Skocz do zawartości
IGNORED

Znośne audio w granicach 500zł


guitarmen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Stałem się posiadaczem Mercedesa 190D. Jestem z niego bardzo zadowolony, w końcu to pierwsze auto :).

 

Niestety audio jakie oferuje jest trochę niezadowalające... Dlatego szukam czegoś, co będzie porządniejsze, wiadomo.

 

Na chwilę obecną potrzebuję zestawu głośników i samochodowego wzmacniacza. Radio jak na razie mam (Sony CDX-GT200, podobno kawał badziewia, ale na razie zadowala mnie fakt, że działa), potrzebuję reszty.

 

Interesuje mnie raczej ciepła góra, jak najlepsze średnie pod względem rozdzielczości i jak najszybszy bas. Ma nie syczeć, nie charczeć i nie buczeć :).

Myślałem nad wsadzeniem jakichś fajnych koaksjali w miejsce seryjnych, oraz zamontowanie wooferów (to już jako tako obmyślałem). Świetnie by było, gdyby woofer był możliwie jak najmniejszy jeśli chodzi o jego wysokość, a jeśli chodzi o średnicę, to myślę, że 165mm będą w porządku.

 

Kwestia wzmacniacza jest dla mnie niewyjaśniona, nie znam się kompletnie. No ale wiadomo, że 4 kanały będą potrzebne.

 

Forum przeszukałem w poszukiwaniu odpowiedzi na mój problem, ale niestety nie znalazłem nic, co by mnie zadowoliło. Na Diyaudio też jakoś nie kwapią się z odpowiedzią.

Chyba wszystko, czekam na konstruktywne wpisy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ucieszyłem się, że ktoś odpisał. Spodziewałem się tylko konkretniejszej odpowiedzi, bo że trudno to wiem ;). Jakieś pomysły?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! A jakie tam są mozliwości w Mercu? Jakie są miejsca firmowe 100nmm i 165mm?? - nie znam tago auta. 165mm to raczej kick bass - niskich popierdywań to z tego nie bedzie. Ja bym sie skupił na wzmaku dwukanałowym dodał zwrotnice pasywną dzielącą pasmo przy 120hz i dół podłączyłbym 165mm a górę koaxial Infinity reference - wysokie i średnica najlepsze w swojej klasie cenowej - kiedyś tak zrobiłem w seicento kumplowi. W podszybiu wylądowały koaxiale 100mm a w tylnej półce akurat elipsy 6x9 jako niskotonowce i było super. pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma firmowych miejsc na 165. Są tylko 100mm w kokpicie. Sam myślałem nad zrobieniem jakichś kickpaneli, lub może pokombinowałbym z zamontowaniem głośników w drzwi. W półce mam wyrżnięte dziury na elipsy, nad czym strasznie ubolewam. Muszę załatwić sobie normalną półkę i nic z nią nie robić, żadnych głosników z tyłu - ewentualnie jakąś tubę z czasem się w bagażnik wsadzi.

 

Dodatkowym problemem jest to, że wysokie w koaksjalu nie mogą wychodzić ponad linię mocowania - chcę je wstawić w oryginalne miejsca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to chyba dochodzę do wniosku, że nie będę kombinował z robieniem tych kickpaneli, a wykorzystam to nieszczęsne miejsce na elipsy. Do tego może zestaw dwu- lub trójdrożny na przód i powinno być chyba fajnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Skoro w półce są już "wyrżnięte" elipsy, to może by je powiekszyć tak, żeby powstały koła o średnicy takiej, jak dłuższa srednica elipsy, a następnie wstawić tam głośniki o takiej średnicy. Jeżeli półka już i tak jest podziurawiona, to masz możliwość dopasowania sobie otworów do takiej średnicy, jakie chciałbyś tam mieć głośniki. To nie tak źle. Ja chcę wstawić głośniki do drzwi, więc raczej muszę szukać głośników o takiej średnicy, jak otwory w drzwiach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

mission impossible

 

kup sobie elipsy pod wymiar za te 500zł i nie kombinuj

Puzniej pomyśl o wzmaku typu audison srx 2 kanałowy i będzie dobrze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

500zl? ...bedzie trudno, a raczej niemozliwie. Ja bym proponowal glosniki focal'a ale budzet na to nie pozwala raczej, a wiec... Radzilbym wstawic w tylna polke elipsy np. Helix b69x za ok. 180zl plus 2-drozny zestaw Helix b62c na przod za ok. 250zl(nie montuj glosnikow na przedniej desce bo to w ogole nie zagra, wsadz gwizdki w przednie slupki lub wysoko w przednie drzwi i wyrznij w nich jeszcze otwory na midbassy) i do tego jakis uzywany wzmacniacz 4-kanalowy sony xplod lub pioneer i bedzie cacy.

