Skocz do zawartości
IGNORED

STX FX 300 - wrażenia z odsłuchu


kristof50

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie nad fx300 w ładniejszej obudowie, wykonanej przez dobrego stolarza-"budowniczego" kolumn diy. Ktoś kiedyś zamawiał u kogoś kolumny i może polecić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Wydaje mi się, że podana kwota nie wystarczy na nic hipnotyzującego, nowego, polskiej produkcji. Minimonitorki RLS Calisto są wybitne, ale nie do takiego hangaru. Małe polskie rączki cenią się po prostu bardziej od małych chińskich rączek. Podany wyżej Yaqin zasługuje tymczasem na coś więcej niż STX czy Phoebe. No cóż, patriotyzm będzie kosztował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

czy ja dobrze widzę, że STX nie będzie na audioshow 2011?

 

A tak przy okazji to co można najlepsiejszego kupić z podłogówek do 3000? Od dłuższego czasu poluje na coś i kiszka. Szukam wśród nówek i używek, choć ostatnio tylko używek.

Problem jest w przypadku używek w wyborze i w kolorze, gdyż trudno znaleźć cos co mi(tzn mojej Połowie) odpowiada kolorystycznie. Rozważam Phoebe III - jadę na AS by ich posłuchać. Mój pokój to 30m ale nieregularny i kolumny będą stać przy ścianie, około 2,5metra od siebie. Najlepsza byłaby konstrukcja zamknięta ... Muzyka - wszelaka ale najczęściej niezbyt liczne składy 3-7 osobowe z wokalami obu płci. Pop, rock, jazz, trochę klasyki...

STX można zamówić w fornirze.

Co polecicie do odsłuchu na AS do 3,5kpln a najlepiej 3 kpln? Czy dają tam puścić przyniesiona myzykę by sprawdzić jak i co słychać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem czy będę miał ze sobą Phoebe III, bo były już prezentowane na AS, ale ktoś tam chce je ode mnie pożyczyć jak będę na wystawie, więc może je wezmę.

Jak by co to zapraszam na odsłuch do Łodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem czy będę miał ze sobą Phoebe III, bo były już prezentowane na AS, ale ktoś tam chce je ode mnie pożyczyć jak będę na wystawie, więc może je wezmę.

Jak by co to zapraszam na odsłuch do Łodzi.

 

qkrczę, jadę głównie po to by ich posłuchać, upewnię się przed AS, jeśli Pan pozwoli, by nie jechać bez potrzeby. Do Łodzi z Lublina dużo gorzej niż do Wawy dojechać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lublinie prawdopodobnie kolumny zagoszczą ponownie. Będzie to jak poprzednio Meloman. Rozmawiałem już z panem Markiem na ten temat i być może będzie ich można posłuchać u siebie w domu.

 

Jaka teraz jest elektronika u pana?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lublinie prawdopodobnie kolumny zagoszczą ponownie. Będzie to jak poprzednio Meloman. Rozmawiałem już z panem Markiem na ten temat i być może będzie ich można posłuchać u siebie w domu.

 

Jaka teraz jest elektronika u pana?

 

Co do elektroniki - żadna. To co mam nie jest warte wspomnienia. Zaczynam budować stereo- od kolumn. Na wzmak i cd(lub odtwarzacz plików bezstratnych) chcę przeznaczyć do 3000pln więc szału nie będzie, więc pewnie skończy sie na używanych.

A co do melomana - ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem diy MX140, FX300 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

i aktualnie kończę aplikować niskośredniaka z tych kolumn z kopułką ceramiczną STX - w linii transmisyjnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W swojej cenie głośniki rewelacyjne. Fabryczny design nie do końca może trafiać w gusta, ale aplikacja tych głośników w obudowach zrobionych pod siebie wiele daje frajdy.

 

Do Gdańska zapraszam na odsłuch:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lublinie prawdopodobnie kolumny zagoszczą ponownie. Będzie to jak poprzednio Meloman. Rozmawiałem już z panem Markiem na ten temat i być może będzie ich można posłuchać u siebie w domu.

 

Jaka teraz jest elektronika u pana?

 

Przykro mi to mówić ale Meloman to smutny sklep Audio prowadzony przez smutnych dwóch Panów.......w porównaniu do np Q21 Pabianice w którym wczoraj gościłem na odsłuchu to jest przepaść jeżeli porównamy jakość obsługi klienta mam tu na myśli fajny klimat żadnych problemów z podpięciem klocków smaczna kawa oraz bardzo istotny element czyli intymność podczas odsłuchu, krótko mówiąc klocki muzyka i ja . POLECAM.

Niech koledzy nie pomyślą iż robię reklamę Q21 po prostu stwierdzam fakt.

 

Podpięcie klocka w Melomanie graniczy z cudem a cóż dopiero wypożyczenie do domu.

