Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha A-S2000 + CD-S2000 + Paradigm Signature S2 - poszukiwania IC XLR


Yamnick

Rekomendowane odpowiedzi

czyli wg ciebie jepszy jest niewazne jaki byle byl xlr?

Masz np dwa modele jeden jest lepszym modelm tyle ze jest to normalna wersja a drugi to to podstwowy model tyle ze xlr

to ktory bedzie lepszym wyborem niewzne jaki wazne ze xlr czy wyskoki model normalny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Wolność albo jest pełna albo jej w ogóle nie ma, bez wolności nie ma rozumu, nie ma sprawiedliwości, nie ma dobrobytu, nie ma człowieczeństwa..."Michał Bakunin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam punk ma rację pamiętasz ,że RCA transa wg.Janusza i Karola zagrał lepiej niż XLR a powinna być przepaść na kożyść tego drugiego.Uważam ,że powinieneś poszukać transa XLR bo ten jako jeden z niewielu kabli ma filtr i być może sprowadzi ten zestaw na ziemię.Nie wierzę ,że kupiłeś kolejne Paradigmy :)Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dear77 - zagral lepiej oprocz dwoch waznych dla mnie aspektow - na swoim XLR mialem hekatrowa scene i kupe powietrza, a na Transparencie tych rzeczy nie bylo :) Za to byl porzadek, lagodnosc i wybrzmienia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Primodium. Medium. Finis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

punk, 21 Maj 2010, 16:15

 

>czyli wg ciebie jepszy jest niewazne jaki byle byl xlr?

>Masz np dwa modele jeden jest lepszym modelm tyle ze jest to normalna wersja a drugi to to podstwowy

>model tyle ze xlr

>to ktory bedzie lepszym wyborem niewzne jaki wazne ze xlr czy wyskoki model normalny?

 

Na krótkich odcinkach różnica będzie zatarta ... więc sam sprawdź łącząc np. 5m kablem XLR vs. RCA .... jak myślisz ... dla czego w studiach jest tylko XLR i lepiej wypada niż "elo audiofilskie" RCA ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dear77 - nie kupilem, narazie to "je chce" :D Lepiej uwierz, bo Janusz wyjechal ode mnie mocno zadowolony po ich sluchaniu (ale z D-NFB i A-3000, z Yamah bylo dla niego za jasno/ostro) i zaczal rozwazac je jako alternatywe dla swoich JBL ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Primodium. Medium. Finis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle - punk - Panowie, ja wiem jaki kabel chce, a dyskusje o wyzszosci Swiat Bozego Nardzoenia nad Wielkanoca przeniescie na priv prosze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Primodium. Medium. Finis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dear77, 21 Maj 2010, 16:20

 

>Witam punk ma rację pamiętasz ,że RCA transa wg.Janusza i Karola zagrał lepiej niż XLR a powinna

>być przepaść na kożyść tego drugiego.Uważam ,że powinieneś poszukać transa XLR bo ten jako jeden z

>niewielu kabli ma filtr i być może sprowadzi ten zestaw na ziemię.Nie wierzę ,że kupiłeś kolejne

>Paradigmy :)Pozdro

 

Wg. co poniektórych Playstation 1 gra lepiej niż nie jeden "prawdziwy" CD - więc Janusz i Karol to nie wyznacznik ;) Różnicę co NA PRAWDĘ jest lepsze słychać w bardziej ekstremalnych przypadkach (długie połączenia i najlepiej w podatnym na zakłócenia środowisku). Bo tak, to minimalne zniekształcenia mogły się Januszowi i Karolowi nawet bardziej podobać (mamy więcej takich przypadków - np. wśród zwolenników winyli i wzmacniaczy lampowych)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie mowie tu o jakis ekstremalnych dlugosciach w gre wchodzi 0.5 do 1m

pozatym to tylko 300 euro

a wersja xrl jest zawsze drosza wiec lepiej kupic lepszy model w normalnej wersji niz badziewny xlr (pisze z komorki)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Wolność albo jest pełna albo jej w ogóle nie ma, bez wolności nie ma rozumu, nie ma sprawiedliwości, nie ma dobrobytu, nie ma człowieczeństwa..."Michał Bakunin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

punk - temat nie jest "o wyzszosci RCA nad XLR, badz odwrotnie"...

