Skocz do zawartości
IGNORED

ROTEL


slicker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Jestem początkującym „smakoszem dźwięków”. Właśnie stoję przed zakupem sprzętu. Zdecydowałem się na ROTEL-a. Z tym wyborem związane są moje pytania oparte w pewnym stopniu na kompromisie, który chciałbym uzyskać.

Zależy mi na dobrym sprzęcie stereo (przede wszystkim), ale i na możliwości korzystania z atrakcji kina domowego.

Mam zamiar kupić:

• amplituner AV RSX-1055 i DVD RDV-1060

lub

• wzmacniacz zintegrowany RA-1062 i DVD RDV-1060.

 

Chciałbym poznać Wasze opinie o poszczególnych elementach tych zestawów.

 

Czy ww. amplituner grający w stereo posiada dużo gorszą „jakość” niż np. wzmacniacz 1062, a może porównywalną i w takim wypadku spokojnie można kupić pierwszy zestaw?

 

Jak jest różnica, gdy zamiast wzmacniacza zintegrowanego kupiłbym przedwzmacniacz RC-1070 i końcówkę mocy RB-10450? Czy z natury odseparowanie tych dwóch elementów daje lepszy wynik?

 

A może procesor dźwięku, np. AV RSP-966 i 5-kanałowa końcówka mocy RMB-1066 jest najlepszym rozwiązaniem? Czy taka końcówka dużo się różni od 2-kanałowej jeżeli chodzi o brzmienie i parametry?

 

A może ARCAM DIVA?

 

Zależy mi na podjęciu dobrej, przemyślanej decyzji opartej na bogatym doświadczeniu uczestników forum. W tym tygodniu umawiam się na odsłuch.

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

mysle ze truno bedzie ci znalesc wiarygodne odpowiedzi na wszystjie twoje specyficzne pytania gdyz z jednej strony nie wierze by ktos slyszal wszystkie te wspomniane konfiguracje w porownianiu a z drugiej strony nie wiadomo gzie jest limit finansowy calego tego przedsiewzicia (bez ktorego wszelkie zalecenia nie maja sensu)

Ale po kolei

 

>Zdecydowałem się na ROTEL-a. Z tym wyborem związane są moje pytania oparte w pewnym stopniu na kompromisie, który chciałbym uzyskać. Zależy mi na dobrym sprzęcie stereo (przede wszystkim), ale i na możliwości korzystania z atrakcji kina domowego.

 

I to jest pierwszy problem :-) kazdy moze inaczej rozumiec co powyzsze stwierdzenie oznacza. Alternatywne interpretacje siegaja (w przykladach posluze sie innymi markami niz Rotel by nie sugerowac gotowego rozwiazania) od:

 

1. Super set wielokanalowy skaladajacy sie z dobrego DVD/SACD/DVD-A Playera (typu Denon DVD-A11) + dobry wzmak (typu Denon AVC-A11SR)

 

poprzez:

 

2. Dobre CD (do stereo np NAD C542) + dobry wzmak/receiver wielokanalowy (do stereo i KD typu NAD T773) + proste DVD (do KD) by conieco ogladac filmy

 

az po:

 

3. Dobre CD (do stereo np NAD C542) + dobry wzmak stereo (typu NAD C372) + proste DVD + prosty amplituner (np. Yamah 440+540) by conieco ogladac filmy

 

Wszystkie trzy kombinacje mozna by kupic za porownywalne pieniadze i kazda z nich oferuje zarowno Stereo jak i KD, ale ktora z nich jest wlasciwa?

 

Dalsze aspekty:

 

- jesli chcesz uwzglednic KD tudziez muzyke wielokanalowa (nie ograniczalbym odtwarzania wielokanalowego do KD) musisz dodatkowo pamietac o:

 

- integracji conajmniej pieciu glosnikow (miejsce + koszty)

 

- czy chcesz dzisiaj kupic cos do Stereo a za dwa lata na multichanel? (problemy z rozbudowa systemu/integracja posiadanych elementow)

 

- co z projektorem (DVD z dobrym wyjsciem video / deinterlacerem itd.)

