Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  30 członków

Lampizator Klub
IGNORED

Klub Lampizatora


bluesboss

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam leve4

A jaki kondensator masz przed lampą bo to też jest ważne? - u mnie był tandetny ruski wynalazek.

Co masz na wejściu cyfrowym? - tam też ten sam ruski kondensatorek niby odkrycie Łukasza ale to tłumik!

Sprawdź i napisz bo ciekawi mnie to.

Ja wyrzuciłem lampy na górę i mam w planach sprawdzić 6F8G. Podobno ciekawsza od 6SN7. Jak możesz podmień też przy lampie rezystory.

Po wymianach elementów to gra zupełnie inaczej niż wersja od Łukasza. Może jesteś ze Śląska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia jakie kondensatory Lukasz wbudowal, nie mam nawet jak sprawdzic bo Daca wyslalem znajomemu do posluchania w wroci do mnie dopiero w przyszly weekend. Te rosyjskie o ktorych piszesz to jakies papierowo olejowe? K40y, mbma??? Ja jestem z Torunia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to są te kondensatory mbm, jak okaże się, że masz je w torze to wyrzuć je i wstaw duelunda. MBM-y są tanie i co tu dużo mówić tandetne i już. Jestem zdania, że duelund jest lepszy od V-cap.

Twoja wersja jest typowa dual-mono i pewnie lepszy przetwornik. Ja nie mam wejścia usb bo słucham tylko z płyt i obecnie jeszcze nie przechodzę na pliki.

Jak wróci Twój dac to sprawdź co siedzi i daj znać.

Jaką lampy 6SN7 używasz? Masz jedną czy tak jak przypuszczam dwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam tanie rosyjskie które były od początku ale jak Dac wróci to je wymienię na kanadyjskie Marconi. Są oczywiście dwie sztuki.. Te Duelundy jaką muszą mieć wartość? Skonfrontuje tą kwestię z Łukaszem przy najbliższej okazji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zildjian - nie przerabiać tylko jak się wersję podstawową kupiło to aby wydusić z niego max a jest co to trzeba wstawić najlepsze co się da. Zresztą takie duelundy to można w każdym wzmacniaczu lampowym podmienić bo nikt tego nie stosuję bo za drogie. O różnicy po wymianie nie wspomnę bo to oczywiste.

nookie736 - ja dałem duelunda 1uF i musisz sprawdzić czy Ci wejdą bo są dużo większe niż V-capy ale na szczęście lampizator nie jest mały i nie powinno być kłopotu. Też mam 6SN7 Marconi i na początku grała mi za ostro. Po włożeniu duelundów Marconi wróciła i teraz w tym towarzystwie gra bardzo delikatnie - nie wiem jak to mogło się stać. Ta lampa ma bardzo nisko położony balans tonalny uwydatnia niską średnicę. Koniecznie ją wstaw. Wspominałeś o lampie 6F8G - porównywałeś ją do 6SN7? słyszałeś ją w ogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jednak nie ma rosyjskich kondow, wlasnie sie pytalem.

Co do lamp 6f8g to sugerowalem sie opiniami w sieci, miedzy innymi od uzytkownikow z AS. W tej chwili nie mam mozliwosci przetestowania tych lamp bo jak wspomnialem brak miejsca. Mam pare Sylvanii VT99 ale te zapewne powedruja do wzmacniacza, potrzebne tylko przejsciowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co mówił na temat duelundów?

I co siedzie przez lampą? rozumie, że nic.

Z jakich źródeł słuchasz muzyki?

Gdzie takie przejściówki można kupić?

W kontekscie mojego Daca Lukasz stwierdzil ze Duelundy gorzej by sie sprawdzily od Vcapow, z tego co pamietam to uzyl terminu "zbyt duzo slodkiego" :) Dac gra rzeczywiscie bardzo bardzo "analogowo" ze tak to ujme, podobno miedziane Vcapy daja bardziej energetyczny dzwiek od Duelundow co w tym wypadku powinno zabrzmiec lepiej.

