Skocz do zawartości
IGNORED

Eurowizja-Lucerna-PR2


soundeng

Rekomendowane odpowiedzi

oglądałem, spodobał mi się trochę komercyjny werdykt jury, sam nie byłem pewien co wybiorą bo poziom był wysoki, bez olśniewających prezentacji, jednak najciekawszy ze względu na świeże brzmienie i piękny utwór był właśnie występ ksylofonistki z Warszawy, piękny instrument jak i wykonawczyni i jej gra,

tak się dziewczyna ucieszyła, można jej tylko życzyć wielu sukcesów i "połamania pałek" na eurowizji,

pozdrowienia dla ksylofonistki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta młoda dama nie grała na ksylofonie, tylko na marimbie, oba instrumenty mają ze sobą niewiele wspólnego

W dodatku była to Marimba One, instrument powszechnie uznany za najlepszą brzmieniowo marimbę na świecie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

perkusistą nie jestem, znałem ten instrument jeszcze ze szkoły jako ksylofon (z drewnianymi płytkami) inna jego nazwa to xylomarimbafon, marimba jest bardzo podobna, oba należą do grupy idiofonów więc mają jednak wiele wspólnego, faktycznie Grażyna T. zapowiedziała występ i wymieniła nazwę, ale ja sobie to trochę przetransponowałem, więc proszę o wybaczenie szanowną damę i jeszcze raz pozdrawiam, proszę o przekazanie pozdrowień :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksylofon inaczej zwany ksylorimbą, chociaż należy do grupy idiofonów sztabkowych, ma niewiele wspólnego z marimbą jesli chodzi o typ i charakter brzmienia, technikę gry, oraz specyfikę i fakturę utworów nań pisanych.

Ma zupełnie inną skalę, widmo i charakter wybrzmiewania dzwięku(bogaty w alikwoty i ciągły), a przede wszystkiem jest instrumentem solowym, ksylofon natomiast-stricte orkiestrowym o punktowym charakterze brzmienia. Także rodowód obu instrumentow jest z gola inny, marimba wywodzi sie z meksyku i afryki, ksylofon to wspolczesny instrument europejski, jak napisałem, głownie wykorzystywany w muzyce orkiestrowej i czasem kameralistyce. Marimba ma obecnie status instrumentu niezaleznego, jak skrzypce, czy fortepian

Tak więc ksylofon (ksylorimba) i marimba, to dwa zupełnie różne instrumenty. Pozdrowienia przekaze :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.