Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  203 członków

McIntosh Klub
IGNORED

McIntosh Club


Marek B.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, RadeX napisał:

Chyba nikt nie pisał jeszcze, więc ja zacznę ale na razie skromnie, bo MCD12000 mam u siebie od dwóch dni. Nie będę też porównywał MCD12000 do konkurencji, ale mogę porównać do MCD600, chociaż też nie do końca, gdyż zawsze gra cały system i ważne są wszystkie elementy toru, które składają się na całość. Osobiście uważam, że opisywanie jednego urządzenia w oderwaniu od pozostałych może prowadzić do błędnych wniosków.

Zacznę od wyglądu, wygląda wspaniale, ta nowa obudowa wykonana ze szczotkowanej czarnej stali nierdzewnej, robi wrażenie i pasuje do C12000. Pierwsza rzecz charakterystyczna to wskaźniki, napiszę tak, jestem fanem marki i tych wskaźników, ale wskaźniki w CD? Podchodziłem do tego sceptycznie, tym bardziej, że można zobaczyć na różnych filmikach jak to chodzi i widać, że często prawie stoją po prawej stronie. Dopiero jak uruchomiłem u siebie to doznałem olśnienia, one pokazują poziom gdzie 0 to max. Na podstawie ich wskazań można ocenić jak płyta jest nagrana i te wskaźniki to wybitnie pokazują czy ktoś nie podgłośnił sztucznie realizacji, zmniejszając dynamikę. Opis tych wskaźników powinien ewidentnie znaleźć się w zakładce loudness war 🙂  Dla mnie MEGA wartość dodana, bo od razu wszystko widać jak na dłoni. Druga istotna rzecz to DAC, który ma masę wejść, to duży plus, zważając, że C12000 niema DAC-a. Stanowi to super uzupełnienie straty przy przesiadce z C2700 na C12000. Napęd w MCD1200 i MCD600 wydaje się ten sam, przynajmniej ten sam poziom głośności pracy, oba są dobrze wyciszone. Co to dźwięku, to jest on inny niż w MCD600, dla mnie lepszy, z jeszcze lepszą przestrzenią, separacją, ilością powietrza. Możliwość decyzji czy się korzysta z wyjścia lampowego czy tranzystorowego jest super. Na wyjściu lampowym dźwięk jest docieplany, jest spokojniejszy, co w moim przypadku, połączenia z MC1.25KW daje duży pozytyw, robi się fajna barwa. Z kolei przy podłączeniu z MC2301 jest jeszcze lepiej barwowo (może za mocno), ale traci się na detalach, separacji oraz jeszcze mocniej pogarsza się czytelność basu, z tą końcówką CD lepiej pracuje na wyjściu tranzystorowym. Czy warto się przesiąść na MCD1200 z MCD600? W moim przypadku (systemie) zdecydowanie tak, na pewno zostaje:)

 

Widzę, że zmieniłeś jednak MC611 na MC1.25, i jak w Twojej ocenia ta zmiana wpłynęła na odbiór. Osoby pisałyna tym forum, że nie będzie żadnej zmiany, a jak ty to odczuwasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, klepek1 said:

Widzę, że zmieniłeś jednak MC611 na MC1.25, i jak w Twojej ocenia ta zmiana wpłynęła na odbiór. Osoby pisałyna tym forum, że nie będzie żadnej zmiany, a jak ty to odczuwasz?

Tak zmieniłem MC611 na MC1.25KW, to duża zmiana, trochę jeszcze nie zakończona. MC611 z moimi kolumnami miało ładniejszą barwę, MC1.25KW jest bardziej neutralny, z jeszcze lepszą kontrolą basu i jego różnicowaniem ale to wszystko było jeszcze w komplecie z C2700+MCD600, dla mnie dźwięk w odbiorze zbyt jasny. W tej chwili gra to z C12000 (tor lampowy) +MCD12000 (wyjście lampowe) i teraz wydaje się ok. Dodatkowo próbuję z MC2301, tutaj akurat barwa, w szczególności brzmienie instrumentów akustycznych wręcz fenomenalne ale pogorszyła się separacja i bas. Trochę opcji mam jeszcze do przetestowania. w opini kilku osób które słuchały u mnie dźwięk seta: 1.25KW+C/MCD12000 jest dźwiękiem w którym nic by już nie zmieniali, nawet pomimo gorszej barwy niż MC2301 to reszta zalet jak kontrola, czytelnośc basu, szybkość, przestrzeń, separacja instrumentów to rekompensują, więc na razie 1:0 dla MC1.25KW 🙂 Podsumowując też do starego seta: MC611+C2700+MCD600 to teraz jest duży krok naprzód (w mojej i nie tylko mojej ocenie).

