Jump to content
IGNORED

Jakie kolumny do rocka?


norwidos

Recommended Posts

Jakie wybrać kolumny do 2,5kzł na rynku wtórnym, nadające się do nieskrępowanego słuchania rocka, metalu i bluesa. Mój pokój ma 27m2 i służy także jako salka kinowa więc warunki akustyczne są extra. Jako wzmacniacz służy mi kombinacja Denon avr3802-pre-amp a końcówką mocy jest Yamaha ax-1090. Wybrałem taką kombinację bo nie chcę rezygnować z kina domowego. Wymogi w stos. do kolumn mam następujące-bas mocny i szybki, niekoniecznie ultra głęboki, wysokie zdecydowane ale nie jazgotliwe no i przede wszystkim duży potencjał obciążalności bo Yamaszka ma trochę pary....

P.S. miałem już Paradigmy Monitor 3 i grały żałośnie-nie rozumiem recenzentów, przecież są tragiczne. Obecnie posiadam Tannoy M5 ale one się tylko do Jazzu nadają.

Link to comment
Share on other sites

Wierzę, że Paradigm Studio 60 się nadają no i, że są super ale tak się składa, że pioruńsko drogie:(((

Natomiast jeśli chodzi o Monitor 3 to pozostanę przy swoim bo miałem kiedyś Nada C-350 i grały jeszcze gorzej niż z Yamahą. Próbowałem ich także z Denonkiem- to dopiero była porażka. Poległy na każdym froncie, jedyne ich zastosowanie w którym coś potrafią to kino dom. ale to nie jest mój priorytet. Mam chrapkę na jakieś poważnie solidne kolumny-oczywiście solidne w sensie brzmienia-a nie zabaweczki z buczącym basikiem, na siłę niskim a za nic rytmicznym. Dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Też słucham rocka i też mam dylematy sprzętowe. Przy odrobinie dobrej woli i samozaparcia, w tej cenie, możesz zbudować klona ProAc 2.5. W sklepie kosztowały około 15 tys. - więc to raczej dość dobra kolumna. Niestety nigdy nie miałem okazji ich posłuchania. Pytanie jest takie: czy ProAc 2,5 jest kolumną na tyle uniwersalną, że poradzi sobie też z rockiem, czy należy o tych głośnikach zapomnieć i zdecydować się właśnie na coś w stylu Studio 60, JBL Xti 100...itp?

Ja cały czas myśle o sklonowaniu ProAca i myślę, że z innymi gatunkami muzycznymi moze być bosko (tez ich słucham). Ale jak będzie z rockiem??? może macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.