Skocz do zawartości
IGNORED

STX FX 300 - wrażenia z odsłuchu


kristof50

Rekomendowane odpowiedzi

arcam-a32 i zukzukzuk – wzmacniacz planuję z czasem zmienić, ale z tym może na razie nie będzie katastrofy

nie stać mnie chwilowo na wzmacniacz i kolumny jednocześnie, muszę wybrać, wolę kolumny a potem poszukam czegoś używanego i wartego uwagi

generalnie nie słucham głośno, choć lubię jak czasem klata zalata, liczę że do zmiany wzmacniacza jakoś da się słuchać nie przesadzając z głośnością...

 

obecnie mam new mildton 150 i tylko mi kurz zbierają, nie kogę ich słuchać, a głośniki mają zmienione 3-4 lata temu,

 

bingant – czy jeśli dobrze liczę to oryginalna skrzynka fx 300 ma ok 60 l ???? jeśli tak to o co chodzi z tymi 39 i 44 l ? Była to jakaś własna twórczość?

 

W pełni popieram Twoje zamiary:)

Lecz jak pisałem - polecam starsze konstrukcje.

Szkoda tych Dali (oficjalnie nie było nabywcy), bo 10 cali na basie, to jak znalazł do Twego metrażu. No i cena niska - 1000 zł.

 

A wzmacniacz Yamahy wydaje nie taki słaby. Zasilacz 440W to całkiem całkiem. Może sobie poradzić z wieloma kolumnami mimo, że moc deklarowana nie jest zbyt wysoka. Liczy się przede wszystkim wydajność i wydolność mocowa, radzenie sobie ze spadkami impedancji. Ale to trzeba sprawdzić "organoleptycznie" - nie przez forum:)

 

Swoją drogą. Dysponuje ktoś rzeczonymi STX w obrębie czworokątu Poznań-Wrocław-Kalisz-Legnica?

Chętnie posłuchałbym. Bo być może to GRA...

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajność prądowa tego wzmacniacza nie najlepiej wyglada z 55Watt 8ohm na 70Watt 4ohm,ale jak pisałeś trzeba to sprawdzić organoleptycznie ;-)

Wydajność jest bardzo dobra,gdy moc ta jest podwajana.

440W poboru to jest lekkie naciąganie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kristof50 liczysz bardzo błędnie!!!

tak, to były moje własne konstrukcje, dwa przykłady:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-23645-073539300 1298631398_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kristof50 liczysz bardzo błędnie!!!

tak, to były moje własne konstrukcje, dwa przykłady:

 

wziąłem sobie i policzylem objętośc obudowy :), zapominając chyba o tym co w środku :)

przecież to nie takie kolumny jak moje, tzn. wszystkie głośniki w jednym worku

 

a Twoje kolumny robię na mnie naprawdę duże wrażenie, gratulacje

pewnie grają jeszcze tak dobrze jak wyglądają - cudo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podjęcie tamatu :)

 

 

 

nie szukam perfekcji tylko miłego dla ucha grania: aby nie męczyło, aby nie było puste, aby nie dudniło, aby nie szeleściło, aby trochę miało seceny - aby miało to coś w odtwarzaniu muzyki (za dużo? :))

zabawne; dokładnie tego samego szukałem jakiś czas temu...

 

szukam kolumn pod gregorianów, pop, czasem dance (?), nie słucham muzyki poważnej ani wspołczesnych umcyk umcuk - choć bywają nieliczne utwory, które lubię

 

FX300 to głośniki które zagrają wszystko, bo nie faworyzują żadnego pasma i bynajmniej nie mówie, że grają super liniowo, ale starą się nie tworzyć literki"U" w jedną, czy w druga stronę

Dla jednych to wada bo nie grają pewnych utworów tak efekciarsko jak kolumny z podbitymi pasmami, a dla drugich ogromna zaleta, bo masz muzykę taką, jaką ktoś stworzył, a nie taką jaką "wyproflował" producent kolumn

 

odnośnie diy...