Zapomnialem spytac co siedzi przed lampa, ale napewno nic rosyjskiego.

Odnosnie mojego zrodla to na ta chwile slucham na foobarze z komputera HTPC Sony Vaio VGX-XL301 po kablu USB Silver Shadow Lampizatora. Mialem przed tym Transport Lukasza na Squeezeboxie ale sie go pozbylem na korzysc USB. Na dzien dzisiejszy troche mi brakuje Squeezeboxa, glownie z uwagi na fakt ze byl latwiejszy w obsludze, jakos nie moge ustawic sterowania foobara appem w androidzie, wiem ze to pewnie kwestia konfiguracji ale mi to poprostu nie wychodzi. Czekam do swiat jak przyjedzie zza Odry kolega ktory sie na takich zagadnieniach zna troche lepiej ode mnie. W ostatecznosci chyba zmienie platforme Windows na Maca Mini..czas pokaze..

 

przejsciowki mozna kupic na ebay. Jest też w Bielsku Białej jeden człowiek ktory sprzedaje czasami lampy 6f8g na hifi gieldzie, ma na imie Piotr i sprzedawał dobre przejsciowki z ktorych sam korzystam.

Lampy 6f8g są bardzo dobre, ja mam doswiadczenia wylacznie z national union oraz tung sol i choć słychać ich klasę, to trzeba uważać aby nie zrobiło się za ostro. Lamp 6F8G z tego co sie orientuje jest tylko kilka rodzai [Tung sol, NU, RCA z szarym szkłem, Sylvania, Marconi], Tung Sol gra hajendowo i może się podobać, jednak to chłodna brzmieniowo lampa. National Union ma ciekawszą barwę, ale jest wolniejszy, mniej efektowny.

A Duelund CAST to dla mnie najlepszy kondensator na rynku.

Rozmawialem z tym Panem, rzeczywiscie bardzo sympatyczny i kompetentny jegomosc, jego przejsciowki sa DIY i podobno jakosciowo bardzo odbiegaja od chinskiej produkcji. Jest bardzo obeznany z lampami 6sn7 i ich pochodnymi, polecam kontakt z tym czlowiekiem. Para przejsciowek kosztuje u niego 70.-

pr1nce a jak oceniasz VT99 Sylvanii? Mam tu pare JANow z 1942 roku i ni jak mam gdzie zaaplikowac, przynajmniej na dzien dzisiejszy... :((

Edytowane przez nookie736
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pr1nce - a np. nasycenie albo balans tonalny, która lampa wg. Ciebie ma niżej położony punk ciężkości czyli lepiej uwypukla dolną średnicę?

 

nookie736 - co do duelund czy V-cap to dodam tak: jak lubisz słuchać pop, rok itp. to może i zostać V-cap ale jak lubisz słuchać klasykę a więc smyczki to bezwzględnie duelund!

Edytowane przez zn21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Synthax

(Konto usunięte)

Dołączam do klubu z L4 G4 z Duelundami na wyjściu, choć start był na Jupiterach.

 

Cóż to nie jest DAC dla wszystkich, ale akceptując go jako produkt z manufaktury możemy liczyć na bardzo wybitny rewanż w postaci wspaniałego dźwięku. Słuchałem kilku DACów i żaden nie oferował tak pełnego bogatego brzmienia z tak dużą przestrzenią 3D. Większość przetworników opartych o Sabre i podobnych, modnych procesorach po prostu brzmi detalicznie ale anemicznie w moim odczuciu. Wokale są matowe. Muzyka nie płynie tylko jest odtwarzana. W Lampizatorze jest życie w brzmieniu, ten dźwięk jest obecny i pełny. Bas potrafi zejść wybitnie nisko, głosy sa przedstawiane w bardzo rzeczywisty sposób, są znakomicie różnicowane. Instrumenty smyczkowe podobnie.

