Skocz do zawartości
IGNORED

Sprzęt audio dla początkującego


CuBa_88

Rekomendowane odpowiedzi

fv bardzo wierzy w liczby :)) ale chyba za mało w uszy. :)) Faktem jest że umiejętnie skompresowany plik bywa trudny do rozpoznania (przynajmniej na mojej półeczce :)) ). Tym niemniej poprawa jaką można uzyskać przez zmianę karty bądź po prostu nagranie plików na płytę jest znaczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie. Jednak większość plików mp3 - wiadomo - jest ściągana z sieci i z ich jakością jest różnie. Zazwyczaj tragicznie. Samemu to lepiej natomiast przegrać płytkę niż robić mp3.

 

UWAGA!!!

 

Art. 116. 1. Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie,

 

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w ust. 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej,

 

podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 

3. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełniania przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo działalność przestępną, określoną w ust. 1, organizuje lub nią kieruje,

 

podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

 

4. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 działa nieumyślnie,

 

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

Art. 117. 1. Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom w celu rozpowszechnienia utrwala lub zwielokrotnia cudzy utwór w wersji oryginalnej lub w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie,

 

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

2. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełniania przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo działalność przestępną, określoną w ust. 1, organizuje lub nią kieruje,

 

podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fv za dużo wie o mp3 żeby uwierzyć że różnica jest oczywista. fv zbyt wiele słyszał dobrze zrobionych mp3 żeby uważać ten format za niegodny wprawnego ucha. fv wie także że jeśli ściąga mp3 z internetu to różnica najprawdopodobniej _będzie_ oczywista. fv wie też że komputerowa karta dźwiękowa, nawet Hercules Fortissimo[1] nie ma szans z dobrym CD. Tymniemniej fv nie zrezygnuje ani z karty dźwiękowej ani z mp3 ponieważ pozytywne nastawienie psychiczne niweluje u niego negatywne efekty mp3 :)))

 

[1] numerki są tu dosyć stanowcze ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co to stryjek wklejał, ale bynajmniej nie dowodzi to że sciąganie czegokolwiek z internetu jest zabronione bądź ściagane. Wręcz przeciwnie ;-)

 

P.S. hercules nie ;-) moje caco prawdopodobnie tak ;-) karta na burrbrownie prawdopodobnie też :D Oczywiście zależy co rozumiesz przez "dobry odtwarzacz" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EE chłopaki ja się pytam o propozycje na karte muzyczna a Wy mi tu o mp3 :D Mnie to jak narazie nie obchodzi ja chce wogule uslyszec muze :D ;) A tak pozatym to jakiego CD polecacie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za ten dydaktyzm, ale to był oczywiście żart. Jednak trochę w tym siedzę i wiem, że czasami z powodu niby takiej oczywistej bzdury można popaść w tarapaty. Serio! Jest jednak taka rada:

 

 

Art. 23. 1. Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego. Przepis ten nie upoważnia do budowania według cudzego utworu architektonicznego i architektoniczno-urbanistycznego oraz do korzystania z elektronicznych baz danych spełniających cechy utworu, chyba że dotyczy to własnego użytku naukowego niezwiązanego z celem zarobkowym.

 

2. Zakres własnego użytku osobistego obejmuje krąg osób pozostających w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zdolności interpretacji przepisów ;-). Wielka kariera przed tobą i to nie tylko jako audiofila. A tak w ogóle to chyba wszyscy Forumowicze to bliski krąg towarzyski ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.

 

Jest to zresztą logiczne - bo przecież :

 

utwór nagrany z radia - legalny

utwór nagrany z radia i zarchiwizowany na plycie - legalny

utwór sciagniety z internetu - nielegalny ? ;-)

 

Poza tym owo "rozpowszechnianie" dotyczy tutaj raczej rozprowadzania, puszczania w radiu, publicznego odtwarzania w knajpie itd. :)

 

Zresztą na skale działalności przeciętnego internauty to jest niska szkodliwość społeczna, i góra grzywna :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stryjek: rzuciłeś nowe światło na moje myślenie o prawie za co Ci dziękuję.

