Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z gramofonami . Pomocy!!!


nissio100

Rekomendowane odpowiedzi

>neomammut

 

starałem się wyjaśnić że kolumny o takich parametrach jak twoje do gramofonu bedą bardzo dobre prawdopodobnie dlatego tak ci dobrze grają.Sam mam podobne i to jest to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładkę podpinasz na obydwu gramofonach (tak napisałeś) więc raczej ramie i ustawienie możemy sobie darować jako przyczynę.

Może być problem z sama wkładką ( do najnowszych nie należy). Nie dowiesz się zanim nie zmienisz na inną (może ktoś pożyczy na chwilę) bo head shell jest standardowy.

Prawdopodobieństwo, ze jest koszmarnie źle ustawiona w obydwu gramofonach jest minimalne (chyba, że robisz jakiś kardynalny błąd) nie zaszkodzi tez ruszyć kabli w headshellu ale na cuda bym nie liczył.

Jest jeszcze minimalna możliwość pomyłki w podłączeniach bo NAD na wejściu DISC/PHONO ma opcje dokładanego pre phono (w niektórych modelach jest zamontowana płytka) ale jak rozumiem wchodzisz z PRE gramofonowego do AUX.

 

Słowem - zmienić wkładkę i sprawdzić jak gra. Nawet MF100 powinna grac poprawnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Excel,

To prawda, ja też mam kilka płyt Muzy które brzmią fantastycznie (głownie polskich artystów, seria Polish Jazz - orginał nie cyfrowe wznowienie), niestety z polskimi płytami to loteria... w zależności od tłoczenia potrafią brzmieć porównywalnie z wydaniami niemieckimi itp albo nie brzmieć wogóle...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Technica ATN91 wlasnie przed chwila kupilem taka na e bay uk bedzie u mnie za 2 dni(mieszkam w uk)podlacze ja poslucham i napisze co i jak!!!za wszystkie podpowiedzi z gory dzieki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to prawda ze 2 urzadzenia nada w torze nie zagraja to wymiana PP-2 moze sie oplacic.I tu nasowa sie pytanie. Na jaki Preamp wymienic Nada? Kwota jaka moge przeznaczyc to max 300 funtow.Za podpowiedzi z gory dzieki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkoncu gramofony moje zaczely grac dosc przyzwoicie!!!teraz pora na wymiane preampa!Wiec jaki proponujecie szanowni koledzy do 300 funtow 1500pln?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie jest powiedziane, że 2 NAD-y nie zagrają dobrze. To bzdura.

Na razie spokojnie posłuchaj tego co masz. Przeczytaj trochę o kalibracji wkładki i postaraj się dopieścić system. Pamiętaj, ze wiele zależy do płyty (jakość tłoczenia) więc lepiej wydaj połowę kasy na dobre płyty a potem drugą (z małym dodatkiem) na dobra wkładkę.

Jeżeli mieszkasz w UK poszukaj gdzie handlują płytami. Na pewno jest większy i lepszy wybór niż w Polsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do sklepow z plytami to szukac nie musze pod nosem VIRGIN i HMV zatrzesienie plyt kilka secendhendow na dzielnicy wiec dostep nie sprawia problemow.Co kalibracji to 3 miesiace walki jak narazie postep wielki lecz szczerze nadal za duzo dla mnie basu za ciemno.Wkladka jak w 1-szym poscie Ortofon FF15E MK2 druga to AUDIO-TECHNIKA ATN 91 moim zdanie dzwiek bardzo porownywalny.I nadal za ciemnop za duzo basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>nissio100,

