Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki front w SS D2905/9500


Croolick

Rekomendowane odpowiedzi

Yo!

Mam pytanie do "wiedzących" lub posiadaczy kolumn z tym glośnikiem o rodzaj materiału z jakiego jest wykonany front. Czy jest to jakiś lekki stop czy też zwykłye tworzywo?Aha i jeszcze jedno dla mnie ważne - czy front tenże (kragły plaster) da się odkręcić i oddzielić od reszty?

Dalsze pytania będą konsekwencją (ewentualnych) odpowiedzi.;-))

Dzięki za pomoc....

Pozdrawiam!

Croolick

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Front jest metalowy. Czy da się oddzielić - prawdopodobnie tak, po odkręceniu 4 śrób mocujących. Ale zadzwoń z tym pytaniem najlepiej do akustyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth-thx!

Zastanawiam się tylko jeszcze czy jest możliwe zfrezowanie obwodu rzeczonego frontu o circa 0,1 mm. Jeśli ktoś miałby pojęcie jak i czy da się to zrobić lub ewentualnie gdzie (masłopolska, podkarpacie, świętokrzyskie) to prosze o kontakt na priv.

A w/w scana chciałbym poprostu zaimplementować do moich paczek :-))))

Pozdrawiam!

Croolick

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie powinno byc problemu. 0,1mm to tyle co nic. potrzebny tylko tokarz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie;-)

Zastanawiam sie jednakże czy aby nie pójśc na calośc i wziąć na warsztat SS D 2905/9700. Obawiam sie tylko o spójność i homogeniczność brzmienia. O ile wiem 9500 w Dali 470 sprawdza sie bardzo dobrze. Ciekawe jak 9700. Może ktoś się wypowie. Cena nie najniższa no ale ta radocha z dlubania jest bezcenna a ja jako dentysta laik mogę sobie pozwolic tylko na takie. Potem 4PR do środka no i może jeszcze jakieś dlubanie w zwrotnicy...?

A mówiła mamusia -daj sobie synku siana z tą medycyną...eeech...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

9700 jest o co najmniej klasę lepszy od 9500, a jeszcze lepsze są Morele MDT30, tyle że mają front 94mm (odkręcany!). Najlepsze są Dynaudio, szkoda że nie do kupienia, i Tioxidy Focala, ale nie wiem jak się spiszą razem z Vifami, nie ćwiczyłem takiego układu. W każdym ptzypadku wymagane grzebanie w zwrotnicy. Dali 470 mają problem z kontrolą basu, choć głośniki Vifa M18WH są bardzo dobre w tym zakresie. Zeby to poprawić należałoby zmodyfikować strojenie skrzynki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pp>nie próbowalem z SS 9700. Świadomie zrezygnowalem z 9700 bo przecież parę złotych różnicy pomiędzy 9700 a 9500 nie stanowiło problemu.

Pozostałem przy 9500 i z pomocą McGywera (zwrotnica) na stan dzisiejszy zakończylem tuning E470. Teraz jedynie dłubię kosmetycznie - cewka na wysokotonowym bo nie zdecydowalem jeszcze jak bardziej mi się pdoba, kolce, dociążenie, lutowanie końcówek kabli etc. Jest dobrze!

Z pewnością z 9700 można by wycisnąć więcej bo i glosnik pewnie lepszy ale... trzeba miec czym TO napedzić. Mam przeczucie, że z tanim tranzystorem jakim dysponuję mogłoby być poprostu gorzej.

Zgadzam sie z McGywerem co do kontroli basu ale...

Tak mszczą się E 470 na słuchaczu za grzech nieumiejętnego obchodzenia sie z nimi. (Adaś to uwaga ogólna, nie wybieg w Twja stronę!) Podłaczone i ustawione ot tak - nie zagrają albo zagrają jak bumbox.

Odpowiednie ustawienie, sporo miejsca wokół, wydajny prądowo wzmacniaczyk i źródełko które nie luzuje dołu załatwia jak dla mnie sprawę. Jak dla mnie, bo preferuję lepsze wypełnienie kładąc nacisk na ten aspekt brzmienia nawet kosztem minimalnej utraty kontroli. Przywołując wspomnienie Dali 450 wypada stwierdzic, że tam priorytety rozłożone byly dokładnie na odwrót. Tam rytm był perfekcyjny ale momentami dało sie odczuć deficyt masy. Mnie to nieco przeszkadzalo więc teraz mam tak jak lubię. Kompromis na tym pułapie cenowym nadal nieunikniony. Nie oznacza to jednak bynajmniej, że E470 sieją dołem bez kontroli i umiaru bo tego bym nie zniósł. Potrafi mocno kopnąć i trzymać rytm dając przy tym przyjemne uczucie wypełnienia. Wady? Wyższy bas na przejsciu w średnicę podbarwia ją nieco powodując minimalne "nosowanie" wokali kiedy indziej objawiające sie jako ich powiększenie. Skutki uboczne? Delikatne ocieplenie całości przekazu i idące za tym niemeczące długie sluchanie...

Faktem jest, że teraz moje E470 to już zupełnie inny dźwięk choć na pierwszy rzut oka paczki takie same.

Faktem jest, że teraz znacznie wiecej slucham muzyki.

Jeszcze raz podziękowania dla McGywera!

P.S.

Jakos teraz spokojniej jadę na AS:-)))

 

Pozdrowienia!

Croolick

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

>McGyver & Croolick<

 

niecały tydzień temu nabyłem dali E 470, zaciekawiło mnie to co zostało napisane o modyfikacji skrzynek i zwrotnic, czy mógłbym prosić o więcej szczegółów i jeszcze jedno jakie kable do nich zastosować (grają z amplitunerem Yamaha RX-V 495RDS i cd CDX-593). Kolumny kupiłem z "drugiej ręki" i narazie jeszcze sprawdzam czy wszystko jest w nich ok i mam wielką prośbę, czy mogli byście mi powiedzieć na co zwrócić uwagę ponieważ widzę że znacie te kolumny od podszewki

 

za wszelkie wskazówki będę bardzo wdzięczy

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slayer> modyfikacji skrzynek nie przeprowadzałem. Powody powyżej. W sprawie zwrotnic łap McGywera.

Kable jakich uzywam masz w "o mnie". Bardzo dobrze grały też z XLO Pro 600. Tylko ta cena...

Inna rzecz, że moje E470 choć wygladają w 99% jak oryginały grają już zupelnie inaczej, więc w sprawie drutów mogę być nienajlepszym doradzającym.

Pozdrawiam!

Croolick

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.