na pewnym forum z zapartym tchem przestudiowałem temat jak nasz rodak stworzył obudowy pod zakupiony zestaw - wyszło mu faktycznie cudownie, jednak ja chyba nie mam aż takiego talentu stolarskigo, choć bardziej boję się, że skoro diabeł tkwi w szczegółach to mogę osiągnąć piękne rewelacyjne kolumny, ale tylko wizualnie (strojenie, wytłumienie itp - to chyba raczej mnie przerasta, tym bardziej że sami wiecie iż parametry to nie wszystko - ważne jak gra) - choć jak widzę Tobie się udało, może przełamię opory :)

 

Nie płacz tak, Drogi Kolego(P.Markowska) przecież diy to nic trudnego:D(ja)

Jak piszesz masz świetną żonę, dwójkę cudownych szkrabów pomyśl, czy nie fajnie byłoby aby oni wszyscy przy odwiedzinach gości chwalili Cię za zrobienie kolumn do Waszego domu?

Przychodzą znajmomi, włączasz- kolumny goście oczarowani dzwiękiem

Pytają ile to kosztuje, gdzie kupiłeś, a żona i dzieci uśmiechają się patrząc na siebie i mówią: "Tatuś zrobił"

Czy nie byłoby fajnie?:D

 

A już bez fantazjowania to jeszcze raz namawiam Cię na diy na awx bo naprawdę warto

 

Nie musisz robić wirtuozerki jak np Bingant, czy Ci goście, którzych konstrukcje widziałeś gdzieś w necie

Robisz idealne kopie kolumn STX o identycznych wymiarach i tyle(stroic nic nie muszisz bo jedzisz jak ze ściągi ze schematu stx, a oni już wszysko policzyli:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Płyty mdf kupujesz pocięte na formatki w castoramie, obi, praktikerze, czy gdziekolwiek

Składasz je równo,smarujesz klejem dajesz wkręty i skrzynja gotowa.(po między składaniem ostatniej ścianki wkładasz zwrotnicę itp żeby potem nie sięgać.)

Szpachlujesz otwory nad wkrętami do równości mdfu i papierem ściernym docierasz na gładź

 

Kupujesz fornir i kleisz techniką wedle uznania.

Najłatwiej na klej kontaktowy

Fornir docinasz idealnie do krawędzi wycinasz otwory na głośniki i bas reflex oraz terminal

Malujesz lakierem kilka warstw i dotowe

 

Do tego wszystkiego kupujesz frezarkę za około 80zł bo ręcznie jest dużo dłużej i żmudniej

 

Frezarka potrzebna jest na podfrezowania pod wkręty, pod głośniki i do wyrównani brzegów forniru

 

Gwarantuje, że robiąc na spokojnie bez posiadania zdolności manualnych powyżej przeciętnej złożysz kolumny, które Cię oczarują

 

 

w duchu stawiam na fx300, a na drugim miejscu na m35i :)

ja w duchu serdeczności mówię Ci, że te buczydła missiona olej

wszechobecny dominujacy bas to ich domena, średnica bez wyrazu.

Tobie do gregorianów potrzeba przestrzeni, głębi a tego nie dadzą Ci kolumny grające skrajami pasm.

 

Z powyżej wymienionych przez Ciebie wolałbym Siesty, Celestiony, a chyba najbardziej Dali C6 które miałem długi czas i pamiętam jak fajnie czarowały na srenicy, właśnie w muzyce tyu Gregorian, Era itp

Jednakże moje zdanie podtrzymuje, że nie moga one sie równać z fx300

 

Nie odnoś wrażenia, że jeastem jakimś sprzedawcą, czy zauroczonym przez stx kolesiem-nie

Po prostu mówię Ci to co słyszę bez sugerowania się stereotypami i słuchania loga firmy zamiast przetworników

 

Dobrą drogą, też mogą być używki jak sugeruje zukzukzuk tyle, że ja jakoś zawsze się obawiam, co do ich stanu, bo nigdy nie wiesz, co było z nimi robione

pozdr

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kristof50 liczysz bardzo błędnie!!!

tak, to były moje własne konstrukcje, dwa przykłady:

 

masz niesamowity fach w ręku!

a mniejsze mx140 masz może w planach w tym stylu wydać ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podjęcie tamatu :)

 

 

 

nie szukam perfekcji tylko miłego dla ucha grania: aby nie męczyło, aby nie było puste, aby nie dudniło, aby nie szeleściło, aby trochę miało seceny - aby miało to coś w odtwarzaniu muzyki (za dużo? :))

zabawne; dokładnie tego samego szukałem jakiś czas temu...