Raz jeszcze napisze - ja WIEM jaki rodzaj polaczenia chce wykorzystac i bedzie to XLR, wiec dyskusje porownawcza prowadzcie na priv, PROSZE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Primodium. Medium. Finis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepszy model transparent audio na xlr przekracza wyznaczony budrzet chyba kazdy model transparenta xlr przektacza...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Wolność albo jest pełna albo jej w ogóle nie ma, bez wolności nie ma rozumu, nie ma sprawiedliwości, nie ma dobrobytu, nie ma człowieczeństwa..."Michał Bakunin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu staram ci sie pomuc ale jak masz to w dupie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Wolność albo jest pełna albo jej w ogóle nie ma, bez wolności nie ma rozumu, nie ma sprawiedliwości, nie ma dobrobytu, nie ma człowieczeństwa..."Michał Bakunin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

punk - czy Ty widzisz gdzies pytanie albo watpliwosc RCA vs. XLR ? Nie, bo takie kwestie mnie nie interesuja, ta decyzje mam za soba. Wiec jak Kolega Koledze mowie, zebysmy odpuscili sobie akurat ten watek dyskusji - bo w niczym akurat mi to nie pomoze, ani nie wplynie na moja ocene :) Teksty o d***e tez mozna by odpuscic...

 

Wybralem polaczenie zbalansowane i do tego bede dazyl - fakt, ze OEMowy, podstawowy XLR stworzyl ladniejsza (szersza, glebsza, zywsza, z wieksza iloscia powietrza) scene niz okolo 5-6 razy drozszy Transparent Ultra (ktory PRZYZNAJE BYL LEPSZY w kwestii uporzadkowania, wybrzmien i lagodzenia) jest dla mnie wystarczajacym dowodem na to, ze akurat ten zestaw powinien grac po torze zbalansowanym, i takiego polaczenia szukam.

 

Skorzystam natomiast chetnie z okazji posluchania Twoich kabli RCA czy glosnikowych VdH, ktorych jeszcze u siebie nie slyszalem - zeby wiedziec czy ogolnie mi sie spodoba to co proponuja, czy nie :)

 

Ale na 99% RCA nie zastapi u mnie XLR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Primodium. Medium. Finis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie ja tak twierdze? Poprostu lepszy model rac zagra lepiej niz gorszy xlr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Wolność albo jest pełna albo jej w ogóle nie ma, bez wolności nie ma rozumu, nie ma sprawiedliwości, nie ma dobrobytu, nie ma człowieczeństwa..."Michał Bakunin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Rzecz dyskusyjna, o czym juz pisalem (porownanie W&M XLR za ~120 funtow do Transparenta RCA za ~500 funtow w moim systemie i jeden w tym, a drugi w tamtym lepszy) - jedni wola tak, drudzy inaczej, no i jest jeszcze kwestia na jakim sprzecie to ma grac - akurat wszyscy sluchajacy i recenzenci (a ja po osluchaniu sie do nich dolaczam) sa zgodni ze po XLR Yamaha gra lepiej - moze to wlasnie dzieki temu moj tani XLR ma przewage w pokazaniu sceny, itp, a przegrywa precyzja dajmy na to...

 

Nie to jest ladne o czym inni mowia, tylko co NAM sie podoba...

 

Zreszta - dyskusja jest naprawde czysto akademicka, argumenty w obie strony waza tyle samo :)

Gdybym mogl kupic Transparenta Ultra na XLR w zalozonym budzecie wzialbym go - zakladam ze XLR dodalby mu tego czego nie mial (scena) a zachowal to co mial (porzadek) - ale nie widze nic w zalozonym budzecie...

 

KONIEC OT - nie wiem co i po jakim polaczeniu dla kogo gra lepiej, kazdy ma inne uszy :) Ja szukam XLRa, ale jesli jakis RCA w zalozonej cenie, w moim systemie polozy mnie na lopatki to chapeau bas punk :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Primodium. Medium. Finis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zobaczymy....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Wolność albo jest pełna albo jej w ogóle nie ma, bez wolności nie ma rozumu, nie ma sprawiedliwości, nie ma dobrobytu, nie ma człowieczeństwa..."Michał Bakunin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie IC - "przemeblowalem" troche salon i... Nie wiem czy bede zmienial IC...

