Skocz do zawartości
IGNORED

STX FX 300 - wrażenia z odsłuchu


kristof50

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Zakładam ten temat aby spróbować przy Waszej pomocy znaleźć właściwe miejsce w szyku dla kolumn stx fx 300.

 

Proszę Was o opinie na ich temat, zwłaszcza w kontekście Waszych wrażeń po po ich odsłuchaniu.

Jestem aktualnie na etapie poszukiwania kolumn podłogowych do 2 000 zł i liczę, że Wasze opinie pomogą mi i wielu innym dokonać właściwego dla siebie wyboru.

Nie mam do wydania na kolumny 10 tys zł, a nawet połowy tej kwoty - dlatego nie podejmuję tematu z wyższej półki. Proponuje dyskusję na tym niższym, gdzie moim zdaniem zagraniczna konkurencja jakby troszkę leniuchowała. Mam nadzieję, że stx fx 300 są faktycznie dowodem, że jak się chce to można. Nie będę opisywał czego słucham oraz jaki preferuję dźwięk. Wy to zróbcie i napiszcie czy te kolumny zagrały zgodnie z Waszymi oczekiwaniami.

Liczę, że temat będzie pomocny i zgóry dziękuję za wypowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent ograniczył się do sprzedaży u siebie i przez internet.

Dlatego nie każdy będzie pędził do Józefowa posłuchać i ewentualnie kupić.

Proponuję wpisać w wyszukiwarkę tu bo STX FX300 były nie dawno opisywane przez jednego z forumowiczów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Z pięć lat temu słuchałem jakichś duuuużych modeli STX i to był dramat. Wydobywało się z nich coś co byłoby podobne gdybym włożył normalne kolumny w tyłek i otworzył paszczę. Nie widzę w ofercie owych kolumn, więc może coś drgnęło w jakości.

Ale na hi-end bym nie liczył, choć tak to właśnie pan właściciel określił swoje produkty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa lub trzy lata temu miałem zamiar kupić kolumny ale priorytety domowe się zmieniły :)

rozważałem m.in. stx, ale drążąc wówczas ich temat i kierując się ówczesnymi opiniami zrezygnowałem z powodu braku wiary w jakość (bałem się, że będą to kolumny bez wyrazu, bez duszy)

dziś wróciłem z zapytaniem, bo wydaje mi się, ze w stx coś się zmieniło na lepsze - hm ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak było przed trzema laty, ale teraz jest dobrze, żeby nie powiedzieć wiecej.

Na pewno FX300 nie dudnią jak Celestion f38 i nie świszczą jak Tonsil Siesta. Inne szczegóły na plus też można usłyszeć:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie o f38 oraz m35i myślałem, brałem też pod uwagę siety i maestro II 180

wcześniej były myśli o dali concept 6 lub paradigm 7v6, ewentualnie heco mets xt 501, o magnat QUANTUM jeszcze nie doczytałem - ale to przecież (poza tonsilem)poziom nawet prawie 3 tys.

Wiem, że wymienione przez mnie kolumny różnią się od siebie tym co oferują - np. dali i mission

 

ale wydaje mi się, że nie powinienem przejść dziś obojętnie obok tych stx ...

poza parametrami (są przecież obiecujące) stx powinny wg. mnie też zagrać i nie chodzi mi tu o bass jak z kartonu, cofniętą średnicę i kłującą górę

 

ktoś myśli podobnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko powinny, ale i grają. Żałuję, że nie mam warunków lokalowych by poznać pełnię ich możliwości - basu zawsze jest za mało, za to reszta, zapewne za sprawą odbić, potrafi zmęczyć w bardziej "jazgotliwych" gatunkach muzyki :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym, ale nie jestem osłuchany, więc nie mam skali porównawczej :-) Na pewno znacznie lepsze od poprzednio posiadanych Tonsili Premium pod względem tonów wysokich i niskich. Wiedząc jednak jaka jest różnica między tymi samymi Premium w moim pokoju, a czymś kilka razy większym, wiem, że ocenianie zestawów po odsłuchu w nim nie jest dobrym pomysłem ;-) Mogę powiedzieć tak: obecnie dokucza mi czasem brak basu (ewidentna wina ciasnoty - wąski pokój 11 m^2), i zbyt wybijające się wyższe tony w przypadku muzyki typu "Pustki". Ale akurat te dwie rzeczy w większym pomieszczeniu powinny się poprawić... dlatego radzę czekać na opinie osób bardziej doświadczonych i z lepszymi warunkami :) Śledzę ten wątek, bo jako właściciel jestem ciekaw opinii innych ludzi.

