Skocz do zawartości
IGNORED

STX FX 300 - wrażenia z odsłuchu


kristof50

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki wyszedł koszt całości? Od jakiegoś czasu rozmyslam nad jakimś sprawdzonym diy Tak dla sportu :-) na kolumny mogę się porwać bo na resztę nie

1siedem : nadal rozważasz opcje diy.

No ja chyba się skusze na diy stx -300. Jakiś materiał na paczki by się znalazł gorzej z czasem no i kasą oczywiście , ale wszystko jest do zrealizowania to kwestia czasu , chyba że co innego w łapy mnie wpadnie .

A tak zapytam , czy gdzieś w necie można znaleźć zdjęcia wnętrza oryginalnych - fabrycznych stx-300.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas w altusach 300 które miałem można powiedzieć że był w miarę przy cichym słuchaniu ,dając trochę głośniej ,zmieniał się w dudniące pudło zakłócane wysokimi tonami ,a jak dało się bardzo głośno wtedy nie było już nic słychać basu tylko jeden wielki zlany hałas , wysokie tony to chyba najgorsze co mogło spotkać te kolumny ;-), w STX -300 bas jest bardziej naturalny i mięsisty,trzyma swój poziom przy bardzo głośnym słuchaniu,wysokie tony to lekkość dynamika dobrze wkomponowana w całą kolumnę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Eversolo DAC Z8 +++XINDAK PA-M +++Monitor Schnell Audio Gillespie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1siedem : nadal rozważasz opcje diy.

 

chciałbym sobie kiedyś coś zbudować - tak dla sportu :) Problemem nr jeden jest czas.

Raczej unikałbym sprzętów, zwłaszcza tańszych, które mozna kupić gotowe. Może jakaś linia transmisyjna alba coś 2.2 jak dolphin123. Póki co czasowo jest to nierealne. No i dobrze byłoby posłuchać u kogoś takiego sprzętu już zbudowanego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś linia transmisyjna alba coś 2.2 jak dolphin123.

 

gdzieś widziałem projekt na AWX'ach jako linia transmisyjna, tylko nie pamiętam na jakim DIY...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś widziałem projekt na AWX'ach jako linia transmisyjna, tylko nie pamiętam na jakim DIY...

 

dolphin123 takie zrobił, jest na Jego stronie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

W niedziele z nudów zamieniłem wzmacniacze za swojego Reloopa210B ,pod piołem stary wzmacniacz brata Technics SUV620 ;-) z czystej ciekawości czy różnica będzie w barwie dźwięku , po czym odpaliłem utwór Metallica -Whiskey In The Jar , różnica jest syszalna , Technics gra wszystko na jedno kopyto ,brak mu wyczucia np mocniejszego uderzenia gitary basowej , vocalu ,wszystko leci na tym samym poziomie przez cały utwór ,brak wyostrzenia poszczególnych sekcji , technics daje bardziej zamazany dźwięk ,Reloop to przede wszystkim dynamika czysty ostry dźwięk , Nasuwa się pytanie - strach pomyśleć czy taka różnica może być gdy Reloopa nowego za 650zł , zastąpiło by się jakimś wzmacniaczem za około 3000 tysie lub więćej !? .Puki co zostaje przy Reloopie bo za te pieniądze ten wzmak ,chociaż mogę się mylić ,nie powinien ponieść takiej dotkliwej porażki jaką poniósł Technics SU V620 z Reloopem HA210B

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Eversolo DAC Z8 +++XINDAK PA-M +++Monitor Schnell Audio Gillespie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są kolumny przy których wymiana wzmacniacza już jest słyszalna i wymiana CD czy podpięcie zewnetrznego DACA ma wpływ. To tylko dobrze świadczy o kolumnach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie mam możliwości podpięcia na próbę lepszego wzmacniacza ,cd żeby usłyszeć różnice na +,a może to i dobrze poco wiedzieć że jest coś lepszego ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Eversolo DAC Z8 +++XINDAK PA-M +++Monitor Schnell Audio Gillespie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd jesteś, ale jak z mojej strony mazowieckiego czyli pomiędzy Radomiem, a Warszawą to służę Uniampem. Miałem kiedyś Reloopa i do dziś nie mogę zapomnieć jego ciężkiego z lekka przybrudzonego basu, który nawalał tak szybko jakby na odtwarzaczu był wciśnięty przycisk przewijania. To jest fajny wzmacniacz, ale dla mnie góra była za słaba i ogólny charakter brzmienia jest zbyt sterylny w ogóle nie muzykalny. Co prawda nie mam porównania bezpośredniego, ale pamiętając charakter brzmienia Reloopa stwierdzam, że Uniamp jest o wiele wiele lepszy i zobaczyłbyś, że z tych kolumn można wyciągnąc jeszcze więcej. Dla porównania miałem Arcama Alpha 7 i w starciu z Uniampem nie było czego zbierać z fajnie grającego przecież Anglika.Gwoli Twojego zapytania, żeby poprawić brzmienie zauważalnie nie trzeba wydawać 3 tyś, ale jeśli satysfakcjonuje Cię obecne grania to rzeczywiście po co kusić los i narażać się na koszty? Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre określenie dla Reloopa sterylny -to słychać ja bym jeszcze dodał ostry jak nóż

