Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Research Ref 110 & Infinity Renaissance 90


dartman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

otworzyłem jeszcze raz wątek ponieważ w poprzednim nie mogłem pisać z powodów technicznych. . . Moderację proszę o zamknięcie "ARC Ref 110 & Infinity Re90"

 

Niedawno zagościł u mnie AR Ref 110 (zastąpił Meridian G55). Muszę przyznać, że takiej zmiany jakościowej w dźwięku zupełnie się nie spodziewałem.

W Roli przedwzmacniacza występuje Meridian G68XXV, z którego usunąłem wszelkie zbędne karty rozszerzeń.

Końcówka napędza kolumny Infinity Renaissance 90 Limited Edition. Sieciówka Shunyata Taipan Helix Alpha.

 

Kable głośnikowe to ViaBlue, biwire.

 

Noszę się z wymianą kabli głośnikowych i sieciówki dla Meridiana.

 

We wcześniejszym wątku padła propozycja Siltech'a, co do sieciówki to myślę o Shunyata Taipan Vx.

 

Jakie inne propozycje warto rozważyć?

 

Dzięki,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to jest źle postawione pytanie. W zależności od tego jakie źródło posiadasz, jaki jest twój gust, to będzie ci pasował taki a nie inny kabel. Proponowałbym szukać kabla jako alternatywy do posiadanych przewodów, a nie jako uzupełnienie zestawu kolumny - wzmacniacz.

 

U mnie z CD-7/Ref-3/Ref110 bardzo dobrze grał AQ Everest, ale już po wymianie źródła na dCSa zupełnie się nie sprzwdził i lepszy był Kubala Sosna Emotion ...

 

PS> Taipan VX jest sieciówką do źródeł cyfrowych. Jeżeli już to szukaj zwykłego Taipana, choć do tej klasy sprzętu lepsza by była Anaconda Helix Alpha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dartman

SORRY za mój wpis w poprzednim wątku-ale czuję to,że jestes po prostu na ten momemt zagubiony w audio.

W pełni to rozumiem i także Twoje obawy i rozterki z tym związane,bo przeszedłeś pewien stopień dalszego

polepszenia przekazu w swoim coraz to lepszym systemie i poszukiwania jak najbardziej są wskazane,a więc

-nabycie AR Ref 110 było dobrym posunięciem,gdyż jest to końcówka już referencyjna...a pozostałe elementy

toru raczej nie.Chcesz wymienić głośnikowe i sieciówke do meridiana-dobrze,tylko się powinieneś wręcz

zastanowić i zadać sobie pytanie....czy to mi pomoże na tyle,abym był usatysfakcjonowany?

Posiadanie AR Ref 110 do czegoś zobowiązuje,a zarazem pociąga za sobą inne wydatki,bo wskazane byłoby do

reszty toru pod właśnie 110 budować cały system,poniewaz bazę masz już niezłą.Nie wiem jakie masz kolumny,jaki przekaz preferujesz-w audio trzeba mieć też troszke wyczucia i umiejętnośc podejmowania bez

jakichkolwiek emocji decyzji-potem to przynosi zadowolenie i nieustający uśmiech.Dla mnie Twoje głośnikowe,

pre Meridiana nie pasują w Twoim systemie.Shunyate zostaw,Kubali nie dotykaj wcale.Zastanów się nad

żródłem-najlepiej gdyby to był nawet starszy AR-bo systemy lubią grać,podobnie jak kable w secie.

Elb dobrze Ci powiedział z tą sieciowką-choć według mnie masz naprawdę inne w systemie priorytety-ponieważ

najpierw musisz go stworzyć na miare potrzeb i zapewne portfela-życze Ci powodzenia.pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ViaBlue i ARC?Wywal i to jak najszybciej te Vio blue.Pre to też nie najlepsze połączenie z ARC,myśle że ref3 ARC będzie optimum.Kable to końcowe poszukiwanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście nie do końca opisałem swój system.