 

Skrzynki są solidne, ale średnio piękne. Chciałem kupić coś w okleinie drewnopodobnej, ale nie mogąc się doczekać zdecydowałem się na kupno czarnych, za to jeszcze w cenie sprzed podwyżek. Czerwone logo STX na cokołach najlepiej usunąć (fuj ;) - tutaj konieczne są zmiany - metalowe logo!). Maskownice są brzydkie - różnice w naprężeniu tkaniny powodują, że nie miejscami są nieco jaśniejsze. Pewnie można by na to złożyć reklamację, ale nie chciało mi się póki co - wolę i tak wygląd bez maskownic. Jeśli kto ma żonę, pewnie łatwiej przekona ją do innych zestawów ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupi się fornir i oklei :)

 

bardzo liczę na aktywność wypowiedzi innych forumowiczów mających z nimi kontakt, a zwłaszcza ich posiadaczy

estetyka jest ważna ale dla mnie akurat jest na drugim miejscu, szukam swojego brzmienia za ok 2 tys.

wiem, że za 3 tys. zł i powyżej znajdę je bez trudności, ale to dla mnie za duży grosz (nie jestem wymagającym audiofilem, ale też nie lubię dżwięku marnej jakości i uważam, że słon mi uszu nie zdeptał:))...

 

no i tu może okazać się, że nie unikniemy tematu gustów muzycznych i posiadanej elektroniki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie mam do wydania na kolumny 10 tys zł, a nawet połowy tej kwoty - dlatego nie podejmuję tematu z wyższej półki.

 

Nie musisz mieć kupy kasy, aby mieć dobry dzwięk.

Jakbyś posłuchał kilka historii na temat roli marketingu w dziedzinie audio to by Ci szczęka opadła, jak się robi ludzi w konia...ale to temat na inną okazję

 

Proponuje dyskusję na tym niższym, gdzie moim zdaniem zagraniczna konkurencja jakby troszkę leniuchowała. Mam nadzieję, że stx fx 300 są faktycznie dowodem, że jak się chce to można.

Zagraniczna konkurencja niestety często wykorzystuje swój wyrobiony przez lata prestiż i często bywa, że po prostu robi chłam. Ale okraszając go swoim logiem buduje w psychice ludzi niedociekliwych niezwykle pozytywne opinie.

I może nie tyle tyczy się to kwestii pochodzenia sprzętu, ale renomy marki.

Ceniona, znana marka nie musi się już tak starać, bo jest mocno ukorzeniona na rynku, a firma, która dopiero się rozwija musi wyjść z czymś dobrym, aby na nim zaistnieć

 

Przykładem tej drugiej jest wląsnie stx i dzięki temu możemy relatywnie tanio kupić sprzęt który przewyższa konkurencję w swoim przedziale cenowym.

Byc może kiedyś, czego bym nie chciał stx pójdzie w chałture gdy juz wyrobi sobie markę, ale póki co jest solidną firmą

 

 

STX stara się robić jak najlepszy produkt w jak najlepszej cenie, co widać doskonale po ich konstrukcjach.

Sa kolumny powiedzmy, aby grały, są mocno budżetowe i są klasy hi-fi

Jeśli ktoś przez pryzmat najniższych modeli ocenia cała twórczośc firmy, to jest śmieszny dla mnie

Apropos najniższych modeli; ten, kto wiesza psy na stx, proszę niech wskaże lepszy produkt w tej samej cenie-rzecz jasna nowy

 

Była sobie długo seria "F" teraz na bazie doświadczeń i rozwoju firmy powstała seria "FX" "MX" więc ludzie nie porównujcie obu serii, bo to całkiem inna półka i cenowa i brzmieniowa!

 

 

 

Teraz już konkretnie do Ciebie Kristof

właśnie o f38 oraz m35i myślałem, brałem też pod uwagę siety i maestro II 180

wcześniej były myśli o dali concept 6 lub paradigm 7v6, ewentualnie heco mets xt 501, o magnat QUANTUM jeszcze nie doczytałem - ale to przecież (poza tonsilem)poziom nawet prawie 3 tys.

Z powyższych modeli niektóre miałem, a niektóre tylko odsłuchiwałem i uwierz mi nie stanowią absolutnie konkurencji dla fx300

Jest to moje subiektywne odczucie, także żeby nie traktuj tego jako dogmat

Każdy lubi, to, co lubi.