Obie te wkładki to sam dół cennika szacownych, było nie było, firm. Pora teraz na coś z lepszym szlifem igły niż eliptyczny, o sferycznym już nie mówiąc. Wysokich tonów i subtelniejszych szczegółów w dobrych płyt przybędzie na pewno, tym samym odczujesz względny ubytek basu. No ale i cena wkładki będzie wyższa i kalibracja trudniejsza. Poszukaj także interkonektu gramofonowego o niskiej pojemności, bo to może mieć również wpływ na "ścięcie" góry pasma.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Zazdroszczę Ci trochę możliwości łatwego zakupu płyt na zasadzie: "widziały gały co brały". Ja mieszkam w Polsce, w trzecim co do wielkości mieście i tu jest 1 (słownie: jeden) sklep, gdzie jest większy wybór LP's. Właściciel sklepu wie, że jest monopolistą, to możesz sobie wyobrazić, jakie ceny wymyśla z kosmosu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul u mnie z plytami jest tak. Kupuje i nie mysle ze drogo niektore kosztuja 1 funa inne 30 ale sam wiesz UK to inny swiat!!!Co do wkladek to co proponujesz? POWIEDZMY ZE MOGE WYDAC NA WKLADKE 200-300 FUNTOW.Musze brac pod uwage zdanie mojej drugiej polowki,choc zakup wkladki sfinansuja zaskorniaki.A jaki kabel do polaczenia?Gramiak moj bedzie gral z nadem m3 troszke sie zmienia u mnie system choc c 370 tez jeszcze stoi i nie bardzo sie chce z nim roztac.Koncowki MOCY ktore mam tzn.DENON POA T10 i pre PRA 1200 graja z DCD 1550AR I DVD 5000 paki to MISSION 753to system w living room resza stoi w moim krolestwie.Choc mission do wymiany.Reszta systemu gra z kolumnami MA S5I.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znioslem mojego Aristona do living roomu. podlaczylem do Pre DENONA PRA1200 i koncowek mocy POAT10 USZY ZBLADLY!!!!!!Koledzy pra 1200 polamal wszystko. Moj Ariston pro1200 gra poprostu fenomenalnie szczena na ziemi!!!!Jednak temat nie wygasa!!!Teraz powalcze o mojego JVC aby zagral na dobrym poziomie wkoncu skoro Ariston zostaje w pokoju goscinnym to w moim musi stac gramiak i tyle.A nawajzniejsze ze musi grac perfekt.Na razie drugi gramofon to JVC L-A55 Ale co myslicie o JVC TT-71?nadal mysle o wymianie pre wiec propozycje mile widziane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Może zmień wzmacniacz na Vintage. U mnie w stołowym na wysokiej klasy (24 Bit 7.1) Pionnerze z przedwzmacniaczem gramofonowym też nie zagrało. Po podłączeniu do starego klocka był miód. Nawet nie wnikałem choć mogło to być tylko niedopasowanie impedancji In-Out.

Pozdrawiam adam2948.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec postanowilem zamienic swojego nada pp2 na cambridge audio 640p,czekam na dostawe nad idzie na ebay.co do wkladki to czekam na porady gdyz jak wielokrotnie podkreslalem mam nikle doswiadczenie jezeli chodzi o gramofony.mozliwe tez jest ze zakupie dodatkowy pre DENON PRA1500 I on zastapi mojego PRA1200 w goscinnym a PRA 1200 trafi do systemu w moim muzycznym pokoiku.lub odwrotnie. Na dzis moj ARISTN PRO1200 stoi w goscinnym podlaczony do PRA1200 ktory ma niezly(tak mi sie zdaje )phono,ktory doslownie zmiazdzyl Nada PP2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masza1968 to co proponujesz? narazie pobawie sie z CA 640P! Niektorzy proponowali wlasnie takie rozwiazanie!Ale jak to w audio bywa nie wziolem slubu z CAMBRIDGE!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Drogi nie jest więc wiele nie stracisz przy odsprzedaniu. Miałem go jakiś czas na początek i wielkich fontann z niego nie było. Nada słuchałem tez małą chwilkę i są porównywalne. Teraz używam Primare R20 i różnica w stosunku do CA jest kolosalna. Ale też ślubu z nim nie brałem :) Zobaczymy co dalej życie pokaże.

 

Zamiast zmieniać Nada na Cambridge trzeba było polować np na CS Blue w podobnych pieniądzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze na poczatek to i tak niezle. a co do Electrocompaniet ECP 1 to przyszlosc i to odlegla (nie o kase idzie)po zakupie nada m3 musze zmienic duzo w systemie cd,kolumny moze kabelki wiesz jak jest! analogowy tor ma grac dobrze zadowalac dzwiekiem po przebudowie systemu zabiore sie za poszukiwania dobrego preampu moze i gramofon zmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cs blue!!!! czy te ze zdjec to to samo???bo wyglad zupelnie inny!mam nadzieje ze kolega zafop nie poda mnie do sadu za wykorzystanie jego zdjecia!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-23706-100000086 1277047175_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-Bolt, 13 Cze 2010, 21:55

 

>>neomammut

>

>starałem się wyjaśnić że kolumny o takich parametrach jak twoje do gramofonu bedą bardzo dobre

>prawdopodobnie dlatego tak ci dobrze grają.Sam mam podobne i to jest to.

 

Aaaa, to ok :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mial ktos moze do czynienia z tym preampem? MS12B Yaqin .

Prosze o ewentualne opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-23706-100000011 1277138631_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.