Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  46 członków

Prima Luna Klub
IGNORED

Klub Prima Luny


vik7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to mały update, stwierdziłem, że nie da się inaczej jak przekonać się na własnej skórze tzn. uszach 🙂

Taki zestaw wjechał, pograłem na razie kilka godzin, wiec jeszcze niewygrzane lampy, ale na chwile obecną na duuuzy plus. Dźwięk czystszy, bardziej przestrzenny, szczegółowy, detaliczny.

A będzie jeszcze lepiej bo testowałem kilka DAC-ow i wiem już ze dobry dac robi robotę tylko jeszcze nie wiem jaki ostatecznie, i nowe lampy graja na razie z dac 100.

spacer.png
 

spacer.png

Edytowane przez Honolulu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam klubowiczów. Czy możecie powiedzieć ile czasu musi pograć nowa primaluna aby pokazać pełnię swoich możliwości? Jak postrzegacie zmiany w brzmieniu w trakcie wygrzewania? Miałem u siebie na testach model EVO 100 (był wcześniej sporo grany) i pięknie to zagrało. Stwierdziłem, że dołożę do wyższego modelu i zamówiłem evo 200(nowa sztuka). Obecnie po około 50-60 godzinach grania jest lepiej, ale nadal mi brakuje tego wypełnienia na dole i mięska które miał evo 100 (bass schodził niżej i było go odczuwalnie więcej). Średnica również jakoś bardziej czarowała.. Nie wiem czy uzbroić się w cierpliwość i pograć jeszcze około 100 godzin, czy może wrócić do evo 100..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

Witam,

zastanawiam się nad zakupem PrimaLuna Prologue Two na lampach KT88

zastanawiam się, bo miałem juz przez 1-2 lata lampy (Leben 300f, Unison Research S6) potem przesiadałem się na tranzystory w klasie A, teraz znowu chciałbym posłuchać przez jakiś czas lampy

pytanie: czy macie może porównanie tego modelu z takim Lebenem czy S6? czy to jest podobne granie czy raczej zupełnie inne - to czego nie lubię to jasnego dźwięku i nie chciałbym sobie zrobić takiej niespodzianki; poza tym nie jestem za bardzo wybredny o ile poziom grania jest podobny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz bardziej sprecyzować o jakie granie Ci chodzi? KT88 to już poważne grzmoty, a z tego co wiem to do pl możesz również włożyć kt77, a i el34 zagra. Znasz lampę to dobrze wiesz, że już zmianą lamp el34 można zmienić brzmienie i wybrzmiewanie niskiej średnicy, nie mówiąc o dolnych rejestrach. Kt77 skróci bass i zagra bardziej szczegółowo, bliżej tranzystora, a kt88 naprawdę zejdzie nisko. Do tego masz lampy strujace 12au i 12ax, którymi również wplyniesz na to jak po prostu gra pl. Zabawa z lampami nie ma końca, złotówek tylko brak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam 

Chłopaki szukam lampy z primaluny na początek. Mam w domu na testy innego zawodnika mianowicie Aurora sound hfsa - 01 na lampach EL84. Odwrócona hybryda, lampy tylko na wyjściu. 

Gra to pięknie z moimi małymi dali menuet, mimo że skuteczność kolumn jest opłakana.

Słuchałem też skyaudio i tu jest sztos ale gabaryty końcówek mocy, ciepło i prąd powala. Ceny akceptowalne.

Był też lavardin isx - gdyby nie brumiace trafo to by został. Świetny wzmacniacz. Miałem go około miesiąca.

Aurora natomiast jest droga pod 20 tys, więc pomyślałem, że spróbuję coś z primaluny w niższej kwocie.

Czy warto zainteresować się Evo 100, a może coś innego wypożyczyć? Bardzo proszę o radę. Chciałbym zarzyć trochę barwy jak z lavardina, gęstości, wypełnienia... ale żeby bas też istniał.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
W dniu 25.06.2023 o 21:07, moto3650 napisał:

Witam 

Chłopaki szukam lampy z primaluny na początek. Mam w domu na testy innego zawodnika mianowicie Aurora sound hfsa - 01 na lampach EL84. Odwrócona hybryda, lampy tylko na wyjściu. 

Gra to pięknie z moimi małymi dali menuet, mimo że skuteczność kolumn jest opłakana.

Słuchałem też skyaudio i tu jest sztos ale gabaryty końcówek mocy, ciepło i prąd powala. Ceny akceptowalne.

Był też lavardin isx - gdyby nie brumiace trafo to by został. Świetny wzmacniacz. Miałem go około miesiąca.

Aurora natomiast jest droga pod 20 tys, więc pomyślałem, że spróbuję coś z primaluny w niższej kwocie.

Czy warto zainteresować się Evo 100, a może coś innego wypożyczyć? Bardzo proszę o radę. Chciałbym zarzyć trochę barwy jak z lavardina, gęstości, wypełnienia... ale żeby bas też istniał.

 

Pozdrawiam

Mogę Ci śmiało polecić Primalunę evo 100, świetny wzmacniacz i to nie tylko w swojej cenie. Ma wypełnienie, barwę, dynamikę, ładnie buduję scenę, daje bliskie poczucie obcowania z muzyką. Myślę, że do menuet może być dobrym partnerem. Miałem go około 1,5roku po czym zmieniłem na evo 300 z powodu zmiany kolumn na bardziej wymagające. Evo 100 to był mój pierwszy wzmacniacz lampowy i przekonał mnie do tego stopnia, że raczej już do tranzystora nie wrócę. Dodatkowo możesz do woli wymieniać lampy, zarówno sterujące jak i mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.