Skocz do zawartości
IGNORED

SZUKAM FANÓW STAREJ MUZYKI TANECZNEJ!!!


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Chodzi glownie o Italo Disco i tzw brzmienie niemiecko-holenderskie. Jestem radiowcem i prowadze w jednej z krakowskich rozglosni program z taka muzyka. CEL: wymiana plyt ciezkich niestety do zdobycia.

Przy okazji nadmieniam ze to tylko moja praca bo sam slucham roznych gatunkow: od rocka progresywnego ( taka audycje tez w zyciu prowadzilem ) po instrumentalne pejzaze. Pozdrawiam wszystkich i czekam na wpisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Niestety, wpis będzie trochę nie na temat, ale może ciekawy. Otóż będąć początkującym jeszcze audiofilitykliem, odwiedził mnie raz pacjent. W tym przypadku pacjentem był mój sąsiad z wioski, młodzieniec lat około 18. W dłoni pieścił wielką reklamówkę. Zapytał mnie, czy lubię muzykę holenderskąą. Nie wiedząc o jaką muzykę może chodzić wytrzeszczyłem oczy, on zaś zademonstrował mi około setki płyt, zawierających w większości, o ile zrozumiałem, humorystyczne piosenki więzienne (wszędzie byli panowie z wąsikami i w pasiakach, niekiedy z harmoszką), zaś reszta sądząc po okładkach to tamtejsze odpowiedniki Tercetu Egzotycznego. Całość była zapewne rąbniąta z jakiejś wypzredaży. Szalenie żałuję teraz, że pomimo okazyjnej ceny nie kupiłem. Mocne było, szalenie skoczne. Może by się teraz przydało, kto wie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71>

Niestety nie posiadam specjalnie takiej muzyki. Ale polecam plyte Bruce & Bongo - The Geil Album. Udalo mi sie zdobc ten analog za smiesze pieniadze.

Ale muzyka swietna. goraco polecam.

Tancerzem nie jestem i bardzo bradzo rzadko tancze. Ale taka muzyke lubie.

Moze uda ci sie gdzies taka plyte zdobyc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Jozwa i Krystian dziekuje za wpisy jednoczesnie wyjasnam ze okres popularnosci starej muzyki tanecznej o ktorej pisze obejmuje lata od mniej wiecej 1975 do 1989. Na poczatku nurt rozwijal sie w Niemczech i Holandii stad nazwa " niemiecko-holenderska" potem we Wloszech Niemczech i Hiszpanii ( Italo Disco ). Czolowi wykonawcy pierwszego okresu to m innymi: Arabesque ( istniejaca w latach 1978-1983 spiewala w niej Sandra m innymi ) Babe Maywood A la Carte Ottawan ale takze Baccara i Boney M. Najpopularniejsi artysci Italo Disco to m innymi: Gazebo Fancy Ryan Paris Mozzart Baltimora i Mike Mareen - w dyskotekach modny byl wtedy takze tzw eurobeat i eurodance stad popularnosc Bad Boys Blue Patty Ryan i Modern Talking. Nie mozna zapominac o kolejnym pokrewnym gatunku jakim byl amerykanski High Energy z Patrickiem Cowleyem na czele ( zmarl w 1982 roku jako jedna z pierwszych ofiar AIDS ). W " o mnie " napisalem ze jestem djem radiowym i dziennikarzem muzycznym prowadze jedyne w Polsce audycje z taka muzyka kto jest z Krakowa i interesuje sie tym gatunkiem zapewne juz wie kim jestem... Pozdrawiam wszystkich i czekam na dalsze wpisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Krystian jeszcze jedno w swoich zbiorach mam okolo 2 tys plyt ze stara muzyka taneczna w tym album Bruce & Bongo jest rzeczywiscie niezly choc znam lepsze... Jesli chcesz udostepnie Ci teledysk. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>discomaniac71

 

Skontaktuj się na mój adres prywatny [email protected]

Nie jestem maniakiem muzyki o której piszesz ale mam co nieco w

w swoich zbiorach. Pamiętam również trochę z tamtych czasów.

Jako młody chłopak, pod koniec lat 70-tych zacząłem zabawę

w prowadzenie dyskotek i zajmowałem się tym około 10 lat.

 

Andrzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że chyba to co mi przypadkiem wpadło w ucho z polskiego disco-polo biło na głowę z tamtych lat

Bad Boys Blue i Młode Tłoki(Modern Talking). Nie wiem czy wiecie, ale najwiekszy hicior d-p pt Mydełko FA dla jaj nagrała pani Zytkowiak ( Trubadurzy) z Markiem Kondratem ( tak , tym z Ekstradycji)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tylko że Kondrat nagrał to jako pastisz a zrobił się z tego hit stalowych szczęk... i tak rzeczywistość jeszcze raz sobie zadrwiła z .......... (każdy wstawia co chce) :)

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vanvideo--tez mialem nadzieje ,ze bedzie to dotyczyc dobrej muzyki tanecznej.Niestety praktycznie 99% wymienionych tu nazw to przedstawiciele najgorszego GOWNA jakie tylko mozna sobie wyobrazic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w najwiekszej dyskotece lat 70-80 (exkluzywnej na tamte czasy trzy poziomowej) o nazwie "Krąg"-klub rozrywki po pierwsze disc jokej musiał miec licencję zdaną na egzaminie przed P. Manem i innymi. To uczyło doboru muzyki i prowadzenia zabawy, a nie tylko obsługi sprzętu. Ważną rolę spełniało zapowiadanie i podrywanie ludzi do śpiewu, klaskania itp. Program był dobrany precyzyjnie- po południu odbywały się picolo disco. Na tych imprezkach dla młodziezy "młodszej" grano łatwo wpadające w ucho piosenki. Na night disco grano juz ambitną muzykę do tańca jak: soull, funki. Grano dużo Boney M, Gary Glitera i podobne kawałki. Dopiero 79 rok przyniósł hiciory typu piosenki. Kierunek italo disco rozpoczął erę piosenek jednego sezonu, których po miesiącu już nie chciało sie słuchać.

