Skocz do zawartości
IGNORED

Espressivo ktokolwiek słyszał ktokolwiek ma


aramon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Dołączam do grona pytających o Espressivo-E.

Przygodę ze słuchawkami dopiero zaczynam więc wiem tylko trochę na ten temat. I tu zaczynam serię pytań.

Jak wyżej wymieniłem jestem zdecydowany na Espressivo. Od razu określę czego oczekuję od słuchawek; przede wszystkim naturalności żadnych podkręcanych basów, mogą trochę ingerować w przestrzeń, uwielbiam detale i szczegółowość. Muzyka której słucham bardzo szeroki od Bacha, Mozarta, muzyka organowa itp poprzez pop, muzykę elektroniczną, rock, na metalu kończąc. Cena maks 700 zł

Rozmawiałem już z Panem Henrykiem Feliksem i dowiedziałem się tyle że jeśli chodzi o słuchawki niskoomowe to najlepiej gdybym mu podał dokładnie opór jaki mają to wtedy odpowiednio dopasuje transformator. I tu moja prośba o pomoc. Mieszkam na zadu...iu i nie mam możliwości jechać na osłuchiwanie sprzętu zresztą jak czytam to najlepiej by było osłuchać już wygrzane słuchawki na wzmaku który mnie interesuje a to jest raczej niemożliwe. Doradźcie proszę w którą stronę się kierować. Teraz słucham na senach hd 201 ale to nie jest szczyt marzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Również dołączam się do pytających o Espressivo. Szukam lampy do HD600. Znalazłem sprawdzone połączenie Dark Voice 336SE + HD600 + Essence STX, dark Voice na allegro to 1350 zł. + 21 lamp, w tym tylko 4 używane, tam jest 6sn7 szarak RCA, Baldwin, Hammond, Electro Harmonix, Westinghouse, Tung Sol, a także parka Sylwania Chrome Top. Co do lamp mocy przede wszystkim bardzo droga RCA (za parę życzą sobie 250$), 3 sztuki 6080 i kilka rosyjskich NOSów (autentyczne sowieckie NOSy z lat 60 w oryginalnych opakowaniach i z metryczkami , w tym wersje z czerwonymi kropkami na bańce) Wszystkie lampy oprócz 4 nieużywane, ale nawet używane lampy mocy RCA podobno mogą jeszcze posłużyć kilka lat. Allegrowicz ma same pozytywne komenty.

 

Druga opcja to HPA Master za 1000 zł.

Trzecia opcja to właśnie Espressivo-E za 645 zł. z allegro, choć jak już to wolałbym tańszą wersję bez E, bo wyjścia na niskoomowe słuchawki nie potrzebuję.

 

Dark Voice 336Se ma 2 lampy, HPA Master 3 lampy, a Espressivo 4 lapmy. czyli najlepiej wypada Espressivo bo ma najlepszą separację kanałów ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Wzmacniacz ten kupiłem w ciemno, nie bardzo mając możliwość odsłuchu.

Podpięty jest pod Yamaha BD-S1067. Słuchawki Beyerdynamic DT880 pro 250Ohm.

Szczerze mówiąc mam mieszane uczucia. Jeśli chodzi o barwę, kontrolę basu, zaokrąglenia to jest całkiem nieźle.

Jedyne porównanie jakie mam to dziurka w Yamaha A-S700, podpięta pod ten sam odtwarzacz.

Wg mnie Yamaha generuje więcej powietrza i przestrzeni. Espressivo gra ładnie, nic nie kłuje w uszy, nic nie przeszkadza. Ale za to czegoś brakuje.

Nie wiem czy to kwestia Espressivo, słuchawek czy odtwarzacza, jednak nie mogę powiedzieć z czystym sumieniem, że jest to "To Brzmienie!"

 

Mając powyższy zestaw pokusiłem się jeszcze o wpięcie tego Espressivo jako przedwzmacniacza.

Różnicę słuchać. Dźwięk jest cieplejszy, bardziej zaokrąglony. Poprawiła się też lekko dynamika.

 

Pomimo, że ja nie odnalazłem jeszcze swojego słuchawkowego brzmienia, nie oznacza to że nie może się komuś ono w takiej formie podobać. Mówimy tu o niewygórowanej cenie za całkiem przyzwoity w stosunku do niej sprzęt.

 

Ja szukam dalej. Jak już przyjdzie do zmiany na inny wzmak słuchawkowy, z pewnością poszukam czegoś bardziej popularnego

(czyt. czegoś co da się przed zakupem odsłuchać)

 

ps. A może to kwestia lamp? Myślicie, że warto iść w modyfikacje tego wzmacniacza?

Jeśli tak to jakie lampy mogły by pomóc na opisane wyżej bolączki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pewnym czasie i z pewnym dystansem mogę powiedzieć że ten wzmacniacz jest alternatywą jeśli ktoś nie ma w ogóle wzm.sł.gra na poziomie standardowej tzw. dziurki w cd.jako przedwzmacniacz nieco ociepla łagodzi dźwięk niestety kosztem rozdzielczości .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Synthax

(Konto usunięte)

Właśnie oczekuję na swoją sztukę. Mam do tej pory doświadczenia z tranzystorowymi wzmacniaczami słuchawkowymi, i właśnie za napastliwą górę trochę mam ich dość. Ciekaw jestem tego lampowego roll-offu na górze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kolega z head-fi sobie zażartował, a Ty tak mu oddałeś na poważnie. Naprawdę Espressivo nie kojarzy Ci się z tortem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Skoro tak wielu ma już ten wzmacniacz to może jakieś zdjęcia "wnętrzności" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

stereo-hifi.com

Poszukiwana nakładka kieszeni do TA-2570. W zasadzie to nawet dwie. Przedpanel też bym przygarnął (wystarczy sam plastyk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fotkę. Doszła. Nie wiedziałem, że zdjęcia wzmaków należy robić na palecie ;) Chyba będę musiał z pracy jakąś "euro" przytaszczyć, może się kiedyś przydać ;) A po lekturze mam bardzo mieszane uczucia. Bo ten środek nie wygląda na kilo złotych .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

stereo-hifi.com

Poszukiwana nakładka kieszeni do TA-2570. W zasadzie to nawet dwie. Przedpanel też bym przygarnął (wystarczy sam plastyk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.