Skocz do zawartości
IGNORED

Nie lada problem z wyborem płyty głównej


krakers09

Rekomendowane odpowiedzi

Uznajmy, że propozycja miniaka jest przyjęta :) Jak znajdę w odpowiedniej cenie to nabędę. Inaczej kupowanie za 1200-1500zł 3-4-letniego komputera uważam za pomyłkę. Tym samym proponuję zakończyć temat mini :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie uważam za pomyłkę,

moim zdaniem pomyłka to jest kupowanie nowego sprzętu i instalowanie na nim windy do zastosować multimedialnych audio filmy :)

miałem za dużo kompów by twierdzić inaczej

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

wiele razy pisano ze VIA jest liderem jezeli chodzi o cyfrowy dzwiek- chodzi oczywiscie o jakosc.

malo ze jest liderem, jest tworcą nowego standardu w cyfrowej muzyce (pierwszy creative 16 bit, potem 24(nie wiem kto) teraz via- 32bity.ten 32b mpu posiada ESI julia i jest dobry, pozatym plyty glówne MSI, ktore czesto są na via chipsets tez mają dobry dzwiek i ciekawe rozwiazania technologiczne.

mialem kilka plyt z realtekami, osobiscie uwazam ze via lepiej gra. co ciekawe msi7047 (juz stara) sisoft fajnie okresla: all VIA bo wszystkie podzespoły na tej mobo są jednej firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie zdecydujesz sie na AM3? Procek byle jaki z 45W (sa i duale i quady), mobo na 785 lub 890 i masz akceleracje z ktora raczej ion rownac sie nie moze. A zamkniesz sie w kwocie podobnej do poczatkowej + te 200PLN ktore chciales wydac. Nie mowie juz o tym, ze to bardziej przyszlosciowa platforma, bo i tuner mozna z czasem dolozyc i lepsza karte msx jesli zajdzie taka potrzeba.

 

Dodatkowo kazdy z prockow mozna skrecic w dol z obnizeniem napiecia i masz cos, co bedzie dzialajacym idealem - nawet do 35W w idle i masz 50-60W przy ogladaniu materialu HD.

 

Ps. DAC'a juz masz, czy masz zamiar kupic? Czy nie lepiej optykiem podlaczyc komputer pod amplituner?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♫ ♪ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫ fiu fiu.... Bocznica: Rozmowy na luzie: strona 20: Mlb łże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Bo w sumie od kiedy wyszedł C2D to AMD się wcale nie interesowałem i nie widziałem nawet, że coś takiego mają :) Ale... quad nie jest mi zupełnie do niczego potrzebny. Miałoby to chodzić niemal non stop, a wygląda na to, że sam procesor więcej weźmie niż cała platforma na ION-ie. Sprawdziłem na szybko i 785 z Radeonem HD4200 jakoś szału zresztą nie robi. Jutro poszukam o drugim chipsecie i więcej testów.

 

Aplitunera nie mam i nie zapowiada się, żebym miał.DAC'a też nie mam. Zamierzam jak pisałem kupić. Tylko do niego źródło jest potrzebne :) Myślę, że zdecyduje się na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A dysk i obudowa poszukają nowego klienta(obudowa i tak już szuka:) Niby ma S/PDIF, ale pewnie będzie trzeba kupić konwerter USB/S/PDIF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krakers09: ok, kupisz DAC'a a co dalej z sygnalem? sluchawki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♫ ♪ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫ fiu fiu.... Bocznica: Rozmowy na luzie: strona 20: Mlb łże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofam pytanie...

 

ps. prosze - wyjasnijcie mi - dlaczego wolicie sie szczypac z: zamiana integry na drozsza muzyczna, dac -> wzmacniacz / ampli, zamiast przekazac bezposrednio z integry sygnal swiatlem na wzmacniacz/ampli? Przeciez i DAC i dobra karta muzyczna nie kosztuja groszy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♫ ♪ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫ fiu fiu.... Bocznica: Rozmowy na luzie: strona 20: Mlb łże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bravo32, 11 Sie 2010, 00:00

 

>Cofam pytanie...