Edytowane przez RadeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mztv napisał:

tak się zastanawiałem jakby wypadło porównanie mcd 12000 z Esoteric K-05XD (podobna cena)

może ktoś porównywał?

pytanie , który tor porównujesz, ale to znów zupełnie inne granie. Trzeba pamiętać , że MCD12000 to tak na prawdę dwa tory do wyboru, a nie hybryda. Esoteric ma bardzo dobr odtwarzacze , czego nie można powiedzieć o wzmacniaczach (oczywiście w mojej opinii)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 hours ago, mztv said:

pełna zgoda....pewnie chodzi o to, że od dłuższego już czasu nakręcam się na cd esoterica 🙂

rozumiem że grasz na MCD600 i czegoś Tobie brakuje czy po prostu jak to mówią dalsza pogoń za króliczkiem a esoteric owiany jest prawie legendą 🙂 Każdy jest nakręcony na inny aspekt, dla mnie ważne było też jak cichy jest napęd, w tym kontekście esoteric K-05XD odpadł u mnie w przedbiegach bo ma napęd głośniejszy, do wrażeń słuchowych nie dotarłem, poza tym to nie McIntosh 😉 chociaż jako sprzet też wygląda dobrze. Więc czego Tobie brakuje?

Edytowane przez RadeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Czy może ktos wie jaki rabat ( ile procentod cennika )  mozna dostać na wzmacniacz np 8950 ??

Może ktos zna jakis przyjazny sklep ? 🙂 ( niechciałbym rozsyłac zapytania o cene po całej polsce 🙂 )

Z góry dziekuje za odp.

( jezeli to jest pytanie nie na miejscu to przepraszam 🙂 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radmac5 Pan Tomek z @Audio-ON od niedawna sprzedaje Maki. Zadzwoń i pogadaj, napewno znajdziecie wspólny język. Bardzo go polecam, bo nasze drogi się wiele razy krzyżowały i nawet jak niczego nie kupowałem to miło było z nim porozmawiać, bo jest bardzo osłuchany i zna się na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.01.2024 o 05:26, mztv napisał:

tak się zastanawiałem jakby wypadło porównanie mcd 12000 z Esoteric K-05XD (podobna cena)

może ktoś porównywał?

Jeśli już uderzasz w Esoterica to od razu w modele wyżej. Przynajmniej K-03XD. To bardzo dobre źródło z doskonałej jakości napędem. Można ten model kupić w Polsce w dobrej cenie na rynku wtórnym jako EX-DEMO.

Esoteric w serii XD zrobił wielki krok na przód w kwestii muzykalności w porówaniu z tym co wcześniej oferował gdy stosował gotowe DACi od AKM. Nowe DACi to inna bajka.

Esoteric ma w Polsce mniejszą legendę niż MACi i dzięki temu można trafić okazje cenowe u rzetelnych sprzedawców. Sprzęt w idealnym stanie, często z gwarancją. Napędy zaś są nie do zajechania jeśli nie wali się w nie młotkiem. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.01.2024 o 18:13, RadeX napisał:

Tak zmieniłem MC611 na MC1.25KW, to duża zmiana, trochę jeszcze nie zakończona. MC611 z moimi kolumnami miało ładniejszą barwę, MC1.25KW jest bardziej neutralny, z jeszcze lepszą kontrolą basu i jego różnicowaniem ale to wszystko było jeszcze w komplecie z C2700+MCD600, dla mnie dźwięk w odbiorze zbyt jasny. W tej chwili gra to z C12000 (tor lampowy) +MCD12000 (wyjście lampowe) i teraz wydaje się ok. Dodatkowo próbuję z MC2301, tutaj akurat barwa, w szczególności brzmienie instrumentów akustycznych wręcz fenomenalne ale pogorszyła się separacja i bas. Trochę opcji mam jeszcze do przetestowania. w opini kilku osób które słuchały u mnie dźwięk seta: 1.25KW+C/MCD12000 jest dźwiękiem w którym nic by już nie zmieniali, nawet pomimo gorszej barwy niż MC2301 to reszta zalet jak kontrola, czytelnośc basu, szybkość, przestrzeń, separacja instrumentów to rekompensują, więc na razie 1:0 dla MC1.25KW 🙂 Podsumowując też do starego seta: MC611+C2700+MCD600 to teraz jest duży krok naprzód (w mojej i nie tylko mojej ocenie).