Ps. dobry montaz glosnikow i wytlumienie to priorytet.

 

Ps. raz jeszcze... Jezeli chcesz miec nowy sprzet to proponowalbym helix'y b62c we wszystkich drzwiach(koszt okolo 500zl) plus blaupunkt gta 4 special za ok 390zl i gra muzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500pln to naprawdę mało.

 

1: wytłumienie drzwi. Musisz poczytać o tym na różnych forach. Wytłum chociaż przednie (50pln min)

2: porządne głośniki mi się udało wyrwać focala za 300pln ale to różnie bywa, musisz szukać okazje na alledrogo. Najlepiej używane. Kolega dobrze radzi tylko rozdzielone dwudrożne.

3: głowa hed unit. Ja polecam stare klocki. Sam mam Clariona 9575. ale to inna półka cenowa. Szukaj starych dobrych radyjek Pioneera lub JVC lu Kenwooda. Jakie modela dobre można znaleźć też na fachowych forach. Zasady którymi masz się kierować to: (starsze modele, najwyższa pólka, pasywne beż wzmaka) Da się znaleźć za 180pln trudno ale da się.

3: wzmacniacz stary porządny Kenwood da się wyrawać na allegro za 80pln i to naprawdę gra super.

 

Zapomnij o subwooferach i różnych wynalazkach typu xpload zapomnij. Jeżeli Ci chodzi o dzwięk zapomnij o wzmakach sony. i wogóle o tej firmie nu chyba, że ci się trafi głowa c-90r

Pozdrawiam.

 

>> zamiast srx2 możesz kupić coś z czarnej serii Alpine 35xx

ogólnie te wzmaki są super mam kilka takich, ale trzeba pamiętać, że to są wzmaki bardzo ostre, z focalem może zagrać bardzo ostro. więc uważać!!!

 

można kondy w ścieżce sygnałowej wymienić z tych nichiconów na jakieś elny, nu ale to już się zaczyna DIY

 

A taknaprawdę dobry dźwięk zaczyna się od zewnętrznego DACa podłączonego przez optyk do radia. A w dacu kośći PCM BB wtedy to dopiero zaczyna grać.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Nie ma firmowych miejsc na 165. Są tylko 100mm w kokpicie. Sam myślałem nad zrobieniem jakichś kickpaneli, lub może pokombinowałbym z zamontowaniem głośników w drzwi. W półce mam wyrżnięte dziury na elipsy, nad czym strasznie ubolewam. Muszę załatwić sobie normalną półkę i nic z nią nie robić, żadnych głosników z tyłu - ewentualnie jakąś tubę z czasem się w bagażnik wsadzi.

 

Dodatkowym problemem jest to, że wysokie w koaksjalu nie mogą wychodzić ponad linię mocowania - chcę je wstawić w oryginalne miejsca.

 

Ostatni wpis tez jest dobry. Jezeli zalezy Ci kolego na cieplej gorze to alpine zdecydowanie odpada(bynajmniej nowe modele cd graja zbyt cyfrowo, a z focal'ami to juz w ogole by byla zyletka), sluchalem Helix'ow i powiem, ze jak na ich cene to graja super. Maja miekka kopulke wysokotonowa, a wiec ostro to nie zagra to raz. Po drugie bas schodzi w nich calkiem nisko i nie jest rozlazly, a srednica jest wystarczajaco klarowna. Jezeli chodzi o tony srednie to polecalbym elektronike od Pioneer'a bo moim zdaniem gra ona bardziej analogowo od wiekszosci rywali(bynajmniej starsze modele). Moj poprzedni wpis byl pokierowany Twoim nie najwyzszym budzetem, szukalem kompromisu. Jezeli chcesz spelnic swoje zalozenia co do brzmienia to kup uzywane radyjko i wzmacniacz Pioneer'a z wyzszej serii. Mozna by bylo polepszyc szybkosc basu instalujac Focal'e zamiast Helix'ow ale to juz wyzsza polka cenowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.