 

Ostatnio ktoś tu z forum kupił Celestiony odrzucając stx i mam nadzieję, że nigdy nie bedzie wiedział ile stracił.

 

Piszę to ponieważ chcę Ci koniecznie doradzić abyś się określił konkretnie czego słuchasz, co lubisz w brzmieniu itd.

 

Nie czytaj tak dużo porad, a zwłaszcza sponsorowanych testów bo te notabene często są pisane tak jak ktoś chce, żeby były pisane.

 

Poświęć czas i jeżdzij i posłuchaj tego, co możesz.

Może starcisz trochę kasy na paliwo, ale za to ile bedziesz bogatszy w doświadczenie

No i kupisz kolumny jakie będą najlepsze

Ja często kupowałem w ciemno i żałuje

Stxów posłuchałem i zamknąłem rozdział szukania kolumn, bo wiem, że zważywszy na mój gust do kwoty wiele wiele wyższej niż cena fx300 nie znajdę byc może nic co będzie zdecydowanie lepsze.

 

 

Ale wydaje mi się, że nie powinienem przejść dziś obojętnie obok tych stx ...

 

Nie powinieneś więc szczególnie je odsłuchaj, nawet jeśli masz ze 150km.

Może ktos w pobliżu Ciebie ma-trzeba popytać

 

Na parametry nie patrz, tylko słuchaj

 

 

W 30 metrach bedą czuły się, jak ryba w wodzie

Podejrzewam, że nie będziesz kręcił wzmaka wyżej niż godz 11(zależy od wzmaka) bo będzie po prostu za głośno

 

 

Co do skrzynek seryjnych to czy to ważne że nie są za ładne?

Kef iq7 są bardzo ładne, a mówić Ci jak wypadają brzmieniowo co do brzydkich stx?(Z resztą kto to w ogóle wymyslił. Z polskich lolumn siesty są dużo brzydsze, więc skąt ten wniosek co do stx)

 

 

Z resztą w stx jest tak, że za 1250?(nie znam aktualnych cen) kupujesz zwrotnice i przetworniki

obudowy robisz sam wedle fantazji

 

Możesz zrobic kopie seryjnych skrzynek, co wyniesie ok 150zł za mdf i 150zł za jakiś afrykański(szykowny) fornir + 100zł na kleje, watolina i wkręty

i masz je dużo ładniejsze i taniej

 

Albo możesz zrobić artystyczne piękne obudowy jak w kolumnach za np 20tyś jeśli masz zdolności

 

Nie ważne, co wybierzesz, ważne, że serce kolumn będzie awx

 

Ja mam włąsnie obudowy diy i to polecam, bo przetworniki graja w nich jeszcze lepiej

 

Jakbyś chciał więcej szczegółów to wal na priv to Ci opisze więcej z brzmienia, tutaj się nie będę rozwodził, żeby nie wywoływać oburzenia

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podjęcie tamatu :)

 

mam podejrzenia (bo niestety ich nie słuchałem, że fx 300 położą lub zawstydzą nie jedne z tych kolumn, które wcześniej wymieniłem :)

 

mam świadomość, że makreting czyni cuda (prosty przykład TV: LCD albo jeszcze lepiej LED full hd - masakra, dzisiejsza plazma hd ready bije te "cuda" na głowę, a połowa kasy w kieszeni)- w dzisiejszym świecie na każdym niemal kroku liczy się jak największy zysk jak najmniejszym nakladem ... ano taki świat sobie sami wykreowaliśmy)

 

nie szukam perfekcji tylko miłego dla ucha grania: aby nie męczyło, aby nie było puste, aby nie dudniło, aby nie szeleściło, aby trochę miało seceny - aby miało to coś w odtwarzaniu muzyki (za dużo? :))

 

szukam kolumn pod gregorianów, pop, czasem dance (?), nie słucham muzyki poważnej ani wspołczesnych umcyk umcuk - choć bywają nieliczne utwory, które lubię (może to wiek :) - mam prawie 40, extra żonkę (to tak jakby czytała ten temat :) i dwie sztuki fajnych dzieciaków (parka)

 

odnośnie diy...