Panowie z Melomana zatrzymali się w baaaaaardzo odległej epoce jak na dzisiejsze standardy a szkoda bo to praktycznie jedyny sklep w Lublinie.

Dlatego też sporo ludzi omija ten salon szerokim łukiem.

 

Korzystając z okazji chciałbym podziękować kolegom z Q21 za mile spędzony czas podczas odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi to mówić ale Meloman to smutny sklep Audio prowadzony przez smutnych dwóch Panów.......

 

 

kiedyś napisałem o tym watek. potwierdzam w 100%, żenada. zaczynają rozmowę od chwili podpisania umowy dot. doboru sprzetu. tzn oni dobierają a ty kliencie możesz sobe "kabelki dobrać" Nie mają wcale zbyt duzo w sklepie wbrew pozorom. Skutecznie mnie zniechęcili podejściem do klienta - czyli mnie - probowałem dwukrotnie - za każdym razem to samo. Pewnie pojade do Wawy po kolumny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lipa. Nie po to chce mieć kolejny punkt w innym mieście, żeby ludzie z tego miasta jeździli do Warszawy.

 

Aby nie być gołosłownym proszę poczytać w o sklepie Meloman,

 

A to jeden z postów kolegi z tego klubu:

 

( . Meloman jako sklep ma u mnie wielką krechę i wątpię, aby tam kupił cokolwiek. Traktują klienta jak niedorozwiniętego intruza. Poszedłem raz na luzie, w ogóle nie przejawiali ochoty na jakąkolwiek rozmowę, na zasadzie "nie znasz się i nie masz kasy ...." Innym razem poszedłem w garniturze to było na zasadzie: "chyba masz kasę ale się nie znasz, zamów sprzęt za 7 - 10ooo, zostaw zadatek, przyjdź za parę dni, my skompletujemy i sobie weźmiesz to co przygotujemy". Koleżanka z pracy zrobiła tam zakupy, skompletowali jej to właśnie w taki sposób. Może to i gra poprawnie, ale nie jest to dźwięk jaki chciała ..... Muzyka ma sprawiać przyjemność, radochę, odprężenie, a że każdy jest inny, każdy trochę inaczej odbiera, więc ..... każdy ma inny ideał :-).

 

 

Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Poniżej ma Pan link do klubu Lublin

Copyright © Audiostereo.pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lipa. Nie po to chce mieć kolejny punkt w innym mieście, żeby ludzie z tego miasta jeździli do Warszawy.

 

można spróbowac na ul. Lotniczej - osobiście jeszcze tam nie byłem, podobno bez rewelacji w wyborze ale obsługa bardziej zainteresowana

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można spróbowac na ul. Lotniczej - osobiście jeszcze tam nie byłem, podobno bez rewelacji w wyborze ale obsługa bardziej zainteresowana

 

Obsługa może i owszem ale koleś handluje marketowym sprzętem i nazywa to dumnie ..........hi-end....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, także jestem ciekaw klasy dźwięku modelu FX-300 STX'a. Czy naprawdę nikt z forumowiczów bardziej doświadczonych nie pofatygował się o odsłuchanie i nie może opisać porównania brzmienia tych zestawów z kolumnami nie tonsilowskimi i nie marketowymi a z konstrukcjami np na Seasach, Dynaudio czy też Vifie? Osoby więcej osłuchane mogły by określić faktyczną klasę flagowca STX. Czy kolumny z ceną nieco ponad 2000 zł za parę mogą w ogóle generować potężne brzmienie? i konkurować ze współczesną chińszczyzną? jak faktycznie grają polskie niemałe podłogówki? ...z basem twardym i zróżnicowanym czy mięsistym i zagęszczonym, nisko schodzącym czy tez dudniącym. Wysokie tony są natarczywe, kujące czy raczej wycofane i relaksujące? Czy dźwięk jest wystarczająco przestrzenny i z łatwością odrywa się od zestawów czy tylko ma poprawną charakterystykę pasma przenoszenia, co nie wystarcza by kolumny wybijały się ponad przeciętność. Taki wyrównany poprawny dźwięk w całym paśmie mają też chociażby Mission m33i za niewiele ponad tysiąc złotych za parę, a z doświadczenia wiem iż nie warto zawracać sobie nimi głowy w kompletowaniu poważniejszych systemów. Dotychczasowe opinie o STX FX-300 i FX-200 przypominają tudzież ogólnikowe recenzje Tonsil Pulse, ktoś ma i jest zadowolony, inny gdzieś słuchał, a zdecydowana większość chciała by posłuchać tylko nie ma gdzie. Pozostali zakładają że z pewnością grają zdecydowanie lepiej od Altusów i to wyobrażenie jest niepodważalne. Apeluję do zmobilizowania kolegów i kontynuację wątku. Przecież fabryka nie mieści się na Syberii a pod WARSZAWĄ, ruszcie tyłki i coś posłuchajcie. Ja mam 300 km. do przejechania i wolałbym jechać po ewentualny zakup dobrego nowego polskiego produktu niż po to by odsłuchać flagowca rodzimego hi-end za 2000 i wrócić zniesmaczony z pustymi rękoma do swoich Radmorów LS-20 ;) Takie poszły niedawno na allegro za śmieszne 600 zl...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, właśnie czekam na dostawę FX-200 :)