 

- czy jestes podatny na "pseudo-audiofilskie" argumenty wmawiajace olbrzymia roznice jakosciowa miedzy sprzetem wielokanalowym a stereo

 

Ja osobiscie nauczony wlasnym doswiadczeniem (niedogodnosci wynikajace z posiadania osobnych zestawow typ. nr.3) wybralbym opcje nr. 1. zapewniajaca zarowno dobre odtwarzanie w systemie wielokanalowym ( i to we wszystkich systemach SACD, DVD i DVD-A), stereo i kina domowego i to za pomoca tylko dwu ustrojstw/komponentow:

- uniwersalne DVD (odtwarzajace wszystkie standardy w odpowiedniej jakosci

- dobry wzmak/receiver.

Calosc powinna byc uzupeniona sensownymi glosnikami.

 

Jesli finansowo nie mozna zrealizowac wszystkiego za jednym zamachem to odstawilbym tylne glosniki + centralny + sub na pozniejszy plan (czyli powinienes wybierac takie elementy, ktore takze za rok czy dwa ciagle sa top i dostepne dla uzupenienia posiadanych elementow), ale elektronika + przednie glosniki powinny byc od poczatku wlasciwe.

 

Czy konieczne jest rozdzielanie procesora od koncowek mocy? Niesadze. Oczywiscie jesli "money no object..." to mozna sie pokusic, ale osobiscie uwazam ze zaoszczedzone pieniadze mozna sensowniej ulokowac (lepsze glosniki, sub, dwa suby, projektor itd.)

 

>Mam zamiar kupić: amplituner AV RSX-1055 i DVD RDV-1060 lub wzmacniacz zintegrowany RA-1062 i DVD RDV-1060.

 

Rotel jest znakomity ale ma jedna mala wade (jesli uniwersalnosc odtwarzacza odgrywa role) -> nie odtwarza SACD. Oczywiscie mozna by mieszac elementy roznych firm i wybrac optimum z roznych firm, ale kto lubi takie rozwiazania?

 

>A może ARCAM DIVA?

 

Ze wzgledu na universalnosc bardziej sklanialbym sie wlasnie do tego produktu :-)

Nawet jesli pewne marki typu Denon, Arcam maja male "slabostki" w pewnych dziedzinach, w sumie oferuja najbradziej uniwersalne rozwiazanie - najlepszy kompromis miedzy jakoscia a uniwersalnoscia i dlatego dlugoplanowo oferuja sensowniejsze rozwiazanie.

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przegladalem ciekawy zestaw "dream team":

 

Denon DVD-2900 + AVR-3805

 

ile wiecej trzeba do szczescia ?

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przegladalem ciekawy zestaw "dream team":

 

Denon DVD-2900 + AVR-3805

 

ile wiecej trzeba do szczescia ?

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Został tylko amplituner, wzm. zintegrowany oraz 5-kanałowa końcówka mocy i procesor RSP-1066. Dalej mam dylematy. Podobno w tej najdroższej opcji, gdybym chciał słuchać stereo to nie można odłączyć suba i sygnał jest dzielony i podawany gdzies tam. Nie chciałbym odtwarzać muzyki stereofonicznej o jakości jakiegos badziewia za kilkaset złotych wydając na sprzęt kilka kzł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi zapewne o RSP 1066 - suba w trybie stereo nie można wyłączyć, ale możesz go po prostu wyłączyć albo ściszyć, sygnał do suba jest przetwarzany cyfrowy, w trybie 2 ch masz jednak "analog bypass"-czysty analogowy sygnał płynie do głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ten czysty analogowy sygnał ma się do pracy na wzm. zintegr. RA-1070? Czy różnica brzmienia jest na tyle duża, że trochę więcej niż przeciętny użytkownik usłyszy te niuanse? Czy jest ktoś w stanie zaprezentować mi różnicę w brzmieniu ww. zestawu kina komowego oraz muzyki stereo ROTEL-a tak, żeby dźwięk stereo mnie powalił na nogi (chodzi o konfigurację, która opisywałem)???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do slickera