 

szukam kolumn pod gregorianów, pop, czasem dance (?), nie słucham muzyki poważnej ani wspołczesnych umcyk umcuk - choć bywają nieliczne utwory, które lubię

 

FX300 to głośniki które zagrają wszystko, bo nie faworyzują żadnego pasma i bynajmniej nie mówie, że grają super liniowo, ale starą się nie tworzyć literki"U" w jedną, czy w druga stronę

Dla jednych to wada bo nie grają pewnych utworów tak efekciarsko jak kolumny z podbitymi pasmami, a dla drugich ogromna zaleta, bo masz muzykę taką, jaką ktoś stworzył, a nie taką jaką "wyproflował" producent kolumn

 

odnośnie diy...

na pewnym forum z zapartym tchem przestudiowałem temat jak nasz rodak stworzył obudowy pod zakupiony zestaw - wyszło mu faktycznie cudownie, jednak ja chyba nie mam aż takiego talentu stolarskigo, choć bardziej boję się, że skoro diabeł tkwi w szczegółach to mogę osiągnąć piękne rewelacyjne kolumny, ale tylko wizualnie (strojenie, wytłumienie itp - to chyba raczej mnie przerasta, tym bardziej że sami wiecie iż parametry to nie wszystko - ważne jak gra) - choć jak widzę Tobie się udało, może przełamię opory :)

 

Nie płacz tak, Drogi Kolego(P.Markowska) przecież diy to nic trudnego:D(ja)

Jak piszesz masz świetną żonę, dwójkę cudownych szkrabów pomyśl, czy nie fajnie byłoby aby oni wszyscy przy odwiedzinach gości chwalili Cię za zrobienie kolumn do Waszego domu?

Przychodzą znajmomi, włączasz- kolumny goście oczarowani dzwiękiem

Pytają ile to kosztuje, gdzie kupiłeś, a żona i dzieci uśmiechają się patrząc na siebie i mówią: "Tatuś zrobił"

Czy nie byłoby fajnie?:D

 

A już bez fantazjowania to jeszcze raz namawiam Cię na diy na awx bo naprawdę warto

 

Nie musisz robić wirtuozerki jak np Bingant, czy Ci goście, którzych konstrukcje widziałeś gdzieś w necie

Robisz idealne kopie kolumn STX o identycznych wymiarach i tyle(stroic nic nie muszisz bo jedzisz jak ze ściągi ze schematu stx, a oni już wszysko policzyli:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Płyty mdf kupujesz pocięte na formatki w castoramie, obi, praktikerze, czy gdziekolwiek

Składasz je równo,smarujesz klejem dajesz wkręty i skrzynja gotowa.(po między składaniem ostatniej ścianki wkładasz zwrotnicę itp żeby potem nie sięgać.)

Szpachlujesz otwory nad wkrętami do równości mdfu i papierem ściernym docierasz na gładź

 

Kupujesz fornir i kleisz techniką wedle uznania.

Najłatwiej na klej kontaktowy

Fornir docinasz idealnie do krawędzi wycinasz otwory na głośniki i bas reflex oraz terminal

Malujesz lakierem kilka warstw i dotowe

 

Do tego wszystkiego kupujesz frezarkę za około 80zł bo ręcznie jest dużo dłużej i żmudniej

 

Frezarka potrzebna jest na podfrezowania pod wkręty, pod głośniki i do wyrównani brzegów forniru

 

Gwarantuje, że robiąc na spokojnie bez posiadania zdolności manualnych powyżej przeciętnej złożysz kolumny, które Cię oczarują

 

 

w duchu stawiam na fx300, a na drugim miejscu na m35i :)

ja w duchu serdeczności mówię Ci, że te buczydła missiona olej

wszechobecny dominujacy bas to ich domena, średnica bez wyrazu.

Tobie do gregorianów potrzeba przestrzeni, głębi a tego nie dadzą Ci kolumny grające skrajami pasm.