Od jakiegoś czasu już szukałem kolumn do mojego leciwego Rotela. Słuchałem w ostatnim rzucie B&W 684 i 683 (z racji domniemanej synergii z Rotelem), Monitor Audio RX6. Byłem już prawie zdecydowany szarpnąć się na te ostatnie (choć przekraczały pierwotnie planowany budżet ;) ) ale chciałem się jeszcze do Józefowa wybrać i posłuchać stx-ów. Okazja się zdarzyła i nie żałuję żadnego z tych przebytych 400 km ( w jedną stronę :))

Miałem dylemat pomiędzy FX-200 a FX-300. Teoretycznie FX-300 są "lepsze" - ale w rocku i cięższej muzie jaką preferuję - fx-200 sprawiły się głębiej i z większym kopem. Po delikatnym skręceniu basu (przy neutralnym ustawieniu wzmaka było go odrobinę za dużo jak na mój gust) okazało się, że kolumny za 1.7kzł grają co najmniej tak samo dobrze jak takie ok.2,5x droższe :)

Jak już kolumny się rozgoszczą w pokoju napiszę pare zdań więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie z FX-200 bardzo potrzebne, bo teoria nie zawsze sprawdza się w praktyce, czekamy na wypowiedź po odsłuchach domowych. Dzięki i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie z FX-200 bardzo potrzebne, bo teoria nie zawsze sprawdza się w praktyce, czekamy na wypowiedź po odsłuchach domowych. Dzięki i pozdrawiam.

Hmm, ale ja już nic nie porównam - kolumny mam w domu a porównywałem w salonach :)

Mogę się tylko wypowiedzieć jak u mnie grają FX-200 - a grają pięknie:) Detaliczność, odpowiedni kop, odpowiednio niski ale nie buczący bas.

Moja Żonka, która sama o sobie mówi, że jej słoń 2 razy na ucho nadepnął, jak posłuchała kolumn powiedziała tylko ooooo - tego wcześniej w tych piosenkach nie było słychać a i każdy instrument słychać osobno a nie hałas:)

Mam tylko ochotę wyrzucić kilka moich płytek ;) - słychać słabości w ich nagraniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytus,

jakiej muzyki słuchałeś gdy porównywałeś FX200 i FX 300 i jaki wzmacniacz napędzał te kolumny? Ja mam FX 300 i nie miałem okazji posłuchać FX 200. Trochę intryguje mnie stwierdzenie, że FX200 lepiej zagrały w "cięższej" muzyce. Ja takiej słucham i jestem bardzo zadowolony z FX300, ale pewna niepewność została przez Ciebie zasiana:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytus,

jakiej muzyki słuchałeś gdy porównywałeś FX200 i FX 300 i jaki wzmacniacz napędzał te kolumny? Ja mam FX 300 i nie miałem okazji posłuchać FX 200. Trochę intryguje mnie stwierdzenie, że FX200 lepiej zagrały w "cięższej" muzyce. Ja takiej słucham i jestem bardzo zadowolony z FX300, ale pewna niepewność została przez Ciebie zasiana:)

Zestaw testowy:

Metallica, Coma, ACDC to ten cięższy zestaw. Brzmienie sprawdzałem też przy Sade i ścieżce dźwiękowej z kinowego Miami Vice.

Wzmacniacz to Rotel RA-840BX3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie większości:) AWX jest głośnikiem klasy wyżej niż średniak i niskotonowy z serii SCX.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano zagrał w rocku lepiej. Zresztą sytuacja była trochę dziwna bo słuchałem na początku FX-300 i właściwie byłem zdecydowany i mówię, że biorę a p.Trzaskowski mnie wtedy pyta czy dla porównania nie chcę jednak posłuchać FX-200 bo jest świeżo po odsłuchaniu wielu wzmacniaczy i przy rocku może mi się ich brzmienie spodobać bardziej :)

No to się zgodziłem ;) No i faktycznie bardziej podobał mi się bas niż w FX-300, a kolumny zagrały "głębiej".

Ot i cała filozofia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam Was

chciałem trochę odświeżyć temat STX

Wszedłem sobie na stronę producenta i nie daje mi spokoju pytanie czemu gotowy zestaw STX-300

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

jest znaczenie tańszy niż ten do samodzielnego montażu

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

?

Tak na marginesie to ten zestaw gotowy jest ok ?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy "gotowych" ceny podane są za 1 sztukę...

W tej chwili FX300 to najlepsze konstrukcje STXa - za "markowe" na podobnym poziomie trzeba zapłacić znacznie więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.