Skocz do zawartości
IGNORED

Jak podłączyć gramofon do wzmacniacza???


rafko

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że dla wielu z Was to pytanie jest po prostu śmieszne, ale ja w życiu nie miałem gramofonu, i stwierdziłem że czas to zmienić. We wzmacniaczu nie mam opcji phono, zatem jak to zrobić? Wiem że będę musiał dokupić jakąs wkładkę do wzmaka, ale to tyle co wiem na ten temat. Powiedzcie co dokładnie jest mi potrzebne i n ajakie firmy zwracać uwagę. To ostatnie pytanie dotyczy też samego gramofonu. Jakie są dobre, a w miarę tanie????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, poszukaj w wyszukiwarce. Po drugie potrzebujesz przedwzmacniacza gramofonowego, tutaj już wszystko zależy od ceny jaką jesteś w stanie zapłacić. Czasami można ten problem rozwiązać kupując jakieś stary wzmacniacz z wejsciem phono i wyjściem np. na końcówkę mocy lub wyjściem na magnetofon. Wiele wiekowych produkcji ma dobre przedwzmacniacze. Co do wkładki to również zależy to od kasy ile masz. Podaj na forum jak przeczytast wątki w archiwum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję kupić lub pożyczyć czerwcowy numer AUDIO. Jest w nim dość dużo informacji o gramofonach i sprzęcie towarzyszącym (testy trzech modeli gramofonów i dedykowanych przedwzmacniaczy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym możesz zajrzeć tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - trochę podstawowych wiadomości. I jeszcze tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - strona wciąż nie skończona ale parę fajnych rzeczy znajdziesz. Sporo jest na forum ale o tym już pisali koledzy. Sam przymierzam się do zakupu powążnego gramofonu od dłuższego czasu ale wszystko opóźnia się z braku kasy na to, no i Cyryl wciąż sprawny, a nie mam serca go wyrzucić. Ale jestem chociaż oczytany :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.