Skocz do zawartości
IGNORED

problem z radmorem 5102 te


Oz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z wzmacniaczem. Jeden kanał grzeje mi się dużo bardziej niz drugi. Wiem że to wina niejednakowego prądu spoczynkowego obu kanałów, ale nie wiem jaki jest poprawny i mam tylko ogólny pomysł jak go ustawić. Proszę o pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmierz na rezystorach w stopniu mocy (na jednym z nich) napięcie(mV). Wpierw w kanale, który chodzi normalnie i potem ustal potencjometrem to samo napięcie w kanale, który się nagrzewa. POZDRAWIAM:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAF>

Dzięki bardzo :) A czy ktoś wie może jaki powinien być poprawny prąd spoczynkowy w tym wzmaku? Bo nie wiem czy źle jest ustawiony ten kanał który się grzeje, czy ten który jest zimny :| W sumie różnicy w brzmieniu obu kanałów nie wysłyszłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze w Radmorku wyjmujesz jeden bezpiecznik (z końcówki mocy) i ustawiasz prąd na około 35mA,potem analogicznie w drugim kanale. Szczeże mówiąc nawet większy prąd mu nie zaszkodzi ponieważ spowoduje to pracę w nieco płytszej klasie AB i zmniejszenie zniekształceń skrośnych. (to te,które występują przy przejściu sygnału przez zero). Pozatym tych tranzystorów tak łatwo w Radmorze temperaturą nie załatwisz:) To jest bardzo wytrzymały i jak na tamte lata mocny sprzęt!! Jak chcesz to moge Ci podsunąć pomysły na tuning radmora,który swego czasu sam przeprowadzałem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dreamer, a to nie jest przypadkiem tak, ze im wiekszy prad tym klasa AB jest glebsza, a nie plytsza. ja sie tak przynajmniej uczylem.

doszedl do ciebie mail ode mnie? (ukl. zabezpieczen)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dreamer>

Dzięki !!!

Tuning by mu się przydał , jak narazie usunąłem wszystkie chamskie wtyki z bakelitu w sekcji końcówki, zastąpiłem je pożądnym połączeniem lutowanym :D poza tym przstroiłem tuner a raczej zbudowałem nowy w oparciu o głowicęwyjętą z radia samochodowego ..... Nawet "prawie" działa - może dlatego że stroiłem ją z otwartą obudową, ale nie wiem jak to zrobić inaczej. Poza tym wymieniłem diody w przednim panelu (na wsiowe niebieskie w liczbie sześciu ). Zmodyfikowałem też tylni panel - nowe gniazda typu "CZINCZ" i eleganckie pozłacane 24 karatowym złotem gniazda głośnikowe. Gra w systamie : cd: Denon DCD 615, szumblaster pci 128, a kable to samoróby z wyjątkiem głośnikowych , są to nonamy za 4pln sztuka. A głośniki to zestaw z subem Tonsila (2X zgc 40-8-513 + zgn 120-8-513). Sory za tak długi post ale musiałem się pochwalić.

Jeśli mógłbyś podać mi jakieś wskazówki co do dalszego tuningu to byłbym Ci bardzo wdzięczny. może jadnak na priva (w o mnie) , by nie zaśmiecać forum , chyba że uznasz iż twoje wskazówki mogą być pomocne innym , przyszłym pokoleniom radmorowców :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się,że nie doszedł albo ja coś pokręciłem:( Nie pamiętam,którego maila Ci podawałem ale może wyśle się na [email protected]

 

Co do klasy to może odwróciłem kota ogonem ale w domyśle chodziło mi o powolne wychodzenie z klasy AB do klasy A stąd moje stwierdzenie o płytszej klasie AB. Pozatym mam wrażenie,że zmniejszając prąd spoczynkowy i pogłębiając klasę AB wejdziemy w klasę B. Taki mam punkt widzenia,a jak wiadomo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oz > Wejdź na GG pod nr. 5437679. Jeszcze chwilke tam będę (jako niewidoczny ale będę)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.