Jump to content
IGNORED

Gdzie kupić TDA 1543

pingwing

Recommended Posts

Eee, bez przesady, czytałem o kanapkach z 8 szt. ale czytałem też, że to już za dużo, oraz, że grzeją się wtedy okropnie. Myślę o kanapkach z od 2 do 4 sztuk. Dodatkowo spróbuję je jakoś podobierać w zestawy. Mój DAC jest symetryczny, używam go jako niesymetrycznego, ale jakbym chciał kiedyś używać go jako symetrycznego, to potrzebuję 2 razy więcej TDA.

Chętnie z kimś się podzielę do testów.

A może ma ktoś w Krakowie kilka tych układów, żebym mógł pożyczyć i przetestować ile mi się najbardziej podoba?

Pewnie ze warto! I rzeczywiscie powyzej 4 szt to wiecej problemow niz pozytku - probowalem nawet po 16/kanal i generalnie roznicy pomiedzy 4szt a 16szt nie ma. Nie zapomnij tylko zmienic rezystorow wyjsciowych...

Teraz na wyjściu mam 2,7 kOhm, im więcej kości tym tyle razy mniejsza ma być ta rezystancja, tak?

Bo gdzieś znalazłem niższe wartości dla tych scalaków.

2,7 kOhm na wyjściu dał msfalcon w tym projekcie.

A warto zmieniać kondensatory wyjściowe? Teraz mam Elna Cerafine 4,7uF/25V.

Potwierdzam, że warto łączyć równolegle, mam konfigurację symetryczną z 8szt (2 x 4sz. równolegle) dalej desymetryzator, gra lepiej niż pierwsza wersja z 2 kostkami równolegle.

Przy okazji nadmienię, że dobry kwarc wnosi naprawdę dużo pozytywów, wymieniłem standardowy z grupowego zamówienia na OMIG 5pp.

U mnie grają 4xtda tyle, że R9/R10 mam coś koło 400 om. Gdzieś w sieci widziałem 220 om.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.