 

Z powyżej wymienionych przez Ciebie wolałbym Siesty, Celestiony, a chyba najbardziej Dali C6 które miałem długi czas i pamiętam jak fajnie czarowały na srenicy, właśnie w muzyce tyu Gregorian, Era itp

Jednakże moje zdanie podtrzymuje, że nie moga one sie równać z fx300

 

Nie odnoś wrażenia, że jeastem jakimś sprzedawcą, czy zauroczonym przez stx kolesiem-nie

po prostu mówię Ci to co słyszę bez sugerowania się stereotypami i słuchania loga firmy zamiast przetworników

 

Dobra drogą, to mogą być używki jak sugeruje zukzukzuk tyle, że ja jakoś zawsze się obawiam, co do ich stanu, bo nigdy nie wiesz, co było z nimi robione

pozdr

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikson mniejsze robiłem, ale na SCXach i Scanach:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-23645-084077000 1298633350_thumb.jpg

post-23645-019743100 1298633442_thumb.jpg

post-23645-025755500 1298633493_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie przymierzałem się do zrobienia sobie fx 300, ale odstraszyło mnie przekonanie, że mimo iż skopiuję obudowy to mogę zrobić sobie kolumnę, która nie zagra tak jak powinna, bo np. nie w takim wymiarze jak potrzeba dam wytłumienie, albo nie z nie takiego materiału, albo nie w tym miejscu...

 

3 lata temu, kiedy postanowiłem reanimować swoje new mildton 150 (bo zawieszenia piankowe głośników się rozsypały) zrobiłem tak (wszystkie materiały kupiłem w sklepie - przedstawiciel Tonsila w Koszalinie, chyba już nie istnieje):

- wymieniłem wszystkie głośniki na nowe (oryginalne Tonsilowskie),

- wymieniłem druciki wewnątrz kolumny na znacznie lepsze przewody,

- wywaliłem ten kawałek rozwarstwiającego się filcu i zrobiłem wytłumienie z białej „watolin” kupionej w tym sklepiku,

- wywaliłem bass reflexy (oryginalne te z siatką) i włożyłem otwarte przycinając je do długości poprzednich, nie mam tu pewności czy o kilka milimetrów się nie różniły, bo oryginały chyba nie zmniejszały swojej średnicy do wewnątrz, a te nowe chyba minimalnie…

 

i jakby coś w tym wszystkim nie wyszło, a być może jednak wyszło (sam nie wiem) – może te kolumny tak grają (skoro wcześniej głośniki miały zepsute zawieszenia to trudni mi powiedzieć jak powinny brzmieć, tym bardziej że usterka następowała powoli i ucho mi się przyzwyczajało, …

po tych zmianach kolumny zagrały inaczej, lepiej, ale nie tego oczekiwałem, bas jest ale czasem tylko zagra taj jak lubię, w większości przypadków jest tak jakby nie mógł się rozwinąć i zejść niżej, jest taki jakiś delikatny, średnica jest trochę wyeksponowana (chyba dlatego że wsadziłem średniaki o 10 w mocniejsze), a góra OK, podobno sprzedali mi troszkę lepsze jakościowo (takie kopułki z cewką) niż oryginalne (pamiętam, że te były czarne, a oryginały chyba jakieś szare :))

 

ogólnie nie odpowiada mi ich granie, a najprościej mówiąc szukam kolumn które będą grały normalną średnicą i górą (aby były w miarę naturalne, trochę przestrzenne) i ewentualnie z minimalnie wyeksponowanym basem, tak aby podkreślał on pewne partie utworu, aby ożywał i wypełnił pokój kiedy trzeba, a nie by dominował i przejmował kontrolę nad całym utworem

 

czegoś takiego szukam, wydaje mi się, że te fx300 powinny takie w miarę być (liczę na takie brzmienie, bo wiem, że Polak potrafi a sama STX mam nadzieję idzie z tymi kolumnami w kierunku jakości mając nadzieję na ugruntowanie swojego wizerunku)

 

myślę, że konkurencja za te pieniądze nie będzie jednocześnie posiadała tych wszystkich cech , których szukam , zagraniczne kolumny poniżej 2 tys. jak mi się wydaje będą zawsze jakby to określić - "charakterystyczne w zależności od producenta", albo bardzo basowe, albo szeleszczące, albo wycofane i bez tego oddechu, itp. (inna bajka pewnie za większe pieniądze)

troszkę podchodzę to tego tematu tak jak do tej plazmy, o której wyżej pisałem, chociaż jedno zasadniczo się różni - słuch mam lepszy niż wzrok :):):)