 

1. RMB 1066 to 6 kanałowa końcówka mocy a nie pięcio jak podają ( cholera wie czemu )

2. Aby usłyszeć różnicę między dzielonymi klockami wielokanałowymi a czymś zintegorwanym potrzebne jest moim zdaniem bardzo dobre źródło , czyli uniwersalny DVD w którym uwzględniona została również jakość cześci audio - niestety te klocki są drogie

3. Niestety dzielony sprzęt wielokanałowy ma kolejne wąskie gardło procesor dźwięku ( czyli taki przedwzmacniacz ) z całym szacunkiem dla zyzia ( posiadacz procesora Rotel ) ale do 10 000 trudno znaleźć coś co "grałoby" równie dobrze jak dobry przedwzmacniacz za połowę tej ceny

A dobry procesor / przewzmaczniacz to taki k tóry jest przezrczysty dla dźwięku

Słuchając kiedyś końcówki PRIMARE A 30.5 miałem to podłączone do do procesora tej firmy i to już było coś

Można pójść purystyczną ścieżką

- dobre żródło z wyjściem 5.1 + sam 6 kanalówy regulator głośności (np. w kłasie A robiony na zamówienie ) + końcówka mocy - niestety na dzień dzisiejszy pozbawiamy się w ten sposób bajerów typu DTS Neo , itd.

zostaje nam samo 5.1

Tak więc na moje na chwilę obecną znalezienie zestawu uniwersalnego za cenę niższą niż 15-20 tys. zł jest niemożliwe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zapomniałem o jeszcze jednym procesora ROTELA RSP 966 omijać nalezy z daleka , nie dlatego , że jest zły ale dlatego , że jego czasy już dawno minęły - znaczy mało uniwersalny jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Zależy mi na dobrym sprzęcie stereo (przede wszystkim), ale i na możliwości korzystania z atrakcji kina domowego.

>Wybiore stereo przedwzmacniacz RC-1090 i końc. mocy RB-1070. Opinia?

 

Cale szczescie ze wiesz czego chcesz ;-)

 

xajas

_______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli już wybrałeś to pozwól na małą poradę , spróbój zamienić końcówkę mocy dwu kanałową na jakąś wielokanałową ( nie wiem jak z budźetem ) , naprawdę nie odczujesz różnicy( autopsja ) , zwłaszcza , że niektór końcówki można zbrydżować ( podwoić moc )- tak nie po polsku , a będziesz częściowo przygotowany do standartu wielokanałowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi zapewne autorowi wątku o 1066, 966 to faktycznie staroć.

Co do procesora RSP 1066, to jest lepszy w stereo niż RC 1090, przynajmniej wg niemieckiego "Stereoplay" czy "Stereo", cholera wi :) Zresztą samemu trzeba posłuchać ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałęś, że procesor AV RSP-1060 jest lepszy niż przedwzmacniacz RC-1090 (informacje podaje prasa niemiecka), ale jak ma się ten zestaw (RSP-1060 i RMB-1066) to do dźwięku z samego wzmacniacza zintegrowanego RA-1070? Czytałem tu o "wąskim gardle" procesora", czy mógłbyś mi wyjaśnicz znaczenie tego pojęcia? Proponowany zestaw nr 1 jest dużo droższy i wydawał by się lepszy normalnie RSP-1060 - 7.499 zł i RMB-1066 - 4.299 zł. a RA-1070 - 6.999 zł. Jeden gość spłycił to do tego, żeby podzielić sobie sumę za jaką jest końcówka mocy tj. 4.229 na 5 (ilość kanałów) pomnożył przez 2 (stereo) i wyjdzie za ile będę miał (proporcjonanie) wzmacniacz. Trochę się zdziwiłem tym trybem rozumowania; wydając kasę rzędu 12 kzł. mam wzmacniacz klasy RA01??? Czy to jest prawidłowe myślenie?