Mam nadzieje ze w weekend poslucham tego co punk przyniesie (pogladowo da mi to wyobrazenie o dzwieku z tych kabelkow), ale samym ustawieniem kolumn zyskalem "od kopa" dwie rzeczy z trzech, ktore uzyskac chcialem:

- znaczaca poprawe dolu (masa, wybrzmienia, dlugosc)

- pewne ucywilizowanie gory (jest lagodniej, bez utraty przejrzystosci i ilosci szczegolow)

Ogolnie dzwiek sie w pewien sposob "ukulturalnil" z czego jestem bardzo zadowolony.

Do tej pory zmiana IC miala byc 100% kosmetyka, teraz... Teraz moze z 50% tej kosmetyki jest potrzebne :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Primodium. Medium. Finis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

After listening session...

 

Primo - punk dzieki za wizyte :]

 

Secundo - potwierdzily sie wczesniejsze porownania mojego XLRa VS. RCA w moim systemie, czyli - XLR firmy krzak pobil Transparent Audio Refernce RCA i VdH The First w tematach wielkosci sceny, ilosci powietrza. I tylko w tych tematach - koniec, kropka. W calej reszcie aspektow TA zjadlo mojego ICka na sniadanie nawet sie nie oblizujac (ale nadal uwazam ten kabel za dosc poprawny), VdH The First RCA zjadl go rowniez, aczkolwiek tu przewaga nie byla juz tak spektakularna.

 

Wnioski - jak chce na moim sprzecie miec hektarowa, pelna powietrza scene musze korzystac z polaczenia zbalansowanego (prawdopodobnie to przewaga XLR nad RCA w wydaniu Yamahy) - ale jak chce miec cala "mila i fajna z bajerami" reszte musze kupic porzadny kabel :)

 

Po dzisiejszym dniu wiem, ze w gronie zainteresowania jest VdH The First, pamietam o The Orchid, TA reference odpada - nie ta polka cenowa, bo brzmieniowo ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Primodium. Medium. Finis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Temat poszukiwania IC zamkniety. W konkursie udzial wziely:

 

- Nordost Red Dawn

- Ultralink Ultima Platinum MK II

- XLO HTP2

- Mogami Quad Mic W2534 + Neutrik XX Series

 

Finalowa kolejnosc:

 

- Ultralink Ultima Platinum MK II (Wpialem, wlaczylem sprzet. Zostaje, jestem nim poprostu oczarowany w kazdym aspekcie - w moim systemie poprostu synergia, banan na paszczy permanentny)

 

- Nordost Red Dawn (Mial zostac, poki nie uslyszalem Ultimy. Wysmienity kabel, swietny stosunek cena/jakosc, goraco polecam kazdemu przynajmniej do posluchania - to jest klasa Premium w kazdym calu. Jednak w moim torze dwa zasadnicze dla mnie ubytki: zwezona, uszczuplona scena i jednak lekka, naprawde minimalna "za jasnosc". Poza tym jeden z najlepszych IC jakie slyszalem)

 

- XLO HTP2 (Polka nizej niz Nordost i Ultralink - poprawny kabel bez cudow w zadna strone, bez magii, bez tego "czegos", wysmienity stosunek cena/jakosc)

 

- Mogami W2534 (DIY, potrzeba chwili... Chropowaty i krzykliwy na gorze, lekko rozlazly na dole, nieprzekonujaca srednica. Totalna taniocha, wtyki 5x wiecej warte niz kabel - zostaje do pozniejszych prac DIY)

 

Poza konkursem:

- W&M BC-01 - kabel odniesienia. Hmmm... Dostalem go z Yamaha. Wyraznie gorszy od Ultralinka i Nordosta, ciut gorszy od XLO, ale lepszy mimo wszystko od Mogami. Poprawny kabel, tonalnie zrownowazony, z ostra, czasem zabalaganiona gora ale... Kaprysny co do elektroniki. Z Yamaha jeszcze niezle gral - z Krell i B&W zagral wycofany kompletnie w calym pasmie... W sumie - tani kabel, ktory moze bardzo porawnie zagrac w ciemniejszych systemach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Primodium. Medium. Finis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.