na pewnym forum z zapartym tchem przestudiowałem temat jak nasz rodak stworzył obudowy pod zakupiony zestaw - wyszło mu faktycznie cudownie, jednak ja chyba nie mam aż takiego talentu stolarskigo, choć bardziej boję się, że skoro diabeł tkwi w szczegółach to mogę osiągnąć piękne rewelacyjne kolumny, ale tylko wizualnie (strojenie, wytłumienie itp - to chyba raczej mnie przerasta, tym bardziej że sami wiecie iż parametry to nie wszystko - ważne jak gra) - choć jak widzę Tobie się udało, może przełamię opory :)

 

mówisz: "Nie ważne, co wybierzesz, ważne, że serce kolumn będzie awx" - liczę na to

 

mam zamiar podpiąć je pod starą yamahę ax 440

 

w duchu stawiam na fx300, a na drugim miejscu na m35i :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosty przykład TV: LCD albo jeszcze lepiej LED full hd - masakra, dzisiejsza plazma hd ready bije te "cuda" na głowę,

Szkoda tylko że plazma mruga (niektórzy niby nie widzą), ma niestałą jasność (przez co trudno choćby gammę określić - tego problemu też niektórzy nie widzą, jak przygasa na jasnych obrazach), wciąż są pewne problemy z wypalaniem ... no i plazma "HD ready" to może jeszcze coś tam walczy przy PAL ew. VHS ... ale nie przy materiałach Full HD z blu-ray.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podjęcie tamatu :)

 

mam podejrzenia (bo niestety ich nie słuchałem, że fx 300 położą lub zawstydzą nie jedne z tych kolumn, które wcześniej wymieniłem :)

 

mam świadomość, że makreting czyni cuda (prosty przykład TV: LCD albo jeszcze lepiej LED full hd - masakra, dzisiejsza plazma hd ready bije te "cuda" na głowę, a połowa kasy w kieszeni)- w dzisiejszym świecie na każdym niemal kroku liczy się jak największy zysk jak najmniejszym nakladem ... ano taki świat sobie sami wykreowaliśmy)

 

nie szukam perfekcji tylko miłego dla ucha grania: aby nie męczyło, aby nie było puste, aby nie dudniło, aby nie szeleściło, aby trochę miało seceny - aby miało to coś w odtwarzaniu muzyki (za dużo? :))

 

szukam kolumn pod gregorianów, pop, czasem dance (?), nie słucham muzyki poważnej ani wspołczesnych umcyk umcuk - choć bywają nieliczne utwory, które lubię (może to wiek :) - mam prawie 40, extra żonkę (to tak jakby czytała ten temat :) i dwie sztuki fajnych dzieciaków (parka)

 

odnośnie diy...

na pewnym forum z zapartym tchem przestudiowałem temat jak nasz rodak stworzył obudowy pod zakupiony zestaw - wyszło mu faktycznie cudownie, jednak ja chyba nie mam aż takiego talentu stolarskigo, choć bardziej boję się, że skoro diabeł tkwi w szczegółach to mogę osiągnąć piękne rewelacyjne kolumny, ale tylko wizualnie (strojenie, wytłumienie itp - to chyba raczej mnie przerasta, tym bardziej że sami wiecie iż parametry to nie wszystko - ważne jak gra) - choć jak widzę Tobie się udało, może przełamię opory :)

 

mówisz: "Nie ważne, co wybierzesz, ważne, że serce kolumn będzie awx" - liczę na to

 

mam zamiar podpiąć je pod starą yamahę ax 440

 

w duchu stawiam na fx300, a na drugim miejscu na m35i :)

 

Ta Yamaha nie napędzi porządnie m35i

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podjęcie tamatu :)

 

mam podejrzenia (bo niestety ich nie słuchałem, że fx 300 położą lub zawstydzą nie jedne z tych kolumn, które wcześniej wymieniłem :)

 

mam świadomość, że makreting czyni cuda (prosty przykład TV: LCD albo jeszcze lepiej LED full hd - masakra, dzisiejsza plazma hd ready bije te "cuda" na głowę, a połowa kasy w kieszeni)- w dzisiejszym świecie na każdym niemal kroku liczy się jak największy zysk jak najmniejszym nakladem ... ano taki świat sobie sami wykreowaliśmy)

 

nie szukam perfekcji tylko miłego dla ucha grania: aby nie męczyło, aby nie było puste, aby nie dudniło, aby nie szeleściło, aby trochę miało seceny - aby miało to coś w odtwarzaniu muzyki (za dużo? :))

