Skocz do zawartości
IGNORED

Pisaek do kolumn (lub cos innego) :)


Gość cwirek - cwirek2432@wp.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza sie, nie chcialem psuc zabawy, ale musze wyjasnic, ze te moje posty z betonem, to kwestia spoznionego zartu Prima Aprilisowego... Jeszcze by jakas nieszczesna duszyczka naprawde sobie zalala jakis drogi zestaw "betonem o niskiej porowatosci" :))) Hahahah... A teraz serio! Prosze o opinie, jak zabezpieczacie komore kolumny wypelniajac ja? Uzywacie moze jakichs woreczkow i dopiero napelniacie, czy sypiecie bezposrednio piach w komore i "co bedzie, to bedzie"? Mam te Eltaxy i zastanawiam sie, jak wydobyc z nich brzmienie bardziej "monitorowe" - zasypanie powinno na cos takiego w pewnym stopniu pozwolic... ;-) Wiem rowniez, ze mozna niezle pobawic sie z ich okablowaniem i elektronika.. Robil to ktos? Moze dostepny jest schemat przerobki Eltaxow Liberty 5+?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 33 lat później...

Jezeli chodzi o moje JM Lab Utopia moge bardzo polecic zalanie BR cementem najlepiej samopoziomujacym firmy Ceresit ( Henkel). Atlas Plus samopoziomujacy odbiera dlosnika wolnosc i przestronnosc srednicy, Ceresit natomiast wyzwala w brzmieniu glosnikow lekkosc oraz detalicznosc wszystkich pasm. Acha, przy zalewaniu wylewka Bass refleksow proponuje uzycie gruszki budowlanej i poprosic o wymiarkowanie 25% komory glosnikowej. Powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> andrea29

Twoj pomysl z mieszaniem piasku i kulek olowianych, hmmm... O ile sie orientuje, to w wyniku wibracji elementy roznej gestosci bede sie przemieszczaly!!! Nie mowie o "duzych predkosciach", ale po kilku tygodniach katowania np. Baduizmu mozesz znalezc wszystkie te kulki na samej gorze. Jest tak, czy sie myle?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stef: Poza tym ciążenie, ciążenie zawsze działa ; )

Weź kulki ołowiane, wrzuć do naczynia z wodą i potrzęś. Jak ołów już wypłynie równą warstwana na powierzchnię - daj mi znać na priva - zobaczę jak to wykorzystać do zarabiania kasy, hehe

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> andrea29

Wez w pracy cukierniczke i zacznij ja poziomo potrzasac, a zobaczysz jakie "komety" po kawie zostawil Ci kolega :)

A na powaznie to ja nie mam co testowac/wysypywac, mam male monitory a na dobre podstawki dopiero zbieram. To ze beda sie przemieszczac to aksjomat, nie bylem pewien, w ktora strone beda sie przemieszczac ciezsze kulki, do czasu az sobie przypomnialem owy "syndrom cukiernicy" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli ich różne gęstości, czy tam ciężar właściwy.

Efekt z cukierniczką i cukrem-znam od maleńkości ; ), bo usuwałem "ślady" po tym, jak zjadałem plasterki cytryny maczane w cukrze, w cukrownicy; )

Mój stary nie byl tolerancujny... ; , trzeba było sobie jakoś radzić,a byłem za mały, by wpaśc na pomysł wsypani acukru na spodek, lub było to dl amnie zbyt skomplikowanei niepotrzebne zajecie ; ) Kiedy "wypłynęły " na wierzch słodziłem nimi herbatę i cukier w cukiernicy pozostawał czysty i sypki.

PS. O głupotach gadamy, może szkoda pisania ; )

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, ze to zart? :) bo olej nie ma takiej gestosci, aby mial wystarczajacy ciezar; poza tym dochodza wlasciwosci negatywne samej substancji, np. olow jest szkodliwy.

wystarczy poszukac tabeli gęstosci metali lub stopow i policzyc sobie mase ze wzoru:

masa [kg] = gestosc [kg/m3] * objetosc [m3]

i znalezc najlepszy "wypelniacz".

pozdrawiam, koniec dyskusji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Chyba nie zamierzasz tego jesc? Co ci szkodzi, ze olow szkodliwy, jak go nawet polizac nie mozesz, bo siedzi w srodku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodajze Plastform robi rowniez taki z olejem - ale intencja jest chyba bardziej wytlumanie drgan (ciecz o sporej lepkosci powinna to zadanie chyba niezle spelniac) niz obciazanie standu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Miesza sie z jakims ciezszym wypelniaczem, zdaje sie. StandArt tez jakos z tym kombinuje, ale oni nie podaja szczegolowych rozwiazan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

galothron: Rozmowa z Tobą jest dla mnie interesująca (bo rozwijająca ; ), gdyż kojarzy mi sią z próbą udzielenia twierdzącej odpowiedzi na następujące pytanie:

 

Jak mam odnieść sukces w biznesie robiąc coś dla ludzi, traktując ich, że to idioci i mówiąc im o tym publicznie, w twarz ?

Oryginalne zachowanie. Przyznaję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.