 

Czyli jednak *można* pożyczyć cd od kolegi i zgrać legalnie do mp3 zamiast nosić go z jednego mieszkania do drugiego :) Co więcej (o zgrozo!) mogę mieć kopie mp3 kompaktów siostry. Ciekawe jak szybko znikną te przepisy i jak łatwo sędziowie o nich zapomną gdy pojawią się panowie z grubymi walizeczkami oraz znaczkiem 'RIAA' w klapie :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpowszechnianie to szerokie pojęcie i wszystko do tego worka można wrzucić. Jeśli chodzi natomiast o znikomą szkodliwość to "majors" czuwają aby grosza nie stracić (mowa oczywiście o tarapatach). Grzywna wiadomo jak to grzywna ale za to jakiś kabelek można kupić albo jakiś tunning zrobić, no i w papierach ....a szkoda gadać.

 

>CuBa

 

Jeśli chodzi o karty to ci akurat nie pomogę, ale widzę, że koledzy się orientują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpowszechnianie jest szerokim pojęciem ale jak przeciętny przeciętniak może coś rozpowszechniać - chyba by musiał nagrane plyty pod supermarketami rozdawać :)

 

Fv - tak łatwo tych przepisów nie zlikwidują bo to było by ewidentne i rażące ograniczenie prawa własności.

 

CuBa - już wszystko zostało napisane - poza tym przejrzyj forum, wbrew pozorom o kartach dź. było całkiem sporo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o ściąganie z internetu. Jest to też rozpowszechnianie, a nawet jakby się przyczepić to w celu osiągnięcia korzyści majątkowej ( zmniejszenie pasywów - sorry za wyrażenie). Pytanie czy osoba, od której ściągamy należy do kręgu rodziny i znajomych. Jeśli nie, to do paki ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. :)) Podejrzewam że to cała teoria na ten temat dopiero się stabilizuje a każde rozstrzygnięcie bylo by w jakimś stopniu precedensowe. Prędzej czy pózniej dla rozwiania wątpliwości zostanie prawdopodobnie wprowadzony do prawa autorskiego dosłowny i szczegółowy zapis o rozpowszechnianiu w internecie.

 

Na moj rozum to rozpowszechnia ten który udostępnia...nie ten który sciąga. :)

 

Co do ograniczeń własności -pewnie że są, ale gdyby zlikwidowano te przepisy to byłoby wyjątkowe ograniczenie prawa do korzystania z rzeczy, przecież musi być prawna możliwość zrobienia kopii zapasowej, trudno też żeby właściciel odpowiadał za to co robi z jego płytami ktoś znajomy.

 

Ale jeżeli chodzi o "zmniejszanie pasywów" to zostałem rostrzelany :)) Nigdy bym nie wpadł chyba że osiąganie korzyści majątkowej może wystąpić w takiej formie. Bedzie trzeba podłubać. :)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotą ściągania przez p2p jest właśnie to, że ściągając sam udostępniasz i tu powstaje kolejny problem.....

Może kurde jakąś pracę naukową na ten temat napiszę albo jakiś artykuł do prasy. Na pewno będe musiał odnieść się do pasji audiofilstwa(?)

 

Pozdrawiam również!

 

PS. No właśnie - zmniejszenie pasywów to korzyść majątkowa, ale to nie to forum. Pozostańmy lepiej przy stereo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe zdarzenie ma miejscze obecnie w Łodzi. Pewna firma rozprowadzała (przez internet chyba) dzwonki do telefonów komórkowych w postaci melodii znanych przebojów. I płaciła organizacji praw autorskich (chyba ZAIKS-owi) 4% od przychodów z tej działności. ZAIKS jednak wypowiedział omowę i przedstawił im nową - z propozycją płacenia 10%. Firma nie podpisała tej umowy, a z braku poprzedniej przestała płacić cokolwiek. ZAIKS wniósł pozew do Sądu. Na razie jednak nie potrafi powiedzieć - których to konkretnie autorów dotyczyło naruszenie praw (i uszczuplenie dochodów). Tym bardziej że do tej samej firmy zaczęli przychodzić "inkasenci" z innych organizacji autorskich.

