Skocz do zawartości
IGNORED

Zasilacze Tomanek - wymiana opinii, doświadczeń, sugestie itp. Klub Miłośników.


Tomanek1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pakuj więc i wysyłaj do Tomanka ,myślę że zrobi ci to szybko  za free ,włącznie z wysyłkami w obie strony ,bo co jak co ale listwa takich numerów nie powinna robić nawet jesli padł tam jakiś elektrolit , ale co tu dużo gadać też miałem podobną akcję z tap8 tylko u mnie przygasał sprzęt na jednym gniezdzie z dc -blockerem , wysłałem i zrobione a padł jakiś chyba właśnie kondensator ,w ogóle dziwie się że jescze nie zareagował i nic do ciebie nie napisał 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

W mojej ocenie - tak. Szczególnie IPower X choć tu może pojawić się "bariera psychologiczna". 500 za zasilacz wtyczkowy???? Chyba kogoś popie...... Natomiast z moich doświadczeń z tańszymi zasilaczami liniowymi (w tym z Tomankiem)  wynikało, że dociążały dźwięk poprzez zamulenie go. Pozornie grało gęściej ale tracąc dynamikę. Zależy, co kto lubi. Ja wolę naturalność i szybkość. Zamulenie odbieram jako coś jednoznacznie złego. Oczywiście, że dobrze szukać zasilacza, który połączy obie cechy ale to już niestety inny poziom cenowy. Dlatego podtrzymuję to, co napisałem. IfI 

Edytowane przez piotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucarto mam 2x12v na mundorfach wtyk furu itd,, ale sigma11 premium na mundku ,auricap, i kasei z dobrym filtrem  i tak go zjada ,  Lucarto jest godny uwagi choć także to nie jest tania alternatywa  , a kolega szuka coś w budżecie hmm moim zdaniem szkoda czasu na kompromisy i lepiej uderzać od razu wyżej ,jak do tej pory żaden zasilacz nie pokonał moich sigm11 premium ,warunek to musi być wersja na bogato  na panasonicach gra przyzwoicie ale to nie jest to bo robi tzw misia jak tomanki troche tylko z lepszą separacją i detalem oddechem .

Nostromo to też tak raczej dla początkujących 😉

Pisać do Witka to ci ulepi fajną sigme w dobrym budżecie i zapomnisz o wszystkich tych firmowych z laurką bardzo szybko 😜

Jak by kto chciał Lucarto mam do oddania w dobrych pieniądzach 2x12V na dwóch trafach każda sekcja osobne trafo 😉

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi coś powiedziec z Muzga zasilaczy miałem tylko raz w takiej malinie zabudowanej ,ale myśle że ma dobre te gratki bo ta malinka grała naprawdę przyzwoicie ,a pozbyłem sie jej tylko ze wzgledu na obsługe walke wieczna z jakimisś nie dopracowanym volumio itp.. nie na moje nerwy to było , roon z nuciem w obudowie pasywnej akasa dał mi w końcu swiety spokój i czas na słuchanie ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.07.2022 o 22:52, Pieniu75 napisał:

Witam, jakby ktoś był zainteresowany mam na sprzedaż listwę Tomanek TAP6. Cena 550zł. zapraszam na priv

😡😡😡   uważajcie na tego typa, sprzedał mi uszkodzony wzmacniacz, najpierw zwalił na kuriera a potem niby zgodził się pokryć połowę kosztów naprawy, ale kasy nie wysłał, a przez telefon udaje że nie wie o co chodzi...  sprawdźcie dokładnie to co od niego bierzecie, a najlepiej odebrać osobiście!  😡😡😡

No Way Bird GIF

Edytowane przez djrobo(queen)
gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, djrobo(queen) napisał:

😡😡😡   uważajcie na tego typa, sprzedał mi uszkodzony wzmacniacz, najpierw zwalił na kuriera a potem niby zgodził się pokryć połowę kosztów naprawy, ale kasy nie wysłał, a przez telefon udaje że nie wie o co chodzi...  sprawdźcie dokładnie to co od niego bierzecie, a najlepiej odebrać osobiście!  😡😡😡

