wcześniej kręciła i próbkował laser a teraz dostała dziwnie wysokich obrotów i jak ma wysunąć tackę to nie hamuje płyty.Już kilka mi porysowała:(w ten sposób.Tracę nerwy.Pewnie pójdzie na śmieci badziew wschodni

Cykliczne przesuwanie karetki z głowicą spowodowane jest zabrudzeniem mechanizmu. Procesor "wie" o ile ścieżek zrobić przeskok, ale mechanizm przeskakuje nad ścieżką docelową. Proponuję wyjąć wszystkie tryby od silnika SLED do cytnika, oczyścić ze smaru i ze wszystkich (czasami bardzo drobnych) zanieczyszczeń.

Natknąłem się na jednym z forów na taki wpis.Ile w tym prawdy?U mnie tryby są czyste ale jest na nich luz.gdy delikatnie ruszam trybem od przesuwu lasera to tryb pośredni między silnikiem a tą zębatką nie porusza się.

Byłem u kolegi elektronika.Z tym mechanizmem to ślepy zaułek i stwierdził że nie on a elektronika jest winna.Podczas rozmowy opisałem co i jak się dzieje a on na to ze synchronizacja jest rozjechała.Czarna magia dla mnie bo nie wiem o co chodzi.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.