 

I faktem jest jak ktoś już pisał w tym wątku i czego doświadczyłem u siebie w domu: Kobiety wybierają Lampizatora. To już nie pierwsza opinia w kraju i na świecie mówiąca, że w ślepych testach wiele kobiet wskazuje Lampizatora jako brzmiącego zdecydowanie lepiej/prawdziwiej niż inny DAC : )

 

Słucham głównie na słuchawkach, i kilka posiadanych par potwierdza zalety tego przetwornika.

post-23388-0-39701500-1389478969_thumb.jpg

post-23388-0-34136400-1389479062_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Synthax

(Konto usunięte)

Zamówiłem i dostałem Jupitery ale potem na próbe Pan Łukasz wstawił Duelundy i zostały jako finalna konfiguracja. Te jako wyjściowe, czyli tuż przy gniazdach RCA. Nie wiem jakie są przed lampami bo nie będąc elektronikiem aż tak wnikliwie nie analizowałem.

 

zamówiłeś lampizatora już kondensatorami duleunda na wyjściu za lampą czy sam podmieniłeś?

I ważne jaki kondensator jest przed lampą? To jest ważne!

na jakich lampach ma lampizatorek?

 

ECC40 Mullard, 6N1 (standard), prostownik 6x5 (standard)

Edytowane przez Synthax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masza1968

(Konto usunięte)

Tak jak pisalem, mam w domu lampy 6f8g (vt99) tung sola oraz national union. Zadna nie jest muzykalna.

Absolutnie się z tym nie zgadzam. Oczywiście pr1nce może mieć swoją rację, że w jego systemie jest tak a nie inaczej.

Natomiast w moim systemie, Phascie i GM70 SA te lampy grają ponadprzeciętnie muzykalnie. Najwięcej dobrego w kwestii muzykalności zrobiły właśnie na monoblokach GM70.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

a tu coś dla miłośników pajączka pełną gębą:

post-23533-0-95669600-1391949864_thumb.jpg

 

duet V-cap - duelund: Nic ciekawszego nie idzie wymyślić!!!

post-23533-0-23275100-1391949918_thumb.jpg

 

na wejściu cyfrowym też wyrzuciłem ruski wynalazek. Tu teraz płaski duelund siedzi

post-23533-0-35191900-1391950107_thumb.jpg

 

Kondy zasilacza tez zmienione i co by to jeszcze ulepszyć, może jakieś pomysły?

post-23533-0-95669600-1391949864_thumb.jpg

post-23533-0-23275100-1391949918_thumb.jpg

post-23533-0-35191900-1391950107_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupiłem Lampizatora z V-capem na wyjściu oraz przed lampą i na wejściu cyfrowym ruskie wynalazki - tu p. Łukasz pojechał po bandzie!!!

Zrobiłem:

V-cap przeniosłem przed lampę a duelundy 1uF/600V za lampę. To była największa zmiana. Śmiało można powiedzieć rewolucyjna. To zupełnie inny dźwięk. Duelund odblokował możliwości V-capa i pokazał piękne wypełnienie, którego sam aż takiego niema. Dodał od siebie lepszą górę i sporo harmonicznych w tym zakresie. Ten duet pięknie się uzupełnia a kolega z forum dodał, że o dziwo najlepiej grają gdy V-cap jest przed lampą a duelund za lampą.

Sprawdziłem układ na samych duelundach i wyszłą lipa. V-cap musi być. To w ogóle kondensator, który wymaga min. 300 a może i 400h pracy aby pokazał co potrafi. Na początku jest ostry i chudy w dźwięku!

Dudelud w torze cyfrowy to więcej szczegółów i o dziwo poprawa barwy.

Co do kondensatorów w zasilaczu to jeszcze muszę poczekać. V-capy jeszcze nie uformowały się.

Po zakupie Lampizatora brakowało mi delikatności, namcalności i gładkości a V-cap był już wygrzany.

Lampy na której słucham to 6SN7 marconi. Duodioda lampowa to 6X5 też marconi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.