No Way Bird GIF

Słuchaj jełopie, skończ latać za mną po całym forum i robić syf. Wzmacniacz sprzedałem w pełni sprawny, a ja nie odpowiadam za uszkodzenia powstałe w transporcie. Na taką okoliczność było wykupione dodatkowe ubezpieczenie. Jak ci powiedziałem żebyś dzwonił do kuriera i spisał protokół szkody, to co zrobiłeś?? NIC, zamilkłeś na tydzień czasu, a potem wyskoczyłeś z jakąś kwotą że niby mam ci zwrócić. A może sam wsadziłeś tam łapy i coś zepsułeś? bo o usterce poinformowałeś mnie dopiero następnego dnia po otrzymaniu przesyłki. A najlepsze jest to, że po 1,5 roku od zakupu wystawiłeś ten wzmacniacz z tymi samymi lampami które ode mnie dostałeś w gratisie, za taką samą cenę i nawet nie wspomniałeś, że wzmacniacz był naprawiany 🙂 To jak kogoś nazywasz oszustem to spójrz w lustro. Bo ja sprzedaję rzeczy w pełni sprawne i  o wszystkim informuję w ogłoszeniu. A jak ktoś chce to może przyjechać osobiście. Dla mnie temat zamknięty. Żegnam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Pieniu75 napisał:

Słuchaj jełopie, skończ latać za mną po całym forum i robić syf. Wzmacniacz sprzedałem w pełni sprawny, a ja nie odpowiadam za uszkodzenia powstałe w transporcie. Na taką okoliczność było wykupione dodatkowe ubezpieczenie. Jak ci powiedziałem żebyś dzwonił do kuriera i spisał protokół szkody, to co zrobiłeś?? NIC, zamilkłeś na tydzień czasu, a potem wyskoczyłeś z jakąś kwotą że niby mam ci zwrócić. A może sam wsadziłeś tam łapy i coś zepsułeś? bo o usterce poinformowałeś mnie dopiero następnego dnia po otrzymaniu przesyłki. A najlepsze jest to, że po 1,5 roku od zakupu wystawiłeś ten wzmacniacz z tymi samymi lampami które ode mnie dostałeś w gratisie, za taką samą cenę i nawet nie wspomniałeś, że wzmacniacz był naprawiany 🙂 To jak kogoś nazywasz oszustem to spójrz w lustro. Bo ja sprzedaję rzeczy w pełni sprawne i  o wszystkim informuję w ogłoszeniu. A jak ktoś chce to może przyjechać osobiście. Dla mnie temat zamknięty. Żegnam. 

Patrz kim jesteś!  

1.

Zdjęcie nr 1 - przedstawia fotkę którą sam wkleiłeś na forum. Widać na nim brak śruby przy obudowie bezpiecznika. Tej śruby tam nie ma, bo nie ma się do czego wkręcić, bo obudowa bezpiecznika jest połamana i brakuje plastiku, trzyma się tylko na kablu.  W JAKI SPOSÓB POŁAMAŁ JĄ KURIER 2 LATA PÓŹNIEJ??? 

link do postu: 

 

2

 

W JAKI SPOSÓB KURIER TAK ZEPSUŁ PRZYCISKI WE WZMACNIACZU, ALBO JAK JA TO ZROBIŁEM?  faktycznie, musiałem myśleć nad tym całą noc, skoro poinformowałem o problemie dopiero na drugi dzień o 10 rano ...😂

3

Zdjęcie nr 2 - To też jest ciekawe, bo gdy sprzedawałeś wzmacniacz to twierdziłeś że jedne lampki mają 2 lata a drugie 2 miesiące,  

Zdjęcie nr 3 - Pod moim ogłoszeniem twierdziłeś już że lampki miałeś 5 lat 

TO KIEDY W KOŃCU KŁAMAŁEŚ A KIEDY MÓWIŁEŚ PRAWDĘ? 

 

Podsumowując, lecisz pan w h. jak złoto 🤮 

A dla twojej informacji, twoje lampki przeleżały u mnie w kartonach, bo włożone miałem foliowe Amperexy...

 

 

 

 

 

 

1.jpg

Screenshot_20220729_013507_com.google.android.apps.messaging.jpg

2.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...
  • 9 miesięcy temu...

Czy ktoś może mi wyjaśnić czemu w moim zasilaczu Tomanek przewód DC jest spięty razem z przewodem AC i położone są na transformatorze? Odrobina dłuższy przewód DC i można by go poprowadzić za radiatorem...

IMG-20240331-WA0003.jpg

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.