>

>ps. prosze - wyjasnijcie mi - dlaczego wolicie sie szczypac z: zamiana integry na drozsza muzyczna,

>dac -> wzmacniacz / ampli, zamiast przekazac bezposrednio z integry sygnal swiatlem na

>wzmacniacz/ampli? Przeciez i DAC i dobra karta muzyczna nie kosztuja groszy...

 

Do kina mam HTPC podłączonego do ampli po S/PDIF (DTS) ,jeżeli jednak słucham muzy to S/PDIF do DAC i z niego na DIRECT IN do ampli i jest spora różnica .Docelowo do muzy robi się ;) osobny wzmacniacz na lampce.Do słuchawek mam też osobno wzmacniacz.Suma sumarum jest w miarę poprawnie. Fakt iż wyjście z kompa mam z zintegrowanego Realteca ale może kiedyś zmienię na lepszą kartę w slocie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, wybacz za moja niewidze (dopiero lape bakcyla i czytam / pytam na potege), ale:

 

- jaki masz ampli?

- sprawdzam spec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - przetworniki ktore siedza chyba w kazdej yamaszce (i nie tylko) - chyba nie sa takie zle?

 

Jak sobie mysle: integra->swiatlo->wzmacniacz/ampli chyba nie jest zauwazalnie gorsze niz integra/osobna muzyczna->swiatlo->dac->kable->wzmacniacz/ampli. I raczej na pewno o wiele mniej kosztuje... DAC + ew. muzyczna to min 500 / 1000 / 2000PLN ktore mozna byloby przeznaczyc na lepsze ampli (lub tak jak planujesz na osobna lampe do stereo, choc tu nie do konca, bo pewnie przydalaby sie albo lepsza karta muzyczna, albo dac + swiatlo z integry pod sama lampe).

 

Jak koniowi na skrzyzoaniu prosze ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♫ ♪ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫ fiu fiu.... Bocznica: Rozmowy na luzie: strona 20: Mlb łże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że:

1. Nie mam amplitunera

2. Nie zamierzam posiadać jak już pisałem

3. Nie znam wzmacniacza lampowego z wejściem optycznym.

4. Wyjście optyczne na płytach głównych jest wątpliwej jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>bravo32, 11 Sie 2010, 00:43

 

Ampli tak jak w opisie "o mnie" , PCM1791 nie są złe ale są to kostki z wyjściem napięciowym, lecz w przypadku ampli nie jest to decydujące ,ważna jest aplikacja i reszta toru.Prawda jest taka iż ampli jest dobre do kina i podłączenie go z HTPC czy przez optyk czy po S/PDIF jest mało istotne. W przypadku odtwarzania muzyki na przyzwoitym poziomie już te elementy mają znaczny wpływ na dźwięk ,i tu niema zmiłuj się , musi być dobry DAC zewnętrzny i wzmacniacz stereo czy to DIY czy też kupny , można zamiast DAC dać kartę typu EMU lub ESI - Juli@ ludzie mają i też sobie chwalą.Czyli reasumując ampli do kina , do muzy wzmak, DAC lub dobra karta muzyczna w slocie.Jest to tylko moje subiektywne odczucie po wymianie kilku ampli , doborze kilu DAC i niestety niema drogi na skróty :( .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze: dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz :)

 

Zakladajac, ze integra nie jest najgorszej jakosci (ALC892) teoretycznie: swiatlo pod ampli - i cieszyc sie kinem, ew. z wyjscia minijack pod wzmacniacz (w sumie tez mozna zlapac wzm. stereo z wejsciem cyf/opt). W sumie odleglosc pc - wzmacniacze to u mnie bedzie ok. 50cm max. Kurcze, przydaloby sie 'uslyszec' ta roznice z wpietym DAC i bez - byc moze dla mnie bylby to tylko maly 'niuans' ;)

 

A ostatecznie, lepszakarte msx mozna zawsze dokupic, jesli cos bedzie razic.

 

Osobiscie to mam wiekszy dylemat, czy wydac 10k na na cos na prawde uniwesalnego (moze dali ikon), czy bawic sie w osobne tanszy zestaw pod kino (bo tu jakosc dla mnie ma o wiele mniejsze znaczenie) i lepsza pare glosnikow pod stereo. Ale to juz chyba nie ten watek i nie ten dzial ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♫ ♪ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫ fiu fiu.... Bocznica: Rozmowy na luzie: strona 20: Mlb łże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.