 

a co do preferencji, słuchałem np. ostatnio JBL E80 (niestety w media, bo nie mam gdzie) – ale wystarczyło mi kilkanaście sekund aby stwierdzić, ze chyba wolę te swoje New Milton

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście słuchałem w salonie u nich stx mx-140 i bardzo dobrze grający głośnik w tej cenie !

można kupić go taniej jako kit diy, więc za tysiaka moim zdaniem potrafi zagrać lepiej niż niektóre "markowce" chińskie za 2tys

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz z takim przekonaniem o STX FX300,że nic tylko pozostaje Ci kupić ;-)

kilkanaście sekund odsłuchu BRAWO!

 

to nie przekonanie do stx ... zależy mi aby jak najwięcej dowiedzieć się od Was na temat sposobu w jaki grają... dlatego tak pisze licząc, że albo potwierdzicie, albo zaprzeczycie albo opiszecie jak jest faktycznie

 

a "kilkanaście" (przecież nie dosłownie) sekund wystarczyło mi aby wiedzieć, że szukam trochę innego brzmienia

nie twierdzę, że to złe kolumny, albo że jestem geniuszem w ocenie jakości kolumn i po kilkusekundowym graniu stawiam trafny werdykt - przeciwnie,

miałem subiektywne wrażenie że JBL ES 80 gra jakby troszkę sucho, sztywno ... brakowało im tekkości, rozmachu i głębi które lubię

 

już bardziej podobało mi się jak zagrały JBL ES 100, ale nie słuchałem ich za długo bo ich cena dla mnie była zbyt wysoka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się,że ważniejsza jest wydajność prądowa wzmacniacza

Ta Yamaha to małe nieporozumienie w wydajności prądowej.

W 30mkw i na STX FX300 z tym wzmacniaczem to porażka.

Podkręcisz troszeczkę i przy ostrzejszej muzyce będzie się "dławił"

 

Nie chcę się sprzeczać.

Coś mi się wydaje, że napisałeś, iż jest słaby, bo nie podwaja mocy.

Otóż nie wszystkie, nawet drogie i wielkie piece tak mają. Np. mój wysokoprądowy wzmacniacz mocy ma 2x225 przy 8 i 2x385 przy 4 omach. A na wyposażeniu 2 trafa po 1,2 kVA i 100.000 mikro w zasilaniu. 24 tranzystory mocy po 15A każdy. Spokojnie sobie radzi ze spadkami do 1 oma.

Skąd masz wiadomości o "małym nieporozumieniu" Yamahy? Z doświadczenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. mój wysokoprądowy wzmacniacz mocy ma 2x225 przy 8 i 2x385 przy 4 omach. A na wyposażeniu 2 trafa po 1,2 kVA i 100.000 mikro w zasilaniu. 24 tranzystory mocy po 15A każdy.

Nie wiem jaki ma wsp. tłumienia czy "slew rate", ale wzmacniacze oddające 2x220W cherlakami raczej nie są ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki ma wsp. tłumienia czy "slew rate", ale wzmacniacze oddające 2x220W cherlakami raczej nie są ;)

czy to jest dynamiczna czy stała moc?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zukzukzuk

 

Tak z doświadczenia.Na początku lat 90 miałem mozliwość testowania tego i innych modeli Yamahy.

Siłaczem on nie jest i w mocy i w wydajności prądowej.

Jeżeli chodzi o STX FX300 to nie wiem jakie ma spadki impedancji i mniejsza z tym bo producent podaje 8 ohm.

Inna sprawa to do 2 x AWX dawać 50 watt na 30 metrów to średnio to widzę.

Jeżeli chcesz porządnie je wysterować to musi być mocniejszy wzmacniacz,ale autor wątku już pisał,że będzie planował zmiany więc nie potrzebnie brniemy w ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zukzukzuk

 

Tak z doświadczenia.Na początku lat 90 miałem mozliwość testowania tego i innych modeli Yamahy.

Siłaczem on nie jest i w mocy i w wydajności prądowej.

Jeżeli chodzi o STX FX300 to nie wiem jakie ma spadki impedancji i mniejsza z tym bo producent podaje 8 ohm.

Inna sprawa to do 2 x AWX dawać 50 watt na 30 metrów to średnio to widzę.