 

szukam kolumn pod gregorianów, pop, czasem dance (?), nie słucham muzyki poważnej ani wspołczesnych umcyk umcuk - choć bywają nieliczne utwory, które lubię (może to wiek :) - mam prawie 40, extra żonkę (to tak jakby czytała ten temat :) i dwie sztuki fajnych dzieciaków (parka)

 

odnośnie diy...

na pewnym forum z zapartym tchem przestudiowałem temat jak nasz rodak stworzył obudowy pod zakupiony zestaw - wyszło mu faktycznie cudownie, jednak ja chyba nie mam aż takiego talentu stolarskigo, choć bardziej boję się, że skoro diabeł tkwi w szczegółach to mogę osiągnąć piękne rewelacyjne kolumny, ale tylko wizualnie (strojenie, wytłumienie itp - to chyba raczej mnie przerasta, tym bardziej że sami wiecie iż parametry to nie wszystko - ważne jak gra) - choć jak widzę Tobie się udało, może przełamię opory :)

 

mówisz: "Nie ważne, co wybierzesz, ważne, że serce kolumn będzie awx" - liczę na to

 

mam zamiar podpiąć je pod starą yamahę ax 440

 

w duchu stawiam na fx300, a na drugim miejscu na m35i :)

 

 

Witaj!

Też mam podobnie:)

Nieco więcej wieku. Nieco wspanialszą żonkę (bez urazy:). Choć, niestety nie czyta audiofilskich bzdur, a tym samym nie może się przekonać "naocznie", że...

Do tego dwie dorosłe dziewczyny!

Słuchać - nie umierać!

 

Jestem przekonany, że za 2 kzł można znaleźć starsze, ale na 99% lepiej brzmiące skrzynki od wymienionych. Nawet od STX:)

Np. niedawno były Dali 7 na "alledrogo" za 1 kzł... Jestem ciekaw ich konfrontacji z dzisiejszymi za 2,3 lub nawet 4 kzł.

Ale tego pewnie nigdy się nie dowiemy.

 

Nie mniej - już dziesiątki razy przekonałem się, że nowe, czy kilkuletnie konstrukcje nie są ŻADNYM przeciwnikiem dla bardziej leciwych kolumn w podobnej cenie (oby te były tylko sprawne - a często są!).

 

Oczywiście. Na początek najważniejszy jest Twój GUST i wielkość pokoju (jakoś nie doczytałem).

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups. Jakoś mi umknęło.

Dzięki!

Też chciałbym tyle mieć (a nawet marzę o takiej powierzchni do odsłuchu).

Lepiej troszkę więcej, niż troszkę za mało:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych STX FX300 też nie wysteruję dobrze ten wzmacniacz

Dane AX440

Moc ciągła (w THD)

8 Ohm: 2x 55 W przy 0,005%

4 Ohm: 2 x 70 Watt DIN

 

 

Być może...

Ale w kwestii wysterowania nie chodzi bynajmniej o fakt, że na kolumnach pisze, iż są o mocy 300W RMS, a wzmacniacz ma ich jedynie 50 czy 70.

Dużo zależy od wydajności prądowej, może być nawet skromnej mocowo skrzynki i kilku innych spraw...

 

Tak dla przykładu (ekstremalnego!) - Gryphon Antileon, dysponujący mocą jedynych 100W/8 ohm w klasie A - rozwaliłby je na drzazgi.

 

Sorry za off-top.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FX-300 grały u mnie z Yamaha AX-500 i Marantz PM70000, te wzmaki nie miały najmniejszego problemu z ich wysterowaniem. Słuchałem tych kolumn zamkniętych w 39l brutto i 44l brutto, moim zdaniem większa pojemność skrzynek pozwoliła lepiej rozwinąć im skrzydła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serdecznie dziękuję za zaproszenie, logistycznie trudno mi troszkę zdobyć się na tą podróż, ale jeżeli by się coś zmieniło uprzedzę i poproszę o taką możliwośc :)

 

jak wg Ciebie zagrałyby Gregorianów, Erę itp. ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem takiej muzyki, ale w gatunkach, które słuchałem (rock, metal, jazz, pop) sprawują się bardzo dobrze. Czasami mam wrażenie, że coś dzieje się poza pokojem odsłuchowym, a to z głośników wydobywaja sie dżwięki, których wcześniej nie słyszałem na innych kolumnach. Kolumny te potrafią wydobyć z muzyki bardzo dużo dzwięków niesłyszalnych dla mnie wcześniej. Nigdy jeszcze nie zadudniły basem, co często zdarzało się przy Celestionach F38. Grająu mnie z dość mocnym wzmacniaczem bo z NAD C372.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że plazma mruga (niektórzy niby nie widzą), ma niestałą jasność (przez co trudno choćby gammę określić - tego problemu też niektórzy nie widzą, jak przygasa na jasnych obrazach), wciąż są pewne problemy z wypalaniem ... no i plazma "HD ready" to może jeszcze coś tam walczy przy PAL ew. VHS ... ale nie przy materiałach Full HD z blu-ray.