Podobnie do Anlu (kiedyś) sie bawiłem w dj.... Mimo upływu poinad 20-tu lat do pewnych nagrań czuję sentyment. Mam jeszcze trochę singli i maxisingli z tamtych lat, których słucham przy okazji spotkań z dawnymi kumplami. Fajnie się wtedy wspomina stare czasy.

Do autora wątku!

Jeśli szukasz tych "staroci" to nic prostszego. Zadzwoń do radia państwowego w Warszawie. Złap namiary na Bogusia Fabiańskiego- były dyskotekowiec. Ma tego na tony. Z pewnością chętnie się pozbędzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vinyl- tego nie wiem, bo na patupajki nie chodze. Bilard- stół Kanclerz 8 stopowy stoi w moim holu w domu. Nie muszę więc chodzić po knajpach by pograć. Zaraz przychodzi Frank. Zapuścimy muzyczkę i zrobimy partyjkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Smutno mi sie robi czytajac wasze wpisy bo okazuje sie ze niestety malo kto wie co to jest naprawde stara muzyka dyskotekowa. Przytaczacie jakies watki z disco polo mylac zupelnie gatunki. Frank przypuszczam ze nic ci nie mowia nazwy: Babe Maywood A la Carte Lee Patterson czy Tee Set - zanim cos nazwiesz gownem zapoznaj sie z tym. Zydelek- Bogdana Fabianskiego znam od lat a jego radiowy kolega Jerzy Rowinski proponowal mi nawet wspolprowadzenie audycji w warszawskim Radiu Dla Ciebie. Najbardziej usmialem sie jednak z wpisu uzytkownika vanvideo: otoz Mydelko Fa nie dosc ze nie nalezy do gatunku ( nagrane na poczatku lat 90-tych ) to wcale nie wykonywane przez Zytkowska tylko przez znana z naszej telewizji Marlene Drozdowska wspolnie z Markiem Kondratem ale wcale nie tym z Ekstradycji ( przypadkowa zbieznosc nazwisk - vide teledysk ).

Wszystkich zainteresowanych stara muzyka taneczna odsylam na strone internetowa stworzona przez jednego z moich sluchaczy ktory jeszcze 5 lat temu nie mial zielonego pojecia o muzyce dyskotekowej dopiero sluchajac mojego programu pokochal ja na tyle ze nie tylko stworzyl strone ale zna dzis osobiscie gwiazdy tamtych lat m innymi Mike'a Mareen'a Mauro Farine ( jednego z najw kompozytorow producentow i wokalistow italo disco tworce m innymi duetu Radiorama ) oraz Alberta One ktory wlasnie 8 maja wystapi w krakowskim klubie Extreme w planach koncerty m innymi Gazebo i Savage'a. Znajdziecie tam mnostwo wiarygodnych informacji Marcin zadbal takze o szate graficzna strony no i link do mojego radia. W ramowce w niedziele po poludniu znajdziecie opis audycji. ( www.80's.pl )

Pozdrawiam wszystkich i czekam na nastepne wpisy

PS Paulinko ty chyba jestes za mloda zeby interesowac sie taka muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Discomaniak71- w czasach o ktorych piszesz zbieralismy sie u znajomych i sluchalismy troszeczke innej muzyki.Moj owczesny swiat muzyki to byly takie zespoliki jak Prognoza Pogody--Powrot Do Wiecznosci--Orkiestra Machajaca Wisnia--Gleboka Purpura--Karmazynowy Krol--Sterowiec --Kasia Krzak i wiele innych na tym poziomie muzycznym.Muzyka taneczna ok.,ale taka jaka wylicza Vanvideo/ma widac chlopisko dobry smak/.Wykonawcy wymienieni przez ciebie sa dla mnie synonimem zlego smaku oraz kosmicznej gluchoty.Musze wyrazic pelne slowa ubolewania ,iz miasto Kraka jest zmuszone do sluchania takiej TANDETY. To prawda ,ze to muzak bardzo poularny,ale czy fakt ,ze wina marki "BELT" sprzedaje sie najwiecej swiadczy o jego jakosci?

JESZCZE RAZ POWTARZAM GOWNO JEST GOWNO I ZDANIA SWEGO NIE ZMIENIE...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Frank-King Crimson Deep Purple Kate Bush czy Weather Report to inna muzyczna bajka sam slucham rzeczy bardziej ambitnych niz italo disco czy stare brzmienie disco ( Pink Floyd Moody Blues Barclay James Harvest Manfred Mann's Eatrhband Pendragon - Vangelis Klaus Schultze i inne ). Mysle jednak ze powinienes nauczyc sie szanowac ludzkie gusta i fakt ze wsrod naszej populacji sa takze zwolennicy na szczescie prawie nie istniejacego juz zespolu Ich Troje. Przyznasz chyba jednak ze tandeta jaka oferuja wspolczesne dyskoteki jest o wiele gorsza od brzmienia sprzed lat. A tak na marginesie to nie jest temat dla ciebie jak masz obrazac ludzkie gusta to znajdz sobie lepiej inne miejsce. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Fred Astaire Nat King Cole Bing Crosby i muzyka taneczna? Trzeba miec nie lada fantazje zeby ich do tego zaliczyc... Podziwiam twoja wiedze muzyczna vanvideo... Tak samo kompetentne jak twoj kolejny wpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.