Mam jeszcze pytanie dot. różnych wartości prezentowanych przez poszczególne komponenty. Końcówka mocy ma Signal to Noise Ratio (IHF A network) na poziomie 116 dB i zniekształcenia THD 0.03% a w procesorze THD-0.05% S/N Ratio IHF A (stereo) 95 dB analog i 92 dB (Dolby DIgital). Jak to czytać, co to oznacza (czyżby wszystko mi się rónało to poziomu najmniejszego a szumy do największego, a może jeszcze gorzej)? Jak się mają te dane techniczen do danych samego wzmacniacze RA-1070? I prosze o odpowiedź na ostatnie pytanie, czy ta różnica jest odczuwalna słyszalna pomiędzy wzm. zintegr. a opisywaną konfiguracją dzieloną? Podobno komponenty są te same, a sprzęt dzielony jest na takim wysokim poziomie, że gra identycznie jak sam wzm. zintegrowany? Czy wówczas przy odsłuchu stereo można wyłączyć sekcję video. Please help!

Byłem w Poznaniu i słuchałem pierwszej, dzielonej konfiguracji. Nie miałem czasu na porównaie brzmienia z samym wzmacniaczem. Boję, się, żeby sprzedawcy nie wcisnęli mi czegoś, czego oni chca się pozbyć (z natury jest to coś najdroższego-patrz system dzielony). dziękuję bardzo za posty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie:

1. dane techniczne nic nie mówią o brzmieniu

2. RSP 1066 to znakomity preamp/procesor- w zasadzie w tej cenie nie ma konkurencji na rynku

3. system dzielony z procesorem na pewno zagra lepiej niz najtańsza integra i sądzę że nie gorzej od RA 1070

4. posłuchaj wszystkiego i wybierz

5. zastanów się czego chcesz - czy tylko stereo czy też stereo + kino

6. sekcją video w RSP 1066 się nie przejmuj, nie interferuje z audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzio - jak ja Ci się odwdzięczę?

Naprawdę bardzo Ci dziękuję. Jestem troszkę podirytowany tym wszystkim zwłaszcza, że kończy się promocja i kolejne egzemplarze znikają jak świerze bułki. Nie jestem w stanie ogarnąć tak szerokiej wiedzy w tak krótkim czasie i chyba nikt mi tego nie powinien mieć zazłe (choc na niektóre moje pytania sprzedwacy mieli uśmieszek Pana Leszka na twarzy). Naprawdę jeszcze nam brakuje do krajów zachodniach. tutaj, żeby coś zrobić, czy coś kupic trzeba byc fachiwcem, bo wcisną Ci chałę albo obśmieją...

Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzio

Z całym szacunkiem bo ten RSP do kina jak znalazł , ale jaki widziałeś preamp - procesor za 5 kawałków ( tyle chyba kosztuje teraz w promocji ) oprócz starej Yamahy iTehnicsa , a jeszcze stary CA - bo z nowych to ja nie widziałem żadnego - może dlatego ten Rotel jest najlepszy bo po prostu nie ma do czego porównywać

Nadal podtrzymuję , dobry preamp lampowy w cenie do 3,5 - 4 klocków zabija Rotela procesor w stereo ale niestetydo kina się nie nada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , tak wiem, że mnie nie lubisz :(

Żeby ci zepsuć humor powiem tylko, że od dwukrotnie droższych preampów typu Tag czy Primare (Primare to w kinie zostaje przez RSP 1066 zniszczony, a w stereo jest minimalnie lepsza od Rotela) dzieli go włos..., chcesz to wierz, nie chcesz to nie wierz, twe prawo....

I nie piszę tego, bo mam RSP 1066, ale dlatego że troszkę już tego sprzęciku sie nasłuchałem.....

5 kzł to cena promocyjna - naprawde kosztował 7.499 zł, 1650 Euro lub 1500 dolarów, jak wolisz, a to już kawałek grosza....Nie wspomnę juz o hymnach pochwalnych w prasie, bo to nie ma znaczenia, ale czyżby nagle wszystkie magazyny na całym świecie się sprzysięgły ????

A co do lamp to jak do tej pory słyszałem 1 cudowną za....56 kzł, te tańsze moim zdaniem delikatnie mówiąc mozna sobie podarować...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.