Jeżeli chcesz porządnie je wysterować to musi być mocniejszy wzmacniacz,ale autor wątku już pisał,że będzie planował zmiany więc nie potrzebnie brniemy w ten temat.

 

 

OK.

Jeśli testowałeś - i twierdzisz, że ma braki...

 

Co do spadków impedancji. Są one b. ważne, jeśli występują spore (2-1 ohm). Szczególnie, gdy chodzi o duże głośniki basowe (średnioskuteczne i do tego z podwójną cewką!), w które trzeba wpompować mnóstwo energii, żeby grały jak trzeba.

Lecz i z przeciętnymi wzmacniaczami niektóre, nawet "trudne" kolumny zagrają w miarę. Tylko, w momencie zmiany na wydajniejszy klocek, usłyszymy ile im brakowało...

 

W nawiązaniu do pytań.

Jasne, że jest to moc RMS, a nie dynamiczna, co jest częstą marketingową "zagrywką" NAD-a i kilku innych:(

Nota bene. Nie trawię, jak podają ten parametr! W jakim celu???

 

Współczynnik tłumienia tego wzmacniacza mocy? To >1000.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak...:)

najłatwiej złożyć mi komputer,troszkę trudniej było kupić TV

ale zakup kolumn (a może monitorów) to dla mnie niezła przeprawa :)

 

dziękuję Panowie za dobre słowo, mam nadzieję że pojawią się jeszcze wpisy z wrażeniami po odsłuchaniu fx300 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

A czy moze ktos porownywac STX FX300 do KEF iQ70, to znaczy slyszal i jedne i drugie ? Opisy i charakterestyki wypadaja na korzysc STX, niestety nigdzie nie ma testu STX.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Odświeże może temat. Czy ktoś porównywał fx 300 do AA phoebeIII? Ma to grać z yaqinem 10L. Muzyka to spokojna typu Sting , Norah Jones itp. NIe zależy mi na basie rozwalającym ściany ani wysokich powodujących krwotok z uszu. Zależy mi by muzyka hipnotyzowała i sprawiała, że z żalem będę wyłączał sprzęt. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Prawdę mówiac sprzęt najłatwiej się wykoleja w punktach kulminacyjnych, przy natłoku informacji, skokach dynamiki. Przy zwykłym plum plum w zasadzie wszystko brzmi ciekawie, więc nie trzeba aż tak inwestować w sprzęta :) To tak pół żartem pół serio. Chyba potrzebujemy więcej danych do równania. Szczególnie danych o pomieszczeniu odsłuchowym, używki odpadają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokój 25m w prostokącie. Sprzet bedzie stał na długiej ścianie ok 4-5 m od kanapy na której najczęściej słucham. Dywan, grube zasłony, pokój wiec raczej wytłumiony. Używki jeśli w dobrej formie mogą być. NIe ukrywam jednak, że chciałbym zainwestować w polski sprzęt. Taka patriotyczna inwestycja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do spokojnej muzyki też są lepsze? BO z tego co pisze frywolny trucht rozumiem ze raczej nie.

 

Hmmy ja bym chciał poznać skąd kolega frywolny trucht ma taką opinie, jestem w posiadaniu MX-140 od półtorej roku i nie ma mowy o zmianach ;)

Słucham dużo chillout , ambient ,wokalistek typu Katie Melua itp. i jest bardzo przyjemnie ,ze znakomitą sceną ,jeszcze niedawno grały z chińską hybrydą i było baaardzo fajnie a jak trzeba to klimaty metalowe (też u mnie często bywają ) dają po garach ;) , krótko dość gładkie brzmienie z łagodnym (nie zamulonym) przekazem góry.Bas ,u mnie monitory diy są o 2 litry każdy większe od pierwowzoru więc basu jest ciut więcej ,Fx-300 to 2,5 drogi więc z założenia mają mieć więcej basu, jeżeli pomieszczenie ma do powiedzmy 16-18 m2 to myślę że monitory wystarczą.18-stki AWX mają naprawdę świetny bas a brzmienia całości szukał bym w przedziale wymienionym przez Radul-a

 

Heh zanim napisałem to dwa posty wpadły ;) ,Fx-300 w ładnym kolorze to będzie to :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.