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Eversolo DAC Z8 +++XINDAK PA-M +++Monitor Schnell Audio Gillespie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam też z Uniampem słuchałem AWXów w różnych konfiguracjach. Natomiast EL84 czy EL34 to właśnie to za czym podąrzyłem i wszystko stroję pod lampiaki sobie, bo najbardziej mi pasują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie widzę że jestem za wami około 300lat świetlnych z tym Reloopem ;-)

 

Co do Basu ,mi wydaje się że jest z nim wszystko ok przy słuchaniu muzyki Trance (Blank& Jones) ,Hip Hop,Metalu . Bas zachowuje się jak dla mnie bardzo dobrze to znaczy jest rytmiczny ,soczysty, da się go słuchać z przyjemnością ,ale to tylko moja prywatna opinia , Reloop jest moim 3 wzmacniaczem po techniscie i unitrze ;-),tak więc za dużo porównań nie było .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Eversolo DAC Z8 +++XINDAK PA-M +++Monitor Schnell Audio Gillespie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stx-y grają fajnie nawet z amplitunerem stereo a grają coraz lepiej z lepszą alektroniką. Ale nie trzeba wcale hajendowego wzmaka by mieć fajne brzmienie (na podstawie wlasnych odsłuchów)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Obecnie jestem na etapie wymiany kolumn Klipsch F2 (z których jestem bardzo zadowolony) na coś wyższej klasy.

Podczas poszukiwań wymarzonych kolumn, natrafiłem przypadkiem na coś co się zwie STX FX300.

Temat mnie zaciekawił, bo podobno są to rewelacyjne kolumny, a nie doceniane tylko dlatego że nie mają "wypasionego znaczka na przodzie".

 

Dodam, że nie jestem zwolennikiem płacenia kroci, tylko dlatego że ktoś przez lata wyrobił sobie dobrą markę. Liczy się produkt, tu i teraz. W STX FX300 interesuje mnie przede wszystkim jakość dźwięku za kwotę którą te kolumny kosztują. Przekonuje mnie to, że firma bez propagandy marketingowej i wpychania do każdego salonu swoich produktów odniosła sukces, ponieważ dużo się pisze na temat tego modelu i posiada on uznanie w środowiskach DIY.

Chodzi mi czy rzeczywiście te kolumny są zrobione "uczciwie" z bardzo dobrym stosunkiem cena/jakość, którego na próżno szukać u "firmowej" konkurencji w tym przedziale cenowym. Osobiście był bym daleki od bełkotu że STX`y będą grać jak kolumny za 5000zł, ale całkiem możliwe że mogą być bezkonkurencyjne w przedziale do 3000zł.

 

I proszę, nie patrzcie na ten konkretny model kolumny przez pryzmat pozostałej (niskiej jakości) oferty firmy.

 

W dodatku, założyłem sobie że wydam 2000zł na kolumny używane (celowałem w MA RS6, Klipsch RF62, focal), a tu za 2500zł mam kolumny nowiuteńkie z gwarancją.

 

Chciałbym usłyszeć Waszą, jak najbardziej obiektywną opinię o tym sprzęcie.

 

Kolumny grały by z AUDIOLABEM 8000S

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnościa przeczytałbym rzetelną recenzję tego modelu. Dotychczas nikt, nie pokusił się opisać te STX oraz nowe Pylon Topaz, Sapphire (oprócz Violet'a). Czasami odnoszę wrażenie, że świadomie pomija sie polskie produkty (dotyczy to i AA, Studio Herz, Akkustyk i wielu innych) gdzieś, ktoś skrobnie, potem wszyscy nawzajem się oplują, nic z tego nie wynika dla zwykłego słuchacza, jechać te 300 km czy nie jechać.........Dzięki wpisom Violeta mogę juz coś wiedzieć o Topazach i wybrać sie na odsłuch 150 km, o STX głucho.....................czy producent naraził się "fachowcom" - tyle tu na forum ludzi z branży, aż trudno uwierzyć, że nie chcą zarobić...............................