 

Użytkownik Kyle dnia 24.02.2011 - 22:48 napisał

 

Szkoda tylko że plazma mruga (niektórzy niby nie widzą), ma niestałą jasność (przez co trudno choćby gammę określić - tego problemu też niektórzy nie widzą, jak przygasa na jasnych obrazach), wciąż są pewne problemy z wypalaniem ... no i plazma "HD ready" to może jeszcze coś tam walczy przy PAL ew. VHS ... ale nie przy materiałach Full HD z blu-ray.

 

 

może w zbyt dużym skrócie to opisałem, ale chodzio mi o zasadę jaką się kieruję przy zakupie sprzętu - tzn. staram się kierować swoim rozumem i unikać marketingowego bełkotu (spokojnie - nie uważam się za Einsteina :)

 

niektóre wady plazmy przełknąłem, ale jestem z niej bardzo bardzo zadowolony, a że wcześniej 3 lata oglądałem na lcd to mam jakieś porównanie, nie twierdzę że plazma to ideał ale lcd wg. mnie mocno odstaje

kolorki teraz jak ta lala, tonalnośś bez porównania, ogólnie aż radość bierze z oglądania, ten obraż żyje - lcd jest bez duszy, sztuczny ... (jak dla mnie)

co do full HD

skoro full hd mam na dziś tylko z blu-ray to po co mi taki TV?, zanim zaczną tak nadawać to pewnie i plazma i lcd nie będzie już na topie

dodatkowo (a taką opinię mam po przeanalizowaniu wielu tematów z forów, kiedy niedawno drążyłem temat przed zakupem TV) optymalna odległość dla TV 50" full HD to 2,5 m, a dla takiej samej wielkości HD ready (1366x....)to 3 m,

powyżej tych 3m ludzkie oko zatraca niuanse obrazu full hd i oba są niemal identyczne dla ogladającego, a tym bardziej dla mnie okularnika :)

no i ostatni, ale też ważny argument - za tą plazmę zapłaciłem tylko 2 tys. zł,

 

zapewne z moją widzą techniczną daleka mi do Ciebie, ale moja logika jest taka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może...

Ale w kwestii wysterowania nie chodzi bynajmniej o fakt, że na kolumnach pisze, iż są o mocy 300W RMS, a wzmacniacz ma ich jedynie 50 czy 70.

Dużo zależy od wydajności prądowej, może być nawet skromnej mocowo skrzynki i kilku innych spraw...

 

Tak dla przykładu (ekstremalnego!) - Gryphon Antileon, dysponujący mocą jedynych 100W/8 ohm w klasie A - rozwaliłby je na drzazgi.

 

Sorry za off-top.

 

 

Zgadzam się,że ważniejsza jest wydajność prądowa wzmacniacza

Ta Yamaha to małe nieporozumienie w wydajności prądowej.

W 30mkw i na STX FX300 z tym wzmacniaczem to porażka.

Podkręcisz troszeczkę i przy ostrzejszej muzyce będzie się "dławił"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arcam-a32 i zukzukzuk – wzmacniacz planuję z czasem zmienić, ale z tym może na razie nie będzie katastrofy

nie stać mnie chwilowo na wzmacniacz i kolumny jednocześnie, muszę wybrać, wolę kolumny a potem poszukam czegoś używanego i wartego uwagi

generalnie nie słucham głośno, choć lubię jak czasem klata zalata, liczę że do zmiany wzmacniacza jakoś da się słuchać nie przesadzając z głośnością...

 

obecnie mam new mildton 150 i tylko mi kurz zbierają, nie kogę ich słuchać, a głośniki mają zmienione 3-4 lata temu,

 

bingant – czy jeśli dobrze liczę to oryginalna skrzynka fx 300 ma ok 60 l ???? jeśli tak to o co chodzi z tymi 39 i 44 l ? Była to jakaś własna twórczość?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.