 

Wniosek jest taki - nie daje się zapomogi złodziejowi i nie wpuszcza sie go do domu, bo nam wszystko wyniesie :)))

 

Co do samej penalizacji tzw. rozpowszechniania utworów - jesli oceną, w orzekaniu jest niska szkodliwość społeczna to nie ma przestępstwa (i kar z kk :)

 

Nie rozumiem też o co by mogło chodzić w tym "zmniejszeniem pasywów" - o którym napisał "Stryjek". Korzyść majątkowa to korzyść majątkowa - przyrost wartości wyrażonej w pieniądzu, raczej nie jakieś zmniejszenie pasywów (czyli środków finansujących majątek - co autor właściwie miał na myśli?). Zwłaszcza że w przepisach karnych jest zakaz wykładni rozszerzającej.

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samych kart - to już też gdzieś o tym pisałem - więc tyko dodam że ciągle jescze poza szum-blasterami nic interesującego w sklepach typowo komputerowych nie można kupić. Najtańsza karta na ciekawym układzie ENVY24H - czyli Terratec Aureon jest juz nie do kupienia, bo nie ma dystrybutora krajowego. Inne karty - bardziej wyspecjalizowane raczej są w sklepech ze sprzętem muzycznym i studyjnym. A ich ceny są jednak wyższe - ale ciągle w okolicach 1400-1800zł.

 

Najsłabszym ogniwem jest hałasujący komputer. Żeby to wyeliminować trzebaby złozyć platforme o niskiej wydajności. Cena nowej, małej EPI to lekko licząc 1500-1600zł. bez obudowy. Z taką studyjną kartą to co najmniej 3000zł. Ale juz ten sam komputer na jakimś starszym procesorze, będzie kosztował np. 300-400zł. a z Terrateckiem możnaby się zmiescić w cenie poniżej 800zł.

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego komputer cichy ma byc malo wydajny!? Przeciez jest cos takiego jak chlodzenie wodne, ciche i duzo bardziej wydajne od klasycznego, powietrznego. A co do karty to polecam wlasna konstrukcje oparta na PCM1702 (sam jeszcze nie mam ale juz niedlugo), z tym ze to raczej DAC niz karta muzyczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście - i jeszcze ekwarium z rybkami za oknem :)))

 

Do zastosowań AV - dobrze nadaje się EPIA - da się zmiescić w typowej obudowie, ale wymaga własnej inwencji bo typowych nie ma. A starsze komputery są wystarczające do uruchomienia kazdej karty muzycznej.

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Qubric

 

Miałem już nie poruszać tego tematu ale niech tam ..... O tych pasywach patrz K.Buchała A.Zoll " Kodeks Karny część ogólna - komentarz, Zakamycze 1998 s.627. Poza tym korzyść majątkowa to również korzyść nie tylko dla siebie ale też dla innej osoby - art. 115§4 kk.

 

Ok. już nie będę;-). Zajmę się chyba tą pracą naukową

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że może być dla innej osoby to oczywiste. Nie jest oczywiste co moze być korzyścią - zwłaszcza jak się ma przekładać sprzedaż (kupno?) nielegalnie skopiowanych płyt na zmniejszanie pasywów (chyba że autorzy cos innego pod tym rozumieją niz ja). Ta publikacja jest dostępna w internecie?

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcecie zobaczyć mojego kompa to wejdzie na moja stronke www.cuba88.nd.e-wro.pl do dział mój komp :) No a co do muzycznej to się zastanawiam, nie ma jakiś tańszych kart ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.