 

Gram z Macbook z zewnętrzną macierzą Qnap, pliki są w formacie Apple lossless. Mac jest spięty z Meridianem poprzez Audioquest Optilink-5.

Playerem jest wymiennie Amarra 2.11 lub Pure Music 1.7. Nie mogę się zdecydować...

 

G68-XXV działa jako Pre/DAC, ma bardzo przyzwoity tor audio i dekoduje PCM do 24/192. Rezygnując z niego musiałbym szukać dwóch oddzielnych komponentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co prawda aż 37k (w detalu bez rabatu), ale masz niemal referencyjny DAC, wbudowany pre, asynchroniczne USB - poniżej tego bym nie schodził, o ile chcesz wykorzystać potencjał końcówki.

 

 

A kable zostaw na koniec jak ci słusznie kolega radzi - wolałbym słuchać przez pewien czas na sznurówkach (czy Diamondbackach) i takim DACu niż średnim DACu pokroju meridiana i dobrych kablach. Efekt na pewno będzie znacznie lepszy.

 

Inna opcja to najnowszy przetwornik Weiss - tez ma regulacje głośności, cena <20kzł w detalu, łączymy przez Firewire. Tu masz nawet używany:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Myślę że można by się jeszcze potargować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak łatwo dopuścić do siebie myśl, że ten Meridian to średni DAC, tym bardziej jeżeli przypomnę sobie ile kosztował...

 

Wygląda jednak na to, że Koledzy mają rację. Poważne sprawy najpierw, kabelki później.

 

Elberoth,

czy możne w naszym kraju ukochanym pożyczyć rzeczonego Weiss'a?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dystrybucją zajmowała się firma z Wrześni która robi takie fajne głośniki studyjne ... kurcze, zapomniałem jak się nazywała, ale zaraz ktoś pewnie podpowie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APS?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

O to to. Napisz do nich, może dalej się tym zajmują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze warto posłuchać nowego Resolution Audio Cantata DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Posłuchałem paru DAC'ow i chyba muszę odrobić wcześniejszą lekcję, mianowicie preamp . . .

 

Jako pre występowała bardzo wysokiej jakości pasywka Audio Synthesis (na drabince).

 

Dźwięk mnie nie satysfakcjonował, był szczegółowy ale brakowało wyraźnie dynamiki.

 

Jakie pre warto przesłuchać, pomijając Ref3(o którym już myślę)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę pisał. . .

 

Czy mieliście może okazję słuchać The Lampizator DAC by Fikus?

tak, "prze grzeczność nie przeczę"

ale nie zapominaj o dacu jaki proponuje Mc, nie forsuję tu niczego po znajomości, posłuchasz - sam ocenisz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna tez kupic dac od Naim'a i zle nie bedzie.Naim ma bardzo dobry stosunek ceny do jakosci. W zrodlach az takich olbrzymich roznic nie ma, sam Elb napisal, ze nie slyszy duzej roznicy pomiedzy DCS a rdackiem z zasilaniem od Teddyego. Tego nie komentuje bo nie wiem, wiem natomiast, ze obecnie roznice pomiedzy zrodlami az tak kolosalne nie sa jak dawniej. Jest tez fajna oferta tutaj

 

PS AUDIO PerfectWave DAC, wyglada na nowy, jeszcze folia na nim

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Cena to rownowartosc 6k zl! Ja go nie slyszalem, ale moze koledzy sie wypowiedza, recenzje ma swietne i gdybym aktualnie nie mial innych waznych wydatkow to bym go kupil.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Aktualny setup jest taki : Audio Research 2 MKII, Bryston 4B SST2, Audiolab MDAC po USB ze Squeezebox z zasilaczem amerykańskiego urządzenia radiolokacji i oczywiście Infinity Renaissance 90. Okablowanie różnorodne.

 

Na co Waszym zdaniem warto zamienić Squeezebox'a i MDAC'a?

 

Dzięki za podpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.