Skocz do zawartości
IGNORED

SZUKAM FANÓW STAREJ MUZYKI TANECZNEJ!!!


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

Będąc fanem starej muzyki tanecznej czuję się nieco oszukany - wszelkie disco słabo mi się kojarzą z tańczeniem i nawet w czasach, gdy sam tańczyłem w rytm disco to jednak taneczną muzyką dla mnie bardziej był swing, Glenn Miller czy Orkiestra Cajmera...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

muzyka łagodzi obyczaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zydelek, jeżeli chodzi o stare taneczne hity to zadziwia mnie to iż nikt tu nie wspomniał o Eart Wind and Fire np."September" lub wybitnie taneczne "Boogie Wonderland" nagrane z wokalistkami z The Emotions . Dodam jeszcze Twennynine, Gap Band, Cheryl Lynn (kapitalne "Got to be real"), Johnson Brothers, Raydio, Chic, Narada Michael Walden, George Duke i wielu jeszcze innych. Tym bardziej że w tamtym okresie płyty z doskonałą muzyką taneczną nagrało wielu znanych jazzmanów np. Herbie Hancock-"Lite me up", Lee Ritenour-"Rit", Stanley Clarke np. "Project" z Duke'm. Oczywiście warto wspomnieć o wykonawcach wymienionych przez vanvideo i lolo np. Kool and the Gang ( czy ktoś wie że założyciel i leader tego ostatniego, Robert "Kool" Bell to doświadczony i całkiem przyzwoity basista jazzowy).

discomaniac71, europejska muzyka taneczna nigdy nie znalazła we mnie fana, lecz pomijając brytyjskie Shakatak, Level 42, Real Thing i Mezzoforte, pamiętam coś holenderskiego. W pierwszej kolejności Mai Tai, zbliżone brzmieniem do Chic i Sister Sledge, następnie bardzo oryginalny zespół M. Pamiętam również (ale jak przez mgłę) że był jeszcze austriacki zespół Supermax, lecz za tą ostatnią pozycję odpowiedzialności nie ponoszę.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.