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na produkty STX narzucona jest niewielka marża, więc "branżyści" wolą wychwalać jakieś dobrze zareklamowane "markowe gówno", na którym się dobrze zarabia (nawet po sporym upuście) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy można zamówić te kolumny, przetestować je a w razie gdyby się nie spodobały - ewentualnie zwrócić korzystając z prawa do zwrotu w ciągu 10dni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne tek ale u mnie 250-ki się wygrzewały z miesiąc. Dopiero teraz grają bardzo dobrze. Na początku tak nie było. Więc 10 dni to trochę mało...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki odsłuch to około 100 zł ;-) przy próbie odesłania kurierem przez osobę prywatną tej wagi.. ale lepsza taka strata niż niezadowolenie przez miesiące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na produkty STX narzucona jest niewielka marża, więc "branżyści" wolą wychwalać jakieś dobrze zareklamowane "markowe gówno", na którym się dobrze zarabia (nawet po sporym upuście) .

I tu masz racje , jest takie powiedzenie ,, cudze chwalicie a swego nie znacie, oczywiście że nie w każdym przypadku no ale są polskie produkty które przewyższają zagraniczne marki .

Co do STX-a muszę powiedzieć że ceny głośników niestety poszły do góry , mowa o przetwornikach co prawda o parę złotych nie jest to dużo , lecz licząc całość DIY to koszta automatycznie wzrastają .

 

Zapewne tek ale u mnie 250-ki się wygrzewały z miesiąc. Dopiero teraz grają bardzo dobrze. Na początku tak nie było. Więc 10 dni to trochę mało...

Pierwsza opcja to wygrzewanie w miesiąc.

jest też

Druga opcja to hartowanie w jeden dzień .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Sam jestem ciekawe jak te STS FX 300 grają, zastanawiał się nad zmianą moich klipsch RF 82 i zupełnie nie wiem na co, a w markowe belkoty jakoś mi się nie chce wierzyc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie, jestem świeżo upieczonym posiadaczem FX300. Będą używane jako drugi mój zestaw do salonu 25m2. I teraz pytanie - prośba o pomoc- do wszystkich którzy posiadają lub słyszeli te kolumny. Jaki wzmacniacz do nich dobrać z używanych do około 2 tys zł? Źródłem ma być Rotel RCD 965BX. Pożyczyłem od znajomego wzmacniacz ROTEL RA 972 i po odsłuchu stwierdziłem że ten dźwięk jest dla mnie za mało przejrzysty, zbyt ocieplona średnica i góry troszkę za mało. Nie jest to efekt zamulenia, ale lubię dźwięk bardziej przejrzysty lecz bez ostrości. Scena była ok, lokalizacja mogłaby być nieco lepsza ale to pewnie też zależy od akustyki, dynamiki nie brakowało, bas był ok, głęboki, pojawiał się tam gdzie powinien. Środek troszkę jaśniejszy mógłby być i więcej góry oraz troszkę więcej dźwięczności ogółem. Grało to z IC Nordosta i głośnikowymi Cable Talk. Proszę o poradę. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam , ostatnio miałem w domu wzmacniacz Yamaha AS 700 i CD S700, zestaw trafił do mnie dzień po oddaniu wzmacniacze Reloop 210B do tuningu ,najpierw podłączyłem cd technicsa ,SL PS7 do wzmacniacza Yamahy , szału nie było , dźwięk bez energii ,życia ,bas suchy ogólnie nic ciekawego ( discomaniac ;-) miał racje z tym SLPS7 ze to nic ciekawego ) ,po chwili zamieniłem CD , zestaw Yamaha grał dużo lepiej pojawiło się dużo precyzji , duża ilość szczegółów oraz polepszenie jakości basu ,różnica między Technicsem SL PS7 a Yamahą CD S700 jest naprawdę duża na korzyść Yamahy ,mogłem kupić ten CD po dobrej cenie i tak też zrobiłem bez wahania , do porównania zostały mi jeszcze 2 wzmacniacze Yamaha kontra Reloop 210B ,dziś odebrałem wzmacniacz Reloopa i byłem pewny że moim zestawem końcowym zostanie komplecik Yamaha z serii 700 a Reloopa 210B za 650zł będzie trzeba wystawić na allegro ,Po podłączeniu zestawu Yamaha CD S700 +Reloop 210B , oddałem koledze wzmacniacz Yamahy z podziękowaniem ;-) ,wzmacniacz Reloopa po prostu nokautuje Yamahe AS 700,takiej dynamiki soczystości naprawdę energetycznego mięsistego basu , Yamaha nie jest w stanie osiągnąć nawet w połowie ,dodam tylko że tunning brzmienia Reloopa był zrobiony według instrukcji z jakiejś amerykański strony ,nazwy nie znam ,+standardowa wymiana potencjometru ,wymiana gniazd ,oraz usunięcie balansu ,Przy tym zestawie kolumny STX FX 300 prezentują się wspaniale , bogata scena ,czystość dźwięku ,i bardzo duża poprawa na plus jeżeli chodzi o bas ,Odsłuchów dokonywałem na najnowszej płycie Tomcrafta 20 Years polecam ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Eversolo DAC Z8 +++XINDAK PA-M +++Monitor Schnell Audio Gillespie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co dziwić że Reloop po tuningu wypadł lepiej niż ta Yamaha ponieważ as700 to bardzo budżetowa konstrukcja i nie można od niej za wiele oczekiwać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się trochę zdziwiłem Yamaha AS700 to koszt około 2000 tyś. Za taką kasę spodziewałem się dużo lepszego brzmienia , jedno jest pewne niema jak odsłuch przed zakupem u siebie w domu to podstawa .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Eversolo DAC Z8 +++XINDAK PA-M +++Monitor Schnell Audio Gillespie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Właśnie jestem po odsłuchu wzmacniacz Xindak a-06 z którym wpadł do mnie kumpel i z przykrością muszę stwierdzić że ten wzmacniacz gra lepiej od Reloopa ,przede wszystkim dźwięk jest cieplejszy bardziej łagodny ,bardziej soczysty i dłuższy bas ,Xindak a 06 to najtańszy i najniższy chyba wzmacniacz tej firmy koszt około 1600zł , ale w moim odczuciu dużo lepszym od Reloopa .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Eversolo DAC Z8 +++XINDAK PA-M +++Monitor Schnell Audio Gillespie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Teraz kolumny napędza wzmacniacz SONY TA-F 770ES dźwięk to bajka ,kolumny grają fantastycznie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Eversolo DAC Z8 +++XINDAK PA-M +++Monitor Schnell Audio Gillespie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Podbijam temat. Jak sprawdzą się te kolumny do muzyki spokojnej w 22 m2 z lampą o mocy 40W?

