Skocz do zawartości
IGNORED

Jak pogadać z ampem YAMAHA przez RS232 ?


eskwadrat

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma protokół albo chociaż jakiekolwiek dane dotyczące komunikacji z amplitunerami i wzmacniaczami AV YAMAHA (np. DSP-AX1, AX2, AZ1, AZ2, AZ9) ? Każdy w wymienionych ma na tylnej ściance gniazdo RS232 i nie wierze, że jest to tylko atrapa. Mam zamiar podłączyć swoją AX-2'kę jako terminal, używając normalnego skrzyżowanego kabla RS232 z zamkniętymi handshakami (2->3, 3->2, 4z6, 7z8, 9-gleba), i spróbowac wysyłać coś z programu terminala. Nie spodziewam się jednak że wzmak coś mi odpowie. Z netu dowiedziałem się że ampy YAMAHY chodzą na 115000 baud, ale coś mi się wierzyć nie chce że aż tak szybko. W każdym razie mam zamiar spróbować na różnych speedach przy założeniu że transmisja jest 8-mio bitowa, nawet w ciemno.

Wiem że porty służą m.in. do podłączenia systemów kontrolujących nagłośnienie typu multiroom, takich jak oferuje amerykański Crestroon (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) albo AMX. Ale na ich stronach oczywiście protokołów nie ma.

A może ktoś już się w takic sposób bawił ze swoim amplitunerem , nawet innej marki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Nie wiem czy jeszcze temat Cie interesuje, ale pozwole sobie na male wyjasnienie, zreszta moze przy okazji ktos jeszcze powie cos ciekawego. Obecnie takie wyjscia, a raczej wejscia mozna znalexc juz w tanim sprzecie wiec temat jest ciekawy.

Zasadniczo sam powiedziales ze chcesz cokolwiek wyslac z terminala wiedzac ze amplituner i tak nie odpowie. Troche to zagmatwane. Gniazdo sluzy przeciez do aktualizacji oprogramowania. Sprawdz moze bedziesz mogl wgrac sobie nowe kodeki np.DTS24/96 czy cos podobnego. No taki byl w sumie zamysl producenta i tak to dziala w temacie komputerow. Jesli natomiast w eterze jest cisza i pomimo pojawiania sie nowych dekoderow zmuszony jestes do rozkladania rak, moze to byc wina polityki producentow ktorzy niechetnie pozwalaja udoskonalac starszy sprzet, zmuszajac niejako do wymiany. W tej chwili taki goracy temat to dekodery DivX w najnowszych odtwarzaczach DVD. Ciekawe czy pomimo obecnosci takich gniazd w modelach za 200zl mozna bedzie za pare miesiecy wgrac niowe oprogramowanie.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Obsługi RS-a w AZ-9 potrzebuje głównie po to zeby podłączyć amplituner do swojej domowej sieci (magistrali) która podobnie jak produkty Crestona pozwala na sterowanie amplitunerem zdalnie z urządzenia nadrzędnego (hosta). Upgrade to sprawa trzeciorzędna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej: znam DVD za przyslowiowe grosze, w ktorych aktualizacji softu nie dokonuje przez jakiekolwiek zlacze. Na necie sa dostepne obrazy plytek, ktore sie wypala i tak przygotowana plytka jest w stanie zaktualizowac soft poprzez menu jakie udostepnia uzytkownikowi z ekranu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.