Skocz do zawartości
IGNORED

Akumuluatorki AAA


kichanadeta

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie proste pytanie czy moge wymienic akumulatorki AAA 1.2V 600 MAh na takie o wiekszej pojemnosci np: AAA 1.2V 900MAh w telefonie bezprzewodowym?

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/63085-akumuluatorki-aaa/
Udostępnij na innych stronach

Wymiana akumulatora jest możliwa pod dwoma warunkami:

 

-Napięcie nowego akumulatora musi być identyczne jak starego. Zatem wymiana akumulatora NiCd czy NiMH na akumulator litowo-jonowy czy litowy polimerowy nie jest możliwa. Te pierwsze mają napięcia 1,25V, drugie 3,0 lub 3,6V.

- Parametry ładowarki muszą umożliwiać ładowanie danego typu akumulatora. Starymi ładowarkami do akumulatorów NiCd nie można ładować akumulatorów NiMH ponieważ może dojść do zniszczenia akumulatora NiMH, a nawet do jego eksplozji.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/63085-akumuluatorki-aaa/#findComment-1636744
Udostępnij na innych stronach

Niektóre tanie ładowarki mogą uszkodzić akumulatorki lub bardzo skrócić ich żywotność,także rodzaj i pojemność akumulatorków ładuje się określonym prądem.Ponizej przykładowa bardzo dobra ładowarka do akumulatorków NI-CD i NiMH.Ładowarka automatycznie wykryje kiedy akumulatorek jest naładowany i posiada wiele funkcji.Najgorsze sa ładowarki które ładowane sa parami po 2 szt.Gdy mamy jeden akumulatorek o zblizonej pojemności nominalnej 2gi o 40% słabszy to ten lepszy nigdy się nie naładuje do pełna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/63085-akumuluatorki-aaa/#findComment-1638390
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.