 

Mam wrażenie, że są to bardziej efekciarskie kolumny do robienia hałasu, przynajmniej tak wyglądają.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Dodam coś od siebie, też jestem użytkownikiem tych kolumn od około 5 lat, grały u mnie z amplitunerami kina domowego Yamaha oraz Pioneer do tego był CD Onkyo wysoki model.

W zeszłym roku zaprosiłem do siebie kolegę ze wzmacniaczem Sony TA F808ES, po podłączeniu okazało się kolumny się przebudziły do życia, po prostu byłem w szoku, bardzo pozytywnie to wszystko się komponowało, cała scena i przestrzeń.....trudno mi to opisać.

Sprzedałem amplituner Pioneer, na początku chciałem kupić jakiś wzmacniacz stereo właśnie takiej klasy jak ten Sony, miałem kilku kandydatów takich jak właśnie Yamaha AX-900, Yamaha AX-1070, Pioneer A-777, Marantz PM-80SE, pojeździłem trochę po okolicy na odsłuchy. W końcu trafiłem do gościa który handluje amplitunerami pod kino domowe i posłuchałem kilku mocnych modeli miedzy innymi Arcamy oraz bardzo wysokie Pioneery, na koniec podłączyłem Denon AVR 4308 i tutaj coś się wydarzyło bo zagrał świetnie, naprawdę głęboko i mocno, pełna scena, każdy instrument przy bardzo mocnym odkręceniu potencjometru głośności słychać pięknie, wszystko jest tam gdzie ma być, do tego wziąłem CD Marantz CD 67 oraz przewody QED Silver Special 24 Anniversary Edition.

Wszystko to bardzo mocno zmieniło kolejny raz na plus moje zdanie o tych kolumnach, jeszcze długo długo nie zmienię ich na inne. W kolejnych planach mam zmianę CD na coś klasę wyższego.

Pomieszczenie odsłuchowe to salon około 35m2

 

pozdrawiam serdecznie użytkowników tych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.