Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  45 członków

Nakamichi Klub
IGNORED

Klub NAKAMICHI


łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam postanowiłem z racji moich sympatii do produktów VINTAGE z rodziny nakamichi założyć owy klub, u nas nie koniecznie póki co jest to popularny sprzęt, i mało kto go zna, i wie co to potrafi, na forum cisza, a wiekszość wpisów z nazwą nakamichi to moje wpisy :)

 

 

Klub powstał postaram się w najbliższych dniach dodać pare fotek opisów moich klocków.

 

 

pzdr. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakamichi nie był zbyt popularny bo był po prostu drogi. Mam u siebie OMS-5E ale nie jest do końca sprawny, ma problemy z szukaniem utworów.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etam drogi ludki z tamtych lat mają i dyskutują o sprzętach z podobnych jak i droższych półek. Jak patrzyłem na stronie japonskiej ceny naków i innych soniaków marantzów onkyo yamah itp to ceny były jak najbardziej podobne, i raczej wiekszość marek miała droższy asotryment :).

 

Choć fakt faktem swego czasu była to bardzo droga półka.

 

 

A u ciebie to pewno Laser zdycha,

 

 

ps. jak ci to gra ??

 

 

pzdr. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no szukałem szukałem i nie znalazłem dlatego założyłem KLUB :) może przez tą nazwę twoją asocjacja nie znalazłem :).

 

Coś trzeba z tym zrobić bo 2 raczej bez sensu żeby były, chyba że ma być klub i "asocjacja" :)

 

pzdr. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, to na pewno nie laser bo cedek był ostatnio w serwisie na regulacji według serwisówki i laser pracuje idealnie, to coś z serwem albo mechaniką.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi endowy, ale nie miałem czasu dłużej u niego siedzieć, lasery ma do nich, nawet kilka KSS27x na półkach by się znalazło :D

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sprawdz, mechanizm cały może coś wymaga przeczyszczenia i nasmarowania.

 

ps. Jak to gra w ogóle ja generalnie starych CD nie biorę na poważnie na dzień dzisiejszy gdyż te układy D/A przy współczesnych są w sumie lipne. I często okazać się może że głupi DAC MAGIC który gra tak se, zagra lepiej od takiej 5 czy 7 CD z naka.

 

Choć nie sprawdziłem tego, ale sporo starych "hajendowych" ESów słuchałem i nie tylko i generalnie na dzisiejsze czasy szału nie było :)

 

 

pzdr. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych DACów to prawda, OMS5E ma starutkie 2xTDA1540D!

Zobacze z tym czyszczeniem bo np. przy skoku z pierwszego na ostatni utwór w Cd, laser uderza bokiem o mechanizm, jakby nie rozpoznawał wielkości płyty.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej te drugie bo szuflada działa idealnie.

TDA1540 to już więcej niż 20lat, to chyba 81-82 rok czyli około 30 lat!

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tak jak obiecałem miałem parę fotek dać, zacznę trochę nie typowo bo od "listwy"

 

Nakamichi SPC-1

 

Listwa cała jest wykonana z ALU, jej fenomen polega na tym, że jest załączana z poziomu PRE, ( oczywiście nakamichi ) wygląda to następująco, właczamy pre włacza się listwa wyłaczamy pre listwa też robi CYK i jest odłączona :). Reasumując za 1 zamachem robimy ON OFF na cały system :).

 

img9946nz.th.jpg img9948b.th.jpg img9949xn.th.jpg img9952a.th.jpg img9957d.th.jpg img9961gh.th.jpg img9963j.th.jpg

 

 

 

pzdr. Łukasz

Edytowane przez łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawostka. Miałem ocś podobnego z Technicsa, zestaw tunera i timera 9038 i do tego taka mała listwa SH3038P z przekaźnikami sterowana timerem.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a co ciekawe praktycznie nie do dostania to jest, nie widzialem tego nigdzie a kupiłem to na spółę z kolegą, tzn on pre zabrał CA5E II a ja listwę :) . A tak to na audioscope jest za 800e.... :), więc ich tam chyba ładnie po.... :)

 

 

pzdr. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audioscope to się raczej tylko jako galeria zdjęć nadaje bo ceny tam są z kosmosu :)))

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakamichi CA5 II

 

 

Cała obudowa z grubej blachy aluminiowej, front oczywiście też z frezowanego aluminium, Gałki toczone z aluminiume. Wszystkie regulacje na niebieskich alpsach. Selektory również alpsa.

 

 

 

 

Sekcja Gramofonowa oczywiście regulowana przełącznikami ZA PRE, obsługa zarówno wkładek MM jak i MC obie opcję z regulacją.

 

img9886ny.th.jpg img9879s.th.jpg

 

Sekcja ogólna przedwzmacniacza i zasilania.

