Skocz do zawartości
IGNORED

Dyfuzor z pianki


dankam

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko taka pianka jest trudniejsza w obróbce niż sklejka i droższa dlatego producenci jej nie wykorzystują. To że:

"wszystkie osoby z firm zajmujących się adaptają uważają że gąbki mogą być tylko absorberami ale te o większej gęstości i wadze lepiej radzą sobie z basem." świadczy o ich niewiedzy. Patrz karimata: gąbka? gąbka, odbija? ano odbija :)

 

Akurat to co jest w temacie ma fajny kształt żeby odbijało dźwięk można by to pociągnąć klejem do styropianu. który da twardą i gładką powierzchnie a kształtu piany nie zmieni.

 

Po kiego się tak męczyć i malować?

Może robić dyfuzory z gumy?

Od gumy dźwięk z pewnością będzie się świetnie odbijał...

:)

Odbijanie i rozpraszanie gąbek jest tak znikome źe w zasadzie pomijalne!

Gąbki są tylko absorberami i czym gąbka ma większą gęstość i cieżar tym lepiej bo pochłonie w większym stopniu niższe fale basowe.

 

Ale o rozpraszaniu i odbijaniu zapomnij chyba że obłożysz taki ustrój gąbkowy czymś gładkim i twardym to wtedy faktycznie zacznie bardziej odbijać ale zmniejszy się absorbcja.

Ale o rozpraszaniu w ogóle nie ma mowy i nawet się nie łudź!

 

Pozwolę sobie doprecyzować:

Gąbek raczej nigdy nie wiesza się ot tak w przestrzeni. A jak się powiesi gąbkę piramidkę na murowanej ścianie to będzie ona (ściana) odbijać niskie i średnie częstotliwości, bo przejdą one przez gąbkę. Jedynie nie odbite od ściany będą te fale które zostaną pochłonięte przez gąbkę - czyli wysokie tony.

=>rozważanie dotyczy typowej gąbki poliuretanowej o niskiej/średniej gęstości i grubości kilku centymetrów.

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Po kiego się tak męczyć i malować?

Może robić dyfuzory z gumy?

Od gumy dźwięk z pewnością będzie się świetnie odbijał...

:)

 

Albo sklejki :)

 

 

L3VY dobrze pisze... doprecyzował bym jeszcze że pianki te są otwarto-komórkowe.

Przepraszam za ironiczny ton, ale tyle razy było wałkowane do czego można użyć takich piankowych ustrojów.

 

Jak chcesz wykonać panel lepiej działający od wave wood, to pod sklejkę zastosuj wełnę mineralną. Produkowana jest w panelach o różnych grubości i gęstości. Ja polecam PT80 - bo ma gęstość 80kg/m3 i dość wysokie współczynniki pochłaniania dźwięku dla niskich częstotliwości.

 

Znajomy zrobił sobie takowy panel i jest zadowolony.

 

po co są te otwory w tym panelu? żeby działało to jak rezonator hermholtza?

po co są te otwory w tym panelu? żeby działało to jak rezonator hermholtza?

 

Coś w tym stylu, choć wielootworowy panel RH powinno się policzyć:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.