Gratuluję zmiany.

Słuchałem ostatnio pre C12000 i uważam, ze to doskonałe urządzenie w swojej kategorii cenowej. Na moje ucho to spory postęp jakościowy w kwestii przedwzmacniaczy u MACa. 

Niedawno czytałem w amerykańskiej prasie audio recenzję C12000 i to pre zrobiło na recenzencie  takie wrażenie, iż po prostu zakupił C12000. 

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
On 12/19/2023 at 6:46 PM, klepek1 said:

W phono nie wymieniałem. Nazwy, nazwami ale masz rację co do nazewnictwa. Bas bardziej się zaokrąglił, a średnicę wypchało na „zewnątrz”. Dźwięk bardziej zrobił się na całości 3d. Mam B&w 803d3 oraz dwa suby Rel Carbon special i teraz jest dobrze dla mych uszu ( od jakiś 4 miesięcy). Np. Siemensy grały za ostro, aż kuło po uszach i bas całkowicie robił się rozlazły. 
Obecnie mam około 10 lamp Nos, których szkoda sprzedawać, bo być może za jakiś czas znów coś będę wymieniał w audio ( choć zawsze mówię żonie, że to już ostatnia wymiana bo teraz jest idealnie).

Ta zabawa z wymianą lamp w preampie jest naprawdę niezła. Własnie próbowałem się tym pobawić też w C12000 i .....  wszystko zależy od tego co kazdy preferuje i co lubi, każdy może mieć inne wrażenia ale mój wniosek jest taki , że na oryginalnych lampach ten preamp na torze lampowym jest piekielnie neutralny. To co po wymianie uzyskiwałem to zaokrąglenie dźwięku na górze, takie wrażenie zmniejszenie ostrości ale z utratą szczegółow i całego planktonu, zaokrąglenie basu z tendencją do rozmycia i zmniejszenia czytelności. Oczywiście to wrażenie na innych lampach które akurat miałem. W C2700 się sprawdzały ale w C12000 wróciłem do oryginalnych, czegoś zawsze brakowało 🙂 mimo że to te same lampy ale cała amplifikacja inna.

Edytowane przez RadeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.07.2023 o 10:58, DariusMaximus napisał:

Aurelica nie słyszałem , natomiast u mnie Mc z soprą spisuje się wyśmienicie. niczego nie brakuje. jest delikatnie , detalicznie naturalnie . nic nie kłuje w uszy 

Mam pytanie. Do jakich odczepów w Mc nalepiej podłączyć Focale Scala Utopia ( 4 czy 8 ohm ). Z tego co widzę producent podaje impedancję 8 ohm a testy labolatoryjne wskazują na 4 ohmy.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.03.2024 o 16:09, CwanyGapa napisał:

Mam pytanie. Do jakich odczepów w Mc nalepiej podłączyć Focale Scala Utopia ( 4 czy 8 ohm ). Z tego co widzę producent podaje impedancję 8 ohm a testy labolatoryjne wskazują na 4 ohmy.

 

 

 

u mnie są podłączone na 8 ohm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Nie jestem użytkownikiem Maka ale od lat myślę o tym aby nim się stać. Generalnie od wielu lat słucham muzyki na sprzętach lampowych lub hybrydowych. Lubię ten lampowy nalot. Maka znam tylko z teorii. Pytanie do Was. 
Czy ktoś przeszedł ze sprzętu lampowego/ hybrydowego na tranzystor np ma9000/ma8900 bez bólu? I nie odczuwa braku lampy w torze? Czy jednak pomimo tej magii Maka brak lampy jest odczuwalny i czegoś brakuje? 
Z góry dzięki. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.