 

img9876.th.jpg

 

Potencjometry:

 

img9882d.th.jpg

 

No i parę fotek ogólnych ( nie mojego autorstwa zaczerpnietych z netu )

 

3381330m.th.jpg 3381326m.th.jpg 3381331m.th.jpg

 

pzdr. Łukasz

Edytowane przez łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Ale to pusto ... cisza ...

 

Zapisuję się. Do decka BX-300 dołączył właśnie przedwzmak CA-5II a w tygodniu dojedzie końcówka PA-5II. Napiszę jak ten zestaw zagra. Poprzeczkę ustawiam mu wysoko, przecież to Nelson Pass.

 

Pozdro

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć panowie, może mi ktoś powiedzieć jaki laser posiada OMS-1E bo są w necie przekłamania ?

http://www.hifi-wiki.de/index.php/Nakamichi_OMS-1_E

Na ebay http://www.ebay.pl/itm/New-NAKAMICHI-OMS-1E-CD-player-Laser-pickup-D-64-AT-D16-/300438234313?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item45f383a4c9

Edytowane przez cichy757
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to pusto ... cisza ...

 

Zapisuję się. Do decka BX-300 dołączył właśnie przedwzmak CA-5II a w tygodniu dojedzie końcówka PA-5II. Napiszę jak ten zestaw zagra. Poprzeczkę ustawiam mu wysoko, przecież to Nelson Pass.

 

Pozdro

 

było CA5 brać :)

 

cichy OMS 1 dupy nie urywa :), jak już chcesz naka to 7 only.

 

 

pzdr. Łukasz

Edytowane przez łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny na allegro są chore. Za CA-5II dałem na eBayu 1000 zł w stanie idealnym.

Tak wszyscy pieją nad tą sekcją phono ... jest do doopy. Mój zewnętrzny jest lepsiejszy, fakt że kosztuje tyle co kilka tych całych przedwzmacniaczy :).

 

Jak przyjedzie końcówka będzie pojedynek: Nak vs. Krell.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to ja nie widziałem na ebayu CA5II za mniej niż 350E i nie koniecznie idealnej :). Idealne schodziły i po okolo 450-500E.

 

PS. Jak coś to ja za tego 1000zł CA5EII odkupię jak jest ideał :).

 

Raz idealna PA5EII zeszła na ebayu za lekko ponad 1000E :) czyli tyle ile średnio chodzą PA7 :).

 

JA wiem czy ta sekcja jest do doopy :), tam jest w CA5II i CA7 fabryczne miejsce do wpinania rezystorów i przestrojenia układu.

 

 

pzdr.Łukasz

Edytowane przez łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek przegrałem PA-7 na eBay.de. Cena za którą poszedł to ok. 1370 EUR tylko dlatego, że ja dałem 1360 EUR, co jak widac okazało się za mało.

To w sobotę zakupiłem PA-5II za niecałe 1000 EUR ale za to z fakturą co spowoduje, że bedzie tańszy o 19%. W oryginalnym opakowaniu. Zobaczymy jaki bedzie stan.

Z tego co widziałem ceny w 1993 odpowiednio 3600 DM za PA-7 i 3000 DM za PA-5. Konstrukcyjnie identyczne, różniły się ilością tranzystorów i wielkościa transformatora. Zakładam, że róznice dźwiekowe wynikały jedynie z różnicy i zapasu mocy. jakie sa róznice konstrukcyjne pomiędzy vI i vII nie wiem, zakładam że skosni chcieli poprawić Nelsona. Ciekawe czy sie udało.

 

Na allegro jest CD-ek z serii 7 za ok. 1300 zł. Po ile one chodza na eBayu i ile są warte? A ile sa warte 5-ki, oczywiście w bardzo dobrym stanie. Nie gram z CD bo gram głównie z plików i z winyla wiec podcodze do tematu raczej jako do kolekcji posiadania całej "wieży".

 

Pozdro

 

Pozdro

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe to do kolekcji przydał by ci sie CA7 + okablowanie łączące "wierze" no i CD i Tuner :), i lecisz wsio z 1 pilota :), + listwa no i WSIO łacznie z on off lecisz z 1 pilota :). Generalnie CD 7 różnie chodzą a ponoć MARK 2 są lepsze i o dziwo CZASEM cudem gdzieś się laser pojawi. Cenowo naprawdę różnie, ale takie zdrowe ładne egzemplarze to 500E trzeba liczyć najmniej, i za 800 bywały :)

 

PA5 a 7 no kurde wyraźnie lepiej grają 7 kij wie czemu, nie, że to jakaś przepaść ale jednak robią lepiej :)

 

 

pzdr. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.